Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 39 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 14 ... LastLast
Results 61 to 80 of 763

Thread: Clubul Nintendo 3DS

  1. #61 SP
    Junior Member wiimancj's Avatar
    Nu ma deranjeaza prea mult faptul ca este region locked pentru ca niciodata nu m-au interesat jocuri care nu sunt in engleza.

  2. #62 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    N-are nici o legatura cu limba in care sunt jocurile, sa faci o consola region lock in ziua de azi este o manevra jegoasa (disperarea dupa bani) este singurul motiv.

    Evident ca numai o companie ca Nintendo isi putea permite asa ceva.

    Evident ca iar vom avea diferentiere de pret - gen 60 $ americani = 60 EU sau 50 lire

  3. #63 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    eu chiar nu inteleg ce ar fi asa de greu sa faca consola region free...da ii dau dreptate lui rodarkone: chestia asta cred ca e facuta cu intentie... . Si nu e vorba numai de pret, da e vorba si de ziua lansarii la anumite jocuri.. Poate jocul X se lanseaza maine in SUA dar in Europa se lanseaza numa la toamna.

    Region free consoles FTW\m/

  4. #64 SP
    Junior Member wiimancj's Avatar
    Eu ma refeream la jocurile japoneze deoarece stiu ca multe jocuri vor fi lansate doar in Japonia iar chiar daca ar fi region free eu nu le-as juca daca nu sunt in limba engleza...

    Dar inteleg si motivele pt care region lock-ul poate sa provoace multe neplaceri.

  5. #65 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Quote Originally Posted by wiimancj View Post
    Nu ma deranjeaza prea mult faptul ca este region locked pentru ca niciodata nu m-au interesat jocuri care nu sunt in engleza.
    Regiunile mari sunt Sua , Eu , Asia ...inteleg ca vrei jocuri in engleza...dar daca ai regiunea in Europa ...jocurile din SUA (tot in engleza) nu pot fi rulate.

  6. #66 SP
    Manager paul's Avatar

  7. #67 SP
    Junior Member wiimancj's Avatar
    Quote Originally Posted by Madk91 View Post
    Regiunile mari sunt Sua , Eu , Asia ...inteleg ca vrei jocuri in engleza...dar daca ai regiunea in Europa ...jocurile din SUA (tot in engleza) nu pot fi rulate.
    Jocurile care merita sa fie cumparate vor fi lansate in toate regiunile.
    Singura chestie ingrijoratoare este pretul acestora care sper sa nu fie cum spune rodarkone .

  8. #68 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar

  9. #69 SP
    Member TaSe88's Avatar
    eu unul sunt foarte sceptic atunci cana folosesc 3D si DS in aceeasi propozitie. 3D-ul 3DS-ului nu este 3D normal.
    adica folosind slide-ul iti reglezi 3D-ul.
    adica posibil sa foloseasca una din urmatoarele tehnologii:

    ori foloseste 2 lentile care transmit imaginile in diagonala, adica nu direct spre "un punct anume pe fata ta". Adica sub forma conica. o imagine spre un ochi si alta spre alt ochi, ceea ce explica si acel slider ce trebuie reglat in functie de distanta ochilor tai fata de ecranul 3DS-ului.

    ori foloeste acea tehnologie gasita si in alte glass free 3DTV's si anume cea ce distribuie lumina din anumite directi pt a creea o impresie de ADANCIME in imagine, ce multi o asimileaza cu 3D-ul...dar nu e 3D.
    DIN NOU, si aceasta tehnologie explica existenta acelui SLIDER de pe margine..pt a regla adancimea in imagine dupa bunul plac.


    "glasses-free technology uses a special lens that angles left and right images to each eye, very similar to 3D printed photographs from years ago. A camera above the monitor initiates facial recognition, turning on the 3D effect when a user's eyes properly align with it. Unlike the theater experience, facial alignment is a critical feature of glasses-free 3D -- at least for now. Move too far back or away from the camera, and the monitor reverts to 2D mode.
    the facial recognition software only recognizes one face at a time, leaving fellow users stuck in 2D. Compared to using glasses, "you have to be much more centered to the screen to get the right experience,"

    sa nu par hater, anul acesta imi voi cumpara 3DS exact la lansare. nu pt cele 97% din jocurile deja existente pe restul DS-urilor, ci doar pt 3D (sunt foarte curios) si pt cele 3% din jocurile ce isi vor avea lansarea pe 3DS in format "3D"
    pt ca sincer, eu nu dau banul pe 3DS sa REJOC joacele de pe DS, doar de dragul de a le rejuca in 3D.
    pt ca ar fi mai rau ca si ACTIVISION ce recicleaza in fiecare an COD, doar de dragul de a vinde naivilor acelasi joc over and over. macar ei baga story nou, pe cand pe toate DS-urile se gasesc aceleasi jocuri.

    PS: daca imi cumpar 3DS, si bag in el un joc de DS, si il pot face "3D" datorita slider-ului, e clar.

  10. #70 SP
    Junior Member cIpRi's Avatar
    Nintendo 3DS - Wikipedia, the free encyclopedia
    la Virtual Console Service ar fi mai frumos sa fie Game Boy,Game Boy Color si Game Boy Advance,dar e bine si asa.

  11. #71 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  12. #72 SP
    Member TaSe88's Avatar
    "Japanese weekly magazine Friday has posted an article about Nintendo's 3DS event in Japan last week at Makuhari International Convention Center in Tokyo. The magazine reviewed numerous visitors who played the demo of 3DS at the show. A majority of players said they experiencedsymptoms of dizziness within 10 minutes of playing. One 30 year old malesaid he played the Sengoku Musou Chronicles demo, the game felt good atthe beginning, but in a few minutes he couldn't take the 3D visualanymore and turned it back to 2D mode.

    Many users said viewing the 3DS screens in stereoscopic 3D made them felt a little dizziness and fatigue; some people said you can reduce fatigue by holding the machine in a fixed position. Over half of the people said 3D effects on 3DS will accelerate eye fatigue in a short time, at the beginning they look forward to 3D visual effects on 3DS, but they had to turn 3D effects off in the middle of gaming due to eye fatigue."

  13. #73 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Astazi, pe la ora 16:00 (in time zone-ul nostru) va avea loc conferinta live la Amsterdam care va fi transmisa si pe internet.
    The Nintendo 3DS Preview Event in Amsterdam will be Live Streamed

  14. #74 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    VG247 � Blog Archive � 3DS to launch for $249 on March 27 in US, March 25 in Europe

    Nintendo’s confirmed a March 27 launch of 3DS in the US. It’ll sell for $249 and March 25 in Europe.

    No price was confirmed for Europe.

    VG247 � Blog Archive � Reggie: 30+ 3DS titles to arrive before E3, Ubisoft confirms 8 titles for EU launch period

    His announcement comes at the publisher’s 3DS event in New York.
    Meanwhile, Ubisoft president Yves Guillemot confirmed at the publisher’s European event that it would release eight of its own titles at the launch period.
    They include:
    • Rayman 3D
    • Splinter Cell 3D
    • Combat of Dinosaurs 3D
    • Asphalt 3D
    • Rabbids 3D
    • Tom Clancy’s Ghost Recon: Shadow Wars
    • James Noir’s Hollywood Crimes
    • Driver: Renegade
    Catch what Nintendo of Europe is announcing right now with our live coverage here.
    Launch line-ups for US and Europe will be here once they are confirmed
    VG247 � Blog Archive � European 3DS packaging revealed
    VG247 � Blog Archive � Eurosport, Sky 3D, Aardman content confirmed for 3DS
    VG247 � Blog Archive � Confirmed: Cosmos Black, Aqua Blue 3DS SKUs for European launch

    Dupa cum vedeti, avem o gramade de vesti bune pentru vitorii posesori de 3DS

  15. #75 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Nu sunt vesti prea bune cand te gandesti ca pretul va fi ales de retaileri in Europa .
    Aia inseamna cel putin 250 euro (dupa cum apare pe amazon.fr) in timp ce in US costa doar 250$.

  16. #76 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    250 de euro e ~1060 RON. Cand te gandesti ca pretul in US e ~960 RON nu e o diferenta atat de mare.

  17. #77 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    A aparut deja pe zavvi la preorder 217 lire

  18. #78 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    250 de euro e ~1060 RON. Cand te gandesti ca pretul in US e ~960 RON nu e o diferenta atat de mare.
    Mda, matematica bat-o vina... e ~790 RON nu 960

    E si pe Amazon.co.uk ... zavvi nu ma astept sa trimita in RO decat jocuri dar mai convenabil e pe Amazon.fr pentru ca e 250 de euro si iesi cu vreo 50 RON mai ieftin.

  19. #79 SP
    Junior Member wiimancj's Avatar
    Eu cred ca mai bine ar fi sa il cumpar din US.
    Si asa o sa fac si cu jocurile pentru ca si ele vor fi mai ieftine de acolo.

  20. #80 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Si te lesina transportul sau vama.

    Eu zic sa te orientezi spre consola din UK si jocuri la fel, nu de alta dar 100 % sigur nu vei putea accesa shop ul 3DS daca vei avea consola US (si shopul este un feature destul de important)

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 39 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 14 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Nintendo Switch By BigBibi in forum Nintendo Wii U / Switch
    Replies: 1190 Last Post: 25-03-2024, 15:28
  2. Clubul Nintendo DS - NDS By MonkY in forum Nintendo DS, DSi, 3DS & XL
    Replies: 248 Last Post: 04-02-2019, 13:27
  3. Vand Console Nintendo New 3DS si Nintendo New 3DS XL, Sigilate si Folosite By gatsu10 in forum Bazar Nintendo: Console & Accesorii
    Replies: 44 Last Post: 09-08-2017, 14:43
  4. Clubul Nintendo 2DS By rodarkone in forum Nintendo DS, DSi, 3DS & XL
    Replies: 13 Last Post: 28-04-2017, 11:47
  5. Replies: 38 Last Post: 02-09-2013, 18:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts