Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 9 of 13 FirstFirst ... 7 8 9 10 11 ... LastLast
Results 161 to 180 of 249

Thread: Clubul Nintendo DS - NDS

  1. #161 SP
    Member roby_selesan's Avatar
    Mad91 tu ai card la DS?

  2. #162 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Da ...am un R4i Gold , insa nu sunt prea multumit de el in sensul ca mi se pare o porcarie. Dar la pretul de 50 lei nu te poti astepta la altceva. Macar am Moonshell .
    Eu il folosesc sa joc Pokemon Crystal , Yellow , Silver , Gold sau Red emulat ,pentru ca imi e mai usor decat sa car pe langa DS un gameboy advance SP(ca are lumina) si incarcatorul ala mare, toate casetele si devine o nebunie.

  3. #163 SP
    Member roby_selesan's Avatar
    Stie cineva de unde pot descarca Plants vs Zombie...pentru ds?

  4. #164 SP
    Admin MonkY's Avatar
    roby_selesan: citeste http://www.consolegames.ro/forum/f51...nsolegames-ro/. Pe CG nu se discuta despre piraterii and stuff. Sorry

  5. #165 SP
    Member roby_selesan's Avatar
    Scuze mi'a scapat..

  6. #166 SP
    Junior Member wiimancj's Avatar
    A jucat cineva Mario & Luigi: Bowser's Inside story?
    Holy crap, ce joc grozav .
    Totul este exceptional: grafica, gameplay-ul, muzica si povestea.
    Eu am reusit sa-l termin in 25 de ore asa ca daca va intereseaza un joc foarte lung incercati-l.
    Singurul lucru care nu mi-a placut este modul in care Luigi este ridiculizat incontinuu.

  7. #167 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Quote Originally Posted by wiimancj View Post
    A jucat cineva Mario & Luigi: Bowser's Inside story?
    Holy crap, ce joc grozav .
    Totul este exceptional: grafica, gameplay-ul, muzica si povestea.
    Eu am reusit sa-l termin in 25 de ore asa ca daca va intereseaza un joc foarte lung incercati-l.
    Singurul lucru care nu mi-a placut este modul in care Luigi este ridiculizat incontinuu.
    Da , super joc...
    Cel mai mult mi-au placut nivelele cu Bowser. Bowser is awesome!
    End Boss a fost ridicol de greu.
    Am luat din italia de la un automat special un stylus de DS cu Lord Fawful -personajul negativ(o sa fac o poza zilele astea).
    Da si pe mine ma deranja cum facea Luigi...cel mai mult ma enerva cum se comporta ca un betiv dupa level-up!
    Nu am dormit o noapte intreaga incercand sa termin jocu'...desi eu am scos mai putin de 22 de ore de joc.

    I HAVE CHORTLES

  8. #168 SP
    Junior Member wiimancj's Avatar
    Da, luptele cu Bowser au fost chiar grozave .
    Ending-ul nu mi s-a parut foarte greu. M&L: Partners in Time a fost mult mai greu pe sfarsit.
    Chestia e ca in acesta am invatat pe parcurs toate special attacks ca sa le pot folosi cum trebuie in luptele cu bossi, lucru care nu l-am facut cu primul joc si poate de aceea mi s-a parut mai greu.
    Si poate ca la mine a durat mai mult pentru ca am vizitat fiecare zona cu Mario si Luigi ca sa culeg tot ce nu puteam lua cu Bowser, inclusiv boabele acelea care le poti folosi pt abilitati.

    Stylus-ul cu Fawful suna interesant ; nu am gasit nimic pe google.
    I have chortles indeed .

  9. #169 SP
    Member roby_selesan's Avatar
    Deabia astept pozele

  10. #170 SP
    Manager paul's Avatar

  11. #171 SP
    Senior Member CrysMM's Avatar
    Joacele mele pentru DS. Cel mai mult joc Castlevania si Mario Kart. Am DS Lite si DSi. Maine trebuie sa soseasca si DSi XL. Cu toate ca are ecranele prea mari la aceeasi rezolutie, il astept cu nerabdare.

    p1010378.jpg

  12. #172 SP
    Member sensamur's Avatar
    Imi spuneti si mie ce e asa tare la DS,este aproape lafel de scupa ca un psp ,grafica e mai buna pe telefonul mobile decat pe consola si aproape toate jocurile is de le 80lei in sus.

  13. #173 SP
    Junior Member wiimancj's Avatar
    Daca stii de unde sa-l cumperi iesi cu mult mai ieftin decat cu un PSP (al meu a costat 250 ron aproape nou) .
    Uite aici o gramada de motive pt care DS-ul e asa de bun: Highest and Lowest Scoring Games at Metacritic .

  14. #174 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Quote Originally Posted by sensamur View Post
    Imi spuneti si mie ce e asa tare la DS,este aproape lafel de scupa ca un psp ,grafica e mai buna pe telefonul mobile decat pe consola si aproape toate jocurile is de le 80lei in sus.
    Pai sunt mai multe motive pentru care ne place.
    1 Duce mai departe traditia nintendo in materie de portabile (gameboy classic /color / advance )
    2 Are unele din cele mai cunoscute personaje (Mario , DK , Link , Pokemon) adica...trebuie sa fii trait sub o piatra daca nu stii cine e Mario.
    3 Jocurile de DS par copilaresti insa nu asta conteaza , ci satisfactia si elementul distractiv.
    Dar...totusi ar fi bine sa te joci cateva jocuri pe DS si ai sa vezi ce mica mare diferenta e...

    Cand vorbesti de PSP vs DS e ca si cum ai zice Pepsi vs Cola. Pentru ca aici e vorba de gusturi.

    Si inainte sa postezi , te rog ca data viitoare sa revizuiesti umpic ce ai scris.
    Sper ca te-am lamurit...daca nu...da un search pe GOOGLE.

  15. #175 SP
    Junior Member Broodstar's Avatar
    Quote Originally Posted by sensamur View Post
    Imi spuneti si mie ce e asa tare la DS,este aproape lafel de scupa ca un psp ,grafica e mai buna pe telefonul mobile decat pe consola si aproape toate jocurile is de le 80lei in sus.
    Foarte pe scurt: Gameplay-ul si titlurile Nintendo exclusive.

    Pe larg: Nintendo are un numar foarte mare de titluri calitative, spre deosebire de PSP care de cativa ani e o consola moarta.
    Degeaba are PSP-ul o calitate ridicata a graficii cand cele mai bune jocuri sunt Patapon, Lumines, consola nu poate supravietui doar cu 2-3 titluri grozave ca God of War si Tekken.

    Pana la urma, FF VII de pe PSP e mult inferior celor de pe DS (Vezi FF:4 Heroes of Light), GTA-ul de pe DS nu e cu nimic mai slab decat cel de pe PSP...

    Vorbind strict de Romania: PSP e mai popular pt ca se modeaza f usor si baga romanu de pe torenti toate jocurile (cele pe care le stie: gow, tekken, burnout, eventual un fifa... grafica sa fie!).
    In schimb pe DS iti trebuie o cultura in console ce nu se gaseste la noi, sa apreciezi un Zelda, un Super Mario 64, un FF gen III si IV...

  16. #176 SP
    Member sensamur's Avatar
    Ms mult ca v-ati facut timp sa-mi explicati cum sta treaba,acum am inteles si va respect total ca va plac jocurile clasisce si Zelda e chiar un joc ffff misto.

    ---------- Post added 26-11-2010 at 05:03 PM ----------

    Apropo wiimancj de unde zici ca ti-ai luat ds cu 250???

  17. #177 SP
    Junior Member Broodstar's Avatar
    Quote Originally Posted by sensamur View Post
    Ms mult ca v-ati facut timp sa-mi explicati cum sta treaba,acum am inteles si va respect total ca va plac jocurile clasisce si Zelda e chiar un joc ffff misto.

    ---------- Post added 26-11-2010 at 05:03 PM ----------

    Apropo wiimancj de unde zici ca ti-ai luat ds cu 250???
    Eu am vazut la LUC de pe forum cu 300 DS Lite nou (are si carduri de modare si accesorii).

  18. #178 SP
    Junior Member wiimancj's Avatar
    Eu l-am cumparat de la cineva care l-a cumparat nou si l-a vandut dupa scurt timp.
    Nu mai tin minte exact daca era pe forumul consolegames sau computergames.

    EDIT: Broodstar are dreptate, pretul de 300 RON cu care le vinde LUC e foarte bun si poti sa-ti alegi culoare ( http://www.consolegames.ro/forum/f41...go/index3.html ) .

  19. #179 SP
    Senior Member tray's Avatar
    unde gasesc un gba slot 2 adapter ca sa mearga cu r4 (ds lite) ?

  20. #180 SP
    Member i.gamer's Avatar
    Am un nintendo ds dar nu prea il folosesc.Nu prea am jocuri si la magazine nu prea gasesc jocuri misto.Mai mult ma joc pe psp,deoarece mai multi prieteni au psp si na,retea...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 9 of 13 FirstFirst ... 7 8 9 10 11 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Nintendo Switch By BigBibi in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1190 Last Post: 25-03-2024, 15:28
  2. Clubul Nintendo 3DS By ReNeGaDe124 in forum Nintendo DS, DSi, 3DS & XL
    Replies: 762 Last Post: 29-04-2022, 11:54
  3. Clubul Nintendo 2DS By rodarkone in forum Nintendo DS, DSi, 3DS & XL
    Replies: 13 Last Post: 28-04-2017, 11:47
  4. Replies: 0 Last Post: 21-06-2011, 19:39
  5. Replies: 2 Last Post: 27-03-2009, 01:08

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts