Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 13 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 ... LastLast
Results 181 to 200 of 249

Thread: Clubul Nintendo DS - NDS

  1. #181 SP
    Member daredevil's Avatar
    Sincer nu prea imi plac consolele portabile,din anumite motive:
    1.Grafici-Varza
    2.Gameplay-Prea robotic,nimic interesant
    3.Lag-Unele jocuri au,unele nu

  2. #182 SP
    Member iUser's Avatar
    Daca vand telefonul (semnatura) , DSi-ul (XL cred...) va fi urmatoarea mea achizitie, merita? Dupa ce fac poze cu camera , le pot descarca in PC? Momentan am un DS Lite.

  3. #183 SP
    Junior Member Broodstar's Avatar
    Quote Originally Posted by Mozambic View Post
    Daca vand telefonul (semnatura) , DSi-ul (XL cred...) va fi urmatoarea mea achizitie, merita? Dupa ce fac poze cu camera , le pot descarca in PC? Momentan am un DS Lite.
    Poti descarca pozele dar iti trebuie cablu de date si acesta nu vine in pachet, totusi se gaseste de vanzare.

    Daca ai DS Lite, DSi-ul iti aduce in plus:
    1. camera care este oricum slaba si folosita in destul de putine jocuri
    2. conectivitatea la internet prin wi-fi (aici intra online play si posibilitatea de a cumpara jocuri direct de pe DSWare).
    In plus, XL-ul are:
    3. ecranele mult mai mari

    Din punctul meu de vedere daca tot vrei sa faci upgrade de la lite, fa-l la XL, macar ai ultimul si cel mai bun DS 2D

    ---------- Post added 15-01-2011 at 08:52 PM ----------

    Quote Originally Posted by daredevil View Post
    Sincer nu prea imi plac consolele portabile,din anumite motive:
    1.Grafici-Varza
    2.Gameplay-Prea robotic,nimic interesant
    3.Lag-Unele jocuri au,unele nu
    Sincer nici nu cred ca te-ai jucat pe console handheld cine stie ce, din 2 motive:
    Unu: "Gameplay-Prea robotic,nimic interesant" nu e valabil nici macar pe primele console, poate confunzi cu jocurile casual de pe telefoanele mobile. Inca de la primul gameboy (prima consola handheld care foloseste sistemul de jocuri pe "casete") au fost rpg-uri vaste si toata gama posibila de jocuri.
    Doi: "Lag-Unele jocuri au,unele nu" pe handhelduri? N-am vazut niciodata decat la online play pe psp. Nici o consola de la Nintendo nu are lag in jocuri, psp-ul nu, deci generalizarea nu-si are rostul.

    Iar faza cu grafica tine doar de cat de superficial privesti jocurile in general.

  4. #184 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  5. #185 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Quote Originally Posted by Mozambic View Post
    Daca vand telefonul (semnatura) , DSi-ul (XL cred...) va fi urmatoarea mea achizitie, merita? Dupa ce fac poze cu camera , le pot descarca in PC? Momentan am un DS Lite.
    Da poti sa le descarci...direct de pe cardul SD .
    Nu exista cablu de date pentru asa ceva.
    Daca vrei sa faci poze si apoi sa le pui pe FaceBook , poti sa o faci direct daca ai softul 1.4E si WiFi-Hotspot.

  6. #186 SP
    Member roby_selesan's Avatar
    Salut revin si eu pe aici...cu o cerere mica ceva nume de jocuri fun....dar nu mario kart,si nu new mario bros ,.,...si mai o mica problema stiti ca mai nou la romtelecom daca iti bagi net iti da si un modem care are wifi conection?cu alea am o problema ca aprind wi fi si incerc sa ma conectez la mario kart la wi fi si nu merge ....stie cnv de ce nu merge ...thanks for all

  7. #187 SP
    Junior Member TopSOUL's Avatar
    Quote Originally Posted by roby_selesan View Post
    Salut revin si eu pe aici...cu o cerere mica ceva nume de jocuri fun....dar nu mario kart,si nu new mario bros ,.,...si mai o mica problema stiti ca mai nou la romtelecom daca iti bagi net iti da si un modem care are wifi conection?cu alea am o problema ca aprind wi fi si incerc sa ma conectez la mario kart la wi fi si nu merge ....stie cnv de ce nu merge ...thanks for all
    Acum depinde ce fel de jocuri iti plac si ce intelegi tu prin fun Mie mi se par interesante jocurile urmatoare: Ninja Gaiden Dragon Sword, Dragon Ball Origins 2, Feel the Magic - XY XX, Mario vs Donkey Kong 2 March of the Minis, Sonic Colours, Big Brain Academy, Plants vs Zombies, Professor Layton And The Unwound Future (sau oricare joc cu Professor Layton), Sonic & Sega All-Stars Racing, Mario & Luigi - Bowser's Inside Story, Dragon Quest IX - Sentinels of the starry skies, The Legend of Zelda Spirit Tracks (astea imi plac mie, nu stiu daca iti vor placea si tie). Cat despre conexiunea WiFi, trebuie sa iti setezi mai intai o conexiune in setarile din DS (Settings>Internet>Connection 1, 2 sau 3 apoi dai "search for access point" sau introduci manual). Din pacate nu poti folosi decat WEP ca protectie la router. Sper sa te fi ajutat.

  8. #188 SP
    Member roby_selesan's Avatar
    deci daca nu folosesc wep nu merge?....si faza e ca da sunt fun jocurile care leai zis dar plants vs zombies nu merge pe r4

    ms oricum

  9. #189 SP
    Junior Member TopSOUL's Avatar
    Quote Originally Posted by roby_selesan View Post
    deci daca nu folosesc wep nu merge?....si faza e ca da sunt fun jocurile care leai zis dar plants vs zombies nu merge pe r4

    ms oricum
    Da, daca nu folosesti WEP nu o sa-ti mearga conexiunea. Am uitat sa te intreb si ce card ai

  10. #190 SP
    Member roby_selesan's Avatar
    R4 a doua generatie

    ---------- Post added 12-02-2011 at 09:31 PM ----------

    deci am pus wep key si tot nu merge nush ce are nu merge....si am modemu sata de o luna si nu intru pe wifi cu ds-u

  11. #191 SP
    Junior Member TopSOUL's Avatar
    Quote Originally Posted by roby_selesan View Post
    R4 a doua generatie

    ---------- Post added 12-02-2011 at 09:31 PM ----------

    deci am pus wep key si tot nu merge nush ce are nu merge....si am modemu sata de o luna si nu intru pe wifi cu ds-u
    Incearca si cu tutorialul asta: How to Connect to WiFi DS | eHow.com. Intra in Mario Kart si urmeaza pasii din tutorial. Daca nu reusesti nici asa inseamna ca ori nu ti-ai configurat routerul cum trebuie ori ai o defectiune la DS. Incearca si sa nu pui nicio parola la router si vezi daca iti merge asa (desi nu iti recomand sa il lasi fara parola )

  12. #192 SP
    Junior Member wiimancj's Avatar
    Poate e din cauza cardului - just throwin' it out there...

  13. #193 SP
    Member roby_selesan's Avatar
    Nu nu merge nici cum....eu mai am un ds si ala ii stricat ( de pe ala iau piese ) as putea sa iau piesa ptr wireless si sa il pun pe asta poate merge asa daca nu nustiu ce sa ii mai fac

  14. #194 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Configureaza-l manual.
    Nu e nimic defect la el.
    Asa am patit si eu.

  15. #195 SP
    Junior Member shadow1alex's Avatar
    salut ce ziceti sa-mi iau intre dsi si dsi xl? mi-ati putea spune si cateva avantaje si dezavantaje? pe google nu am gasit decat ca xl are ecran mai mare, stylus nou si inca niste aplicatii

  16. #196 SP
    Junior Member wiimancj's Avatar

  17. #197 SP
    Member roby_selesan's Avatar
    zicetimi un site care accepta paypal sau nu...dar care are accesorii ptr nds si livreaza in romania

  18. #198 SP
    Junior Member wiimancj's Avatar
    Eu mi-am cumparat AK2i-ul de pe DS R4 lite,PSP Slim,Genuine Earphone,Magic Cubes,Cell phone,Ipod Accessories,flashlight,etc. .
    Accepta PayPal, free shipping care dureaza cam 3-4 saptamani.

  19. #199 SP
    Member roby_selesan's Avatar
    a aparut pokemon black si white....la luat cineva?

  20. #200 SP
    Member StarKiller's Avatar
    Quote Originally Posted by roby_selesan View Post
    a aparut pokemon black si white....la luat cineva?
    Da eu si e dragut

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 13 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Nintendo Switch By BigBibi in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1190 Last Post: 25-03-2024, 15:28
  2. Clubul Nintendo 3DS By ReNeGaDe124 in forum Nintendo DS, DSi, 3DS & XL
    Replies: 762 Last Post: 29-04-2022, 11:54
  3. Clubul Nintendo 2DS By rodarkone in forum Nintendo DS, DSi, 3DS & XL
    Replies: 13 Last Post: 28-04-2017, 11:47
  4. Replies: 0 Last Post: 21-06-2011, 19:39
  5. Replies: 2 Last Post: 27-03-2009, 01:08

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts