Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 23

Thread: Crackdown 3

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Crackdown 3

    La E3 2014 am primit un nou Crackdown, exclusiv Xbox One. Sa speram ca va fi un comeback pe masura, pentru ca 2-ul a dezamagit foarte mult. Mai jos aveti trailerul de la Conferinta Microsoft. Enjoy!

    Stirea de lansare: http://www.consolegames.ro/forum/f7-...ntru-xbox-one/.

    Attached Images Attached Images crackdown.jpg

  2. #2 SP
    Member anes's Avatar

  3. #3 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    The upcoming Crackdown game is set to offer a mash-up of single-player and multiplayer co-op. Its creative director, Ken Lobb, said that Crackdown for the Xbox One will allow for even more natural cooperative play than its predecessors in the series.
    In both Crackdown and its sequel, Crackdown 2, players could pop into each others’ games without ever having to leave the campaign, but doing so interrupted play briefly for menu navigation. This is all about to change in the upcoming Crackdown for the Xbox One.

  4. #4 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Crackdown 3 – E3 2017

  5. #5 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu n-am inteles nimic din prezentarea Crackdown 3 de aseara. Voi ce ati inteles ?

    Pe langa faptul ca stilu grafic e dubios, dar totusi arata foarte aiurea, n-au mai aratat destructabilitatea aia cu care se laudau, chiar si aseara si n-am inteles, efectiv, ce tre sa faci in jocu asta.

  6. #6 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Probabil ca actiunea / scopul nu va diferi de celelalte 2 jocuri... dar da, si mie mi se pare ca au scazut nivelul. Cam prea mult.

  7. #7 SP
    Member Popae36's Avatar
    Au schimbat motorul grafic complet,nu ca au scazut nivelul.....fara ca macar sa precizeze ca nu a functionat ce au vrut sa faca prima oara...asta chiar ma dezamagit...nici macar doua fraze sa zica despre Crackdown...epic fail aici.

  8. #8 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Crackdown 3 delayed until spring 2018 • Eurogamer.net

    Sa razi de Xbox acum e ca si cum ai rade de un copil retardat. Pacat, pentru ca imi placeau postarile "LOL, Xbox nu are jocuri", dar acum e pur si simplu prea trist pentru asa ceva.

  9. #9 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    decat sa il scoata plin de buguri sau cu probleme pe partea de multiplayer ( se zvoneste ca acesta ar fi motivul ptr delay ) , mai bine mai astept 6 luni .

  10. #10 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Nu inteleg cat de greu poate fi sa lansezi o reclama la old spice conform planificarii.

  11. #11 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Astazi am realizat ca sunt un idiot.

    Astazi, cand mai sunt doar 3 zile pana cand o companie cu buget de miliarde lanseaza un nou joc exclusiv.
    Nici nu stiu de unde sa incep cu penibilul, ca sunt eu foarte prost sau ca sunt altii foarte incapabili...

    In momentul in care Microfost e la 3 zile de lansarea unui exclusiv anuntat cu surle si trambite si intru si vad ca topicul acelui joc nu este NICI MACAR PE PRIMA PAGINA, avand doar 9 replies... imi dau seama nu doar ca sunt un prost, ci ca imi si place sa fiu prost.

    Eu fac petitii, ma zbat, ma cert cu operatorii Microsoft Romania la telefon, ma cert cu prieteni, imi mananc ani din viata crezand cu o indarjire (demna de o cauza mai buna cum a spus un coleg) ca Microsoft inca merita... ca balaurul acela cu capete de aur este inca acolo dar e prea timid ca sa iasa la iveala...

    Mi-am dat apoi seama ca am totusi voie sa ma revolt chiar daca sunt foarte prost. Si prostii au dreptul sa se revolte.

    Cum este posibil ca tu companie gigant, sa vezi cum te umilesc astia ani la rand, ani la rand ei scot jocuri exclusive de calitate, jocuri mari, memorabile, iar tu sa persisti in mediocritate?
    Cum?
    De ce sa nu fi in stare sa faci si tu ceva decent. Ceva care sa atraga publicul, ceva care sa iti aduca putina iertare, putina empatie.

    Cum e posibil ca in ceasul al 12-lea cand vezi ca te bat astia pe toate fronturile, ca te iau la caterinca permitandu-si sa lipseasca ad-hoc de la E3... tu sa vii cu asa ceva?
    Dupa ce imi scoti mizeria aia de State of Decay 2, un ***t de joc care merge in 15 fps-uri si arata ca un joc de Xbox 360, asta dupa ce imi scoti mizeria aia de Sea of Thieves cu care iar te faci de ***t... tu scoti acum asa ceva...

    Ma intreb totusi daca macar in sinea lor, le este rusine... Oare le este putin macar jena?

    Lasa ca intre timp in Romania sta un prost si face petitii ca sa ne aduceti Xbox Live.
    Voua nu va pasa nici macar de voi, daramite de clientii vostrii...

    M-am lamurit si sunt trist. Trist si prost.
    Am crezut in voi si am pus asta inaintea evidentei si inaintea prietenilor mei din viata reala. Sa va fie rusine!

    Regret din tot sufletul si cu toata fiinta mea ca in 2014 nu am trecut la PS4 ca main platform, macar ma simteam respectat fie ca iroseam 100.000 Gamerscore.
    N-are nimic, daca o tineti tot asa voi irosi in 2020 fara remuscari 250.000 Gamerscore.

    Later Edit: Ce poate fi mai frumos, mai ironic si mai trist in acelasi timp ca postul asta sa fie postul meu cu numarul 360?

  12. #12 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Omule, te agiti prea tare.

    Degeaba iese jocul in 3 zile, daca nu place nimanui. Arata penibil si pare sa fie un joc despre nimic. Nu inteleg ce poate fi fun la el. Nici gratis in gamepass nu merita jucat.

  13. #13 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Pentru domnu Xander
    Attached Images Attached Images 646x404.jpg

  14. #14 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by PoisonRemedy View Post
    Pentru domnu Xander
    In mod normal te-as fi injurat foarte tare si din toata inima mea atat aici cat si pe privat dar din moment ce mi-am dat seama ca sunt foarte prost iti dau "Thanks", poate ca ai dreptate.

    Iti doresc totusi cu toata fiinta mea si cu toata energia pe care pot sa ti-o transmit in momentul asta ca la un moment dat in viata ta, STRICT legat de unul din hobby-urile tale, nu de altceva, hobby-ul tau pentru care pui cea mai multa pasiunea si pe care il iubesti cel mai mult, sa simti toata amaraciunea, deznadejdea, frustrarea, tristetea si furia pe care le simt eu acum.

  15. #15 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu prea inteleg de ce iei totu atat de personal si de ce te agiti atat de tare. Te impiedica ceva anume, sa te bucuri de hobby?

    Faptul ca nu se bucura lumea de cele 2-3 exclusivitati Xbox/Windows, te impiedica pe tine sa te bucuri de ele sau ti se taie placerea de a te juca pe Xbox?

    Eu nu te judec, incerc doar sa-mi dau seama.

    Sunt posesor de toate consolele actuale si cel mai mult ma joc pe Xbox, dar sincer, chiar nu ma deranjeaza faptul ca nu avem Live in Romania sau ca nu e lumea entuziasmata de vreo exclusivitate

  16. #16 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Esti in regula? Totusi, vorbim de jocuri video, nu de oameni dragi bolnavi de cancer. Nu inteleg de unde atata frustrare, amaraciune, tristete, furie. Astea sunt sentimente care e normal sa apara in situatii mult mai neplacute. E o companie care nu da doi bani pe tine individual, la fel ca orice alta companie de pe planeta asta. Daca iti pot lua banii, o vor face. Daca nu, nu. De ce daca tu esti doar o sursa de profit pentru ei, tu ii privesti ca fiind ceva prieten drag?

    Microsoft a renuntat generatia asta. Eu traiesc cu impresia ca dupa achizitia a n studiouri anuntata la E3, asteapta generatia urmatoare ca sa lanseze niste exclusive comparabile cu ce au Sony si Nintendo. Ma rog, asa cred. Poate o sa persiste in mediocritatea lor caracteristica si iarasi o sa vanda Sony 100 de milioane de PS5 si milioane de copii din exclusivele lor.

  17. #17 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by Razzosinni View Post
    Esti in regula? Totusi, vorbim de jocuri video, nu de oameni dragi bolnavi de cancer. Nu inteleg de unde atata frustrare, amaraciune, tristete, furie. Astea sunt sentimente care e normal sa apara in situatii mult mai neplacute. E o companie care nu da doi bani pe tine individual, la fel ca orice alta companie de pe planeta asta. Daca iti pot lua banii, o vor face. Daca nu, nu. De ce daca tu esti doar o sursa de profit pentru ei, tu ii privesti ca fiind ceva prieten drag?

    Microsoft a renuntat generatia asta. Eu traiesc cu impresia ca dupa achizitia a n studiouri anuntata la E3, asteapta generatia urmatoare ca sa lanseze niste exclusive comparabile cu ce au Sony si Nintendo. Ma rog, asa cred. Poate o sa persiste in mediocritatea lor caracteristica si iarasi o sa vanda Sony 100 de milioane de PS5 si milioane de copii din exclusivele lor.
    Ai dreptate 100%, din pacate I've been there too si asa este, posibil sa ma alint acum, nu se compara situatiile.

    In fine, as vrea sa pot fi ca voi si va admir din tot sufletul ca va puteti detasa si ca puteti lua lucrurile cu obiectivitate.
    Daca nu eram foarte prost mi-as fi acordat mie cel putin mai mult timp pe planeta asta ca in ritmul asta ma duc in jos.

    Ca pe un prieten drag i-am privit ai dreptate, mereu am crezut ca pot dar nu vor, mereu am tot asteptat acel ceva din partea lor si mereu am ramas cu mana pe traista.
    Am sperat ca macar in al 12-lea ceas, contul meu de gaming ca si main platform sa fie oficial, sa existe, sa conteze, nu sa ramana timp de 12 ani (pfff, cand s-au dus?) cu o adresa a unui depozit de marfa din Londra, ca si cum am furat miile astea de euro investite in el.
    Ca si cum eu nu am dreptul, banii mei sunt furati, sau cersiti.

    In fine, va multumesc ca imi deschideti ochii.

    PS: Daca sunati la Microsoft Romania sa ii intrebati de ce dorm in timp ce magazinele din Romania imi elibereaza factura legal pe produsele lor, apasati direct tasta 1 pentru romana, n-are rost sa mai ascultati robotul, fac eu asta de 1 luna incoace aproape zilnic. Macar au o muzica decenta nu ca astia de la lumina...
    Dar voi nu sunati pentru ca sunteti oameni normali, nu idioti ca mine ajuns la 34 de ani irosindu-si sanatatea si viata pentru un ideal.

  18. #18 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Un sfat, daca îmi permiți. Folosește-ti energia pe care o ai in alte scopuri, in ritmul ăsta nu apuci 50 de ani. Ești prea pătimaș!

  19. #19 SP
    Member ymess's Avatar
    Quote Originally Posted by Razzosinni View Post
    Microsoft a renuntat generatia asta. Eu traiesc cu impresia ca dupa achizitia a n studiouri anuntata la E3, asteapta generatia urmatoare ca sa lanseze niste exclusive comparabile cu ce au Sony si Nintendo. Ma rog, asa cred. Poate o sa persiste in mediocritatea lor caracteristica si iarasi o sa vanda Sony 100 de milioane de PS5 si milioane de copii din exclusivele lor.
    Nu conteaza daca Microsoft e pe locul 1 sau nu, sunt in crestere la capitolul Xbox, ca profit, ca numar de abonati. Numarul de console vandute e prea putin relevant. Sunt peste 50 de milioane de abonati Xbox Live, si inca vreo 20 de Mixer, plus EA Access si Game Pass.
    Si parerea mea e ca daca Xbox Live se extinde si pe alte platforme (Mobile, Switch) ar fi win tot pentru ei.


    O sa fiu un pic subiectiv, ultimul playstation detinut a fost PS one, iar ultimii 8 ani m-am jucat doar pe Xbox. Cronologic ar fi cam asa: PS one > PC > Wii > X360 (Rrod) > Xbox360 Slim > Xbox One.


    Acum daca ar fi sa imi iau o consola as alege PS4 (si cred ca in urmatoarele lui voi face pasul), in ultimul an s-a simtit diferenta la exclusivitati mai mult ca oricand. Ideea e ca nu inseamna ca renunt la Xbox, si nu pot sa zic ca Halo si Gears sau Forza sunt peste exclusivitatile de la Playstation, dar m-am jucat cu fratele meu de varsta apropiata de cand eram mici si cam toate jocurile astea le-am putut juca split-screen coop.



    Legat de Xbox Live in Romania, sincer eu nu cred ca Microsoft Romania are un cuvant de spus, si nici nu cred ca exista divizie de Xbox in Romania. Fiecare corporatie are o ierarhie, si desi da, ar fi frumos ca noi sa avem suport, doar ca ma indoiesc ca toata cheia dezvoltarii sectorului Xbox se bazeaza pe patrunderea in toate pietele la nivel mondial. Microsoft la foarte multe servicii (non Xbox) se adreseaza clientilor din US, poate UK, iar cateodata tari precum Franta sau Spania sunt neglijate. Sincer prefer sa se comercializeze Xbox in Romania fara suport cu situatia actuala decat sa nu avem deloc.



    On topic: Cred ca jocul e dedicat celor care au jucat Crackdown 1/2 si din cate am inteles a fost un joc extrem de fun. Jocul nu arata la fel de pretentios precum cele big budget dar avand in vedere ca va fi la game pass, sincer, mi se pare o veste super buna.

  20. #20 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Quote Originally Posted by ymess View Post
    Nu conteaza daca Microsoft e pe locul 1 sau nu, sunt in crestere la capitolul Xbox, ca profit, ca numar de abonati. Numarul de console vandute e prea putin relevant. Sunt peste 50 de milioane de abonati Xbox Live, si inca vreo 20 de Mixer, plus EA Access si Game Pass.
    Si parerea mea e ca daca Xbox Live se extinde si pe alte platforme (Mobile, Switch) ar fi win tot pentru ei.
    Nu stiu daca e chiar atat de putin relevant. Sigur ca din punct de vedere financiar, veniturile generate de Microsoft nu se limiteaza la cele din hardware, dar numarul de unitati vandute e indicatorul principal al appeal-ului pe care il are platforma. Mai mult decat atat, fara Xbox nu exista XBL, EA Access (decat cel de pe PC, cu care cred ca nu au nicio legatura) si nici GamePass.

    Eu unul, in ultimii 5 ani si jumatate, cred ca nici macar o data nu m-am gandit ca vreau un Xbox One. Sigur ca daca esti fan Gears Of War, Halo si Forza si iti doresti sa joci a nu stiu cata iteratie a seriei, merita. Problema e ca ori de cate ori se hotarasc sa iasa din zona de confort, lanseaza produse general percepute ca fiind mediocre. Si inteleg de ce. Sea Of Thieves, State Of Decay 2, Crackdown 3, toate mi se par extrem de banale, facute doar de dragul de a avea si ei exclusivitati. Unde mai pui startul pe care l-au avut generatia asta, in care isi imaginau ca oamenii vor Xbox pentru Netflix.

    Au resursele necesare sa faca o treaba buna generatia urmatoare. Chiar daca nu pot spune ca il plac extraordinar de tare, Phil Spencer e departe de a fi un dobitoc si sper sa inteleaga de ce actualul PlayStation e mult mai dezirabil pentru marea masa a oamenilor decat Xbox-ul.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Crackdown 2 By erik95 in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 25 Last Post: 02-11-2010, 15:07
  2. Crackdown 2 Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 15 Last Post: 02-11-2010, 12:18
  3. Crackdown 2 primeste DLC By erik95 in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 24-08-2010, 09:47
  4. Data de lansare pentru Crackdown 2 By naz in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 04-06-2010, 15:02
  5. Crackdown 2 primeste data de lansare By erik95 in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 15-03-2010, 20:33

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts