Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 325 of 395 FirstFirst ... 225 275 315 323 324 325 326 327 335 375 ... LastLast
Results 6,481 to 6,500 of 7884

Thread: Clubul Xbox One

  1. #6481 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Daca nu ai si PC, sunt unele jocuri gen: Ryse, Halo 5, Dead Rising 3, Forza 5,6 + Horizon 2, Sunset Overdrive, Quantum Break, etc care sunt pe Xbox + PC. Daca nu ai PC, doar pe Xbox le poti juca, pe PS4 nu exista. La fel si referitor la jocuri viitoare: Gears 4, Halo 6, Horizon 3, FM7, etc. Jocurile facute de studiourile Microsoft nu vor aparea pe PS4, doar PC si Xbox One. Caz in care din nou, daca nu ai un PC capabil sa ruleze jocuri noi, doar cu un One poti juca titlurile astea.

    Cam asta e treaba. Sper ca ai inteles.

  2. #6482 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Eu de exemplu voiam foarte mult sa joc rise of the tomb raider. Asta acum 4 luni cand inca nu se anuntase data exacta de lansare a jocului pe PS4. Plantul meu atunci era sa iau Xbone, sa joc jocul ala si inca vreo doua, si sa-l vand. Celelalte jocuri erau: Ryse Son of Rome, despre care nu auzisem lucruri foarte bune, dar care imi facea cu ochiul pentru perioada; si Quantum Break atunci abia lansat si care parea ca va fi un joc cu adevarat exceptional.

    Rise of the Tomb Raider m-a satisfacut, celelalte doua nu prea. In schimb am observat diverse avantaje in a avea si Xbox: jocurile oferite la Gold sunt in general mai ok decat jocurile oferite de PS+; Backwards compatibility (serviciul PS Now al Sony e o mizerie pentru mine); serviciul EA access e ceva foarte misto (nu sunt mare fan EA, dar din cand in cand mai joc o Fifa, pretul e mic, si intre jocurile alea pe langa fife, nba-uri etc, mai intra si jocuri misto, si se anunta pe viitor unele chiar ok); se anunta in viitor cateva exclusivitati Microsoft care sunt (sa spunem) "appealing": Gears of War 4, Scalebound, We Happy Few, Forza Horizon 3, pentru unele persoane probabil si ReCore; in plus, eu cumpar destul de mult continut digital si sunt multumit de viteza de descarcare si instalare a jocurilor (fata de PS4).

    Nu e rau (zic eu) pentru 1000 de RON cat am dat pe o consola noua cu 1tb HDD si 24 de luni garantie.

    Acum nah, ce imi ofera PS4 si PS in general in materie de exclusive este clar mult mai pe gustul meu, si daca ar trebui (as fi fortat) sa renunt la o consola, aproape 100% Xbone ar fi aceea. Dar cat timp nu sunt fortat, sunt bucuros sa o am.

  3. #6483 SP
    Member VictusG's Avatar
    Quote Originally Posted by cosmin1088 View Post
    Nu vreau sa fie offtopic, doar am o curiozitate:
    Oferte foarte bune la XBOX ONE au fost si vor mai fi. Eu din asta deduc ca Microsoft nu o duce prea bine, o stim si din cifre. Incearca sa recupereze in fata Sony prin orice metode.
    Ce nu inteleg eu, de ce m-as inghesui sa iau un XBOX ONE? Exclusivitatile sunt aproape zero (deci singurul motiv de a avea si XBONE si PS4 s-a dus), iar consola, pusa fata in fata cu PS4, este inferioara.
    Event-ul de la E3, in care au lansat o noua revizie..pentru ce? Ce rulezi pe ea?
    Acum, de unde nebunia asta cu XBOX ONE ? Ce faceti cu ea? Mai ales daca sunteti deja posesori de PS4. Sunt doar curios, no flame.
    Iti zic parerea mea personala, detin ambele console, Ps4 este superior la Grafica in joc dar in rest pentru mine Xbox-ul este mul superior fata de Ps4, prefer mai mult Meniul de Xbox, jocurile Gold le consider mai bune decat cele pe PSN, Pentru mine manetele de Xbox sunt mult mai bune, Ea Access, Cross Platform, Play Anywere si Backwards Compatibility sunt lucrurile care m-au determinat sa imi iau un Xbox One si astept sa iasa Xbox-ul S Editia Limitata de la Gears(Octombrie-Noiembrie) caci cu siguranta am sa cumpar un Xbox One S,

  4. #6484 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Am inteles, eu am exclus posibilitatea ca unii nu au si PC.
    Incercam doar sa caut un argument sa ma convinga sa-mi iau si eu XBONE.
    Am X360 pentru ca sunt destule exclusivitati, dar la XBONE sunt in continuare foarte putine, si maj. sunt limited exclusivity (ex. tomb raider).
    Am PC deci pot juca acele titluri XBOXONE & PC Only
    Jocurile de la Gold/PS Plus nu ma intereseaza pt. ca eu colectionez doar retail.
    Multiplayer nu gust mai deloc.
    Controllerul de XBONE e dragut dar il pot lua separat si conecta la PC.

    Am inteles justificarea unora, dar eu in continuare nu gasesc un motiv sa-mi iau XBOX ONE. Nu sunt fanboy Sony, pur si simplu nu-i gasesc o utilitate.

  5. #6485 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Pai cred ca este simplu: nu ii gasesti utilitate, nu iti iei. Nu cred ca parerile unor oameni iti vor schimba aceasta conceptie despre XBox, deci nu are rost sa cauti ceva ce nu este acolo.

  6. #6486 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Cum dau jos inregistrarile de DVR de pe site-ul Microsoft?

    Also, au schimbat astia recordingul? Parca era 5 minute, nu 30sec.

  7. #6487 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Poti sa selectezi tu cat sa inregistreze. Cat de DVR download, intra aici, cauta-ti profilu si go wild

  8. #6488 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Gasesc prin settings sau unde anume selectez durata?

  9. #6489 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    In settings undeva. Nu sunt acasa si nu pot sa verific in setari. Poate e cineva langa consola sa te ajute acum

  10. #6490 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Am gasit: Preferences - Game DVR - record that records...

  11. #6491 SP
    Member chios's Avatar
    La mine face singur inregistrari la battlefield 4.se poate opri si sa fac decat daca vreau eu?

  12. #6492 SP
    Member andreiaka's Avatar
    Acum imi instalez iarăși jocurile dar nu mai țin minte cum scap de chestia asta


    Sent from Xbox Dashboard

  13. #6493 SP
    Junior Member Secu86's Avatar
    Dacă dezinstalez un joc pe care l-am achiziționat în format digital, pierd salvarile?

    Trimis de pe al meu SM-N910C folosind Tapatalk

  14. #6494 SP
    Senior Member nina's Avatar
    sunt in cloud parca

  15. #6495 SP
    Junior Member DUSCO's Avatar
    Nu pentru ca salvarile la Xbox One se sincronizeaza automat in cloud...
    Pentru a te convinge incearca sa stergi salvarile sa vezi ce te intreaba de unde vrei sa le stegi, de pe consola sau de pe consola si din cloud...

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk

  16. #6496 SP
    Junior Member Secu86's Avatar
    Deci cand voi reisntala jocul respectiv, va incarca automat salvarile si voi putea continua de unde am ramas?

  17. #6497 SP
    Junior Member DUSCO's Avatar
    Da cand vei lansa jocul, dupa ce l-ai reinstalat, iti va aparea ceva de genul "syncing to cloud", bineinteles daca folosesti acelasi cont!

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk

  18. #6498 SP
    Senior Member nina's Avatar
    am dat sa vad daca a mai aparut vreun update de dashboard
    am intrat si am vazut ca nu e
    am iesit si am reintrat si al 2 lea buton ce nu era disponibil a devenit disponibil ca pot face un update
    apasam sa-l fac si spunea ca sunt la zi
    am incercat faza pana chiar a inceput sa faca un update de 1 GB

    nu sunt in programul preview si sper ca n-am facut vreo tampenie
    am vazut acum ca a aparut pe 29 iulie ultimul dashboard

  19. #6499 SP
    Member chios's Avatar
    Si la mine a aprut ca pot face update si l-am facut .

  20. #6500 SP
    Member eangel's Avatar
    Si eu l-am forțat tot intrând la update si a mers. E fain ca poți sorta jocurile după dimensiune, alfabetic, etc si merge resize la icoanele de la jocuri. Cortana oare merge cu headset de mobil de exemplu conectat la jackul de la controller? Întreb și eu deoarece am nexus si nu am headset...

    Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 325 of 395 FirstFirst ... 225 275 315 323 324 325 326 327 335 375 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  3. Clubul Xbox One X By Dant3 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 1658 Last Post: 25-08-2020, 17:57
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts