Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 68

Thread: Ghidul unui utilizator Playstation... care si-a cumparat Xbox

  1. #1 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar

    Ghidul unui utilizator Playstation... care si-a cumparat Xbox

    Avand in vedere ca 99% din viata mea de "gamer" s-a desfasurat pe Playstation, si ca nu dispun de fonduri nelimitate pentru gaming, mi-era greu sa-mi imaginez ca va veni ziua cand voi cumpara un Xbox.

    Mai ales fiindca, fara a fi Fanboy Sony, sunt fan al exclusivitatilor de pe ultimele 3 generatii de console PS (God of war, Uncharted,
    infamous, Last of us, Bloodborne etc), si nefiind foarte atras de Halo sau Fable, parea clar ca in momentul schimbului de generatii nu voi putea alege decat PS4. Si asa a si fost, alegere cu care sunt in continuare foarte multumit.

    Insa, unul din jocurile mele preferate din ultimii ani a fost Tomb Raider. Si nu pot sa ascund ca am fost foarte dezamagit cand am aflat ca va fi exclusiv Xbox (chiar daca doar temporar). In plus, inainte de lansarile noii generatii de console, vazusem un gaemplay ptr Ryse Son of Rome, si eram chiar hyped, nestiind atunci ca va fi Xbox exclusive.

    Cu toate astea, nu mi-a pus pana de curand problema sa cumpar un Xbone, Ryse auzisem ca n-a fost chiar atat de revolutionar pe cat se astepta lumea (un fel de The Order al Xbox) iar TR urma sa apara in cele din urma si pe PS4 so...

    Intre timp, a aparut Quantum Break. Initial sub reviewuri proaste, apoi reglandu-se incet incet. Si dupa mai putin de o zi de analiza... am facut o nefacuta. Am gasit pe OLX un Xbone la 1100 de ron cu garantie inca aproape doi ani, apoi am ochit Rise of the TR la vreo 30 de dolari pe G2A, Ryse la 15 dolari pe Gamesdeal.com si QB la 46 de dolari pe CDkeys si am zis.... hai sa incercam. Ideea de baza era: joc jocurile, si dupa daca simt ca nu-mi convine consola sau am nevoie de bani, o revand si gata. Zis si facut.

    Acum concluziile dupa vreo doua zile de butonat printre leganat si adormit copilul.

    In primul rand n-as dori ca acest thread sa fie inchis pe motiv de flame, asa ca sper sa nu existe reactii de Fanboys disperati de nicio parte a baricadei. Mie mi s-a parut interesant acest experiment al unui om care in general trebuie sa aleaga o varianta de gaming sau alta, si tot in general este destul de inclinat spre un brand.

    Dupa aceste cateva zile pot spune ca in mare consider ca am facut alegerea potrivita mergand pe PS4 ca main console. Cu toate astea, am gasit vreo cateva plusuri ale Xbone-ului, pe care nu le pot nega:

    Plusuri:

    - Jocurile se descarca si se instaleaza sensibil mai rapid decat pe PS4.
    - Consola nu se incalzeste atat de tare precum o face PS4, si nu e atat de zgomotoasa (indiferent de unde am plasat-o);
    - Libraria de aplicatii de pe US a Microsoft (aplicatii de tip streaming, tv etc) e mai bogata decat ce de pe PSN (chiar daca multe din aplicatii nu se pot folosi inca in romania, nici macar cu DNS);
    - Consola booteaza ceva pai rapid decat PS;
    - Tipul de dinainte avea instalat FIFA 16 pe consola, si cu toate ca si-a sters contul, jocul a ramas instalat. Nu am investigat how come;
    - Jocurile din Xbox Gold (cel putin ptr generatia noua) sunt superioare celor oferite prin PS plus;
    - Poti descarca si juca jocuri de 360 prin backwards compatibility, nu ai nevoie de un abonament de tip ps now si conexiune permanenta la internet cu lag in gameplay din cauza serverelor Sony;
    - Primesti o luna gratuita de Xbox Gold initial, comparativ cu doar 14 zile de PS plus. Asta fara cod special oferit in pachetul consolei (pentru ca asa gasesti si pentru PS);
    - salvarile se urca in cloud indiferent daca ai sau nu abonament gold.

    Minusuri:

    - meniul, interfata, modul in care sunt asezate si se pot accesa diversele functii, jocuri, aplicatii etc mi se par cu totul contra-intuitive si de-a dreptul enervante. Daca poate cineva sa-mi spuna cu straight face ca modul de navigare prin Xbox One e user friendly....
    - acelasi lucru e valabil si cu portalul web cu store s.a.m.d. deloc intuitiv. nu-mi vine sa cred dar store-ul si account management-ul sony mi se par acum mult mai ok;
    - modul de billing si payments: o data inregistrat un cont de paypal spre exemplu, pentru obtinerea lunii gratuite de gold, contul nu mai poate fi scos, daca nu este inlocuit de un altul sau de un card. ceea ce e absurd si din fericire nu a fost o problema pe PSN. Pentru a bloca platile viitoare catre Microsoft, trebuie dezactivat recurrent preapproved payments din contul respectiv de paypal. Si sony face orice sa-ti ia banul... but this is ridiculous;
    - Xbox Fitness (nevasta-mea voia sa vada cum functioneaza). Pacat insa ca nu functioneaza
    - controller-ul: din punctul meu de vedere nu e ergnomic deloc, oricum nu in comparatia cu DS4. nu am probleme cu layout-ul butoanelor, dupa o vreme se obisnuieste omul, dar mi se pare partea superioara mult prea lata;
    - brick-ul de alimentator: holy ****!
    - consola in sine pare mai mare si oricum mai butucanoasa si inestetica decat PS4 (nu e o problema de functionalitate dar e o problema pentru mine);
    - xbox one nu are custom themes, si prin natura meniului nu te-ai prea putea bucura de ele; poti pune imagini ca background dar e cam degeaba;
    - am probleme serioase cu folosirea netflixului cu DNS. pe PS3, PS4, Smart TV, Android phone nu am probleme. Stiu ca folosirea unui DNS e un in cazul asta un bypass al sistemului, dar ar trebui sa functioneze chiar si asa.

    Acum si cateva pareri despre jocuri:

    Rise of the Tomb Raider - jocul se ridica in mare la inaltimea asteptarilor, si nu imi pare rau ca nu am asteptat pana in ultimul trimestru al anului sau cine stie, poate chiar anul viitor ca sa il joc. Am observat totusi ca nu toate animatiile din cut scenes sunt consecvente cu privire la calitatea texturilor si a elementelor grafice. Unele arata foarte bine altele se apropie mai mult de un desen animat, fara sa se observe o imbunatatire vizibila fata de jocul precedent. Asta e valabil si in gameplay nu doar in cut scenes.

    Am intalnit si cateva buguri ici colo, totusi pana la o treime din joc, nimic cu adevarat deranjant. Doar sentimentul ala ca... it could have been better

    Ryse Son of Rome - jocul asa cum a si fost recenzat, este in mare o dezamagire. Si aici nici macar nu ma refer la gameplay-ul simplist si extrem extrem de repetitiv (combinat cu lipsa aproape totala de combo-uri sau arme variate). Ca poveste este okeish, ca setting este ceva ce imi doream sa experimentez, ca mediu si texturi pe personajul principal (si nu numai) arata foarte bine. Dar tehnic vorbind jocul are foarte multe hibe. Inca si acum la peste doi ani de la lansare. Buguri la tot pasul, caderi suparatoare de framerate, glitch-uri... tot tacamul. Nah... la 15 dolari, merita. Dar daca asta ar fi corespondetul lui The Order pentru Xbox, The Order il cam bate la fund. Similitudinile ar fi ca ambele jocuri au fost advertised ca game changers pentru fiecare consola, si ambele au oferit un gameplay simplist si nici macar executat cum trebuie, ambele aveau calitati grafice deosebite dar au dezamagit unul prin lungime si cantitatea exagerata de cutscenes si celalalt prin everything else in afara de grafica si oarecum de story. In fine, nici unul din ele nu cred ca merita pretul unui full game AAA.

    Quantum Break - inca nu am apucat sa il joc, dar am dat delete din minte oricarui review ca sa ma pot bucura de el; singurul lucru care mi-a ramas in cap ca un downside este ca desi poti face diverse alegeri in timpul jocului acestea de fapt nu influenteaza deloc finalul. Ceea ce daca e adevarat, e cam ****ty. Pana si in Infamous, ba chiar si in Far Cry aveau cat de cat efect alegerile astea. Dar eu pot trece cu usurinta peste asta daca in rest jocul e bun.

    Anyway, cam atat deocamdata, o sa mai revin cu opinii dupa alte zile si mai ales dupa ce joc si QB. Oricum, pana acum sunt in mare multumit, dar asa cum am spus, daca as fi fortat sa aleg cu pistolul la tampla: PS4.

    PS: initial am vrut sa deschid thread-ul asta in Console Club. Poate ar trebui mutat acolo.

  2. #2 SP
    VIP Member asatgmures's Avatar
    suntem in aria de PS4, dar iti inteleg incantarea (cum e controller-ul fata de cel de ps? - pt. ca cel de ps mi se pare GENIAL)

  3. #3 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Da, pentru ca perspectiva e in continuare a unui utilizator de ps in principal. Despre controller am zis ca nu mi se pare ergonomic deloc. In trecut cel de 360 era ceva mai ok de tinut in mana decat ds3, dar ds4bmi se pare superior, facand evident abstractie de layout care se invata.

    Si nu as spune ca sunt foarte incantat. Sunt bucuros ca pot juca un joc pe care il asteptam demult, si pot sa apreciez anumite puncte forte alte xboneului, dar controller-ul si interfata microsoft sunt pentru mine niste turn offs. In plus prefer in continuare exclusivitatile PS

  4. #4 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ma bucur ca inca mai sunt oameni echilibrati care nu mor agatati de o consola sau alta... Si sper sa se continue discutia in aceeasi maniera, fara sa se inceapa un nou flame war, Sony vs Microsoft (de care sunt la fel de satul ca de Apple vs Google)...

    Ai punctat bine cateva concluzii. Din pacate, partea cu interfata haotica ai apucat-o fix acum dupa ce Microsoft a schimbat cam tot. Mi se parea mult mai intuitiva inainte si mai usor de folosit (gen PS)... iar cea de Xbox 360 cu theme mi se parea geniala. De ce trebuie sa complice lucrurile Microsoft fara rost, asta chiar nu o stiu. Si eu dupa ce am intrat in noua interfata mi-am cam prins urechile...

    La Ryse Son of Rome nu sunt insa de acord, nu cred ca a zis cineva vreodata ca ar fi trebuit sa fie un "game changer". Ba din contra, in caz ca nu stiai, jocul acela trebuia sa fie initial ceva micut pentru Kinect - Microsoft a bagat bani doar pentru a demonstra ce poti face cu asa ceva. Si de la un mini-game, au ajuns sa creasca (poate mai mult decat i-au tinut nadragii) la un AAA. De fapt, aici e marea diferenta dintre un The Order (care ar fi trebuit sa fie un blockbuster) si Ryse. La Order am avut super asteptari pentru ca s-au laudat non-stop (si m-am trezit cu black bars) pe cand Ryse-ul a fost o surpriza (placuta in final zic eu - cel putin pentru mine). Oricum ambele jocuri merita luate si jucate.... Cert este faptul ca daca The Order nici macar nu l-am terminat (ba chiar m-a plictisit - si vreau sa mai treaca o perioada sa uit de cat m-a enervat si sa-l joc din nou de la zero), in schimb Ryse mai intru din cand in cand si ma mai distrez cu luptele in arena, sau mai rejoc vreun capitol...

    Referitor la gamepad, eu am inceput in ultima vreme sa fac asa un mic "poll" personal, si sa incerc sa aflu de ce unora li se pare mai putin ergonomic gamepadul de Xbox 360/Xbox One, fata de cel de PS3/PS4... Si asta pentru ca in cazul meu cel de PS3 imi da "crampe" la degete si ajung dupa cateva ore cu degetele "anchilozate", in timp ce la Xbox 360 de exp. n-am patit vreodata asa ceva. La DS4 s-a mai imbunatatit foarte mult ergonomia, dar tot am ramas cu semnul de intrebare. Si iata la ce concluzie "ezoterica" am ajuns: lasandu-i deoparte pe fanboti (care oricum urasc din principiu orice altceva nu e marca Sony), parerea mea este ca gamerii cu mainile mai mici prefera DualShock-ul pe cand cei cu laboante ca mine prefera controllerul de Xbox. Asa ca o sa te intreb si pe tine raducosmin, pentru a-mi finisa poll-ul... ai mainile mari sau mici? Stiu, e doar un poll haios, dar eu de cate ori trec de la DualShock la Xbox Controller am sentimentul acela de "wow ce bine stau mainile pe asta"!

    Referitor la jocuri, pe langa Tomb Raider si Quantum Break iti recomand sa incerci si Sunset Overdrive, Gears of War Ultimate, Forza 6, Titanfall and so on. Mai ales acum ca ai avantajul de a le cumpara la super-preturi! Have fun!

  5. #5 SP
    Banned Templier's Avatar
    good valid points!
    poate ajungi sa o inchiriezi in timp celor care ar vrea sa joace anumite jocuri de X1 si nu au consola, eu unul as fi interesat de asa ceva

    enjoy both of them

  6. #6 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Faza cu Gamepad ține și de fiecare persoană în parte. Cel mai mulțumit sunt de DS4 minus bateria (dar de când am două nu mai e o problemă), urmând cel de One care mă deranjează doar doar la Lb/Rb dar în schimb îmi plac mai mult analoagele la el. DS3 era cam mic și începea să devină obositor iar cel de 360 era infernal, nu puteam să îl folosesc fără să mă doară mâinile. Repet, asta în cazul meu și al mâinilor mele.

  7. #7 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    @Monky. Asta sper si eu. Sa vedem discutii interesante nu Mai nu stiu daca am maini mici sau mari. Probabil ca doar comparativ se poate discuta. Dar cum.am zis, pe mine ma ajuta handle-urile DS4ului. La asta de xbone toata portiunea dintre ele mi se pare pres mare si ma incomodeaza. Cu Ryse intr-adevar nu m-am documentat. Pur si simplu tin minte cand mi-a aratat un prieten ceva gameplay si asta a fost impresiabcare mi-a ramas. Jocul nu e rau, totusi dupa cum am zis are niste minusuri vizibile. Nu pot zice ca sunt mai dezamagit de el decat de order. 1. Pentru ca la fel am avut mult mai multe asteptari de la order si 2. Pentru ca pe order am dat 60 de dolari in avans si pe ryse am dat 15.

    @Templier Multumesc . Nu e exclus sa ma gandesc la inchiriere, mai ales considerand cat am cautat eu asa ceva in toamna-iarna, dar asta depinde... nu stiu inca daca il pastrez.

    @OEE de acord cu rb si lb. Mie spre exemplu imi place si pozitionarea analoagelor la ds4 mai mult. Ca rezistenta nu stiu inca, dar cele de ds4 au rezistat cam un an un an si ceva

  8. #8 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Ma mir ca experimentezi buguri, glitchuri si mai ales frame drops la Ryse. L-am jucat de vreo 5 ori si nu am intalnit asa ceva... L-ai jucat cumva inainte sa se instaleze complet?
    Din cate am inteles, ai toate jocurile in format digital. Acestea da, se instaleaza ceva mai repede decat pe PSN, dar la cele fizice e un cosmar. Mi-a instalat Quantum Break intr-o ora, Ryse in vreo 5(am mai scris despre asta, am crezut ca e stricata consola), iar Sunset Overdrive in vreo 30 de minute. Cel mai intelept e sa te deconectezi de la net cand instalezi un joc fizic si il lasi dupa ce ajunge la 100% sa isi downloadeze updateuri si patchuri.
    In ceea ce priveste controlerul, normal ca tine de preferinta fiecaruia, dar sincer cel de PS4 e o gluma proasta spusa de un betiv dintr-o carciuma ardeleneasca duminica dupa-masa. Asta tine doar de mine, dar il urasc cu patos. Abia astept sa-mi ajunga adaptorul pentru a folosi Elite-ul si pe PS4.
    Nu stiu cum stai cu preferintele pe partea de multiplayer, dar ar trebui sa incerci Gears Ultimate si Halo 5.

  9. #9 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    +1 pentru punctul de vedere al lui Rasko, daca instalezi jocurile fizice si ai update-uri la ele vor dura extrem de mult sa se instaleze, acest lucru nu l-am intalnit la PS4. Pentru cele digitale pot spune ca se instaleaza destul de repede.
    Gamepad-ul de Xbox mi se pare mai bun ca cel de PS4, dar nu am probleme nici cu DS4. Si intradevar am mainile mai mari poate de aceea prefer un gamepad mai mare.
    Meniul dupa update-ul de Next Experience a devenit complicat. Si inca incearca sa-l repare cu patchuri. Nu am reale probleme deoarece m-am invatat cu el, dar asta nu inseamna ca cel de PS4 nu e mai aerisit, de departe e mai bun dashboardul la Sony, la fel si cautarea in Store.
    Ryse e un joc foarte aratos ca grafica, peste multe jocuri, din pacate stilul de gameplay si liniaritatea combatului, posibilitatile restranse de explorare au stricat experienta acestui joc. Arenele il mai salveaza spre final dar este pacat de ce ar fi putut fi...
    Lara este ...Lara, joc fain, peisaje frumoase, gameplay caracteristic. Un joc bun care nu trebuie ratat.
    Quantum Break e jocul cu care Microsoft a cautat sa revina in centrul atentiei. Si cu bune si rele a reusit. Zilele astea doar de joc se vorbeste, uni de rau altii de bine, in continuare e un joc care nu trebuie ratat indiferent de platforma!
    Iar despre GwGold nu e nimic de spus, deoarece sunt in spatele Sony la vanzari (rau de tot...) Microsoft incearca sa pastreze si putinii gameri ramasi pe Xbox, deci jocurile gratuite si foarte bune luna de luna, practic Xbox fara Gold nu ar insemna nimic

    @raducucosmin - pt. fitness, dance sau Rivals ai nevoie de Kinect!

  10. #10 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    @rasko Da, am totul digital. Bai nu stiu ce sa zic. Sunt 99% sigur ca era instalat complet cand am jucat. Cred ca mi se descarca lords of the fallen in background, poate sa fi fost de la asta? Frame drops-ul poate sa aiba multe cauze ce-i drept. Dar glitchurile sunt de la el ca sa zic asa. In fine, e jucabil. Nu e AC unity.

    Nah legat de controller, nu pot sa spun ca te inteleg dar accept. Asta e. Si asta e interesant. Sa vezi cat de diametral opuse pot fi parerile legate de o chestie fizica cum e controllerul.

    Nu prea sunt pasionat de mp. In general joc doar local chestii gen mk, fifa sau blur. Altfel mp online joc doar ptr anumite jocuri unde vreau platina. Sau bloodborne unde e doar story coop for me

    @leo da, man asta era. Kinect n-am luat si recunosc nici n-am cercetat prea mult. Era ok daca imi dadea si mie o eroare ca la omu prost... gen ai nevoie de kinect ptr fitness bolue... jet de aici. Dar nu mi-a dat. Statea asa la ecranul in care imi spunea sa nu exersez prea mult. Si eu eram: stai linstit bro xbone, i won't

    PS: va intreb pe voi daca tot sunt aici si sa nu mai sap online:

    Ryse are ceva stealth missions? Ar fi mers. Intra omul intr-o tabara de barbari, le baga cutitasul in spate prin panza de la cort.

  11. #11 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu inteleg de ce ii place DS4 mai mult decat controllerul de One, mai ales daca nu e obisnuit cu el. Si mie imi place mai mult DS4, dar asta doar pentru ca LB/RB mi se par dezastru pe Xbox. Nu iti dau pic de feedback, parca nici nu se apasa cum trebuie, iar mie mi-au taiat elanul in multe jocuri. Fifa de exemplu mi se pare nejucabil pe Xbox din cauza LB/RB si felului in care clickaie.

    Cat despre interfata, pe cat nu imi place nici mie, nu uitati ca Microsoft nu doar ca aduce jocurile de Xbox pe PC dorind sa uneasca platformele, dar face asta si in OS-ul consolei, incepand cu interfata asemanatoare cu W10.

  12. #12 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Vreau sa adaug un plus dpmdv, abonamentul EA Acces, 30$ pentru un an e pomană.

  13. #13 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Apropos de click-ait, si directon pad-ul de pe elite clickaie de ma sparge. Si eu il folosesc prin meniuri si la MK. Si fiind in camera unde doarme fiica-mea e cam enervant.

    Legat de meniu... it makes sense sort of, dar mi se pare ca ms fac asta cam orbeste incercand sa replice modelul de business al apple. Dar uita ca interfata de w10 ptr pc e ajutata fie de mouse fie de touch screen. Ori principalul obiect folosit de utilizatorul de xbox e controllerul.

    In fine...sa fie jocurile ok

    @ dante am observat si eu acel ea access. Nu prea sunt eu mare fan dar Ideea si pretul sunt intr-adevar ok

  14. #14 SP
    Member ViBy's Avatar
    Eu detin ambele console, iar in privinta controller-ului sunt cu mult mai multumit de XOne. Mai alex ca noul model Elite e chiar foarte bine gandit. Diferenta de la Elite e majora si fata de cel normal de la XOne si Ps4. In legatura cu consolele, nu stiu sincer de ce, dar imi place mai mult XOne decat Ps4. Am mai bine de un an de cand nu am mai platit abonamentul PsPlus, sincer nu isi merita banii, iar cel de la XOne ii da clasa. Ambele console isi merita banii, mai ales pentru exclusivitati.

  15. #15 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nici eu n-am intampinat bug-uri la Ryse, desi l-am avut de la lansare... Dar sunt de acord ca instalarile dureaza al naibii de mult, atat pe PS4 cat si pe Xbox One. Am fugit de PC pentru chestia asta, si update-uri peste update-uri... si am ajuns la aceeasi problema. Da, rezista blocul optic mai mult asa, e timp de acces mai bun... dar la naiba, imi e dor de perioada in care cumparam un joc fizic, il introduceam in consola si ma jucam in secunda doi. Acum, introduci in consola, instalezi juma de ora, dupa care vrei sa intri in joc, iti spune ca nu poti pt. ca n-ai ultimul update, mai downloadezi o ora, instalezi inca juma de ora... si tot asa.
    Quote Originally Posted by Rasko View Post
    In ceea ce priveste controlerul, normal ca tine de preferinta fiecaruia, dar sincer cel de PS4 e o gluma proasta spusa de un betiv dintr-o carciuma ardeleneasca duminica dupa-masa. Asta tine doar de mine, dar il urasc cu patos. Abia astept sa-mi ajunga adaptorul pentru a folosi Elite-ul si pe PS4.
    OMG! Vorbesti serios? Exista un asemenea adaptor? Vreau si eu!!!

    P.S. Sunt curios cum se va descurca atunci cand e nevoie de touchpad (ceea ce Elite-ul totusi nu are)...

  16. #16 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Produsul se numeste Cronusmax Plus CronusMAX PLUS CronusMAX for PS4, Xbox One, PS3 and Xbox 360. Din cate am citit prin reviews, se comporta impecabil. Touchpadul il deschizi cu butoul de meniu, iar miscarea o faci cu stickul din stanga.
    L-am comandat de aici Microsoft Xbox 360, X360, Playstation 3, PS3, PC, Console shop, service - Gamerland, nu il au pe stoc dar mi l-au comandat de la furnizor si sper sa ajunga cat de curand. Totodata, ultima versiune de soft permite utilizarea Elite-ului fara cablu USB. Initial se putea doar conectat prin cablu la PS4.
    Sunt teste facute de un psihopat care joaca doar Street Fighter, MK etc si latenta e 0.

    PS: probabil ar trebui sa avem un thread dedicat controlerului Elite si acestor solutii de implementare si pe alte console.

  17. #17 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Ma intorc putin la jocuri, am aruncat o privire peste gameplay-uri cam pentru toate exclusivitatile xbox (atat 360 si one)... ma rog cele mai importante. Din pacate nu sunt mare fan ale sci fi military shooters, asa ca Gears, Halo si Titanfall cam ies din discutie. Singurul cu ceva suflet mi s-a parut Mass Effect, dar inca n-am ajuns sa joc seria calumea. astept 4. In alta ordine de idei nici driving games nu prea ma pasioneaza, joc doar Blur ocazional cu prietenii. Altfel, cele 3 jocuri pe care le-am luat pana acum sunt cam ce imi place mie. Initial m-am uitat si dupa Fable, dar nu m-a dat pe spate, si m-am uitat si la Alan Wake. Asta din urma cred ca e singurul pe care l-as lua.

    Acum observ ca desi mi se pare mie ca sunt oarecum gamer.... sunt foarte "picky" cand vine vb de jocuri. Nu-mi place aia, nu-mi convine ailalta. Imi plac jocuri care nu plac nimanui...

    Oricum apreciez sugestiile.

    PS: erata, m-am uitat si la sunset overdrive. plays and looks sort of like Infamous 2 meets skateboarding game. are un look distinctiv dar nu ma atrage. realismul vizual din Infamous second son mi s-a parut mult mai impresionant.

  18. #18 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    1. Eu zic sa astepti trilogia Mass Effect Remastered. Păcat că nu ai jucat prima trilogie până acum, pierzi o capodopera. Jocul meu preferat de pe generația veche. Mass Effect 4 nu are nicio treaba cu trilogia veche, de aceea se numește Andromeda, nu ME 4

    2. Dacă ai Xbox si nu joci trilogia Gears, mai bine vinzi consola, cel mai bun 3rd person shooter creat vreodată!!!

  19. #19 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Cand va aparea remastered cred ca ma bag. Mi-a placut ideea cu alegerile care chiar conteaza si se mai si transfera de la un joc la altul. In plus cum spuneam, din gameplay-uri, review-uri, descrieri etc mi s-a parut ca are suflet. Si avand in vedere entuziasmul aproape general pentru ea chiar as trece peste "me no likey sci fi military shooters".

  20. #20 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Lasă EA, e vorba despre Bioware, băieții care ne-au adus KOTOR, încă mai vizez la un joc nou pe generația asta sau măcar un remake, ceva.

    PS: Legat de Gears, campania trebuie jucată cu un prieten, obligatoriu!!!

    PPS: am citit greșit acel ea )))

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 1016 Last Post: 14-03-2024, 19:55
  2. Ghidul cumparatorului consolist By Khan in forum Console Club
    Replies: 7600 Last Post: 11-11-2022, 11:22
  3. Replies: 46 Last Post: 03-07-2014, 12:00
  4. Replies: 3 Last Post: 05-12-2011, 14:35

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts