Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 2 of 2

Thread: DSi Ware - Flipnote Studio

  1. #1 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar

    DSi Ware - Flipnote Studio

    Ieri am intrat din nou pe DSi Ware si am dat de o aplicatie super cool, care poate fi descarcata gratuit. Este vorba despre Flipnote Studio. Mi-am pierdut vreo 4 ore jucandu-ma, mi se pare foarte tare.

    Au chiar si o comunitate unde useri de DSi din toata lumea pot intra si posta Flipnote-urile proprii. Daca la prima vedere poate parea joaca de copii, well am dat de Flipnote-uri de-a dreptul impresionante si complexe, unde arta se combina cu imaginatia. Puteti creea propriile flipnote-uri, la care se pot adauga sunete, melodii sau imagini personale stocate in memoria DSi-ului sau pe cardul SD, dupa care le puteti "urca" direct pe site-ul oficial, pentru a le putea vizualiza si altii. Aplicatia mi se pare destul de complexa, cu fel de fel de optiuni care mai de care mai interesante.

    Imi place foarte mult sistemul de comment-uri, practic acestea se scriu cu stylus-ul direct pe ecranul DSi-ului, bineinteles cand accesati comunitatea Hatena (asa se numeste) direct de pe DSi.

    Va recomand sa o incercati, pentru posesorii de DSi care nu au gasit-o pana acum.

    Site-ul oficial poate fi vizualizat aici.

  2. #2 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Abea astept sa imi achizitionez si eu un DSi...it's AWESOME :X

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Wario Ware Snapped! Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 0 Last Post: 05-04-2009, 02:27
  2. Onslaught pentru Wii-Ware By Nariggar in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 11-02-2009, 10:53

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts