Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 21 to 40 of 60

Thread: Pokemon X and Y

  1. #21 SP
    mRp
    Junior Member mRp's Avatar
    Miam cumparat un 3DS care imi ajunge maine cu tot cu jocul Mario Kart 7 , toate la un pret 300 RON, bine mi lam cumparat numai pentru Pokemon X sau Y care cred ca va fi primul meu joc "Precomanda" .Si eu astept remake Emerald,Ruby,Saphire sau poate un joc care sa lege Kanto cu Johto si Hoen, dar stiu ca asta e deja un vis.

  2. #22 SP
    Senior Member solecon's Avatar
    Varianta aurie e prea
    Attached Images Attached Images pokemon-x-y_2031_07-04-13_001.jpg pokemon-x-y_2031_07-04-13_003.jpg

  3. #23 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Pokemon X/Y - Japanese Horde Trailer


  4. #24 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Bun, de unde sa incepem, multe vesti in ultima saptamana:

    Rezumat:
    • Au fost dezvaluite evolutiile primilor 3 starteri;
    • Mewtwo are doua mega-evolutii in functie de varianta jocului;
    • Mega Garchomp isi face si el aparatia;
    • Doi noi pokemoni fosila: Tyrunt si Amaura;
    • Multe forme diferite pentru male/female versions;
    • Customizarea caracterului inclusv: haine, rasa si accesorii.

    Si cea mai importanta veste:
    • Jocul are 6 STARTERS, pe langa cei 3 originali vor aparea: Bulbasaur, Squirtle si Charmander. Iar fiecare dintre ei vor avea megaevolutii.

    Mai jos aveti si cateva filmulete:





    Nota personala: deja pentru mine nu mai conteaza absolut deloc cei 3 noi starters, deorece stiu ca le voi da ignore, oldschool baby!
    Attached Images Attached Images xerosic-x-y-noscale.jpg teamflare-pokemon-x-and_y-noscale.jpg mega_mewtwox-x-y-noscale.jpg quilladin-x-y-noscale.jpg team_flare_scientists-x-y-noscale.jpg mega_mewtwo-x-y-noscale.jpg mega_garchomp-x-y-noscale.jpg frogadier-x-y-noscale.jpg braixen-x-y-noscale.jpg

  5. #25 SP
    Member storm89shadow's Avatar
    Eu nu am jucat niciun joc pokemon pana acum si chiar vreau sa-mi iau unul din cele doua care urmeaza sa apara, X sau Y. Problema este ca nu stiu care... Din info de pe net, am inteles ca povestea nu ar fi diferita cu nimic intre cele doua si ca ar fi schimbari in ceea ce priveste speciile de pokemoni disponibile la cele doua versiuni. Voi ce imi recomandati intre X sau Y? Multumesc

  6. #26 SP
    Banned Venom's Avatar
    Si daca tot ii raspundeti lui storm, va rog sa-mi spuneti si mie care-i ideea jocurilor cu pokemoni. Am incercat si eu unul pe GBA, am jucat cateva ore si dupa ce bateam tot ce imi iesea in cale, am renuntat. Care este scopul? Nu vad nimic tactic in el. Mai tarziu se complica jocul? Mi se pare un nonsens. Sau e vorba de colectat animalute?

  7. #27 SP
    Member storm89shadow's Avatar
    Quote Originally Posted by Venom View Post
    ... Care este scopul? Nu vad nimic tactic in el. Mai tarziu se complica jocul? Mi se pare un nonsens. Sau e vorba de colectat animalute?
    Bune intrebarile! Si amuzanta comparatia cu "animalute"

  8. #28 SP
    Banned Venom's Avatar
    Da, scuze pentru fani, dar chiar n-am inteles jocul asta. Doua caractere fata-n fata, se pocnesc unul pe atul, daca esti pe cale sa pierzi schimbi caracterul si il bati. O fi ceva mai complex ce nu inteleg eu.

  9. #29 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    E printe cele mai bune si mai complexe RPG-uri care exista.
    Nu va luati dupa inceput, care e banal, mai ales daca incepeti cu un started de FIRE (easy). Cu WATER e un fel de medium si GRASS este hard. (toate acestea se aplica doar in prima parte a jocului.)
    Jocul incepe cu adevarat dupa jumatatea povestii si devine hardcore in post-story.
    Trebuie sa formezi o echipa solida, sa ai grija de counters iar miscarile trebuie alese cu foarte mare atentie. Daca nu -> you're ****ed. Sa vezi cand te duci cu o echipa plina de legendari si iti dau NPC-urile un ownage de nu intelegi ce s-a intamplat.

    Va las un video de la finala campionatului mondial de anul acesta:


    In legatura cu X/Y sunt urmatoarele diferente (cel putin pana acum):
    • Mewtwo are cate o mega evolutie in fiecare varianta;
    • In fucntie de varianta obtii unul dintre cele doua legendare Yveltal sau Xerneas;
    • De asemenea Skrelp si Spritzee sunt exclusivi Y iar Clauncher si Swirlix sunt exclusivi X;
    • In trecut fiecare versiune avea cate o zona exclusiva, dar pana acum nu a fost nici un anunt pentru X/Y.

  10. #30 SP
    Member storm89shadow's Avatar
    Pokemon - Making a team guide

    M-am uitat putin pe acest tutorial si nu pare asa usor cum ai crede. Sunt foarte multi factori de care va trebui sa tii cont pentru a-ti crea o echipa de pokemoni eficienta. Citeste-l si te vei convinge. Banuiesc ca nu degeaba se organizeaza turnee...

  11. #31 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Si ca un ultim exemplu pentru popularitatea jocului, numarul de vanzari:
    • Pokémon Red, Blue, and Green - 23.64 milioane;
    • Pokémon Gold and Silver - 23 milioane;
    • Pokémon Yellow - 8.86 milioane;
    • Pokémon Ruby and Sapphire - 13 milioane;
    • Pokémon FireRed and LeafGreen - 11.82 millioane;
    • Pokémon Emerald - 6.32 milioane;
    • Pokémon Diamond and Pearl - 17.63 millioane;
    • Pokémon Black and White - 15.42 millioane;
    • Pokémon Black 2 and White 2 - 7.81 millioane;
    • Pokémon Platinum - 7.06 millioane.

    In topul celor mai vandute jocuri all time (toate console/PC's/gens):
    • Locul 05: Pokémon Red / Green / Blue Version;
    • Locul 12: Pokémon Gold / Silver Version;
    • Locul 21: Pokémon Diamond / Pearl Version;
    • Locul 24: Pokémon Ruby / Sapphire Version;
    • Locul 28: Pokémon Black / White Version;
    • Locul 29: Pokémon Yellow: Special Pikachu Edition;
    • Locul 41: Pokémon Heart Gold / Soul Silver Version;
    • Locul 49: Pokémon FireRed / LeafGreen Version;
    • Locul 78: Pokémon Platinum Version;
    • Locul 98: Pokemon Black / White Version 2;
    • si lista continua.

  12. #32 SP
    Junior Member MCV1's Avatar
    Auziti eu le-am jucat de curand, am jucat saphire si white pe emulator si am inceput sa imi placa mult, si as dori sa cumpar un 3ds dar problema e ca sunt camp scumpe pe ce siteuri am gaist eu.De unde as putea sa cumpar un 3ds si pokemon x(pt ca ador mega charizard x si mewtwo x), ma gandesc ca poate sunt si locuri unde se vand un pic mai ieftin aproape de pretu original din alte tari

  13. #33 SP
    Member Bodolay Botond's Avatar
    Fanii Nintendo azi dimineață la lansarea Pokémon X și Pokémon Y în Toronto, Canada
    Attached Images Attached Images 12.10.2013-1.jpg

  14. #34 SP
    Senior Member sol1d's Avatar
    so..in afara de evolutia lui Mewtwo si Pokemonul legendar exclusiv fiecarei variante care e diferenta intre cele 2 jocuri?

    LE: am gasit acest site dar nu stiu cat de bun e guide-ul :? http://www.gamesradar.com/difference...kemon-x-and-y/

  15. #35 SP
    Junior Member Darksell93's Avatar

  16. #36 SP
    Junior Member jormungandr86's Avatar
    mi-a ajuns pokemon y...n-am mai putut sa astept

  17. #37 SP
    Senior Member sol1d's Avatar


  18. #38 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Nice. Eu inca incerc sa ma abtin si sa il iau dupa ce imi cumpar 3ds xl.
    Desi nu stiu cat o sa mai rezist si probabil o sa il joc pe 3ds normal.

  19. #39 SP
    Senior Member sol1d's Avatar
    de ce nu l-ai juca pe un 3DS normal?
    e joc de 400h+ care se bazeaza aproape doar pe MP, nu e ca si cum ai astepta stiu eu, sa joci pentru prima data TLOU sau Uncharted pe un TV High-End si nu ai vrea sa strici experienta pe un display inferior

  20. #40 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    e un fix care il am pe creier.

    Plus ca de cand am vazut ca a aparut varianta full black, care e si mata, numai la asta ma gandesc.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 08-01-2013, 17:10
  2. Replies: 0 Last Post: 09-08-2012, 10:55
  3. Replies: 0 Last Post: 24-04-2012, 09:25
  4. Replies: 0 Last Post: 24-06-2011, 15:53

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts