Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 21 to 40 of 52

Thread: Nintendo 3DS - Shop

  1. #21 SP
    Junior Member GoreMotel's Avatar
    Am pus Romania la regiune pe un 3DS nou azi si nu am putut folosi eShop-ul.

  2. #22 SP
    Member Bodolay Botond's Avatar
    Salutare fraților.
    Are moșu' următoarea problemă: am intrat și eu, în sfârșit, în clubul restrâns al posesorilor de Wii U. Nu e nou, e extrem de puțin folosit și a venit cu un Nintendo Network ID pe el, care are țara setată pe Germania.
    Când vreau să adaug userul meu, cu țara setată pe UK, îmi spune consola că regiunea celor două ID-uri nu corespund.
    Am schimbat așadar pe 3DS-ul meu țara pe Germany. Însă tot nu mă lasă să mă loghez deoarece regiunea profilului nu corespunde cu setările de sistem ale 3DS-ului, iar pe Wii U nu mă lasă să adaug profilul meu, deoarece îl vede tot cu altă țară.
    Pe 3DS ID-ul meu apare cu Germany, am acceptat și în eShop noile termene și condiții, dar tot nu pot să fac nimic pe Wii U.
    Acuma nelămurirea mea e: trebuie să treacă câteva ore până se înregistrează schimbarea făcută de mine? Sau trebuie să fac alt ID pentru Wii U, la care să setez din start Germania?

    Sent from my Nexus 5

  3. #23 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Pai de ce nu ai creeat pe Wii U un ID nou care sa corespunda cu cel vechi de pe 3ds ? nu era mai simplu asa, decat sa te complici cu schimbatul pe 3ds ?

    later edit -> asa

  4. #24 SP
    Member Bodolay Botond's Avatar
    Quote Originally Posted by rodarkone View Post
    Pai de ce nu ai creeat pe Wii U un ID nou care sa corespunda cu cel vechi de pe 3ds ? nu era mai simplu asa, decat sa te complici cu schimbatul pe 3ds ?

    later edit -> asa
    Pfff...deci asta e soluția. Nu am știut că se poate și așa iar logica mea îmi spunea, că e mai simplu să schimbi țara.
    Mă și apuc acuma de treabă.
    Merci mult de ajutor!

    Sent from my Nexus 5

  5. #25 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    spor la joaca

  6. #26 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Guys, pana la urma nu s-a mai lansat eshop pe RO? A trebuit sa ma mut pe Irlanda ca sa pot sa iau si eu niste amarate de demo-uri

  7. #27 SP
    Junior Member mhn3a's Avatar
    Nu cred ca s-a lansat, si ma indoiesc de faptul ca vom putea plati in RON atunci cand va fi

  8. #28 SP
    Member Bodolay Botond's Avatar
    Quote Originally Posted by mhn3a View Post
    Nu cred ca s-a lansat, si ma indoiesc de faptul ca vom putea plati in RON atunci cand va fi
    Păi în lei poți plăti și acum, că alimentezi cardul cu lei și la plată se calculează moneda aferentă țării, Liră sau Euro


    Sent from my Nexus 5

  9. #29 SP
    Junior Member mhn3a's Avatar
    Quote Originally Posted by Bodolay Botond View Post
    Păi în lei poți plăti și acum, că alimentezi cardul cu lei și la plată se calculează moneda aferentă țării, Liră sau Euro


    Sent from my Nexus 5
    Asta stiam ca se face conversia,dar sa apara acolo minunatul pret in lei

  10. #30 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Ah, sa inteleg ca merge fara probleme sa cumpar cu cardul de RO, indiferent de ce tara am setata? Misto!

  11. #31 SP
    Member Bodolay Botond's Avatar
    Quote Originally Posted by eagle-eye View Post
    Ah, sa inteleg ca merge fara probleme sa cumpar cu cardul de RO, indiferent de ce tara am setata? Misto!
    Exact.

    Sent from my Nexus 5

  12. #32 SP
    Member marv's Avatar
    cat de repede ar trebui sa primec si eu un New 3DS si vroiam sa va intreb pe ce tara ar trebui sa imi fac user-ul ca sa am acces la tot continutul de pe eShop. As fi preferat sa fie un shop de Romania ca la PSN...
    E ok cu UK si date de card de Romania?

  13. #33 SP
    Member Bodolay Botond's Avatar
    Quote Originally Posted by marv View Post
    cat de repede ar trebuis a primec si eu un New 3DS si vroiam sa va intreb pe ce tara ar trebui sa imi fac user-ul ca sa am acces la tot continutul de pe eShop. As fi preferat sa fie un shop de Romania ca la PSN...
    E ok cu UK si date de card de Romania?
    Da, UK e bine, dacă te descurci mai bine cu engleza. La plată poți alimenta cardul cu lei, că sistemul îl transferă în lire sterline automat.

    Trimis de pe Nexus 5

  14. #34 SP
    Junior Member AXL2686's Avatar
    Salut!
    Pana la urma care este treaba cu eShop , se poate folosi in Romania? Vreau sa achiziotnez un 3DS XL si singurul lucru care ma opreste deocamdata e asta.

  15. #35 SP
    Member Bodolay Botond's Avatar
    Quote Originally Posted by AXL2686 View Post
    Salut!
    Pana la urma care este treaba cu eShop , se poate folosi in Romania? Vreau sa achiziotnez un 3DS XL si singurul lucru care ma opreste deocamdata e asta.
    De ce te oprește asta? Poți cumpăra și din eShop-ul de Anglia cu card românesc. Pui lei pe el și ți se ia echivalentul lirei sterline.

    Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

  16. #36 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Da, eu am cont de Irlanda si am cumparat fara probleme cu card romanesc. Chiar am fost uimit de cat de rapid si usor a fost.

  17. #37 SP
    Junior Member OsuBengOsu''s Avatar
    Salut, mi-am cumparat si eu un 3DS acum ceva timp dar nu l-am conectat niciodata la net si nici nu mi-am facut cont la ei. Acum as vrea sa-mi fac un cont pe e-shop dar nu stiu daca merge sau daca merita sa-mi fac cont de ro sau de uk. Merci.

  18. #38 SP
    Member Bodolay Botond's Avatar
    De UK. E mai sigur.

    Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

  19. #39 SP
    Junior Member OsuBengOsu''s Avatar
    Super, merci

  20. #40 SP
    Junior Member G-MaN's Avatar
    cica e mai ok sa faci de Irlanda, ai preturi in euro si e usor mai ieftin decat in lire....

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts