Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 13 FirstFirst 1 2 3 4 12 ... LastLast
Results 21 to 40 of 249

Thread: Clubul Nintendo DS - NDS

  1. #21 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Chiar ca sunt geniale ideile, si sunt sigur ca nu sunt singurele. De-abia astept sa iasa DSi-ul, sa-mi iau si eu o jucarie d-asta

  2. #22 SP
    Senior Member Christien's Avatar
    Quote Originally Posted by Miezu View Post
    Se pare ca multi au ales sa-si cumpere PSP deoarece are grafica mai buna si fiindca se poate pirata mai usor. In schimb imo jocurile de pe DS sunt mult mai bune decat cele de pe PSP.

    Joaca cineva Jump Ultimate Stars pe Wi-Fi?

    Esti sigur ca se poate moda atat de usor un psp ?

    Ei bine eu cred tocmai viceversa, in DS bagi cardul DS one si joci.. mai simplu de atat ce vrei ? Pe cand la psp trebuie sa te incurci cu Custom Firmware, si mai ales ca psp-urile din seria 3000+, chiar si 2004, nu pot fi modate.

  3. #23 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Hey, Doods!
    Am si eu Ds , l-am cumparat din olanda acum 3 luni impreuna cu nfs mostwanted si am fost cam dezamagit.
    Insa acum o saptamana am achizitionat un TTDS si pot spune ca de 7 zile nu l-am lasat din mana. Nu numai stilurile diferite de joc ci si senzatia ca poti sa actionezi direct cu stylus-ul in loc sa faci comenzi cu butoanele.
    Ds-ul este o masinarie uimitoare desi slabut la grafica , dar cu titluri ca Zelda/Metroid/Mario la ce iti trebuie grafica ultra moderna...
    Fata de Psp eu unu zic ca este mult mai amuzant.
    Metroid m-a fascinat un fps si un puzzle game in acelasi timp , insa multyplayer mode =..YEAH!
    Zelda tot un adventure hack'n'slash dar si un puzzle pe-atat de simplu pe atat de complicat....(mi-au trebuit 30 minute cum sa rezolv partea cu impregrarea simbolului aluia...asta pana m-am enervat si am inchis clapeta , apoi am revenit si am deschis clapeta si am vazut ca reusisem sa impregnez simbolul ).
    Sa nu uitam de Elite beat agents ... de la 2 zile de joc , am observat ca in timp ce scriam pe caiet vedeam cerculete *WEIRD*.
    Anyway...
    Animal Crossing anyone?
    Sau chiar Metroid?

  4. #24 SP
    Junior Member Miezu's Avatar
    Quote Originally Posted by Christien View Post
    Esti sigur ca se poate moda atat de usor un psp ?

    Ei bine eu cred tocmai viceversa, in DS bagi cardul DS one si joci.. mai simplu de atat ce vrei ? Pe cand la psp trebuie sa te incurci cu Custom Firmware, si mai ales ca psp-urile din seria 3000+, chiar si 2004, nu pot fi modate.
    Cel putin in Romania este mult mai raspandit PSP-ul. Putini au auzit de DS si mai putini stiu ca se poate moda pe cand PSP-ul este mult mai cunoscut.

    @ Madk91: Foarte frumos scris se vede ca iti place consola
    Daca vrei joc eu Jump Ultimate Stars oricand e un fighting superb cu personaje din manga japoneze ce seamana cu SSMB. Deocamdata a aparut doar in japoneza daca te intereseaza PM me pentru translation patch.

  5. #25 SP
    Member OxygeN's Avatar
    NDS varianta fat se poate moda??vreau sa cumpar unul...

  6. #26 SP
    Member steauacroitoru's Avatar
    da,se poate ,,moda``

  7. #27 SP
    Member OxygeN's Avatar
    ms

  8. #28 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Eu am avut PSP aproximativ 6 luni si mi-a placut foarte mult dar a trebuit sa il vand deoarece am avut nevoie de bani.Din ce in ce am inceput sa ma documentez despre NDS si mi se pare un gadget foarte bun.Pretul este foarte accesibil dar cum se poate moda?cu acel card r4?nu prea sunt de acord sa dau 150ron pe un joculet 2d...

  9. #29 SP
    Member steauacroitoru's Avatar
    Da cu acel card R4 se poate ,,moda``

  10. #30 SP
    Member OxygeN's Avatar
    sal...am o intrebare...un prieten are un DS phat...iar cand apasa pe touch screen el are alt raspuns...de exemplu la pictochat cand scrie intr-o parte ii apare mai in stanga...are touchscreenul cam zgariat dar nush care ar fi problema...am incercat cu calibrarea da nu merge...

  11. #31 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Zgarieturile sunt problema...si nu mai apasati cu degetul pe touch-screen...cel mai bine dai putin cu unghia....dar totusi mai bine folosesti un stylus.

  12. #32 SP
    Member OxygeN's Avatar
    nu dar degeaba ca tot asa va merge...deci are stylus...dar trebuie schimbat touchscreenul???cam cat ar costa?

  13. #33 SP
    Junior Member xargon's Avatar
    Unde gasesti tu touch-screen de schimb? Crezi ca aduce/schimba cineva la cate console NDS cu probleme sunt?
    Din fabricatie cu probleme ma indoiesc sa fie, aveti grija de console si fiti atenti ce marfa second-hand cumparati.

  14. #34 SP
    Manager paul's Avatar
    Poti cumpara de aici touchscreen.

  15. #35 SP
    Member OxygeN's Avatar
    ms...dar imi trebuie pt NDS phat

    ---------- Post added at 07:58 AM ---------- Previous post was at 07:07 AM ----------

    Ps2, Xbox, Xbox 360,GBA SP and DC Lite Stuff cred ca e pt NDS phat...scrie ca nu merge la NDS lite...

  16. #36 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

  17. #37 SP
    Member OxygeN's Avatar
    ms mult...

  18. #38 SP
    Member verde's Avatar
    da...tocmai miam tras si eu un DS....sta bina langa psp..amandoua fac casa forte bunalol

  19. #39 SP
    Member steauacroitoru's Avatar
    Offtopic:


    Care joaca un mario kart?

  20. #40 SP
    Member OxygeN's Avatar
    offff...daka intelegi ceva din ce spune femeia aia...lol

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 13 FirstFirst 1 2 3 4 12 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Nintendo Switch By BigBibi in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1190 Last Post: 25-03-2024, 15:28
  2. Clubul Nintendo 3DS By ReNeGaDe124 in forum Nintendo DS, DSi, 3DS & XL
    Replies: 762 Last Post: 29-04-2022, 11:54
  3. Clubul Nintendo 2DS By rodarkone in forum Nintendo DS, DSi, 3DS & XL
    Replies: 13 Last Post: 28-04-2017, 11:47
  4. Replies: 0 Last Post: 21-06-2011, 19:39
  5. Replies: 2 Last Post: 27-03-2009, 01:08

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts