Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 15 of 15

Thread: Nintendo Friends

  1. #1 SP
    Junior Member V4n5ynK's Avatar

    Nintendo Friends

    Caut jucatori din Cluj-Napoca cu 3ds. Pentru ca aparent se pare ca sunt singurul din oras cu un 3ds. Ar trebui sa incercam sa ne adunam de exemplu pe un subreddit sau un grup pe facebook. Voi ce idei aveti pentru a ne aduna si a ramane mai implicati in consola 3ds?
    Attached Images Attached Images 3ds-nintendo-friends.jpg

  2. #2 SP
    Member Bodolay Botond's Avatar
    La cât de "mulți " suntem, cred că ar trebui să ne adunăm pe regiuni întregi ca să fim 2-3. Pe oraș doar...slabe șanse.
    Am căutat și eu pe Facebook posesori de 3DS în Baia Mare, dar și aici se pare că sunt singurul.
    Eu m-am alăturat unor grupuri de 3DS și Nintendo în general pe Google Plus. Dar toate străine, românești n-am găsit.
    Grupurile sunt foarte tari. Atâta doar că la noi nu e prea popular acest G+, din păcate.
    Dacă se face ceva, eu mă alătur. Dacă sunt primit :-)

  3. #3 SP
    Senior Member sol1d's Avatar
    activati StreetPassul si mergeti prin toata tara vizitand locatii noi
    tot trebuie sa gasiti cativa

  4. #4 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    ai fi surprins...

  5. #5 SP
    Member Bodolay Botond's Avatar
    Surprins că nu găsești pe nimeni. Sunt în București, am cutreierat deja în lung și-n lat un Mall și nimic.
    Demoralizant.
    Văd mâine într-un alt asemenea loc, poate acolo voi avea succes.

  6. #6 SP
    Junior Member V4n5ynK's Avatar

    StreetPass

    Am umblat deja prin tot clujul, din malluri in ficare cartier aparent daca sunt care au 3ds isi tin StreetPassul inchis. E enervant si trist.

  7. #7 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Eu ma plimb cu munca prin toata tara. Nu am gasit nici macar un street pass.

  8. #8 SP
    Member Bodolay Botond's Avatar
    Eu port la mine consola de aproape doi ani pe unde pot, de la Mall la diferite evenimente locale gen "Sărbătoarea Castanelor", și încă n-am reușit să fac Pass cu nimeni.
    Chiar și în București când am fost anul trecut, am reușit să facem Pass doar organizat cu doi amici de aici de pe forum. Atâția ne-am adunat.
    În USA un foarte bun amic a făcut 7 Pass-uri doar la banchetul fiicei sale. Un alt amic din Australia face câte 20 de Pass-uri pe weekend. Doar ieșind în oraș...
    Noi...Flappy Bird.

  9. #9 SP
    Senior Member sol1d's Avatar
    flappy bird e gratis!
    acum serios, nu poti sa te astepti sa gasesti prea multi in RO care sa dea 50 de lire pe jocuri handheld Nintendo, astia nu fac niciodata reduceri scortzarii

  10. #10 SP
    Member Bodolay Botond's Avatar
    Flappy Bird e gratis (mă rog...a fost), restul se piratează :-)

  11. #11 SP
    Member dani20's Avatar
    Și eu am avut o perioadă în care m-am plimbat cu consola în Iași, dar n-am reușit să prind pe nimeni

  12. #12 SP
    Junior Member V4n5ynK's Avatar
    daca nu ne gasim prin street pass ar trebui macar sa ne avem la friends prin FC
    Uitati de exemplu pe reddit este subreddit special pentru evenimente de genu street pass si street pass competition.
    http://www.reddit.com/r/StreetPassNetwork

    Plus ca se vede la cate persoane sunt in threadul acesta cati entuziasti de asa ceva mai sunt

  13. #13 SP
    Junior Member boborpacku's Avatar
    Am făcut 40 de passuri în 5 zile în Barcelona, după ce în România nu am făcut nici unul într-un an şi ceva!

  14. #14 SP
    Junior Member mhn3a's Avatar
    Singurele Streetpass-uri pe care le-am facut au fost la Dreamhack Bucuresti si in Shopping Centre Baneasa cu cineva din Italia

  15. #15 SP
    Member Bodolay Botond's Avatar
    Eu, după vreo 3 ani de plimbat 3DS-ul cu mine și când mergeam la colț după pâine, am renunțat la a mai căuta StreetPass în Baia Mare. Astfel, aparent, pare că sunt absolut singurul care are o astfel de consolă în tot orașul (plus împrejurimile), deși, paradoxal, dacă trag un ochi pe OLX, toată lumea are de vânzare măcar un 3DS Aqua Blue.
    Dar sigur, când ești un neam de pirați și în țara în care de la magazin primul drum a la modat consola, nu ai cum să te aștepți să facă cineva StreetPass. Asta presupune pasiune, dăruință.

    Sent from my Nexus 5

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Friends By Mariusik in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 11 Last Post: 27-05-2021, 21:42
  2. Happy Tree Friends By Ayrton in forum Funny
    Replies: 6 Last Post: 13-05-2010, 23:06
  3. Spam in friends list By Diesel in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 13 Last Post: 23-04-2010, 17:44
  4. Friends By Ayrton in forum Help Desk
    Replies: 2 Last Post: 16-03-2010, 12:44

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts