Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 228 of 395 FirstFirst ... 128 178 218 226 227 228 229 230 238 278 328 ... LastLast
Results 4,541 to 4,560 of 7884

Thread: Clubul Xbox One

  1. #4541 SP
    Member proto's Avatar
    In video se aude mai tare decat in realitate. Daca joci cu sonor nu prea il auzi. Avea cd in el. Ma intereseaza sa stiu daca e o problema grava care poate sa duca la nefunctionarea consolei, sau daca zgomotul va deveni din ce in ce mai pronuntat

  2. #4542 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    sunt la serviciu si am niste boxe nasoale.. nu prea imi dau seama la ce zgomot te referi.
    daca e un fel de fasait de la cooler cel mai probabil, daca nu a fost folosita, a adunat praf pe el.

    ia aspiratorul, il dai la maxim si incet aspiri bine de tot fantele acelea de deasupra consolei.

  3. #4543 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by proto View Post
    In video se aude mai tare decat in realitate. Daca joci cu sonor nu prea il auzi. Avea cd in el. Ma intereseaza sa stiu daca e o problema grava care poate sa duca la nefunctionarea consolei, sau daca zgomotul va deveni din ce in ce mai pronuntat
    Depinde, dupa ce bilele din rulmentii ventilatorului se vor sparge va deveni imposibil de nejucat fara dopuri de urechi
    Glumesc bineinteles, e zgomotul de functionare normal Pana la urma se invarte ceva si e imposibil sa nu scoata nici un sunet. Din cate am vazut Xbox One in ciuda dimensiunii "generoase" este mai silentions decat PS4.

  4. #4544 SP
    Junior Member dode's Avatar
    Quote Originally Posted by djleo666 View Post
    Da, merg fara probleme. Eu aveam jocuri de Xbox One luate cu 2 luni inainte de a avea consola. Raman in Download Querque pana te loghezi pe consola. Asa le cumperi, mergi pe Xbox.com, te loghezi cu contul de Windows Phone si cumepri cu cardul ce jocuri vrei.
    Confirm! Aseara am luat si eu consola si jocurile cumparate erau disponibile pentru download.
    Inca o intrebare...codul pt xbox gold de la Altex, de ex, poate fi folosit pe un cont de USA sau este pt conturi de UK (am vazut ca ei aduc consolele din UK).

  5. #4545 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by dode View Post
    Confirm! Aseara am luat si eu consola si jocurile cumparate erau disponibile pentru download.
    Inca o intrebare...codul pt xbox gold de la Altex, de ex, poate fi folosit pe un cont de USA sau este pt conturi de UK (am vazut ca ei aduc consolele din UK).
    GOLD-ul este universal. MS-points erau pe zone.

  6. #4546 SP
    Member proto's Avatar
    Da , un fâsâit se aude . Nu este o problema , dar sa nu se graveze , atat . Multumesc de sfaturi

  7. #4547 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    http://www.theverge.com/2014/12/11/7...s4-in-november
    Sony's PlayStation 4 has been at the top of the next-generation sales charts for almost its entire lifespan, but Microsoft just broke through in a big way. According to the latest NPD data drop, the Xbox One was the number one selling console in both the US and the UK for November. The PS4 had previously been on top in the US for months, but it sounds like the holiday season and corresponding price drops for the Xbox One made a big difference for the console. Geekwire reports that US Xbox One sales last month were 1.2 million.

  8. #4548 SP
    Junior Member RoSeawolf's Avatar
    Quote Originally Posted by djleo666 View Post
    GOLD-ul este universal. MS-points erau pe zone.
    tin sa te contrazic .
    vand mspoints-uri de ceva vreme si sunt activate si pe US si pe UK .
    Conversia se face automat catre USD - GBP

  9. #4549 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by RoSeawolf View Post
    tin sa te contrazic .
    vand mspoints-uri de ceva vreme si sunt activate si pe US si pe UK .
    Conversia se face automat catre USD - GBP
    Poate ar trebui sa-i anunti si pe cei de la Microsoft de treaba asta. Weekendul trecut tocmai ce nu au vrut nici macar la suport.xbox.com sa converteasca lirele mele din cont in dolari sau dolarii din cont in lire. Raspunsul lor a fost: asta e, ramaneti cu 25$ si 50 de lire in cont, noi nu avem ce sa va facem...

  10. #4550 SP
    Junior Member RoSeawolf's Avatar
    aaa tu vorbesti de balanta ,
    ma gandeam la codurile de redeem .

  11. #4551 SP
    Member proto's Avatar
    Vin cu o precizare legat de zgomotul pe care il produce consola. Se intampla numai in jocuri si are doua ,,volume,,. In fifa de ex, se aude destul de incet cand navighezi prin meniul jocului, dar imediat cum ajungi sa.ti setezi echipamentul incepe sa se auda mai tare. La fel si in timpul jocului. Cu volumul la tv in jur de 15/100 pe un samsung, zgomotul produs de consola nu se mai aude. Deci pana la urma este normal ca in meniul consolei sa nu produca niciun fel de zgomot iar in jocuri da? De la ce mai exact vine zgomotul? Se aud exact ca greierii vara.

  12. #4552 SP
    Member robertfelixx's Avatar

    Nu stiu unde sa pun mesajul ..poate era mai indicat la mica publicitate ...dar.
    Daca vrea cineva sa cumparam jocuri impreuna (digitale, si sa le "impartim" prin "Family Sharing" ) sa-mi lase un pm ,de exemplu maine avem FarCry4 si The Crew la 60$ (ar insemna undeva la 110-120 ron/persoana),si ar mai fi GTA V si Forza Horizon 2 la 130 buc ,cam asta as vrea sa cumpar eu.Am avea 4 jocuri la 240-250 ron

  13. #4553 SP
    Senior Member nina's Avatar
    family sharing tine de abonamentul gold
    adica in aceeasi casa traiesti cu familia si aveti o consola cu conturi separate.trebuie sa cumperi gold doar pe un cont care e setat xbox home si atunci si restul conturilor de pe consola profita de gold si jocuri digitale
    ceea ce spui tu e account sharing fiindca sunt 2 console.adica trebuie sa faceti schimb de conturi.adica sa ai si contul tau si contul lui pe consola ta si la fel sa aibe si celalalt ambele conturi.trebuie setat contul lui pe consola ta ca xbox home,contul tau pe consola lui ca xbox home

    cam greu sa te increzi in straini fiindca cand iti adauga contul tau pe consola lui ii apare niste optiuni unde poate bloca accesul in settings sau nu
    si daca gasesti un strain si esti dispus sa mergi pe incredere,trebuie sa cadeti de comun acord ce jocuri cumparati si nu doar ce sugerezi tu.pe ce cont cumparati jocul x sau y......
    daca cumparati jocurile doar pe contul tau si pe consola ta ca xbox home schimbi contul lui in al tau.tu ai jocurile si le joci dar celalalt numai si il tepuiesti

    nu prea merge sa sharuiesti cu straini

    merge doar daca fiecare cumpara ce joc vrea muschii lui si sharuiti conturile doar daca va intereseaza ce are celalalt iar atunci cand unul se satura de sharing isi seteaza inapoi contul lui ca xbox home si asa nu va tepuiti.doar asa ar merge sa sharuiesti cu un strain

  14. #4554 SP
    Member robertfelixx's Avatar
    Da planul era sa dau o țeapă, în România toți vă gândiți doar la tepe...din 4 jocuri punem 2 pe un cont 2 pe celalalt.. Am zis sa încerc,prietenii din lumea reala nu au xbox

  15. #4555 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    omul ti-a raspuns la obiect in speranta ca intelegi... si tu in schimb arunci cu jigniri ca "noi astia din romania" ne gandim numai la tepe...

    deh ma, noi "este prosti"... o sa mergem toti sa turnam betoane la italieni sau sa culegem cartofi.

  16. #4556 SP
    Member robertfelixx's Avatar
    Am zis "în România" nu "voi ăștia din România".... Și eu sunt tot în țară..dar m-am saturat sa vad ca mereu ne gândim la țepe.. Suntem o tara de țepari?
    Am zis sa încerc dar vad ca nu are rost..asa ca renunț la idee

  17. #4557 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Nu renunta, eu am gasit oameni foarte ok pe forum. Cauta useri care au calificative pozitive! Bafta!

  18. #4558 SP
    Senior Member nina's Avatar
    n-ai inteles ma omule
    cu un strain relatia se poate strica rapid ca pana la urma nu-l stii,adica ce-l poate supara sau cat de serios este
    va intelegeti o perioada si apoi la unul nu-i convine ceva.cum impartiti jocurile? ca asta va fi complicat
    faptul cu puneti banii impreuna merge cu cineva apropiat care il cunosti,de preferat de mic copil(prieten,var,frate) sau de multi ani(vecin,coleg de munca)
    cu un strain e bine fiecare cu buzunarul lui si va sharuiti conturile doar daca convine.iar cand relatia voastra se strica sau pur si simplu nu vrea sa mai sharuiasca fiindca a jucat ce l-a interesat de la tine si nu ai jocuri ce il intereseaza,poate inceta sa sharuiasca cu tine si sa inceapa cu altul .......iar asta e metoda prin care in orice moment opriti sharuitul,nu pierdeti nimic din ce e al vostru si ramaneti amici de consola si in timp cumparati alte jocuri care va intereseaza si iar sharuiti

    nu m-am referit ca tu il inseli pe altul,ca poate fi si invers
    ideia e ca am explicat ce se poate intampla,nu e lapte si miere acest account sharing cu straini
    nu am explicat doar pentru tine ci in general ca nu esti singurul
    si pe mine ma interesa,am scris si eu ca vreau sa fac account sharing.... dar au explicat aici 1 sau 2 persoane,am mai citit niste articole in engleza si nu m-am aruncat cu capul inainte
    e bine sa stii ce inseamna exact acest sharing,apoi cu cine poti face sharing si ce implica a face sharing cu o persoana(fie ea cunoscuta sau nu)

  19. #4559 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Corect. Ideea de Account Sharing intre utilizatori nu este noua, de la Xbox360 exista License Transfer, prin care puteai face schimb cu un amic de continut digital. Si aici e la fel, nu trebuie plecat de la ideea de teapa deoarece se va face schimb de conturi si ar fi bine ca ambii jucatori sa aibe jocuri pe cont care sa le schimbe si joace intre ei. Apoi la noile achizitii reteta e simpla, unu cumpara un joc pe contul lui, apoi celalalt. In situatia in care se strica treaba se poate schimba parola fiecarui cont in asa fel incat celalalt sa nu-l mai poata accesa. Iar fiecare va ramane cu jocurile lui fara sa afecteze celalalt jucator.
    Ideea de baza e simpla, toate achizitiile trebuie facute in asa fel incat sa fie o egalitate. Adica daca un user cumpara de 60$ content digital si celalalt sa cumpere de aproximativ aceasi suma. Retineti ca jocurile downloadate pe consola pot fi jucate si cu contul respectiv sters. Cel putin mie mi-au mers asa 2 jocuri.

  20. #4560 SP
    Senior Member nina's Avatar
    Retineti ca jocurile downloadate pe consola pot fi jucate si cu contul respectiv sters. Cel putin mie mi-au mers asa 2 jocuri.
    asta e informatie noua pentru mine

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  3. Clubul Xbox One X By Dant3 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 1658 Last Post: 25-08-2020, 17:57
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts