Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 208 of 395 FirstFirst ... 108 158 198 206 207 208 209 210 218 258 308 ... LastLast
Results 4,141 to 4,160 of 7884

Thread: Clubul Xbox One

  1. #4141 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Sleeping Dogs™ Definitive Edition available to pre-purchase EXPECTED TO RELEASE ON 10/14/2014 https://store.xbox.com/en-US/Xbox-On...id=majornelson
    si
    Middle-earth™: Shadow of Mordor™ Pre-Order Edition EXPECTED TO RELEASE ON 9/30/2014 https://store.xbox.com/en-US/Xbox-On...id=majornelson


    Supertare Sleeping Dogs

  2. #4142 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mie imi pare rau ca nu mi-am facut contul pe US si pe Xbox One (pentru ca preturile in Lire nu-mi fac cu ochiul)... Chiar, pierd ceva daca fac schimbarea de regiuni?

  3. #4143 SP
    Member bogdan-1984's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Mie imi pare rau ca nu mi-am facut contul pe US si pe Xbox One (pentru ca preturile in Lire nu-mi fac cu ochiul)... Chiar, pierd ceva daca fac schimbarea de regiuni?
    Din cate stiu eu nu pierzi nimic ....Eu m am schimbat de pe Uk ....si este ok acum pe US....

  4. #4144 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Mie imi pare rau ca nu mi-am facut contul pe US si pe Xbox One (pentru ca preturile in Lire nu-mi fac cu ochiul)... Chiar, pierd ceva daca fac schimbarea de regiuni?
    Nu pierzi nimic, tot ce ai achizitionat ramane "legat" de contul tau indiferent de regiunea marketplace-ului. Singurul dezavantaj pe care-l vad eu este achitionarez add-on-urilor, considerand ca 99% din jocurile pe care le gasesti sunt PAL/ Europe. Bineinteles, nu se aplica daca intentionezi sa cumperi doar digital iar cele fizice sunt de pe Amazon.com (sau din alt site US).

  5. #4145 SP
    Member nerazzurr's Avatar
    Daca am activat deja codul Fifa15 pe uk si trec pe US imi mai mrg jocul?

  6. #4146 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by AlanPoe View Post
    Nu pierzi nimic, tot ce ai achizitionat ramane "legat" de contul tau indiferent de regiunea marketplace-ului. Singurul dezavantaj pe care-l vad eu este achitionarez add-on-urilor, considerand ca 99% din jocurile pe care le gasesti sunt PAL/ Europe. Bineinteles, nu se aplica daca intentionezi sa cumperi doar digital iar cele fizice sunt de pe Amazon.com (sau din alt site US).

    Alan, dude Xbox One e region free, nu mai exista NTSC si PAL la next-gen

  7. #4147 SP
    Senior Member nina's Avatar
    o fi region free dar dlc-uri nu

    pai nu pierde nimic atat timp cat isi tine acel cont UK pe consola si sa fie aceasta consola xbox home


    ca sa fiu mai explicit din ce am citit din articolele game sharing
    microsoft incurajeaza game sharing in familie,nu conturile tale secundare(care au store diferit)
    cica ai o licenta a jocului pe cont si una pe consola(care e setata xbox home contul)
    contul UK daca e pe consola xbox home,atunci orice cont de pe aceasta consola home se poate bucura de gold(toate beneficiile gold cred) si jocurile digitale si nu zice nimic de dlc-uri fiindca in familie toti au conturi pe acelasi store
    ai gold si destiny pe contul UK,atunci poti juca destiny chiar si online pe contul US(fara sa fi cumparat gold pe contul US sau unul din jocurile digitale) dar mai mult ca probabil va trebui sa cumperi iar dlc-urile pentru cel de US

    luat de pe site-ul oficial cu migrarea contului
    When you change the region of your Xbox Live account, some things are unaffected, like your profile. Other things are potentially affected, such as:
    • Memberships and subscriptions
    • Licensed digital content (like games, video, and music) that you’ve already bought
    • Services you get through your Xbox console
    • Funds in your Microsoft Account
    asa ca pastreaza contul uk pe consola si fa-ti unul de us si ramai pe cel de us
    tot din game sharing am inteles daca contul de uk e setat xbox home,nici nu mai trebuie sa fi conectat la cel de uk ca sa poti juca pe cel de us.adica sa nu mai fi obligat sa fi sign in si pe uk si pe us

    daca vrei sa joci pe uk jocurile digitale cumparate de pe us dar contul de us nu este setat ca xbox home,atunci va trebui sa fi sign in pe ambele....la asta nu sunt sigur
    adevarul ca game sharing articolele se refera mai mult la game sharing friends intre 2 console x1

  8. #4148 SP
    Member nerazzurr's Avatar
    Hai ca m ati zapacit complet ))

  9. #4149 SP
    Senior Member nina's Avatar
    pai pastrezi contul de uk pe consola si sus de tot la consola e acel meniu cu add new user,add guest
    dai add new user si te loghezi cu contul de us
    nici nu trebuie sa fi logat la cel de uk(doar sa il ai acolo pe consola) ca sa te joci pe cel de us
    ai gold si fifa 15 cumparat pe uk,astepti sa se deblocheze jocul pe uk ca sa il poti juca pe us
    nu inteleg ce vroiai sa faci
    daca jocul ti-l deblocheaza pe 26 sept ca asta e data pe uk....tu credeai ca intri pe cel de us ca sa joci mai repede pe 23

  10. #4150 SP
    Member nerazzurr's Avatar
    Quote Originally Posted by nina View Post
    pai pastrezi contul de uk pe consola si sus de tot la consola e acel meniu cu add new user,add guest
    dai add new user si te loghezi cu contul de us
    nici nu trebuie sa fi logat la cel de uk(doar sa il ai acolo pe consola) ca sa te joci pe cel de us
    ai gold si fifa 15 cumparat pe uk,astepti sa se deblocheze jocul pe uk ca sa il poti juca pe us
    nu inteleg ce vroiai sa faci
    daca jocul ti-l deblocheaza pe 26 sept ca asta e data pe uk....tu credeai ca intri pe cel de us ca sa joci mai repede pe 23
    Da..pt Fifa vroiam...deci ma.mut degeaba ca tot pe 26 o sa il joc??

    ---------- Post added 21-09-2014 at 15:09 ----------

    Pai stai ca jocul numl am cumparat de la ei...mi.a.venit odata cu.consola.sub forma de cod...numai ca l.am.activat acum. vreo.3 zile ..pe contul de UK....asta vroiam.sa.stiu daca o sa il pot juca pe US pe 23 daca ma mut...

  11. #4151 SP
    Senior Member nina's Avatar
    nu conteaza ca e prepaid,l-ai activat pe uk,iti apare la tranzactii pe contul de uk ca l-ai cumparat si jocul se va activa la data lansarii pe aceea regiune
    tu prin sharing nu modifici nimic,doar te poti folosi pe contul de us de ce ai pe contul uk
    iar ca sa migrezi,te avertizearza microsoft ca subscriptiile si licentele jocurilor,melodiilor,filmelor s-ar putea sa nu iti mai mearga

  12. #4152 SP
    Member nerazzurr's Avatar
    aa..ok atunci raman pe uk si gata..pt fifa vroiam.sa.ma.mut

  13. #4153 SP
    Member solaru's Avatar
    Atentionarile alea sunt pe site de pe vremea Xbox360, cand continutul era blocat pe regiuni.
    Din cate stiu, la Xbox One continutul este region free. Au fost ceva zvonuri acum 1-2 luni cum ca Ms ar fi blocat DLC-urile pe regiuni, dar nu am vazut o confirmare nicaieri.
    Daca ar fi DLc-urile blocate pe regiuni, nu ar trebui sa le poti cumpara din EU, pt ca jocurile pe disc sunt region free, deci le poti folosi oriunde in lume. La fel si jocurile digitale. Cu DLc-urile nu stiu cum e ca nu am cumparat pana acum, dar sigur e cineva pe aici care are cont pe US si si-a cumparat DLC la vreun joc si ne poate spune cum e treaba.


    Parerea mea este ca mutarea pe US iti poate aduce inconveniente doar pt continutul pt Xbox360.

  14. #4154 SP
    Member Ramon's Avatar
    Nu stiu daca ajuta prea mult, dar:
    - eu am FM5 cumparat retail din Canada
    - toate DLC-urile pt FM5 le-am luat de pe UK si merg fara probleme

  15. #4155 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Guys, nu mai tin mine si-mi e sa nu-l fi pierdut. In pachet cu consola vine cumva si cablu USB pentru conectare controller ?

  16. #4156 SP
    Member Ramon's Avatar
    Nu vine.

  17. #4157 SP
    Member bogdan-1984's Avatar
    Nu vine...

  18. #4158 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Pai si cum incarcati controller-ul ? Sau are acumulatori ? Sorry pentru intrebare, insa n-am avut xbox niciodata.

  19. #4159 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by tudomih View Post
    Pai si cum incarcati controller-ul ? Sau are acumulatori ? Sorry pentru intrebare, insa n-am avut xbox niciodata.
    Baterii reincarcabile aka acumulatori
    Attached Images Attached Images xbox_one_21.jpg a4a24470-ee9e-4181-962a-5b54cafafd8c.png

  20. #4160 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Da, mi-am amintit intre timp. Oricum, fata de 5-6 ore cat tine bateria la DS4, controller-ul de xbox e parfum.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  3. Clubul Xbox One X By Dant3 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 1658 Last Post: 25-08-2020, 17:57
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts