Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 36 of 395 FirstFirst ... 26 34 35 36 37 38 46 86 136 ... LastLast
Results 701 to 720 of 7884

Thread: Clubul Xbox One

  1. #701 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    MonkY, pe langa aia 3GB RAM mai este o problema si am postat pe pagina 2 din topicul celalalt, insa am impresia ca lumea nu a observat. Exista in fact sheet-ul oficial Xbox One un bullet point mic de tot la final unde se spune ca

    Xbox One system software uses a significant amount of storage; less internal storage will be available to users.

    Amu' daca MS recunoaste oficial ca sistemele lor de operare (ca inteleg ca sunt 3 in paralel) ocupa "a significant ammount of storage", atunci din cei 500GB (care probabil vor fi vreo 460 formatati) o parte va fi ocupata de acestea, iar daca acea parte ocupa vreo 30-40GB uite cum ramai tu in realitate cu putin peste 400GB de folosit pentru...orice si asta in cel mai fericit caz. Ar fi culmea sa ramai cu 300-350. Bine, ma astept si la PS4 sa fie o situatie similara, insa sper sa nu exagereze.

  2. #702 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Problema asta este intalnita si la 360. HDD 250, utilizabili 200 sau cat or fi. Nu a murit nimeni pentru 50GB. Nu se mai stie unde sa se sape sincer. Maine apare stire, Xbox One consuma curent electric. Inadmisibil asa ceva. Microsoft are contract cu Electrica si castiga la fiecare kW consumat.

    Eu cred ca lumea ar trebui sa urle vav de jocuri. Alea "ne doare". Nu ca ia OS-ul nu stiu cat ram, ca ocupa nu stiu cat din HDD, nu ca este patrat si mare. Daca la E3 nu arata jocuri "adevarate", ii chis in freza si ma apuc de piratat pe PC.

  3. #703 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    de acord cu tine. problema insa este ca toate nimicurile astea, toate aspectele astea negativa, oricat de mici ar fi, compun o imagine care nu este deloc favorabila MS, cel putin pentru moment. intr-adevar, hai sa asteptam E3, sa vedem jocurile si ne vom da atunci cu parerea. de altfel cred ca am si zis pe unul din topicuri ca sunt deschis, open minded (cu toate ca ma incearca un gol in stomac).

  4. #704 SP
    Member MSlv's Avatar
    Quote Originally Posted by dogdan View Post
    daca MS si Sony binevoiesc, publisheri nu vor avea platforma unde sa isi vanda jocurile si vor trebuii sa accepte conditiile impuse de MS/Sony
    exista OnLive, gaikai (desi, dupa ce au fost cumparati de Sony...), va exista Ouya in curand, Steam e foarte popular pe PC-uri.

    Plus ca se va gasi cineva sa construiasca o consola rapid, cu niste piese standard de PC high-end (cum a facut microsoft cu primul xbox, pentium 3 + placa video nvidia) daca va avea exclusivitate de la marii publisheri (activision, ea, ubi).

    Cei care detin continut (muzica, filme, jocuri) sunt aproape intotdeauna cei care au un raport de putere net superior in negociere.

  5. #705 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Quote Originally Posted by h0stile View Post
    de acord cu tine. problema insa este ca toate nimicurile astea, toate aspectele astea negativa, oricat de mici ar fi, compun o imagine care nu este deloc favorabila MS, cel putin pentru moment. intr-adevar, hai sa asteptam E3, sa vedem jocurile si ne vom da atunci cu parerea. de altfel cred ca am si zis pe unul din topicuri ca sunt deschis, open minded (cu toate ca ma incearca un gol in stomac).
    Si pe mine ma incearca acelasi gol, dar inca sper sa isi revina la E3. Acolo este pentru mine, momentul in care le inchid usa in nas daca ma zapacesc tot cu TV/Kinect/Sports.

  6. #706 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    Quote Originally Posted by MSlv View Post
    Cei care detin continut (muzica, filme, jocuri) sunt aproape intotdeauna cei care au un raport de putere net superior in negociere.
    teoretic da, practic mi-a placut cum negocia Steve Jobs in emailurile care au iesit la suprafata recent

    recomand

    Gamasutra: Nicholas Lovell's Blog - Xbox One: a flawed plan, well executed

    Dj Mo, referitor jocurile de la E3 pe care urmeaza sa le prezinte MS. din ce se prefigureaza, asta ar fi ultima lor carte. o fi asul din maneca, nu zic nu, insa chiar sunt asa de siguri pe ei incat sa parieze TOTUL pe o singura carte? asa cum spui si tu, multi se vor decide atunci, iar nivelul preorderelor si vanzarilor de dupa lansare va fi influentat de aceasta (posibil) ultima carte. mai e gamescom, insa acolo ma astept sa detalieze continutul pentru Europa, nu sa dezvaluie din marile IP-uri exclusive.

    mi se pare destul de riscant pentru ei sa aleaga o asemenea strategie de promovare. umbla zvonul ca au fost mirati de comentariile negative post-conferinta. probabil ca erau destul de siguri pe ei ca vor rupe gura targului daca vor anunta produsul pe care si-l doreste lumea (conform cercetarilor lor de piata) si uite ca nu a fost asa. tare imi e frica de faptul ca sunt la fel de siguri si pe ceea ce vor prezenta la E3, insa riscul sa o dea in bara este destul de mare asa ca intrebarea de 100 de puncte va fi ce segment de clienti vor targeta la E3, core gamers sau casual gamers? daca vor incerca din nou sa ii convinga pe toti cat de bun este Xbox One pentru toti gamerii, indiferent de varste si de preferinte, tare imi e ca mesajul lor va fi perceput intr-un mod extrem de diluat de catre core gamers care vor zice pas XO. de asta inca am acel gol in stomac si cred ca voi ramane cu el pana pe 10 iunie la 19:30.

  7. #707 SP
    AkF
    Member AkF's Avatar
    Fanboy?Am un Wii si sunt la al doilea PS3 , Xbox sau Xbox 360 n-am avut. Deci de asa ceva nu poate fi vorba. Pur si simplu am inteles ce au vrut sa spuna in prezentare si nu mi se pare sfarsitul lumii, din contra,un pas inainte. Mi-a placut prezentarea pentru ca au avut curaj sa arate ce inseamna next-gen din punctul lor de vedere si nu mi se pare rau(in afara de partea cu jocurile second-hand,bineinteles, dar care va fi prezenta si la Sony). Sony ti-au prezentat 5 jocuri si PSN Facebook si acelasi Move. Wow! Sunt blown away! De parca nu stiam ca jocurile vor veni in 60fps si 1080p pe urmatoarea generatie! In rest nu au prezentat nimic din viziunea lor despre next-gen pentru ca nu au avut curaj, au lasat Microsoft sa primeasca lovitura.
    Ma enerveaza postarile de fanboy Sony la adresa Xbox si in general in orice domeniu. Nu stim exact ce si cum va fi dar ne batem joc de dinainte ca deh sa ne aratam nivelul de inteligenta. Poate din aceasta cauza a reiesit in anumite posturi ca sunt fanboy Xbox.

  8. #708 SP
    Member temugin's Avatar
    Jocurile vor veni in 30fps si 1080p, pt 60fps este nevoie sa scoata mult din efecte, cel putin Killzone rula in 30fps dar constant vs jocurile de pc unde cand ai 20 cand 50, dar sa revenim la thread - in concluzie xbox one nu o sa aibe acoperire in Ro cel mai probabil din cauza always on sau kinect 2, deci si legal daca vrei consola NU TE POTI JUCA. Foarte frumos. Si e posibil ca Sony sa adopte si ei aceleasi magarii, cat timp se pot face bani mai multi, de ce nu ? Am spus ca multi vor regreta anii de glorie ai 360, si din pacate asa reiese, nu mai sperati ca la E3 vor fi 15 exclusive, 10 minim vor fi sport sau kinect ones, jucabile si alea doar unde este LIVE xbox, USA sau mai stiu eu ce tari.

  9. #709 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar

  10. #710 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Hai ca devine distractiv. Nu e problema ca 3GB din 8 sunt ocupati, nu e problema ca-mi ruleaza 3 OS-uri desi eu fac un singur task, nu e problema ca platesti jocurile SH la pret de joc nou, nu e problema ca ti se baga Kinect pe gat si ca nu-l poti opri, nu e problema ca Microsoft nu a avut ca tina "cea mai buna grafica", nu e problema ca PS4 pe hartie are cu 50% mai multa putere, nu e problema ca Xbox-ul a devenit o mare telecomanda, nu e problema ca majoritatea functiilor de TV au ca target US, nu e problema ca nu am vazut un singur joc exclusiv care sa ne faca sa vrem consola, nu e problema ca e mai scumpa, nu e problema ca HDD-ul nu se poate schimba, etc... etc... Pai daca nu e nicio problema domnilor, cumparati-o linistiti! Microsoft va multumeste pentru ignoranta!

  11. #711 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar

  12. #712 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Totusi printre toate aceste zvonuri si stiri oficiale baietii astia au "uitat" sa mentioneze pretul.

  13. #713 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    bai gata...ia terminati cu fanboy-ismul..

  14. #714 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Trolling
    Attached Images Attached Images uploadfromtaptalk1369504645509.jpg

  15. #715 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Truelling.
    Attached Images Attached Images z0rrbby.png

  16. #716 SP
    Member Florix09's Avatar

  17. #717 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Trolling part 2
    Attached Images Attached Images uploadfromtaptalk1369514590974.jpg

  18. #718 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Quote Originally Posted by h0stile View Post
    Dj Mo, referitor jocurile de la E3 pe care urmeaza sa le prezinte MS. din ce se prefigureaza, asta ar fi ultima lor carte. o fi asul din maneca, nu zic nu, insa chiar sunt asa de siguri pe ei incat sa parieze TOTUL pe o singura carte? asa cum spui si tu, multi se vor decide atunci, iar nivelul preorderelor si vanzarilor de dupa lansare va fi influentat de aceasta (posibil) ultima carte. mai e gamescom, insa acolo ma astept sa detalieze continutul pentru Europa, nu sa dezvaluie din marile IP-uri exclusive.

    mi se pare destul de riscant pentru ei sa aleaga o asemenea strategie de promovare. umbla zvonul ca au fost mirati de comentariile negative post-conferinta. probabil ca erau destul de siguri pe ei ca vor rupe gura targului daca vor anunta produsul pe care si-l doreste lumea (conform cercetarilor lor de piata) si uite ca nu a fost asa. tare imi e frica de faptul ca sunt la fel de siguri si pe ceea ce vor prezenta la E3, insa riscul sa o dea in bara este destul de mare asa ca intrebarea de 100 de puncte va fi ce segment de clienti vor targeta la E3, core gamers sau casual gamers? daca vor incerca din nou sa ii convinga pe toti cat de bun este Xbox One pentru toti gamerii, indiferent de varste si de preferinte, tare imi e ca mesajul lor va fi perceput intr-un mod extrem de diluat de catre core gamers care vor zice pas XO. de asta inca am acel gol in stomac si cred ca voi ramane cu el pana pe 10 iunie la 19:30.
    De aceea si astept E3 ca sa ma decid daca le cumpar produsul sau nu. Ori asa, ori asa, este foarte simplu pentru mine. Xbox 360 mi-a oferit niste jocuri la care astept continuari/prequels etc. Dar de la a fi dezamagit de conferinta avuta pe 21 mai si pana la a incepe sa fac pe troll-ul de 5 zile incoace si de a izbucni in chestii de genul PS4 > Xbox One, fara ca macar sa stiu 100% ce va oferi Sony, daca vor bloca si ei sau nu jocurile SH, cum va arata consola, cum se va prezenta PSN pe viitor, este cale lunga. Adica ok, am zis ca o vor tine asa o zi, doua, 3, dar deja mai avem putin si facem saptamana si nu vad decat aceleasi replici, aceleasi izbucniri, aceleasi zvonuri, de nici nu mai stiu ce este real si ce nu. Sa nu mai spun ca daca vine o persoana si spune ceva cat de cat de bine vav de consola/controller/kinect (sunt si persoane care il agreeaza), gata.. fanboy. In fine.

  19. #719 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    am dat peste o declaratie interesanta

    Xbox One: “Europe is critical” says Microsoft’s Spencer | VG247

    And specifically, in some of the southern European markets, its very important that we up our game there relative to the competition, because it’s an area where there’s opportunity for us.

    eu inca mai sper ca vom avea Live intr-o zi si in momentul in care unul dintre cei doi jucatori va face pasul, celalalt il va urma.

  20. #720 SP
    AkF
    Member AkF's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    De aceea si astept E3 ca sa ma decid daca le cumpar produsul sau nu. Ori asa, ori asa, este foarte simplu pentru mine. Xbox 360 mi-a oferit niste jocuri la care astept continuari/prequels etc. Dar de la a fi dezamagit de conferinta avuta pe 21 mai si pana la a incepe sa fac pe troll-ul de 5 zile incoace si de a izbucni in chestii de genul PS4 > Xbox One, fara ca macar sa stiu 100% ce va oferi Sony, daca vor bloca si ei sau nu jocurile SH, cum va arata consola, cum se va prezenta PSN pe viitor, este cale lunga. Adica ok, am zis ca o vor tine asa o zi, doua, 3, dar deja mai avem putin si facem saptamana si nu vad decat aceleasi replici, aceleasi izbucniri, aceleasi zvonuri, de nici nu mai stiu ce este real si ce nu. Sa nu mai spun ca daca vine o persoana si spune ceva cat de cat de bine vav de consola/controller/kinect (sunt si persoane care il agreeaza), gata.. fanboy. In fine.
    Degeaba, daca nu spui "sony take my money"' esti nimeni. Oricum sunt curios cati o sa recunoasca faptul ca si Sony fac acelasi lucru ca si Microsoft. Iti spun eu, niciunul! Deja se formeaza ideea ca vor face acelasi lucru din cauza lui Microsoft. Asta e cand majoritatea de pe forum au 15 ani.
    In fine, spun babeste : Nu face bine nimanui sa fi fanboy, cu atat mai putin tie!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 36 of 395 FirstFirst ... 26 34 35 36 37 38 46 86 136 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  3. Clubul Xbox One X By Dant3 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 1658 Last Post: 25-08-2020, 17:57
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts