Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 21

Thread: Top 10 Non-Succes Franchise DS Games!

  1. #1 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar

    Top 10 Non-Succes Franchise DS Games!

    Stiu ca toata lumea iubeste celebrele jocuri din seria Mario, Zelda sau Metroid! Dar care sunt jocurile care merita jucate pe DS, inafara de celebrele serii?

    As incepe eu discutia cu Nintendogs si Animal Crossing, jocuri care mi se par geniale!

    LE: Scuze pt. ca am mancat un "H" din franchise -ul din titlu...

  2. #2 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    Ca jocuri ce ti le recomand pentru DS ar fi cele din seria Castlevania (multumita lui Darkster am vazut si eu cat de frumoase sunt jocurile din seria asta), Bomber Man (e pur si simplu adictive jocul asta pe DS), Donkey Kong Jungle Climber si mai sunt si altele

  3. #3 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    pai intrebarea era "inafara de celebrele serii" sau faceai referire doar la franchizele Nintendo?. Mie mi-a placut cel mai mult FF XII Revenant Wings pe DS alaturi de Contra 4, The World Ends With You (genial) si in cele din urma Ninja Gaiden Dragon Sword.

  4. #4 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    cea mai celebra serie specifica DS ului

    - Ace Attorney (culmea e ca am inteles ca aceasta trebuia sa apara pe GBA)

    urmeaza

    - Cooking Mama (aceasta s-a extins si pe Wii)

    altul ar fi

    - Elite Beat Agents

    sau

    - Lost in Blue (care are deja 2 jocuri - vine in curand si al 3 lea)


    de asemenea un joc preluat si de WII

    - Trauma Center

    alta serie celebra pentru Nintendo

    - Advance Wars - care are deja 2 titluri pe DS (mai are 2 pe GBA)

    (aceste jocuri sunt specifice DS ului sau Wii ului, utilizeaza multe dintre capabilitatile acestora, touch padul, microfonul, cele 2 ecrane - etc)

    Dintre celebritati -> Castlevania (2 bucati, vine al 3 lea in curand) Metroid (2 bucati) Pokemon (daca nu ma insel sunt vreo 3 sau 4 titluri) Final Fantasy ( eu numar vreo 6 - dar poate sunt mai multe) Zelda (1 titlu) Resident Evil (1 titlu) Mario (no ideea - MULTE) etc etc.

  5. #5 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    Quote Originally Posted by rodarkone View Post
    cea mai celebra serie specifica DS ului

    - Ace Attorney (culmea e ca am inteles ca aceasta trebuia sa apara pe GBA)

    urmeaza

    - Cooking Mama (aceasta s-a extins si pe Wii)

    altul ar fi

    - Elite Beat Agents

    sau

    - Lost in Blue (care are deja 2 jocuri - vine in curand si al 3 lea)


    de asemenea un joc preluat si de WII

    - Trauma Center

    alta serie celebra pentru Nintendo

    - Advance Wars - care are deja 2 titluri pe DS (mai are 2 pe GBA)

    (aceste jocuri sunt specifice DS ului sau Wii ului, utilizeaza multe dintre capabilitatile acestora, touch padul, microfonul, cele 2 ecrane - etc)

    Dintre celebritati -> Castlevania (2 bucati, vine al 3 lea in curand) Metroid (2 bucati) Pokemon (daca nu ma insel sunt vreo 3 sau 4 titluri) Final Fantasy ( eu numar vreo 6 - dar poate sunt mai multe) Zelda (1 titlu) Resident Evil (1 titlu) Mario (no ideea - MULTE) etc etc.

    Din cate am vaz. RE de DS e remake dupa ala de PSX! Nu ca m-ar deranja asta...
    Txh 4 the tips, I'll look into it!

  6. #6 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Ca sa zic asa exista 2 moduri de joc - modul clasic (asemanator cu cel vechi ) si modul nou - care pune in evidenta "avantajele" DS ului (mai exact touch screenul) practic poti taia zombie executand slashuri cu stylusul pe ecranul consolei (exista anumite zone unde intrii din 3rd person in mod 1st person si acolo ai doar knife si tai zombie - e foarte foarte misto)

    De asemeni am uitat de Fire Emblem - o super serie pentru platformele Nintendo - foarte foarte misto jocurile (strategy / RPG )

  7. #7 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    hehe, 10x. I'll look 4 them on my new extern order!

    Momentan imi pierd timpu' cu MPH, pe care tocmai l-am achizitionat ...

  8. #8 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    E foarte cool in multiplayer - eu tin minte ca l-am jucat acum vreo 3 ani (sau asa ceva) fiind unul dintre primele jocuri de DS pe care le-am jucat online - si la un moment dat a intrat un tip care ne-a batut rau de tot dar si-a dat seama ca suntem prafari (eu si cu celalat noob care eram in joc) insa dupa ce a iesit cei 2 noobi - si ne-am distrat vreo 2-3 meciuri chiar imi pare rau ca sistemul online la DS nu permite chat in joc si nici a adauga intr'o lista pe cei care i-ai intalnit online.

  9. #9 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    Nu l-am incercat on-line, ca nu mai am baterie si nici incarcator Insa poate facem un meci zilele care urmeaza. Il mai are si level, il avea dublura si l-am facut de 1 bucata! Binenteles ca a trebuit sa-i dau Animal Crossing pe el...

  10. #10 SP
    Junior Member nintendo_rockstar's Avatar
    Mie imi place f. mult sa joc Mario Kart DS online ultima data cand m-am uitat aveam 8 wins si 38 de losses da' ma oftica ca nu mi se trec mereu cursele castigate si de multe ori daca dau disconnect mi se pune ca infrangere i don't get it

    si ca sa fiu ontopic... am auzit de multe jocuri interesante pentru DS... Elite Beat Agents pare f. fun Nintendogs, the "brain" games...

  11. #11 SP
    Junior Member Miezu's Avatar
    Mario Kart online nu e prea fain sunt multi care fac snakeing si castiga usor.
    OT: Ace attorney, Advance Wars, Trauma Center, Castlevania, Harvest Moon, Etrian Oddyssey, Dragon Quest Mondsters.

  12. #12 SP
    Junior Member sfara's Avatar
    Baieti...tocmai mi-am luat si eu un DS Lite...pe mine m-ar interesa chiar celebrele jocuri Mario (sunt intragostit de ele), Zelda etc. Vinde cineva de aici vreunul din jocuri? (eu sunt din Buc). De asemenea ma mai intereseaza o modalitate de a rula jocurile de pe card (R4 sau Supercard) Are cineva asa ceva?

    Multumesc.

  13. #13 SP
    Entertainment Analysis level's Avatar
    jucam un MPH sa ne distram si noi un pic , ma bucur ca esti ferice d joculetz , e super tare :X

    oricum ca joculetze Castlevania si Ninja Gaiden

  14. #14 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    Animal Crossing: Wild World - e pur si simplu demential, stie cind e zi si noapte, fazele lunii, iti stabileste pina si zodia, foarte fain, datorita jocului asta voi achizitona si varianta de Wii
    Harvest Moon - ceva in genul Animal Crossing
    Resident Evil - interesanta abordare, dar l-am jucat cam putin
    GoDiegoGo Safari Rescue - super fun, daca iti place sa salvezi animale (merge foarte bine la copii), il am si pe Wii si e la fel de fain.

    Din franciza Mario se merita jucate: New Super Mario Bros, Mario vs Donkey Kong 2: March of the Minies, Mario Kart.
    Cam asta ar fi, nu-s mare jucator, mai mult colectionar.

  15. #15 SP
    Senior Member muggs's Avatar
    zoo keeper, metroid pinball -> cred ca cu astea 2 mi-am pierdut cel mai mult timp cat am avut ds

  16. #16 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    Eu pe DS joc intensiv (cel putin 1 ora zilnic) New Super Mario Bros (sunt la ultima lume, insa ma chinui la achivments) si Zelda: PH. Mai am MPH si trebuie sa-mi vina Mario Kart (saptamana asta). Mi-as mai dori Mario 64 DS Version. Numai jocurile astea le am, insa sunt ff frumoase. N-as da DS-ul pe PSP nici in ruptu' capului. (Acum vreo 2 ani spuneam exact invers... )

    Ma gandesc sa-mi achizitionez joacele Castlevania, si ceva platformere, gen Spyro. Am si Spyro de GBA si mi se pare superb. Cred ca si pe DS e fain...

  17. #17 SP
    Member verde's Avatar
    cate nintendogs sunt? eu stiu ca-s trei...am dreptate..eu detin 2 cel verde si cel rosu .si cate mario sunt?

    on: deci eu cred ca mario si nintendogs sunt cele mai bune titluri.
    P.S.mi-am luat ds doar pentru jocurile astea doua

  18. #18 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    Intre timp am mai terminat pe DS Sonic Rush Adventure, Mario vs. Donkey Kong 2 (si eu si sotia ) si Castlevania: Down of Sorrow (2 din 3 ending-uri). Momentan sunt super incantat de Castlevania: Portret of Ruin si Bomberman. Portret of Ruin din cate vad seamana foarte mult cu Down of Sorrow. Adica ma asteptam la alte tipuri de inamici, insa se pare ca sunt aproape identici... Anyway, great game also. Konami, keep them comming!

  19. #19 SP
    Senior Member Madk91's Avatar
    Hmm...sa pun si eu aici...
    The world ends with you = pur si simplu genial!...inca un thumb's up! pentru Square Enix!
    Korg DS = superba aplicatie...Instant DJ....just add water!
    Nintendogs = No-Stress Tamagotchi. Am 2 catei...unul al meu si unul al unei colege.

  20. #20 SP
    Senior Member DonAdryan's Avatar
    Trebuie sa-mi iau si eu The world ends with you, pare foarte fain...

    Anyway, intre timp mi-am luat cele doua jocuri cu Kirby: Canvas Curse (one of the best stylus games...) & Squeak Squad (2d platformer): geniale ambele. Mai am un pic si le temin, insa e destul de frustrant pe la final... Cheers!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Top 10 NES Games By solecon in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 13 Last Post: 27-11-2013, 13:35
  2. Top 5 PoKeMoN Games By Darksell93 in forum Nintendo DS, DSi, 3DS & XL
    Replies: 5 Last Post: 14-09-2013, 00:31
  3. Top 10 PSP Games By Khan in forum Stories & Other News
    Replies: 24 Last Post: 21-06-2011, 21:14
  4. Top 10 PS3 Games By davidteen14 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 40 Last Post: 24-05-2010, 12:57
  5. Top 10 - Controversial Games By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 3 Last Post: 21-03-2009, 18:23

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts