Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

View Poll Results: Vei cumpara un Wii U?

Voters
46. You may not vote on this poll
  • Da, voi cumpara un Wii U!

    24 52.17%
  • Nu, nu voi cumpara un Wii U!

    13 28.26%
  • Nu stiu daca voi cumpara un Wii U...

    9 19.57%
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 24

Thread: Vei cumpara un Wii U?

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Vei cumpara un Wii U?

    Tinand cont de exclusivitatile pe care cei de la Nintendo le au in vizor pentru Nintendo Wii U si avand in vedere ca noile console ii "sufla in ceafa"... hai sa aflam daca totusi printre voi exista doritori. Intrebarea e simpla, raspunsurile si mai simple. Voturile nu vor fi publice, deci votati cu inima!
    Attached Images Attached Images wii_tm.jpg

  2. #2 SP
    Member MihneaWii's Avatar
    Consola Wii U 32gb sigilata - Okazii (128059256)

    1000 RON !

    Poate dupa ce vedeti asta, va razganditi. Din cate vad tipul a mai vandut consola asta la acelasi pret, si lumea pare a fi multumita, asa ca ...

  3. #3 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Momentan cu siguranta nu. Pe viitor insa nu stiu, depinde de livraria la care va ajunge cu exclusivitatile.

  4. #4 SP
    Member Schatten's Avatar
    Am cumparat-o din prima zi, deci da

  5. #5 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Da, dar dupa ce apare Bayonetta 2

  6. #6 SP
    Member snk2's Avatar
    Da, cu siguranta.DKC Tropical Freeze ma obliga!

  7. #7 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Am cumparato acum cateva luni , motivul fiind ZombiU , superb joc pentru cei care le place genul "survival horror".O sa vina o tona de jocuri si pentru U , Vita cate jocuri bune avea in primul an ? Multi urasc controller-ul pana il tin in mana , dupa se indragostec de el cand ai ecranul clean de toate porcarile de la HUD si ai totul pe micul ecran de la gamepad.

  8. #8 SP
    Member Mykayel's Avatar
    Singurul joc care ma intereseaza e Bayonetta 2. So...nu. Poate daca o sa inceapa sa scoata exclusive pe gustul meu, I'll consider it, dar asta numai daca accepta controller-ul PRO si daca se lanseaza un bundle cu acel controller in loc de cel cu tableta. (am tinut un astfel de controller in mana si imi pare FOARTE incomod)

  9. #9 SP
    Member Schatten's Avatar
    Mykayel e comod cand joci offscreen, sau cand in loc sa deschizi laptopul pentru a citi un forum deschizi wiiu-ul in cateva secunde.
    Browserul are playerul acela de filme care te lasa sa pui filmul pe TV iar pe controller vezi alte pagini.
    Si eu prefer sa joc pe ProController cand nu e nevoie de second screen, Pro-ul e extrem de ergonomic dar nu la fel de util. Per total merita sa le ai pe ambele si in functie de ce faci folosesti controllerul potrivit.
    Pro are si o baterie care poate ajunge pana la 80 de ore de joaca.

  10. #10 SP
    Member Bodolay Botond's Avatar
    Și eu vreau să mi-l cumpăr la anu'. Wii U e un must have la mine încă de când a apărut.

  11. #11 SP
    Member dani20's Avatar
    Chiar nu știu de ce nu a durat mai mult promoția de la Altex/Media Galaxy... Un preț mai bun decât 899 de lei nu cred că o să mai fie, cel puțin pe la noi. Am fost norocos că am prins momentul Acum văd că au revenit la 1400, modelul Basic; probabil că vor sta cu ele pe stoc până la următoarea reducere.

  12. #12 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Si eu am prins unul cu 900 de la dol.ro de black friday dar nu mi-a venit inca, sper sa ajunga pana vineri pentru ca atunci se lanseaza Super Mario 3D World .

    Las PS4 si Xbox One pe mai incolo, 2014 va fi anul Wii U-ului si pentru mine .

    Who "Won" The Next-Gen Launch? | Jimquisition Video Gallery | The Escapist

  13. #13 SP
    Member dani20's Avatar
    Quote Originally Posted by sexbobomb91 View Post
    Si eu am prins unul cu 900 de la dol.ro de black friday
    Happy gaming
    Păcat că jocurile sunt cam scumpe; mi-am luat doar Trine 2 și AC III din eShop, că era la reducere, iar din magazin am luat numai NSMBU. Rândul lui Super Mario 3D World cred că o să fie la anul Sau poate-mi face nevasta o surpriză de Crăciun

  14. #14 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Mersi, happy gaming si tie .

    Eu de cateva zile tot caut jocuri cat mai ieftine dar n-am gasit prea multe. Daca nu ai jucat deja este Arkham City la pret foarte bun aici .
    Dar am observat pe Altex si alte site-uri din Romania ca jocurile noi de Wii U incep sa coste 220RON, nu 240-250 cat erau pana acum.

  15. #15 SP
    Junior Member legolas's Avatar
    Carrefour Pitesti inca mai avea la vanzare un Wii U Basic Edition la 900 lei. E de cateva saptamani la pretul asta si nu pare ca o sa se vanda

  16. #16 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Daca aveti idee pe undeva de vreo oferta de Wii U (dar Premium), dati si voi un semn. Poate apare ceva de Black Friday... ca sa intru si eu un club

  17. #17 SP
    Member dani20's Avatar
    Quote Originally Posted by sexbobomb91 View Post
    ... Daca nu ai jucat deja este Arkham City la pret foarte bun aici ...
    Nu am jucat Arkham City, dar cam ezit să comand din străinătate... Oficiul poștal de care aparțin e varză. Am comandat acum ceva timp un Raspberry Pi din UK, a ajuns până la mine în Iași, dar la oficiul poștal nu știu ce au făcut, că nu mi-au spus nimic, chiar dacă m-am dus aproape zilnic să întreb, iar pachetul a ajuns înapoi în UK. A trebuit să plătesc din nou ambalarea și trimiterea, dar a doua oară a reușit să ajungă Am o căsuță poștală la un alt oficiu poștal, dar ăștia nu prea vor să trimită la căsuța poștală; vor neapărat o adresă personală. Acum nu știu ce alte metode de trimitere mai sunt; când am făcut eu comanda era disponibil numai Royal Mail, sau ceva de genul ăsta.

  18. #18 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Quote Originally Posted by dani20 View Post
    Nu am jucat Arkham City, dar cam ezit să comand din străinătate... Oficiul poștal de care aparțin e varză. Am comandat acum ceva timp un Raspberry Pi din UK, a ajuns până la mine în Iași, dar la oficiul poștal nu știu ce au făcut, că nu mi-au spus nimic, chiar dacă m-am dus aproape zilnic să întreb, iar pachetul a ajuns înapoi în UK. A trebuit să plătesc din nou ambalarea și trimiterea, dar a doua oară a reușit să ajungă Am o căsuță poștală la un alt oficiu poștal, dar ăștia nu prea vor să trimită la căsuța poștală; vor neapărat o adresă personală. Acum nu știu ce alte metode de trimitere mai sunt; când am făcut eu comanda era disponibil numai Royal Mail, sau ceva de genul ăsta.
    Poate te poti intelege cu cineva din tara sa-ti comande pe adresa sa si apoi sa-ti trimita prin curier.
    Eu mai demult asa faceam.


    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Daca aveti idee pe undeva de vreo oferta de Wii U (dar Premium), dati si voi un semn. Poate apare ceva de Black Friday... ca sa intru si eu un club
    Si eu mi-am dorit Premium dar nu mi se pare ca merita diferenta de pret pentru ca 32GB oricum nu sunt de ajuns si tot la HDD extern ajungi.

  19. #19 SP
    Member Schatten's Avatar
    Eu mi-am pus un HDD extern de 1TB pentru ca o sa ma apuc de downloadat jocuri de pe eShop si memoria de 32 chiar e micuta, cum spune si Sexbobomb.

  20. #20 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by sexbobomb91 View Post
    Si eu mi-am dorit Premium dar nu mi se pare ca merita diferenta de pret pentru ca 32GB oricum nu sunt de ajuns si tot la HDD extern ajungi.
    Problema nu ar fi atat de mult legata de cei 8 vs 32GB, cat faptul ca Wii U Basic este ALB! Nu mai vreau produse albe in casa... as in NEVER EVER AGAIN!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Vei cumpara un Xbox One? By MonkY in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 34 Last Post: 10-12-2014, 22:55
  2. Vei cumpara un PS4? By MonkY in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 93 Last Post: 20-10-2014, 10:59
  3. Replies: 42 Last Post: 16-04-2014, 20:02
  4. Ce consola next-gen vei cumpara? By MonkY in forum Polls
    Replies: 118 Last Post: 09-08-2013, 23:44
  5. Replies: 61 Last Post: 11-10-2012, 00:03

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts