Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 12 of 13 FirstFirst ... 2 10 11 12 13 LastLast
Results 221 to 240 of 249

Thread: Clubul Nintendo DS - NDS

  1. #221 SP
    Member Mythul's Avatar


  2. #222 SP
    Junior Member Asaftei Mihai's Avatar

  3. #223 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Ma re-alatur clubului cu un Nintendo DSlite negru , ce dor imi era de NDS
    I will never leave you again NDS :X
    OMG cat de dor imi era sa ma joc din nou pe DS Nici nu imi vine sa cred ce prost am fost cand l-am dat.
    Now , let's play! :X

  4. #224 SP
    Member Bodolay Botond's Avatar
    Azi l-am primit, Professor Layton and the Lost Future, ca să-mi formez o părere despre următorul titlu pe care vreau să-l iau, Professor Layton and the Miracle Mask 3DS.
    Prima impresie despre joc e că e super, extrem de captivant și are niște puzzle-uri...mmmm! �ți storc materia cenușie.
    �l găsiți �n mai multe magazine virtuale la 50 RON (plus-minus), deci e un chilipir. Și merită.
    Are și cod Club Nintendo.
    Attached Images Attached Images 12.11.2012-1.jpg

  5. #225 SP
    Junior Member TopSOUL's Avatar
    Quote Originally Posted by Bodolay Botond View Post
    Azi l-am primit, Professor Layton and the Lost Future, ca să-mi formez o părere despre următorul titlu pe care vreau să-l iau, Professor Layton and the Miracle Mask 3DS.
    Prima impresie despre joc e că e super, extrem de captivant și are niște puzzle-uri...mmmm! �ți storc materia cenușie.
    �l găsiți �n mai multe magazine virtuale la 50 RON (plus-minus), deci e un chilipir. Și merită.
    Are și cod Club Nintendo.
    Felicitari de achizitie Professor Layton and Pandora's Box a fost primul meu joc de DS si de atunci m-am indragostit de aceasta serie, le-am jucat pe toate pana acum si Professor Layton and the Miracle Mask a fost motivul pentru care mi-am luat 3DS cam din prima luna de cand s-a lansat la noi (ma gandeam ca jocul va fi un launch title si pentru Europa, dar m-am inselat), insa de-abia luna asta am pus mana pe joc si nu m-a dezamagit deloc.

  6. #226 SP
    Member Bodolay Botond's Avatar
    Merci
    Da, sunt și eu �ndrăgostit de această serie. E absolut superb jocul, chiar dacă la �nceput a fost ciudat felul �n care se deplasează personajele pe hartă. Știi...culmea, reclama cu Penelope Cruz m-a făcut să iau jocul (am postat reclama la categoria 3DS). Și acum e clar că virgulă cadoul meu de Crăciun va fi ”Miracle Mask”

  7. #227 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Saptamana trecua mi-am achizitionat primul NDS, initial vroiam un N.3Ds insa o parte din bani i-am folosit pt. preorder la Gta5, dar am spus ca totusi un NDs sh si cateva jocuri imi permit. Astazi mi-au venit jocurile de la divayo (caruia ii multumesc inca o data pt. trade). Am apucat sa joc un pic SuperMario64 si pot spune linistit ca NDs-ul imi place mai mult decat psp-ul desi acesta din urma are jocuri cu grafica mai buna, NDs-ul dupa parerea mea este mai user friendly si mai interactiva datorita ecranului secuntar tactil. Iar dupa 5-10 min ma captivat atat de tare incat nici nu mai conta grafica.

    Ps: va rog sa-mi recomandati cateva jocuri "must have" pt N.Ds exceptand cele din seria Mario caci pe astea deja le vanez.

  8. #228 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    - Castlevania (seria - 3 jocuri)
    - Zelda (seria - 2 jocuri)
    - Profesor Layton (seria - 4 jocuri)
    - Kirby (seria - 4 jocuri)
    - Advances wars (seria - 2 jocuri)
    - Pokemon (seria - 6 sau 8 nu-mi aduc aminte exact)
    - Dragon Quest (seria principala 3 jocuri / spin off Dragon quest joker 2 jocuri)
    - Etrian Odyssey (seria - 3 jocuri)
    - Final fantasy (seria originale + spin offuri)
    - Pheonix Wright (seria)

    10 jocuri mai obscure:

    1. the world ends with you
    2. ghost trick detectiive
    3. space invaders extreme
    4. elite beats agents
    5. 999
    6. last window si hotel dusk
    8. Chroni trigger (nu e chiar obscur)
    9. Golden Sun
    10. Ninja Gaiden

    Sunt sute (ad literam sute) de jocuri bune pe DS - cred ca una dintre cele mai prolifice platforme (jocuri UNICE / doar pentru aceasta platforma, nu "multiplatform" ) - evident reversul medaliei din libraria de aproape 1000 titluri exista si extrem de multe uscaturi, probabil peste jumatate sunt uscaturi, 25 - 30 % sunt meh games, dar restul de 20 % sunt bune si extrem de bune)

    Bine ai venit in club si la mai multe jocuri .

  9. #229 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Interesant, din toate astea doar 5 titluri imi sunt cunoscute .

  10. #230 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Ma chinui sa strang 30 de stele la Super Mario 64. :-)

  11. #231 SP
    Member Leni's Avatar
    as mai adauga si Okamiden si Sonic Rush (Adventure), Yoshi's Island DS ...

  12. #232 SP
    Junior Member Tank's Avatar
    cum pot face rost de jocuri ca sunt foarte scumpe si pe nds este wi-fi?

  13. #233 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    Exista jucatori de Pokemon in Romania (in afara de copii), care stie sa joace si face video-uri ?

  14. #234 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Da...sunt.

    Dar de Pokemon Y / X pe 3DS ...pentru ca suportul pentru Nintendo DS s-a cam incheiat...sorry.

  15. #235 SP
    Junior Member Cristi_X's Avatar
    Are careva pokemon emerald sau crystal de vanzare?

  16. #236 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Bun mi s-a facut un chef nebun de un joc cu pokemoni si am cateva intrebari:

    1) ce consola recomandari, e ok un nds sau merita un 3ds ? Diferenta de pret e uriasa si nu stiu cat de mult as putea plati, mai ales ca vreau doar sa joc pokemon si atat nu ma intereseaza grafica sau ceva de genul, cu atat mai putin 3d. Vreau sa cumpar o consola ca am incercat cu un emulator dar ma izbesc de crashuri si buguri si strica orice placere de a ma juca.

    2) ce joc recomandati, eu am terminat diamond si emerald acum cativa ani. Am vazut ca black and white ar fi printre cele mai bune din ultimii ani.

    Astept sfaruri si propuneri . Ce interesamt o sa fie in metrou un om de 24 de ani cu un nds jucandu-se pokemon sau ce fete vor face colegii la facultate

  17. #237 SP
    Member MihneaWii's Avatar
    Cele mai bune omule sunt X, Y si remakeurile ORAS. Asa ca iti recomand 3DS cu cea mai mare caldura. Poti juca si toate jocurile de pe NDS, si cele de pe 3DS, evident. So go for it !

  18. #238 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    3DS și un ds light (pt cele vechi).
    Eu pt exact același motiv am 3DS-ul.

    Cele mai bune sunt Fire Red, Emerald și remake-urile ORAS.

  19. #239 SP
    Member snpz's Avatar
    Ieri, in urma unui schimb, am ajuns posesorul unui Nintendo DSI XL si primul joc incercat a fost Pokemon Diamond. E prima data cand ma joc pe o consola Ninentdo portabila si sunt foarte surprins in mod placut

    AndRewqp : Diferenta de pret intre Nintendo DSI XL si 3DS XL este in jur de 200-250 de lei, din ce am observat pe OLX.

  20. #240 SP
    Banned Templier's Avatar
    Salutare

    am si eu o intrebare pentru conoscatorii DS-urilor. DS-urile din SUA sau Japonia, unde ei au tensiune de 110, cum se pot incarca la noi, 220?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 12 of 13 FirstFirst ... 2 10 11 12 13 LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Nintendo Switch By BigBibi in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1190 Last Post: 25-03-2024, 15:28
  2. Clubul Nintendo 3DS By ReNeGaDe124 in forum Nintendo DS, DSi, 3DS & XL
    Replies: 762 Last Post: 29-04-2022, 11:54
  3. Clubul Nintendo 2DS By rodarkone in forum Nintendo DS, DSi, 3DS & XL
    Replies: 13 Last Post: 28-04-2017, 11:47
  4. Replies: 0 Last Post: 21-06-2011, 19:39
  5. Replies: 2 Last Post: 27-03-2009, 01:08

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts