Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 10 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 ... LastLast
Results 101 to 120 of 191

Thread: Forza Horizon 2

  1. #101 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cum pot sa scot pozele facute in Photo Mode ? Am dat save, dar nu am dat si share.

  2. #102 SP
    Banned CobraArt's Avatar
    Hai ca am mai facut un filmulet. Cine vrea racheta la drag sa isi cumpere Alfa 33 si apoi tune de drag. E scumpa (1 mil 400),dar rupe pamantul.

  3. #103 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Mda...pur si simplu uimitor ce se poate scoate din editorul photo...
    Attached Images Attached Images getphoto.jpeg getphoto-12-.jpeg getphoto-11-.jpeg getphoto-10-.jpeg getphoto-7-.jpeg getphoto-5-.jpeg getphoto-1-.jpeg getphoto-4-.jpeg getphoto-3-.jpeg getphoto-2-.jpeg

  4. #104 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Am reusit sa intru sub harta + niste imagini noi. Efectiv nu pot sa ma opresc din a le face
    Attached Images Attached Images getphoto-2-.jpeg getphoto-3-.jpeg getphoto-1-.jpeg getphoto-4-.jpeg getphoto-5-.jpeg getphoto-6-.jpeg getphoto-7-.jpeg getphoto.jpeg

  5. #105 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Pana la urma nu-i asa rau dpdv vizual, nu?

    Mi-as fi dorit sa fie posibila salvarea replay-urilor, pentru a te putea uita in tihna intr-un moment ulterior. Stiu ca se poate inregistra dar nu-i acelasi lucru. De asemenea, mi-as fi dorit sa fie disponibile niste skin-uri autentice de competitie pentru masini. E drept ca exista super-editorul, insa nu-i acelasi lucru. Probabil muncesti zeci de ore sa-ti iasa o replica cat de cat similara cu cea reala si va "imbraca" perfect doar o masina. Bina ca sunt useri pasionati care publica liveries senzationale pe storefront.

  6. #106 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu e rau dpdv vizual, dar nici nu arata ca in poze. Aici am umblat serios la iluminare, ca sa pot sa obtin asa ceva. El e mai spre "cartoon-ish" decat spre realism.

  7. #107 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Eu as spune mai degraba "pastelat", asta doar sa nu lasam impresia cuiva c-ar fi ceva de tip cell-shaded . Categoric nu-si propune sa frizeze fotorealismul in genul in care o facea Forza Motorsport 5 sau Driveclub (pe care tot nu l-am incercat dar pare a fi super-mega-realist ca iluminare, materiale etc). Primul set de photo pe care le-am postat aici pe thread sunt fara nici un pic de efect, am taiat cat am putut de mult pentru a arata cat mai aproape de ce se intampla in-game.

    Mie personal mi s-a taiat rasuflarea la al doilea road trip. In loc sa merg "cu gasca", am luat cap compas a doua localitate si-am taiat-o drept, prin miriste, peste munti si vai, sa vaz si eu cat de open e worldul. Uau! Da, se poate, si da, e splendid!

    Oh, by the way, sper c-ai observat ca te poti orienta foarte usor si din cockpit atunci cand o iei prin viile oamenilor si-ti este limitat campul vizual, este prezent acel beacon pentru destinatie/ checkpoint .

  8. #108 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    arata okiș si pe oldgen, asa ca imi imaginez cum arata pe curentgen

    poze facute cu telefonul










    bine driveclub este un zeu pe partea grafica, insa joculetul asta chiar si pe oldgen este mult mai fun !

  9. #109 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Driveclub arata ceva mai bine (si mai diversificat), insa daca iei in calcul limitarile lui (ai depasit cativa cm de iarba si deja fie te penalizeaza fie te arunca in coltul opus, sau incepe sa sune countdown sa te repuna pe pista) si modul de driving (masinile par lipite de asfalt pur si simplu)... mai adaugi si prezentarea (care lipseste cu desavarsire)... trebuie sa recunosc ca Forza Horizon 2 e cu ceva clase peste. Macar aici e free-roaming, nu te trage nimeni de urechi ca intr-un arcade ti-ai permis sa tai o scurtatura... De fapt, Driveclub m-a enervat in 10 de minute de gameplay cum n-a facut-o Forza Horizon in 3 ore. AI-ul ala stupid (ma loveau din spate si ma taxa pe mine) e annoying. Ah, si faptul ca nu poti sa customizezi deloc masina ajunge sa nici nu-ti mai pese de masina. Tot timpul ajungi sa iei alta si gata...

    Don't get me wrong... ambele jocuri sunt tari. Oricarui fan de car racing le recomand pe amandoua, pentru ca sunt complet diferite. Insa e ciudat ca desi ambele sunt arcade-uri, FH2 e mult mai fun, joci mai relaxat... pe cand la Driveclub daca ai ratat o curba ai cam pierdut cursa. Da, stiu... poate ca unora nu li se pare atat de fun sa dai rewind... dar e un arcade la urma urmei. Sau unora nu le place linia de ghidaj... dar o poti dezactiva daca deranjeaza.

    Anyway, luand in calcul aberatia cu cluburile si faptul ca una doua primesc "server error", as zice ca pt. mine Driveclub e un joc de nota 7 iar FH2 de 9. Poate in timp Driveclub isi mai recupereaza din greseli... dar pana atunci probabil voi termina FH2 si extra DLC-urile

    P.S. Also, Driveclub este ori extrem de intunecat si trebuie sa "ghicesc" pe unde vine traseul (a trebuit sa trec consola in Limited Mode, pt. ca in setarile jocului n-am gasit nimic legat de Gamma), ori mergi secunde sau minute bune cu soarele in fata - oare cine s-a gandit la aberatia asta? Inteleg, e realism... insa in realitate imi pun ochelari de soare. Asa la TV ce fac? Chestia asta nu exista (problema) in FH2.

    poiuyt: de ce nu folosesti sistemul de attachments?

  10. #110 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Sa inteleg ca ai pus si tu mana pe FH2 ? Mi s-a parut mie ca-ti vad drivataru cu alta masina, da am zis ca le mai schimba el, in functie de masinile din FM5.

    Jocul este foarte fun si foarte bun si nu regret nicio secunda banii dati pe el. Am facut deja app 100 de poze si nu ma pot opri

    As fi preferat si o zona prin Alpi, sa avem si zapada si trasee de urcare/coborare (serios acum, cine face un joc cu masini in Franta si nu include muntii ?), dar deh...daca nu-i, nu-i.

  11. #111 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Da, te-am batut de cateva ori... well, pe driveatar-ul tau

    Ai terminat jocul? Poate e mai incolo vreo zona cu munti si zapada... De trasee de urcat/coborat am dat, insa nu sunt atat de mari diferente de nivel (cum sunt in Driveclub de exp.).

  12. #112 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu l-am terminat. Sunt abia pe la 12-15% (cred), dar am vazut mare parte din harta si nu exista asa ceva. + ca stiu sigur ca ei au implementat doar ploaia. Poate zapada in FH3

  13. #113 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mda, se pare ca asa este... nu prea e snow. Desi, cine stie... printr-un update sau un DLC...
    IGN has released a new preview video that explains in more detail how the weather system works in Forza Horizon 2. Fog, mist, rain, wind and everything else will be added as weather in the game. The only weather effect not included is snow since the areas in France and Italy the game is set in don’t have snow.

  14. #114 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Festivalul are loc vara so ...

  15. #115 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Trefla View Post
    Festivalul are loc vara so ...
    ... prin urmare va astept la festivalul de iarna in FH3

  16. #116 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Tot primesc invitatii de la colegi, dar nu stiu cum sa le accept si sa intru in joc. Eu tin apasat pe semn si-mi spune sa gasesc cursa, sau ceva de genu, dar pe harta nu este nimic. Este foarte neintuitiv. In demo, stiu ca trebuia sa apasa pe Left Stick pentru a intra in freeroam online. Aici trebuie sa intru in meniu si sa aleg de acolo...

    Btw, ati observat si voi ca scade calitatea grafica in momentul in care se trece pe freeroam online ?

  17. #117 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Tot primesc invitatii de la colegi, dar nu stiu cum sa le accept si sa intru in joc. Eu tin apasat pe semn si-mi spune sa gasesc cursa, sau ceva de genu, dar pe harta nu este nimic. Este foarte neintuitiv. In demo, stiu ca trebuia sa apasa pe Left Stick pentru a intra in freeroam online. Aici trebuie sa intru in meniu si sa aleg de acolo...

    Btw, ati observat si voi ca scade calitatea grafica in momentul in care se trece pe freeroam online ?
    Pai daca intrai cu noi in party te sfatuiam cum sa dai join si asa mai departe. Ultimele 2 zile a fost fun in multiplayer

  18. #118 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai sunt in acelasi grup, dar nu stiu cum sa intru in party, asta zic Pe ce sa apas, dupa ce apasa pe semnul de la X ? Sau unde sa merg ?

  19. #119 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cine vine-n online sa facem cateva curse ? Eventual si cu casca. Si sa incercam sa limitam doar la oamenii de pe CG, sa nu dam acces tuturor

  20. #120 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Suntem deja acolo vino SI tu cu casca

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 10 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 ... LastLast

Similar Threads

  1. Forza Horizon By sexbobomb91 in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 84 Last Post: 28-08-2013, 22:45

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts