Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 14 of 16 FirstFirst ... 4 12 13 14 15 16 LastLast
Results 261 to 280 of 319

Thread: Ghid Xbox One

  1. #261 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mda...cred ca au schimbat astia de la Microsoft ceva la verificarea din momentul achizitiei, ca nu mai pot achizitiona nimic nici cu tunnelbear, nici de pe calc de wrk unde am VPN de US.

    Ma lovesc de eroare atasata, chiar daca intru de pe telefon (unde clar nu am windows).

    Aveti idee daca se mai poate face ceva pentru a achizitiona de pe US store, cu pret de US ?
    Attached Images Attached Images img_4647.jpg

  2. #262 SP
    Member solaru's Avatar
    Cumperi credit de pe Amazon US sub forma de cod, redeem pe xbox.com, buy....Tadaaaa!

  3. #263 SP
    Junior Member Secu86's Avatar
    Zilele trecute am folosit Tunnelbear pentru a cumpara de pe store, ce-i drept UK. De fapt pentru a revendica un joc de la GwG.

    Incearca si de pe alt dispozitiv.

  4. #264 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Mda...cred ca au schimbat astia de la Microsoft ceva la verificarea din momentul achizitiei, ca nu mai pot achizitiona nimic nici cu tunnelbear, nici de pe calc de wrk unde am VPN de US.

    Ma lovesc de eroare atasata, chiar daca intru de pe telefon (unde clar nu am windows).

    Aveti idee daca se mai poate face ceva pentru a achizitiona de pe US store, cu pret de US ?
    Razvan nu mai merg DELOC achizitiile cu plata de pe Xbox.com, nici cu VPN sau alte nebunii. Decat cele FREE la care nu trebuie sa iti traga nici macar un cent de pe card. Cele care au nevoie de plata de la 0.1$ in sus nu mai merg decat cu card de US!

  5. #265 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pana la urma am facut preorder la Amazon, tot cu 60$ si imi vor lua banii in momentul in care se lanseaza si tot atunci imi vor da un cod pentru redeem. So it should be ok now

  6. #266 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Pana la urma am facut preorder la Amazon, tot cu 60$ si imi vor lua banii in momentul in care se lanseaza si tot atunci imi vor da un cod pentru redeem. So it should be ok now
    Am vorbit saptamana trecuta la suport.xbox. Pare-se cardurile din afara US nu mai functioneaza pe conturile de US nici cu VPN sau Paypal. O solutie sunt cardurile valorice de pe Amazon, Cdkey sau G2A (uneori pe G2a ies mai ok ca bani 50$ cumperi cu 46$, 100$ cu 90$...etc...).
    Era de asteptat ca ceea ce faceam noi cu VPN sau alte ocolisuri sa dea chix la un moment dat.

  7. #267 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Stai, cum adica "cardurile din afara US" ? Adica daca eu cumpar acum codu asta de download de pe Amazon.com si consola nu mai este region locked, nu mai functioneaza ? Sau te referi la cardurile valorice ?

  8. #268 SP
    Member Svart's Avatar
    Cred ca se refera la cardurile de credit din afara US.

    Mie imi da eroarea asta de prin toamna deja.

  9. #269 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Ce cumperi de pe amazon.com e safe, codul ala digital.
    Se referea la card de cumparaturi cred, ala nu mai merge de ceva timp.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #270 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Bre Razvan "ie" greu... Vorbeam ca pana acum o luna luam jocurile prin VPN si le plateam cu cardul direct. Acum nu mai merge luat decat ce e Free, restul care trebuie platit cu cardul de Romania nu mai functioneaza (nici cu VPN, nici cu nimic....).
    Ca idee am incerca sa iau Bully la 5$ cu cardul si nu a mers. Ce e naspa ca am dolari atasati pe cont de la rewards.xbox.com care stau aiurea deoarece nu pot completa suma decat prin coduri redeem.

  11. #271 SP
    Member ingerulol's Avatar
    Am achizitionat acum 10 zile cu cardul ING direct din contul de US . Sigur nu este din alta cauza ?! Eu cardurile valorice mi le iau cu plata directa direct de la MICROSOFT de pe site - orice valoare intre 1- 100 $ GIFT CARD
    . Il primesc in 5 minute si sunt sigur ca functioneaza .

  12. #272 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by ingerulol View Post
    Am achizitionat acum 10 zile cu cardul ING direct din contul de US . Sigur nu este din alta cauza ?! Eu cardurile valorice mi le iau cu plata directa direct de la MICROSOFT de pe site - orice valoare intre 1- 100 $ GIFT CARD
    . Il primesc in 5 minute si sunt sigur ca functioneaza .
    Da, se pare ca asta e viitorul, sa platim Gift card direct la Microsoft cu valoare fixa intre 1 si 100$. Naspa era ca daca aveai nevoie de 0.15$ ii puteai plati separat cu cardul. Welll asta e!

  13. #273 SP
    Member Svart's Avatar
    In ritmul asta viitorul e sa ne luam Playstation

  14. #274 SP
    Member KiritoStefan's Avatar
    aveti ideie merge si coduri de paysafe ?

  15. #275 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Direct in store-ul Xbox eu stiu ca nu.

    Dar merge o carte de limba Romana ca braga.

  16. #276 SP
    Member KiritoStefan's Avatar
    Punctele care apar sub nume iti folosesc la ceva?

  17. #277 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Nu prea. Doar cele care sunt semne de punctuatie. Si poate punctele de pensie ma vor ajuta la batranete.

    Back on topic: paysafe se poate folosi pe unele site-uri care comercializeaza carduri valorice pre-platite xbox.

  18. #278 SP
    Member KiritoStefan's Avatar
    Inteleg ca ai chef de mistouri dar eu intrebam de punctele care le faci jucand jocurile pe Xbox

  19. #279 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Aaaaaa, ma gandeam ca vorbesti de punctele de sub username ul de aici de pe forum. Nu prea faci mare lucru cu alea obtinute pentru achievements. Sunt mai mult pentru prestigiu. Uneori insa mai introduc ei in sistemul lor de rewards cate un reward specific pentru obtinerea de G points in anumite jocuri

  20. #280 SP
    Junior Member flrazvan's Avatar
    Quote Originally Posted by raducucosmin View Post
    Aaaaaa, ma gandeam ca vorbesti de punctele de sub username ul de aici de pe forum. Nu prea faci mare lucru cu alea obtinute pentru achievements. Sunt mai mult pentru prestigiu. Uneori insa mai introduc ei in sistemul lor de rewards cate un reward specific pentru obtinerea de G points in anumite jocuri
    Intrebare scurta: eu am cont de UK. Pana alaltaieri ( can au avut ei problemele de conetare) puteam juca BF1 multiplayer pe baza memebershipului pe care il cumparasem direct din consola, acum nu mai vrea si nici sa imi iau un EA membership nu mai lasa, nici pe PC, nici cu VPN. Sa inteleg ca trebuie sa imi fac cont de US? Si apoi sa cumpar de pe amazon us? Sau sa cumpar de pe amazon UK? Merci R

    ---------- Post added 23-03-2017 at 07:42 ----------

    PS: am cumparat un cod de pe G2A de EA membership dar nu vrea sa il ea desi am confirmat cu cei de la microsoft ca e activ codul. Aveti idee care ar fi solutia?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 14 of 16 FirstFirst ... 4 12 13 14 15 16 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 218 Last Post: 20-03-2023, 14:41
  2. Vand Abonamente Xbox Live Gold Xbox One/Xbox 360 si EA Access Xbox By siemens123 in forum Bazar Microsoft: Jocuri Console
    Replies: 187 Last Post: 16-02-2021, 14:37
  3. Ghid de cumpărături - jocuri și DLC-uri pentru Xbox One By xbliviu in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 287 Last Post: 19-01-2019, 16:24
  4. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Hardware PC & Mac
    Replies: 4 Last Post: 25-08-2017, 18:15
  5. Vand Controller Xbox One Elite pentru Xbox One si PC By Chazy90 in forum Bazar Microsoft: Console & Accesorii
    Replies: 2 Last Post: 25-08-2017, 18:14

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts