Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 63 of 395 FirstFirst ... 13 53 61 62 63 64 65 73 113 163 ... LastLast
Results 1,241 to 1,260 of 7884

Thread: Clubul Xbox One

  1. #1241 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Ce slab
    Microsoft Positive Reddit Comments - Business Insider

    ---------- Post added 08-06-2013 at 07:19 AM ----------

    Deci asta vor sa faca Microsoft cu miliardul ala . Si noi care speram sa-l investeasca in jocuri noi...

    Microsoft Paying Third-Party Publishers to Not Show PS4 Games at E3 2013 – Report

    (doar un zvon)

  2. #1242 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Asa a inceput sa ma oboseasca treaba asta cu Xbox One... Niciodata in istoria consolelor nu a mai lansat cineva o chestie atat de obscura, de anti-gamer, de anti-consumer. Parca au luat tot ce au invatat de-a lungul timpului cu Xbox 1 (the real one) si Xbox 360... au sters cu buretele si au zis "hai sa facem bani". Si culmea e ca nu ei fac banii multi, ci publisherii. E aberant cum arunca totul pe ei... Sa fim seriosi, la urma urmei publisherii trebuie sa se alinieze sistemului tau, si nu invers. Asa cum se intampla la Apple, Google & Co. S-au trezit ei mai cu motz ca "nu noi facem regulile". Dar cine mama naibii le face?

    Nu cred eu ca au venit cei de la EA si au zis "Bai, daca nu limitati revanzarea la un singur user nu mai facem jocuri pentru consola voastra". Hai sa fim seriosi. Deja au renuntat la Nintendo. Daca ar renunta si la Microsoft, nu le-as vedea un viitor prea luminos. Doar n-o sa devina EA firma doar pentru mobile devices. Din pacate, cred ca la Microsoft cineva acolo nu gandeste suficient de mult...

  3. #1243 SP
    Member raptorscream's Avatar

  4. #1244 SP
    Member malpraxis06's Avatar
    Ma indoiesc ca vor schimba politica asta cu DRM urile pt ca pe ei nu prea ii afecteaza.Din cate am inteles in loc sa-ti vinzi jocul pe forum il vinzi la GameStop, ceva ce noi nu avem din pacate..

  5. #1245 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Asa a inceput sa ma oboseasca treaba asta cu Xbox One... Niciodata in istoria consolelor nu a mai lansat cineva o chestie atat de obscura, de anti-gamer, de anti-consumer. Parca au luat tot ce au invatat de-a lungul timpului cu Xbox 1 (the real one) si Xbox 360... au sters cu buretele si au zis "hai sa facem bani". Si culmea e ca nu ei fac banii multi, ci publisherii. E aberant cum arunca totul pe ei... Sa fim seriosi, la urma urmei publisherii trebuie sa se alinieze sistemului tau, si nu invers. Asa cum se intampla la Apple, Google & Co. S-au trezit ei mai cu motz ca "nu noi facem regulile". Dar cine mama naibii le face?

    Nu cred eu ca au venit cei de la EA si au zis "Bai, daca nu limitati revanzarea la un singur user nu mai facem jocuri pentru consola voastra". Hai sa fim seriosi. Deja au renuntat la Nintendo. Daca ar renunta si la Microsoft, nu le-as vedea un viitor prea luminos. Doar n-o sa devina EA firma doar pentru mobile devices. Din pacate, cred ca la Microsoft cineva acolo nu gandeste suficient de mult...
    Si Microsoft si Sony fac bani din vanzarea jocurilor, au cota parte. Chestiile astea cu DRM-ul si celelalte securitati sunt tocmai pentru a se preveni pirateria. Daca consolele next-gen vor fi modate, vor face vanzare doar producatorii de console, cei de jocuri vor ramane cu buza umflata, deoarece publisherii nu au cota parte din vanzarea consolelor. Asa ca s-au gandit ca daca consolele vor putea fi modate, sa faca ceva cu securitatea jocurilor.

  6. #1246 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Attached Images Attached Images tumblr_mo20lcxxqs1qzwtdlo1_500.jpg

  7. #1247 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    un fel de rezumat


  8. #1248 SP
    Member cipvas's Avatar
    Nu inteleg de ce in cele 2 emisiuni de pe posturile noastre, Zon@IT si 2.0 de pe Digi 24, de cand a fost anuntata consola nu s-a pomenit nimic de ea. In nici o emisiune..

  9. #1249 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pai cred ca le e cam greu sa faca o emisiune cu asa ceva. Iti dai seama cum arata un interviu cu un angajat Microsoft Romania?

    Reporter: "Ce ne puteti spune despre Xbox?"
    Director Microsoft: "Nimic"

    Case closed

  10. #1250 SP
    konichiwa zombie chynagods's Avatar
    Director Microsoft: "Nimic bun"

  11. #1251 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Le e frica sa nu starneasca ura pe emisiune dupa ce zic...

  12. #1252 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    circula totusi pe net si putina critica umoristica "romaneasca"


  13. #1253 SP
    Member Caponescu's Avatar
    WTF Microsoft

    Microsoft Pays To Damage Control On Reddit & Publishers To Not Show PS4 Games At E3


    Microsoft Paying Third-Party Publishers to Not Show PS4 Games at E3 2013

  14. #1254 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    n-ar fi absurd nici zvonul asta, ar fi inca o treaba facuta in stil american
    insa nu cred asa ceva, e ca si cum ti-ai da foc la valiza, nu poti sa te pui cu internautii si fanii din ziua de azi , astfel si la modul asta ..

  15. #1255 SP
    Member bartonn's Avatar
    Quote Originally Posted by Caponescu View Post
    WTF Microsoft

    Microsoft Pays To Damage Control On Reddit & Publishers To Not Show PS4 Games At E3


    Microsoft Paying Third-Party Publishers to Not Show PS4 Games at E3 2013

    )) wooow... nu ma asteptam la asta. "Good work" M$. ...No more Xbox 1 for me

  16. #1256 SP
    Member Caponescu's Avatar
    Quote Originally Posted by poiuyt View Post
    n-ar fi absurd nici zvonul asta, ar fi inca o treaba facuta in stil american
    insa nu cred asa ceva, e ca si cum ti-ai da foc la valiza, nu poti sa te pui cu internautii si fanii din ziua de azi , astfel si la modul asta ..
    Nici eu n-as fi crezut asa ceva daca nu s-ar fi intamplat faza cu blocarea comentariilor de pe canalul lor de youtube, acum ma astept la orice de la ei.

    LE. Sper totusi ca vor tine cont de parerile comunitatilor de gaming de peste tot si se vor razgandi asupra masurilor "anti-piraterie" ce le vor lua, la fel cum au tinut cont si de criticile aduse SO-ului Windows 8, ma refer la reintroducerea butonului start.

  17. #1257 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    Culmea este ca m-au castigat de fan, desi eram pc addicted.
    Imi place mult controlerul lor, imi place simplitatea consolei xbox 360 , totul este cumva centralizat pe aria jocurilor.
    Asta imi place sa regasesc la orice consola, ce au facut ei cu xbox one este pur si simplu o bataie de joc, insa mizeaza pe faptul ca suntem cumva prinsi la mijloc ca fani, ca vom cumpara si vom merge ca o turma sa adulam produsul lor, daca si ps4 se pun de acord cu politica dusa de Microsoft , atunci , revin la pc .

    Ma gandesc ca totusi e groasa daca recurg la metode de genul

  18. #1258 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Quote Originally Posted by Caponescu View Post
    Nici eu n-as fi crezut asa ceva daca nu s-ar fi intamplat faza cu blocarea comentariilor de pe canalul lor de youtube, acum ma astept la orice de la ei.

    LE. Sper totusi ca vor tine cont de parerile comunitatilor de gaming de peste tot si se vor razgandi asupra masurilor "anti-piraterie" ce le vor lua, la fel cum au tinut cont si de criticile aduse SO-ului Windows 8, ma refer la reintroducerea butonului start.
    In urma cu cateva zile,mai multi useri care activau pe neogaf.com au fost banati pe motiv ca incercau sa persuadeze userii sa cumpere noul Xbox.Adminii au confirmat ca persoanele sanctionate cu ban erau de fapt Ms employees.

  19. #1259 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    o mica comparatie de "muschi"








    daca luam in considerare si faptul ca xbox one ruleaza si 3 sisteme , probabil ca ps4 il bate la fund rau de tot , desi ei , oficial , zic ca cloud-ul face minuni..probabil compenseaza prin vrajeala ..de fapt ,cica ai update-urile la zi , precum si optimizari.. probabil ceva similar windozei buboase ce sufera update-uri fara numar pe post de steroizi.

  20. #1260 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Cata conspiratia. Pana maine apare si faza cu: "Microsoft a platit nu stiu cate miliarde catre Sony, ca acestia sa nu mai prezinte PS4. Sony au declarat ca cei care au acceptat banii, erau de fapt spioni Microsoft"?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 63 of 395 FirstFirst ... 13 53 61 62 63 64 65 73 113 163 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Xbox One S By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 199 Last Post: 25-11-2023, 06:13
  2. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  3. Clubul Xbox One X By Dant3 in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 1658 Last Post: 25-08-2020, 17:57
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts