Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 394 of 395 FirstFirst ... 294 344 384 392 393 394 395 LastLast
Results 7,861 to 7,880 of 7884

Thread: Clubul Xbox One

  1. #7861 SP
    Member chios's Avatar
    Pe g2a.com 12 luni USA 137 lei.

  2. #7862 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Guys, va rog eu. Terminati cu promovarea site-urilor gen g2a

  3. #7863 SP
    Member chios's Avatar
    Ok. Scuze

  4. #7864 SP
    Member vladthegamer's Avatar
    Quote Originally Posted by Zahpeter View Post
    Nu trebuie nici macar VPN. Aplicatia de game pass de PC ia setarile de zone de la cele de Windows. Deci se poate modifica regiunea de acolo si da redeem la coduri direct din aplicatie.
    Fix asa am facut eu.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #7865 SP
    Manager paul's Avatar

  6. #7866 SP
    Member biagyydog's Avatar
    And Romania when?!?

  7. #7867 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cu putin noroc in vara, dupa cum zic anumite persoane pe aici

  8. #7868 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Eu nu mai am nicio speranță. Nu prea poți fi optimist, atunci când țări care au demografic jumătate (unele un sfert) din populația României, au fost și sunt întotdeauna înaintea noastră din toate punctele de vedere.

    Ce frumos totuși, în Cehia&co., se lansează interfețele în limbile native odată cu noua generație de console. La noi, ca la fraieri. Când s-o putea, dacă s-o putea vreodată. C-așa-i viața în colonie.

  9. #7869 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Din moment ce s-a confirmat lansarea oficiala a Xbox in Ucraina, am incredere ca Microsoft nu vine in zona asta doar pentru Ucraina care este (scuze, dar asa este) una dintre cele mai corupte si sarace tari din Europa. Nu va raportati doar la quality of life in Kiev, raportati-va la cifre oficiale, GDP nominal, etc.

    Deci, nu vad niciodata Microsoft mergand acolo si ignorand in continuare Romania, Bulgaria, Croatia, Slovenia poate, tari care stau mai bine dpdv economic si social decat Ucraina.
    Ce cred eu este ca ucrainienii au fost mai slobozi la gura si au spus asta, ca de la o sursa din Ucraina a venit informatia.

    Sa asteptam vara anului 2021 cu multe speranata!

    -----------------------------------------------------------

    On another note, nu am stiut unde exact sa postez asta asa ca am decis sa o las atat aici cat si pe threadul de Xbox One:

    https://www.trueachievements.com/my-xbox-story/

    Pentru cine are cont pe Trueachievements, au implementat o chestie super cool '#MyXboxStory' unde isi poate vedea fiecare istoricul complet pe fiecare platforma cu un design super placut.

  10. #7870 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    In cazul asta imi doresc si eu "coruptia" si "saracia" de tip Ucraina. Nu cred ca are legatura cu sursele interne.

    Dar tot nu pot pricepe de ce anuntul ala nu spune nimic cu privire la Romania, daca tot se presupune ca au de gand sa vina aici.

    Informatia a venit totusi de la un tip care e Principal Program Manager pe divizia Xbox.

  11. #7871 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    I feel you.
    Ma gandesc ca pus acel tweet dupa ce au slobozit ucrainienii online informatia ca nu mai puteau sa ascunda.

    De asemenea, in acel articol din Ucraina se mentiona faptul ca Microsoft lucreaza in parteneriat cu ei la mai multe lucruri de infrastructura Cloud/Azure stuff (ma gandesc ca la astia ar fi cel mai ieftin si de dezvoltat si pt mentenanta ca le da salarii mici fata de EU... nu?), ceea ce again ar fi necesar in ideea extinderii in 'zona', adica si la noi, ca sa nu atarnam de gatul 'civilizatilor' din vest.

    Eu astept cu interes sa vina vara anului 2021, in istoria recenta a acestui serviciu de Xbox Live niciodata Microsoft nu a extins suportul doar la o singura tara.
    Cand au dat drumu in 2010 in Polonia au venit in grup si Cehia, Ungaria, Rusia si South Africa parca.
    Apoi, in 2012 i-a prins dragu de Slovacia, Columbia, Arabia Saudita si UAE, tot asa in bloc. La extrem de scurt timp dupa, s-au dus si in Argentina si Chile dar imediat dupa.

    De asta zic, nu cred ca cineva a pus degetul pe harta Europei de est si a zis...aaaa.... Ucraina.
    Sper ca planul de extindere sa fie mult mai amplu. Pana acum puteau sa zica ca suntem saraci si nu ne permitem jocuri de 60$ full ceea ce este fals dar... o puteau spune.
    Acum, cu Gamepass care sincer este accesibil oricui (100 RON pe luna-ish?), au mult mai multe motive sa spere la niste profit si de aici de la 'saraci'.

  12. #7872 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    De cand avem store pe Romania?

    Am intrat sa iau ceva si m-a intrebat daca vreau sa merg pe RO sau sa raman pe GB. Si am dat rapid un search dupa RDR2 (intai am cautat Control dar nu l-a gasit) si vad pretul in RO

    @Xander Ro, stii ceva de asta? Asa era si inainte si nu am fost eu atent? Adica stiam ca exista store-u de PC de la Microsoft, in ron, dar nu stiam ca poti lua si jocuri de console.
    Attached Images Attached Images screenshot-2021-02-01-10.11.58.png

  13. #7873 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    De cand avem store pe Romania?

    Am intrat sa iau ceva si m-a intrebat daca vreau sa merg pe RO sau sa raman pe GB. Si am dat rapid un search dupa RDR2 (intai am cautat Control dar nu l-a gasit) si vad pretul in RO

    @Xander Ro, stii ceva de asta? Asa era si inainte si nu am fost eu atent? Adica stiam ca exista store-u de PC de la Microsoft, in ron, dar nu stiam ca poti lua si jocuri de console.
    Pare a fi de pe PC store-ul sau ai interfata pe alb?

  14. #7874 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da da, de pe PC am intrat pe site ca sa iau ceva. Pe Xbox cu siguranta nu poate schimba store daca ai consola setata pe o anumita tara.

  15. #7875 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Da da, de pe PC am intrat pe site ca sa iau ceva. Pe Xbox cu siguranta nu poate schimba store daca ai consola setata pe o anumita tara.
    De aia ma gandeam. Ca windows stie ca esti in ro si probabil iti trece automat pretul si la jocurile de xbox in lei. Se fac probabil si schimbari la nivel de infrastructura dar mai dureaza

  16. #7876 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai sunt pe Mac
    Dar da, bazat pe IP m-a intrebat daca nu vreau sa schimb pe RO, desi eram pe GB. Asta desi inainte daca ma vedea pe US ma intreba daca vreau sa raman pe US sau sa schimb pe GB, fiind la acelasi calc. Deci poate ceva se misca...

    Also, ce m-a pus pe ganduri a fost pretul la un joc de consola. Stiam ca store-ul de PC e in RO, dar nu stiam ca pot gasi si jocuri de console asa

  17. #7877 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Am citit foarte tarziu postarile voastre... abia acum
    Da, stiam ca mai apar jocuri de consola pe acel Microsoft store de PC in RON, de aceea spuneam eu ca poate poate... infrastructura o au, zvonurile exista... am verificat eu random si pe alte tari mai napastuite nu apare asa ceva in moneda/limba lor (Serbia, Albania, Georgia, etc).

    Mai gasisem si pagina asta in romana in care ma invata cum e cu Xbox Live...
    https://support.microsoft.com/ro-ro/...5-5113b9043466

    Also, imi amintesc ca in 2013/14 chiar inainte de lansarea oficiala a PS Store Romania apareau chestii de “test” cu limba maghiara si niste preturi in leva bulgareasca pe consolele celor cu account romanesc, parca?

    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Deci poate ceva se misca...
    OMG... oi trai eu asemenea bucurie?

    LE: Acum vad ca au bagat inclusiv tag de XSX, am actualizat threadul cu XSX, am reusit sa iau Gears 5... nu mai dorm
    Attached Images Attached Images 0bc80db7-1eca-496d-93c8-4e8e91385d4e.png 7eb97f57-2ee0-4a07-a9b6-ac289b3976f9.png

  18. #7878 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    O veste mare de la Microsoft.


  19. #7879 SP
    Member AlexXxNik's Avatar
    Salut băieți, am o problema la store, cont pe US, am 5$ in cont și as vrea sa cumpăr Ultimate Game pass la 1$ și nu ma lasă, îmi zice ca nu pot plăti deoarece sunt din alta regiune, dar având 5$ de ce nu ma lasa?

  20. #7880 SP
    Member florent's Avatar
    Are cineva de vanzare/ inchiriat un controller altul decat oficial Xbox ? Imi trebuie pentru Fifa, nu prea ma inteleg cu originalul . Desi e foarte similar cu cel de 360 , cumva acea diferenta nu imi place . Cel mai bine ma inteleg cu cel de PS3 !

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  3. Clubul Xbox One X By Dant3 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 1658 Last Post: 25-08-2020, 17:57
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts