Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 17 of 39 FirstFirst ... 7 15 16 17 18 19 27 ... LastLast
Results 321 to 340 of 763

Thread: Clubul Nintendo 3DS

  1. #321 SP
    Member Bodolay Botond's Avatar
    @ bogdan-1984 : cred că ai greșit ceva. ”DS”? �ncearcă să reformulezi �ntrebarea.

  2. #322 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Cred ca te referi la Nintendo 3DS care il gasesti la noi pe la 500-600 RON de la magazine online.

  3. #323 SP
    Member bogdan-1984's Avatar
    da ala ms unde? sh nu?

  4. #324 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar

  5. #325 SP
    Member Bodolay Botond's Avatar
    Sau 3DS XL? Logic ar fi să �ntrebi de ăsta, că el e ultimul apărut.
    Vezi linkul următor: Nintendo ds xl - ShopMania
    Vezi că primul găsit e DS XL. Dă scroll mai jos pentru rezultat.

  6. #326 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Art of Balance Touch! la 4.5� in eShop. Go buy it!

  7. #327 SP
    Member Bodolay Botond's Avatar
    Așa așa...răsucește cuțitul! :-P

    ---------- Post added 03-11-2012 at 03:25 PM ----------



    Na...ăsta-l cumpăr. C�t de cur�nd.

  8. #328 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Niiice .
    Si eu o sa mi-l iau pe ala dar numai dupa ce le joc pe cele de dinainte; Sper sa scoata un pack pt 3DS cu toate jocurile Layton de pe DS.

    Te-as ajuta eu daca as putea cu cumparaturile de pe eShop dar nu prea am cum .

    Urmatorul joc care o sa-l cumpar pt 3DS e Paper Mario: Sticker Star. Pacat ca la noi se lanseaza numai prin Decembrie.

  9. #329 SP
    Member Bodolay Botond's Avatar
    Păi cum am scris și prin Letter Box, comand și eu prima dată un titlu mai vechi, ”The Lost Future”. E pe la 50 RON.
    Apoi urmează ăsta...Miracle Mask.
    Normal, n-ai cum să mă ajuți. Merci oricum, apreciez gestul

  10. #330 SP
    Member Bodolay Botond's Avatar

  11. #331 SP
    Junior Member Broodstar's Avatar
    Salut, pentru ca inca sunt preturi fenomenal de mari prin magazine si pe forumuri la 3DS-uri, vroiam sa va zic ca eu mi-am luat vineri 3DS Aqua Blue din Flanco Afi Palace Cotroceni cu 500 lei.

    Vroiam de mult sa-mi iau dar preturile erau pur si simplu prohibitive, eh acum am gasit unul corect.

  12. #332 SP
    Member anduthebest's Avatar
    Preturile sunt ok din punctul meu de vedere. In martie 2011, 3dsul costa 13 milioane.

  13. #333 SP
    Member Bodolay Botond's Avatar
    Sunt scumpe 3DS-urile, oricum le-ai lua. �n medie prețul lor e undeva pe la 750 RON, un bundle sare deja la 900-1000 de RON (și c�nd spun bundle mă refer la c�te-un joc penibil, nicidecum la Zelda: Ocarina of Time 3D, Mario Kart 7 sau New Super Mario Bros. 2).
    3DS XL e peste 1000 de RON...dar asta hai să zicem...
    Prețurile sunt mari, spre prohibitiv și asta �n condițiile �n care bundle-urile sunt la vrăjeală sau inexistente, reclamă la console zero, promoții zero, posibilitatea de schimb la cumpărarea unui 3DS XL (să-ți dai vechiul 3DS + diferență) inexistent...efectiv am impresia că retailerii ăștia nu vor să le v�ndă să scape de stoc.
    Și nu mai vorbesc de lipsa totală a variantelor personalizate, limitate gen 3DS negru ediție Zelda: Ocarina of Time 3D...sau 3DS XL galben cu Picatchu.
    Idem și la jocuri. Pre-order cu chiu cu vai și numai pe c�teva site-uri, schimb de joc canci, prețuri �nghețate la 200+ RON...
    Aici am vorbit de tendința generală, asta găsești așa la o primă căutare pe net; căut�nd mai �n profunzime sigur, găsești și 3DS la prețuri �ntre 500-550 RON pe site-uri ușor obscure. �nsă marii retaileri nu vor să le v�ndă.
    Eu mi-am luat 3DS-ul Cosmo Black �n septembrie anul ăsta la 500 de RON din METRO Baia Mare. Era ultima bucată...bănuiesc că de aia era așa ieftin. Abia i-au găsit și cutia/ambalajul, era să vin acasă fără consolă (dacă n-au fi găsit cutia).

  14. #334 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    In romania sunt scumpe.
    In anglia unde sunt eu , sunt destul de ok in raport-ul calitate pret.
    Un 3ds in mint condition e 99 de lire (550 ron) cu tot cu cutie , si totul intact probabil folosit 2-3 sapt si atat.
    Jocurile de 3ds incep de la 4 lire secondhand.

    Conteaza si cat de mult e dezvoltata piata de jocuri intr-o tara. Cu cat mai mare piata cu atat mai mic pretul. Greedy corporations!

  15. #335 SP
    Junior Member Broodstar's Avatar
    Quote Originally Posted by Madk91 View Post
    In romania sunt scumpe.
    In anglia unde sunt eu , sunt destul de ok in raport-ul calitate pret.
    Un 3ds in mint condition e 99 de lire (550 ron) cu tot cu cutie , si totul intact probabil folosit 2-3 sapt si atat.
    Pai tocmai d-aia am si facut anuntul asta, ca in Flanco e 500 ron un 3ds nou cu garantie. Mi se pare foarte cinstit pretul.

  16. #336 SP
    Member Bodolay Botond's Avatar
    Quote Originally Posted by Madk91 View Post
    Conteaza si cat de mult e dezvoltata piata de jocuri intr-o tara. Cu cat mai mare piata cu atat mai mic pretul. Greedy corporations!
    Să nu uităm că rom�nii nu au o cultură dezvoltată a consolelor, a gamingului. Cine știa de Zelda �n 1990-91?
    Noi am �nceput direct cu jucatul pe PC și neapărat jocuri piratate. De aici mai degrabă cultura modatului dec�t a jucatului ca tradiție.
    Și piața rom�nească se comportă aferent. Multă bișniță, neseriozitate, de aici promovarea strict a produselor ce aduc profit c�t mai mare și c�t mai repede, nu a titlurilor consacrate deja, indiferent de platformă.
    �n Anglia c�nd apare un ”Battlefield” se angajează (de către retailer) militari din armată pentru a face lansarea jocului c�t mai palpitantă și c�t mai cu efect. Aici...e mare lucru dacă poți face un pre-order și apoi să vină jocul �n ziua lansării, fără să crească brusc apoi prețul față de cel la care l-ai comandat.
    Aici se face reducere și e promoție la absolut orice, numai la Nintendo nu. E lesne de observat asta. La nivel de Baia Mare găsesc jocuri DS/3DS �n 2 magazine (și titluri nașpa...nu ceva serios): �n METRO și REAL. Sunt parcă ascunse printre alea c�teva jocuri pe Wii.
    �nsă e plin de consolele alea Serioux, de 2 lei. Și PS360...evident...

  17. #337 SP
    Junior Member Skiller's Avatar
    Sunt nou pe site. Am si eu un 3DS. Codul meu e 2922 011 3082
    Am Kid Icaus Uprising care se poate juca si online (Sunt Skiller acolo)!
    In rest...abia astept martie. Cand iese Monster Hunter 3 Ultimate pe 3DS!
    Ala e un joc pe care sigur il voi..."Pre-Order"-i.
    Deci daca are cineva chef in Martie sa inceapa direct online cu prieteni pe 3DS trimiteti-mi si mie codul vostru.

  18. #338 SP
    Member Bodolay Botond's Avatar
    Eu te-aș adăuga, dar codul tău e incomplet.

  19. #339 SP
    Member Bodolay Botond's Avatar
    Am fost azi �n METRO unde e un fel de Black Friday și am �ncremenit c�nd am văzut prețul la Nintendo 3DS.
    310 RON. Redus de la 400 și ceva. Consola nu era, bănuiesc că s-a v�ndut...habar n-am. Dar cred că merită tras o fugă și verificat și �n alte orașe.

  20. #340 SP
    Junior Member iarden's Avatar
    Salut.
    Sunt nou aici, şi deţin şi eu un 3DS.
    Acesta este codul meu: 0302 1202 3216.
    Daca vreţi mă puteţi adăuga.
    Şi aţi putea să �mi recomandaţi ceva jocuri de 3DS cu online multiplayer?
    Mulţumesc mult!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 17 of 39 FirstFirst ... 7 15 16 17 18 19 27 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Nintendo Switch By BigBibi in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1190 Last Post: 25-03-2024, 15:28
  2. Clubul Nintendo DS - NDS By MonkY in forum Nintendo DS, DSi, 3DS & XL
    Replies: 248 Last Post: 04-02-2019, 13:27
  3. Vand Console Nintendo New 3DS si Nintendo New 3DS XL, Sigilate si Folosite By gatsu10 in forum Bazar Nintendo: Console & Accesorii
    Replies: 44 Last Post: 09-08-2017, 14:43
  4. Clubul Nintendo 2DS By rodarkone in forum Nintendo DS, DSi, 3DS & XL
    Replies: 13 Last Post: 28-04-2017, 11:47
  5. Replies: 38 Last Post: 02-09-2013, 18:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts