Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 24

Thread: Cateva intrebari, sunt la prima consola...

  1. #1 SP
    Junior Member amehaissable66's Avatar

    Cateva intrebari, sunt la prima consola...

    Am un xbox one cu kinect, tv si cont cu regiunea pe us. Primul joc a fost printul prin 90 si un pic. De atunci doar pc-uri si jocuri pe pc. Kinect-ul m-a facut sa imi cumpar prima consola si ma intreb de ce nu am facut-o mai devreme?

    1. Nu am reusit sa cumpar nimic cu contul de paypal sau cu cartea de credit. Am reusit sa am acces pe xbox live cumparand de pe ebay un card cu redemption case. Ca sa cumpar jocuri ar trebui sa cumpar carduri cu 25/50$ credit pe xbox store si sa aleg redeem, corect? Se poate face si altfel? Aproape am dus consola inapoi cand am vazut ca nu pot plati dar noroc ca sunt incapatanat....

    2. Am doar un controller. As vrea sa mai cumpar unul, dar mi-ar place sa le am diferite. Puteti sa imi recomandati magazine din romania unde as putea gasi alte culori/teme?

    3. Are sens sa detin mai mult de 2 controllere?

    4. Controllere merg cu orice versiune de xbox? (adica pot sa iau din uk si sa nu mearga?)

    5. Am gasit dual charger hama kit - exista alternative mai bune?

    6. Exista suport pentru kinect de pus pe tv? sta intr-o pozitie incomoda.

    7. Puteti sa imi recomandati cateva jocuri care se pot juca in 2 (sau mai multi, de cenu) in acelasi timp?

    8. Exista si alt volan pentru xbox one, in afara de cel de 400$ de la madcatz?

    9. Pentru 360 sunt mult mai multe jocuri.. s-ar merita sa iau si un 360? Sau mai bine un ps4 anul viitor?

    10. Jocurile care le cumpar din magazin, pe suport fizic, se pot instala in xbox?

    Va multumesc frumos pentru timpul pierdut..

  2. #2 SP
    Member anduthebest's Avatar
    1.Poti sa cumperi cu prepaid cards si sa alimentezi contul tau de live cu ele (cum ai si facut), insa merge si cu anumite carduri (eu cu cardul ING nu am reusit, poate te ajuta altcineva cu aceasta problema)

    2.La altex poti gasi aceasta varianta :
    Controller wireless MICROSOFT Xbox One Special Edition Armed Forces | ALTEX,
    iar pe forumul console games poti gasi varianta COD Advanced Warfare Limited Edition aici:
    http://www.consolegames.ro/forum/f93...-one-sigilate/

    3.Daca intentionezi sa joci in 2, bineinteles.

    4.Orice accesoriu merge cu orice consola, nu e region locked xbox one.

    5.Mai intotdeauna accesoriile producatorului si nu cele 3rd party sunt cele mai bune. Poti gasi official play and charge kit la pachet cu un controller aici:
    Controller wireless plus Play & Charge Kit MICROSOFT Xbox One | ALTEX

    In trecut am vazut ca se comercializa si separat, poate vor mai aduce.

    6. Exista si suport TV si perete pentru kinect:
    TV & Wall Mount pentru camera Kinect Xbox One HAMA V2 115594 | ALTEX

    Cat de bun este nu pot zice, pentru ca i don't care about kinect.

    7. La dublu poti juca orice joc de sport daca est fan (fifa,nba), killer instinct, trials fusion etc.

    8. Sigur ca da, uite unul mult mai ieftin (nu spun ca e bun sau rau, doar mai avantajos din punct de vedere al pretului), chiar pe storeul oficial Microsoft:
    Buy Thrustmaster Ferrari 458 Spider Racing Wheel for Xbox One - Microsoft Store

    9.360 e alta poveste...dupa atata timp are multe jocuri must have. S-ar putea ca in viitor microsoft sa aduca o parte din aceste jocuri de 360 gratuit posesorilor de live gold (cate unul pe luna), fiecare rulat de emulator propriu...Pana acum insa nu au anuntat oficial asa ceva.
    Daca te tine bugetul merita sa iei 360 pentru tot ce nu ai jucat si PS4 ( oare vei avea timp sa le joci pe toate? ), insa...depinde ce preferi.
    Dar...u nu ai avut sony, deci nu cred ca te omori dupa exclusivele sony. Daca ai ocazia sa incerci la vreun prieten care are ps3 si crezi ca iti plac go right ahead si ia si un ps4. Poate ca acum nu e must have , dar dupa 2016 sigur va fi.

    10.Toate jocurile de pe xobx one se instaleaza pe hard disc.

    Concluzie: Welcome to the xbox one club si pe consolegames. Have fun and keep it cool!

  3. #3 SP
    Junior Member amehaissable66's Avatar
    Multumesc pentru informatii!

  4. #4 SP
    Member robertfelixx's Avatar
    Eu cumpăr fără probleme cu cardul de la BRD (visa electron pentru studenți)

  5. #5 SP
    Member stormhold7's Avatar
    Salutare tuturor! Va rog sa ma ajutati si pe mine cu o problema, daca aveti mai multe informatii decat mine.
    Am cumparat un controller de xbox one si nu reusesc nici cum sa-l conectez la consola. Prin USB functioneaza corect, cand deconectez USB-ul led-ul incepe sa palpaie. Am incercat si conexiune manuala (apasand butonul de pe consola iar apoi cel de pe controller -> apasat lung pana incepe sa palpaie foarte repede). Pur si simplu nu reusesc sa-l conectez. Am facut si update... nimic. Am deconectat consola de sursa de curent... niciun rezultat. Ceva sugestii? Sa fie o problema cu controllerul? Multumesc frumos!

  6. #6 SP
    Senior Member nina's Avatar

  7. #7 SP
    Member stormhold7's Avatar
    Mersi frumos dar nu e de ajutor. Prezinta doar cele 3 modalitati de conectare.

  8. #8 SP
    Senior Member nina's Avatar
    Am cumparat un controller de xbox one si nu reusesc nici cum sa-l conectez la consola
    asta ai spus,asta primesti


    daca folosesti acel kit charge and play xbox one oficial,acolo primesti un cablu micro usb si un acumulator
    controllerul xbox one cand il cumperi nu primesti si acest kit,deci nu ai acel acumulator
    eu din faptul ca ai cumparat un controller x1 inteleg ca este al 2 lea controller
    daca ai 2 controllere si un kit charge and play,iti mai trebuie inca un acumulator sa cumperi
    sau poate nu inteleg eu fiindca nu descrii exact ce ai
    daca ai doar 1 controller si acel kit,poate nu ti se incarca deloc acel acumulator

    am testat unul din controllere x1 fara baterii duracell si fara acel acumulator
    i-am pus acel cablu micro usb si pot juca,adica cum e la tine
    deci habar n-am daca ai acel acumulator sau daca il ai e defect

  9. #9 SP
    Member stormhold7's Avatar
    Credeam ca am fost destul de explicit. Am cumpărat consola cu un controller (fără kit play & charge) . Acela era deja conectat la consola. Acum am mai cumpărat un al doilea controller cu kitul play & charge inclus. Acest al doilea controller nu reușesc sa îl conectez wireless la consola. Funcționează doar dacă îl conectez prin cablu usb.
    Acumulatorul e încărcat, chiar am încercat și cu un set de baterii noi, dar nu se conectează la consolă wireless. E ca și cum consola nu îl vede.

  10. #10 SP
    Senior Member SirAndrew's Avatar
    din ce spui tu, denota ca e nesicronizat.
    dar daca spui ca ai apasat butonul de pe lateralul consolei si apoi cel de sync de pe controler si nu merge... probabil e defect, sau nu ai facut tu asta cum trebuie.

  11. #11 SP
    Member stormhold7's Avatar
    Asta ma tem și eu, ca e defect. De făcut sigur am făcut bine pt că am urmărit zeci de tutoriale pe YouTube. Până la urmă nu e o așa mare brânză sincronizarea asta. Având în vedere ca l-am luat de pe olx sa fiu sănătos. Îl folosesc prin usb și gata.
    Mersi de ajutor oricum! Credeam ca poate a mai întâlnit cineva problema asta.

  12. #12 SP
    Senior Member nina's Avatar
    sunt chinezarii pana la urma
    la controllerul unde folosesc acumulator cu toate ca e incarcat cateodata in timp ce ma joc se opreste complet controllerul
    isi da turn off singur si apas butonul home ca sa-l reaprind.cam enervant ca se intampla des cand joc fifa online si mai iau goluri ca nu observ din prima secunda
    am jucat des plants vs zombie si battlefield 4 si acolo niciodata nu mi se opreste controllerul

  13. #13 SP
    Junior Member al3x_ir3al's Avatar
    Salut. Am si eu o intrebare. Am o consola Xbox One cumparata din Romania. Intrebarea este daca cumpar jocuri din america pe cd vor merge. Intreb pt ca pe consola wii trebuia sa tin cont de PAL sau NTSC(cei drept pe asta o aveam modata)? Multumesc.

  14. #14 SP
    Junior Member KidGamer's Avatar
    Din cate stiu eu jocurile pe xbox one nu mai sunt region locked, deci da vor merge cele din america.

  15. #15 SP
    grn
    Junior Member grn's Avatar
    Quote Originally Posted by al3x_ir3al View Post
    Salut. Am si eu o intrebare. Am o consola Xbox One cumparata din Romania. Intrebarea este daca cumpar jocuri din america pe cd vor merge. Intreb pt ca pe consola wii trebuia sa tin cont de PAL sau NTSC(cei drept pe asta o aveam modata)? Multumesc.
    Iti vor merge, eu am jocuri aduse din SUA ( cumparate de pe amanzon.com).

  16. #16 SP
    Junior Member viorel61's Avatar
    Buna ziua tuturor,imi cer scuze daca nu postez unde trebuie,insa sunt nou pe forum,am achizitionat de curand un Aten Phantom's emulator pentru controler,intr-un cuvant ar trebui sa pot cupla mouse si tastatura la xbox, de vreo doua zile ma caznesc sa il pun in functie dar nimic nu imi reuseste.Rugamintea mea este daca cineva dintre voi are asa ceva sa ma sfatuiasca si pe mine.Multumesc anticipat,
    Attached Images Attached Images uc410-usb-converters-ol-large.jpg

  17. #17 SP
    Junior Member KidGamer's Avatar
    Am vazut un clip cu un emulator dala
    , nu e aceeasi marca dar e identic fizic.. din cate vad ai nevoie sa iti creezi singur niste profile de joc totusi nu stiu de unde sa iti iei software-ul.

  18. #18 SP
    Junior Member 2dor91's Avatar
    Va salut. Am si eu o intrebare.

    Pana acuma am avut Xbox Store-ul pt UK si ieri l-am schimbat cu cel din US ca am inteles ca sunt oferte mai bune si ar fi mai ieftin.
    Cand vreau sa cumpar ceva imi apare pretul PLUS TAX...pe cel din UK nu imi aparea asa ceva.
    Stie cineva ce inseamna, cat reprezinta PLUS TAX?
    Cardul meu este in EURO. De aceea oare apare Plus Tax?

    Voi ce Xbox Store folositi? Pt Xbox One intreb.

  19. #19 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Quote Originally Posted by 2dor91 View Post
    Va salut. Am si eu o intrebare.

    Pana acuma am avut Xbox Store-ul pt UK si ieri l-am schimbat cu cel din US ca am inteles ca sunt oferte mai bune si ar fi mai ieftin.
    Cand vreau sa cumpar ceva imi apare pretul PLUS TAX...pe cel din UK nu imi aparea asa ceva.
    Stie cineva ce inseamna, cat reprezinta PLUS TAX?
    Cardul meu este in EURO. De aceea oare apare Plus Tax?

    Voi ce Xbox Store folositi? Pt Xbox One intreb.
    Folosim pe cel de US. Dar in US sunt state cu taxa si altele fara. Recomandam sa-ti muti adresa pe Oregon / New Hapshire / Dellaware. Acelea sunt cam ultimele state cu internet tax 0.

  20. #20 SP
    Junior Member 2dor91's Avatar
    Quote Originally Posted by djleo666 View Post
    Folosim pe cel de US. Dar in US sunt state cu taxa si altele fara. Recomandam sa-ti muti adresa pe Oregon / New Hapshire / Dellaware. Acelea sunt cam ultimele state cu internet tax 0.
    Am inteles.

    Multumesc foarte mult pentru informatii.
    Sa mut toate adresele sau doar Billing Adress?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Intrebari XBOX 360 SLIM E, sunt incepator... By alexandruww2 in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 8 Last Post: 02-03-2014, 02:02
  2. Cateva intrebari legate de Xbox By ProLover14 in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 3 Last Post: 06-02-2014, 00:01
  3. Replies: 6 Last Post: 10-11-2013, 02:33
  4. Cateva Intrebari.... By unicalone in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 7 Last Post: 12-04-2012, 20:00
  5. Cateva intrebari By erik95 in forum GSM
    Replies: 8 Last Post: 09-05-2010, 21:53

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts