Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 369 of 395 FirstFirst ... 269 319 359 367 368 369 370 371 379 ... LastLast
Results 7,361 to 7,380 of 7884

Thread: Clubul Xbox One

  1. #7361 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Pe Amazon.com la shipping address va trebuie adresa de USA. Preferabil Alaska ca nu va baga taxe. Daca aveti adresa de România nu va merge.

    Sursa: eu, am cumpărat de vreo 10 ori carduri valorice, atât pt PlayStation cat si pt Xbox.

  2. #7362 SP
    Junior Member z3wl's Avatar
    Quote Originally Posted by clax_117 View Post
    Am incercat sa cumpar gift card de pe amazon.com.. si ghici ce?! acceasi problema, chiar si cu vpn, imi spun ca nu pot autoriza o tranzactie pentru Romania. sa fie cardul meu Raiffeisen de vina?
    Tot raiffeisen am si eu. Ai bagat pe amazon adresa de us?

  3. #7363 SP
    Member clax_117's Avatar
    Pana la urma am luat gift card de 25$ de pe cdkeys. 94 lei cu card Raiffeisen. Desi imi propusesem sa nu mai iau fifa anul asta, tot nu m-am putut abtine la pretul asta .

  4. #7364 SP
    Member clax_117's Avatar
    Salut.. stiu ca s-a mai discutat aici, dar va rog ajutati-ma si pe mine sa fac un share de conturi xbox. am pus conturile fiecaruia ca home xbox pe consola cealalta si am reusit sa instalam jocurile digitale. problema este ca doar eu am live gold si cel cu care fac sharing nu are acces la gold .. doar cand pune activ contul meu. asa este normal? sper ca am explicat bine ������

  5. #7365 SP
    Member Smara's Avatar
    ^Merge sa dai share si la gold. Eu am facut asta cand am luat primul Xbox One, functioneaza si in clipa de fata. Atunci daca mai tin bine minte am mers la subscriptia de gold si am ales optiunea - share gold. Intre timp s-au facut tot feluri de update-uri , nu mai stiu daca acum este aceiasi procedura. Poti cauta un tutorial pe google in cazul in care nu descoperi, sigur exista.
    Cu titlu de exmplu : eu fac sharing cu fratele meu. El a cumparat fifa 18, eu gold. Amandoi beneficiem de fifa si gold de pe conturile noastre. Banui ca asta va intereseaza.

  6. #7366 SP
    Senior Member nina's Avatar
    merge sa sharuiesti orice cat timp este intre 2 console
    nu poti sta conectat pe 2 conturi ca va scoateti unul pe altul si solutia este simpla.de obicei apare random un fel de pop up cu link your controller.daca ti-ai linkuit controllerul de contul tau atunci oricand aprinzi consola din controller ti se va conecta direct pe contul tau

    apoi ca un extra info pentru toti.de exemplu faci sharing cu x si apoi peste ceva timp faci sharing cu y,poti juca jocurile lui x cat timp x nu isi pune inapoi contul lui pe consola lui ca xbox home sau nu face sharing x cu altcineva
    are legatura cu id consolei
    de fapt nu stiu cum sa explic doar dand exemplu specific
    daca te duci pe account.microsoft.com la devices vedeti ce consola sau pc sau tel aveti linkuit de contul microsoft
    eu am 3 conturi microsoft linkuite de acelasi xboxone si 2 din cele 3 linkuite de xboxonex
    2 din ele au xboxone ca home console

  7. #7367 SP
    Member clax_117's Avatar
    Quote Originally Posted by Smara View Post
    ^Merge sa dai share si la gold. Eu am facut asta cand am luat primul Xbox One, functioneaza si in clipa de fata. Atunci daca mai tin bine minte am mers la subscriptia de gold si am ales optiunea - share gold. Intre timp s-au facut tot feluri de update-uri , nu mai stiu daca acum este aceiasi procedura. Poti cauta un tutorial pe google in cazul in care nu descoperi, sigur exista.
    Cu titlu de exmplu : eu fac sharing cu fratele meu. El a cumparat fifa 18, eu gold. Amandoi beneficiem de fifa si gold de pe conturile noastre. Banui ca asta va intereseaza.
    Am facut si chestia cu share gold, dar in momentul in care am dat share gold mi-a pus din nou contul meu ca home xbox si prin urmare prietenul nu mai putea intra in jocurile de pe contul meu. m-am uitat la o granada de tutoriale si tot nu am reusit. pana la urma si-a cumparat si el gold cu 1$ pt o luna si acum merge.
    Nici nu stiu ce sa mai incerc sa fac. Imi spune ca mai am 3 incercari .

  8. #7368 SP
    Senior Member nina's Avatar
    Quote Originally Posted by clax_117 View Post
    Am facut si chestia cu share gold, dar in momentul in care am dat share gold mi-a pus din nou contul meu ca home xbox si prin urmare prietenul nu mai putea intra in jocurile de pe contul meu. m-am uitat la o granada de tutoriale si tot nu am reusit. pana la urma si-a cumparat si el gold cu 1$ pt o luna si acum merge.
    Nici nu stiu ce sa mai incerc sa fac. Imi spune ca mai am 3 incercari .
    starile prin care am trecut citind acest comentariu

  9. #7369 SP
    Member clax_117's Avatar
    Stiu ca nu reusesc sa ma fac inteles si sa stii ca prin aceleasi stari trec si eu cand citesc sau ma uit la tutoriale despre prostia asta de sharing. de ce trebuie sa fie asa complicat ?!

  10. #7370 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    @nina el trebuie sa-si puna contul tau ca “MY HOME XBOX”, si apoi sa dea logout si sa se conecteze pe contul lui normal (daca nu ma inseala memoria).


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #7371 SP
    Junior Member mazssj's Avatar
    Quote Originally Posted by clax_117 View Post
    Stiu ca nu reusesc sa ma fac inteles si sa stii ca prin aceleasi stari trec si eu cand citesc sau ma uit la tutoriale despre prostia asta de sharing. de ce trebuie sa fie asa complicat ?!
    Ideea de bază la feature-ul ăsta este ca un user (o singură persoană) să nu fie nevoit să cumpere gold din nou dacă de exemplu i se strică consola și cumpăra una noua sau are o singură consolă în aceeași casă și sunt mai mulți useri.
    Tu practic vrei să cumperi un singur gold și să fie folosit de 2 useri pe 2 console diferite în același timp. Ceea ce înseamă un gold pierdut pentru Microsoft și evident că sistemul nu permite asta.

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk

  12. #7372 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Quote Originally Posted by mazssj View Post
    Ideea de bază la feature-ul ăsta este ca un user (o singură persoană) să nu fie nevoit să cumpere gold din nou dacă de exemplu i se strică consola și cumpăra una noua sau are o singură consolă în aceeași casă și sunt mai mulți useri.
    Tu practic vrei să cumperi un singur gold și să fie folosit de 2 useri pe 2 console diferite în același timp. Ceea ce înseamă un gold pierdut pentru Microsoft și evident că sistemul nu permite asta.

    Sent from my Mi A1 using Tapatalk
    @mazssj total corect ce ai spus tu. In momentul in care se face share de gold, cel care nu are gold pe contul personal nu poate beneficia de reducerile gold, de jocurile gratuite...(PE CONTUL LUI), poate beneficia doar de acces la online si partychat.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  13. #7373 SP
    Member Darthstone's Avatar
    Am o cunostinta care si-a luat Xbox One si nu poate sa cumpere nimic din store ca nu gaseste Romania la regiune. Preturile sunt in dolari. Ce trebuie sa faca? Are card de Unicredit, mai trebuie facut ceva de la banca? Nu isi poate lua nici Xbox Live, ar trebui sa aiba gratuit 15 zile parca, nu?

  14. #7374 SP
    Junior Member z3wl's Avatar
    Sa si faca cont pe US. Sa mute consola ca regiune pe US. Apoi adauga cardul in contul de microsoft. Folosind o adresa de US atasata cardului va putea sa cumpere de pe store. Daca totusi ii da eroare , cauta un tutorial de plata folosind VPN (recomand extensia anonymox din chrome , e cel mai simplu , e pe youtube un clip cum se foloseste pt xbox). Practic iti simuleaza ca ai ip de US pe laptop/pc de unde faci plata si va merge.

  15. #7375 SP
    Junior Member Alex1986's Avatar
    Jocurile cumparate din magazinele din romania sunt region free? De exemplu de la emag...Ca sa stiu ce regiune imi pun pe xbox. Multumesc!

  16. #7376 SP
    Senior Member nina's Avatar
    Quote Originally Posted by JohnnyUSA View Post
    @mazssj total corect ce ai spus tu. In momentul in care se face share de gold, cel care nu are gold pe contul personal nu poate beneficia de reducerile gold, de jocurile gratuite...(PE CONTUL LUI), poate beneficia doar de acces la online si partychat.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    daca faci account sharing beneficiezi si de gold si de orice subscriptie mai e platita,desigur si de jocurile digitale(nu doar alea platite ci si cele de la games with gold,de jocurile ea access daca are platita aceea subscriptie,de xbox game pass daca are platita aceea subscriptie)

    testat de mine acum 1 minut
    eu daca descarc un joc cumparat mi se va descarca automat si pe cealalta consola
    la games with gold nu sunt sigur dar parca tot automat
    in schimb la xbox game pass nu e automat dar daca te duci in store si stii ca e joc de la subscriptia asta il poti downloada doar ca trebuie sa faci tu manual
    am testat cu fuzion frenzy

    voi spuneti gamesharing fiindca va doare de jocuri dar corect spus e account sharing fiindca tot ce tine de continut digital pe cont poate fi sharuit(jocuri,subscriptii,aplicatii platite).probabil si filmele cumparate dar nu am testat asa ceva

  17. #7377 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar

    Clubul Xbox One

    Eu stiam ca nu beneficiezi de ex de reducerile la gold (pe contul tau care nu are gold).

    Nu mai am xbox-ul sa spun sigur.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. #7378 SP
    Senior Member nina's Avatar
    ce reduceri vrei? pe contul pe care nu ai nimic nu beneficiezi de reduceri,in schimb beneficiezi de tot ce cumpara acel om pe contul lui
    adica daca tu nu cumperi nimic si mai ai tupeul sa ceri si reducere la ceva?

  19. #7379 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Asta spuneam si eu cand vorbeam de limitari.... in fine, subiect inchis.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #7380 SP
    Member florindragos21's Avatar
    https://www.cdkeys.com/xbox-live/gam...gn=lowerfunnel
    Salut, a mai cumparat cineva de acolo pana acum, este de incredere site-ul?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 369 of 395 FirstFirst ... 269 319 359 367 368 369 370 371 379 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  3. Clubul Xbox One X By Dant3 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 1658 Last Post: 25-08-2020, 17:57
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts