Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 371 of 395 FirstFirst ... 271 321 361 369 370 371 372 373 381 ... LastLast
Results 7,401 to 7,420 of 7884

Thread: Clubul Xbox One

  1. #7401 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Multumesc, am votat si acolo.

  2. #7402 SP
    Junior Member z3wl's Avatar
    Salut. daca iau 2 pachete gold de pe uk store de cate 6 luni , si le dau redeem practic am 12 luni? Imi da voie sistemul lor sa fac asta? Merge si pt US region redeem cu toate ca voi cumpara gold ul de pe uk? Multumesc.

    https://www.microsoft.com/en-gb/stor...glbA4PJeJYTg)(

    ---------- Post added 16-01-2018 at 13:34 ----------

    Jucati careva smite? As cumpara abonamentul gold doar pt asta, dar nu stiu daca gasesc suficienti playeri online. Am jucat zeci de meciuri prin 2015 pe pc cu mouse , tastatura. Cu controllerul mi se pare putin ciudat, dar banuiesc ca e de obisnuinta in timp. Adica una e sa joci single player , si alta e ceva competitiv unde trebuie concentrare mai mare la butoane

    Am urmarit in ultimul an ce jocuri gratis se dau pe gold si nu ma atrag sincer. Sunt adeptul rpg - adventure gen witcher , assasins creed, tomb raider , batman , shadow of mordor etc.

    Inafara de multiplayer si jocurile astea gratis mai e vreun avantaj? Voi multiplayer ce mai jucati? Inafara de first person shooters care mi se par greu de controlat din controller. Multumesc.

  3. #7403 SP
    Junior Member Secu86's Avatar
    Vad ca acum acea oferta la gold nu mai este valabila.
    Cineva spunea ca și-a cumpărat de 4 ori abonament pe 6 luni și acum are gold pana in 2020.

    Trimis de pe al meu SM-N910C folosind Tapatalk

  4. #7404 SP
    Member lukecelmare's Avatar

  5. #7405 SP
    Member chios's Avatar
    Pe G2A.com e 83 lei 6 luni

  6. #7406 SP
    Member ingerulol's Avatar
    @chios - ideal sa pui si tu link data viitoare .
    Pentru cine are cont pe US - oferta pe 12luni - 39.99$
    https://www.microsoft.com/en-us/stor...7ttc0k5dj/000G

  7. #7407 SP
    Member chios's Avatar

  8. #7408 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Pai fac si ei un ban, au cumparat cateva sute de coduri de pe live cu 12 lire, si le dau cu 17


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #7409 SP
    Member cipvas's Avatar
    Quote Originally Posted by lukecelmare View Post
    1. este un abonament , ai acces la peste 100 de jocuri , un fel de EA Access
    2. Da , se poate , parca o data la 3 luni , nu mai tin minte exact .
    3. Tocmai am cumparat ceva cu PayPal de pe store , consola e pe UK . Am cumparat de pe xbox.com , regiunea am ales GB , default e parca US sau RO .
    4. Armi of two este available doar din 16.01.2018
    5. no idea
    Pt punctul 4: restul jocurilor oferite pt Gold le pot lua, dar Army of Two nu. Zice ca nu valabil in regiunea mea. WTF?

  10. #7410 SP
    Member KiritoStefan's Avatar
    Quote Originally Posted by cipvas View Post
    Pt punctul 4: restul jocurilor oferite pt Gold le pot lua, dar Army of Two nu. Zice ca nu valabil in regiunea mea. WTF?
    La jocurile de xbox 360 mereu sunt problema de genul fiindca tu nu esti in regiunea unde e setata consola , instaleazati pe pc tunnel bear si selecteaza regiunea cum o ai pe consola.
    Dupa intri pe browser si te loghezi cu datele tale si dai pe jocul respectiv de 360 si pe urma intri pe consola si vei putea da download.

  11. #7411 SP
    Member cipvas's Avatar
    Nu reusesc si pace. Unde naiba vad pe ce zona am contul? Cand am facut contul pe Xbox 360 stiu ca am ales USA. Acum dupa ce am cumparat One S, m-am inregistrat cu acelasi cont, dar cand am cumparat PUBG mi-a aparut pretul in lire.

    ---------- Post added 18-01-2018 at 17:20 ----------

    Sa fie cumva din cauza ca am la Gold doar un trial de 14 zile primit cand am cumparat S-ul?

  12. #7412 SP
    Member KiritoStefan's Avatar
    Quote Originally Posted by cipvas View Post
    Nu reusesc si pace. Unde naiba vad pe ce zona am contul? Cand am facut contul pe Xbox 360 stiu ca am ales USA. Acum dupa ce am cumparat One S, m-am inregistrat cu acelasi cont, dar cand am cumparat PUBG mi-a aparut pretul in lire.

    ---------- Post added 18-01-2018 at 17:20 ----------

    Sa fie cumva din cauza ca am la Gold doar un trial de 14 zile primit cand am cumparat S-ul?
    Eu azi am descarcat jocul Army two prin metoda care ti-am explicato , Setting - System - Language & Location (te uiti la location si iti scrie acolo , cred ca ai ca mine United Kingdom) .
    Incearca azi metoda care ti-am explicato mai sus adica eu am descarcat jocul acum.

  13. #7413 SP
    Junior Member danscaf's Avatar
    Salut,
    Eu am reusit sa activez jocul din calculator cu Tunnel Bear VPN pe USA, m-am logat pe xbox.com si am adaugat jocul in lista mea si a mers fara probleme.
    Sper sa fie de ajutor

    Sent from my ZTE A2017G using Tapatalk

  14. #7414 SP
    Junior Member z3wl's Avatar
    Pe amazon.co.uk 3+3 luni moca xbox live = 15 lire

  15. #7415 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    Moving forward, we plan to release all new Xbox One exclusive games from Microsoft Studios into Xbox Game Pass on the same date as their global release. This means that when Sea of Thieves launches on March 20, it will be included in Xbox Game Pass to all members.
    https://news.xbox.com/en-us/2018/01/...oto_lrn_1.23.1

  16. #7416 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Cu scuzele de rigoare pentru cei neinteresati, faceti scroll peste postul meu daca va deranjeaza, dar trebuie sa postez asta.

    Revin la discutia cu Xbox Live in Romania, am incercat sa iau legatura cu Microsoft Romania si dupa ce respectiva doamna a facut cateva secunde de pauza la telefon ca si cum as fi intrebat de Area 51, convorbirea s-a terminat scurt/2 cu mentiunea ca MS Romania nu poate oferi mai multe detalii pe acest subiect momentan.
    Mi-a placut acel "momentan", ar trebui sa si-l puna pe sigla.
    Eu timp sa ma duc in audienta la ei nu am, "momentan", dar o voi face. Voi solicita respectuos o audienta la cineva de acolo, vad eu la cine. Vreau sa vorbesc cu cineva care respira si este viu si lucreaza la MS Romania despre treaba asta, dar nu am timp momentan.

    Am sunat apoi in UK la Xbox support (+44 8445458143) si acolo te lovesti de un zid al penibilului, aceleasi slogane ca suna pe viitor ca ne pare rau dar momentan asta e.
    Nu se poate cu asta este, voi merge mai departe. Ma gandesc insa cum.
    Eu unul refuz sa imi mai apara steag de UK pe unde ma uit la profil, iar apoi sa ma lovesc intr-o sesiune de un slovac din Bystrica si sa stiu ca ala are profil creeat pe adresa bunicasii din Bystrica si plateste cu card emis de o banca din Bystrica si vorbeste engleza "Little" daca il intrebi.
    Eu unul innebunesc, nu mai pot.
    Nu se poate sa vad la Playstation "Asteapta" cand lansez un joc si pe Xbox Live sa ma bata slovacul din Bystrica nu se poate. Nu pot.

    Meanwhile, am creeat un post aici.
    Imi cer scuze daca am strecurat si vreo incoerenta pe acolo, dar fierb de nervi si ma grabesc.

    https://forums.xbox.com/en-us/thread...a-4edc55ca46b8

    Exista acolo pe langa Comments un UpVote.
    Evident ca daca nu vreti si nu va simtiti confortabil sa comentati nu va pot cere asta, dar macar un upvote.
    Ceva, orice.

    Multumesc. Spor!

  17. #7417 SP
    Member BatsBike's Avatar
    windows a facut update la 'fall creator' & dupa cateva info despre acest update, mi-a aparut un 'survey' .. acolo, am scris exact despre aceste cerinte - nevoi ale gamerului de xbox din RO .. poate, poate ..

  18. #7418 SP
    Junior Member dreamcatcher80's Avatar
    Am dat și eu un vot și un comment... Cine știe poate iese ceva.

    Trimis de pe al meu Nexus 7 folosind Tapatalk

  19. #7419 SP
    Member florindragos21's Avatar
    Din unele puncte de vedere lucrurile par simple, in sensul ca MS sau alte companii mari stiu ca Romania exista, altfel nu ar avea studiouri prin Romania si nu ar produce software (implicit bani) in Romania. probabil din lipsa de interes/motive economice sau din alte motive nu exista suport mai mare pentru Romania.
    Tin minte pe vremuri cu Google earth cand mai toate tarile aveau strazile marcare in aplicatie mai putin Romania, tin minte (parca) ca atunci s-a facut o petitie in sensul asta.

    ---------- Post added 24-01-2018 at 18:32 ----------

    Probabil la un moment dat vom avea si Xbox Live in limba Romana, dar nu se stie cand.

    Mi-ar placea de asemenea sa avem si jocuri traduse (macar cu subtitrare), am vazut ca deja multe jocuri au prin optiuni limba poloneza (si nu ma refer la witcher )sau limba maghiara de exemplu.

  20. #7420 SP
    Member blackjack2150's Avatar
    Nu stiu de ce, dar chestiile traduse in romana din jocuri suna foarte "cringe". Ca exemplu, as putea sa dau League of Legends care e probabil singurul joc 100% localizat in limba romana (text si audio).

    Lista "obiectelor": https://eune.leagueoflegends.com/ro/game-info/items/
    Sau prezentarea unui campion:

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 371 of 395 FirstFirst ... 271 321 361 369 370 371 372 373 381 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  3. Clubul Xbox One X By Dant3 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 1658 Last Post: 25-08-2020, 17:57
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts