Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 13 of 214 FirstFirst ... 3 11 12 13 14 15 23 63 113 ... LastLast
Results 241 to 260 of 4276

Thread: Clubul PlayStation 5

  1. #241 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    Editorul de la Remote Play a postat urmatoarea poza cu ceea ce pare a fi DS5.

    Mi-am amintit brusc de leak-ul de la PS4, ce random parea aparea lumina de sus atunci.
    Attached Images Attached Images ps5.jpg ps4.jpg

  2. #242 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    nu pare foarte ergonomic

  3. #243 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar

    Consola Noua PS5

    Quote Originally Posted by Teo View Post
    Editorul de la Remote Play a postat urmatoarea poza cu ceea ce pare a fi DS5.

    Mi-am amintit brusc de leak-ul de la PS4, ce random parea aparea lumina de sus atunci.
    Sunt foarte vechi pozele astea. Au fost leak-uite prin aprilie daca nu ma insel.

    LE: dap. Chiar eu am postat aici.

  4. #244 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Urât ii ca și ciuma!

  5. #245 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ce sa fie urat? Controller-u, care arata 90% ca toate de pana acum? Sau consola aia, dev kit, leak-uita?

  6. #246 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Display-ul ala nu are nici un sens acolo, îți mai distrage și atenția, parcă au mai vrut ei să facă un DS cu display și au ajuns la același concluzie.

  7. #247 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai...ba da. E urmatorul pas firesc. Mai ales daca folosesc display e-ink color, care consuma foarte putina baterie si care poate fi stins sau aprins de developeri dupa preferinte. Si-l pot tine stins ca sa te folosesti ca si pana acum, de el ca de un trackpad (lucru de care nu s-a profitat prea mult pe generatia PS4)

    Gandeste-te ce ar insemna sa ai acolo niste scurtaturi, quick buttons la un RPG, sau chiar si harta si sa poti da repede scroll ca sa vezi ceva.
    Sau chair la FIFA, sa poti vedea terenul acolo sau ce jucatori ai pe banca si sa poti schimba imediat.
    Sau la jocuri cu masini, simulatoare, sa vezi starea pneurilor sau multe altele. Sau chiar si oglinda.

    Sau chiar in OS, sa ajungi mai repede la prieteni, la setari, samd.

    Cat timp nu consuma prea multa baterie, e ok.

  8. #248 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Ce sa fie urat? Controller-u, care arata 90% ca toate de pana acum? Sau consola aia, dev kit, leak-uita?
    Controlerul da ca de ala se vorbea nu de dev kit. Urât ii ca ciuma!! Ce sa fie 90% ca precedentele? Probabil butoanele si sticurile, forma lui in sine pare mult schimbata fata de DS4! Nu arată de loc comod de tinut in mână, urât ii ca boala. Ar trebui să-l concedieze pe Cherny pt abominatia aia de controler!

  9. #249 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    DS4 e cel mai bun controler dpmdv. Daca DS5 o sa fie ca si in poza, atunci sper sa se poata folosi DS4 la consola noua ca altfel nici nu cred ca o sa imi cumpar consola, cam din acelasi motiv nu mi-am luat niciodata xbox pentru ca nu suport controleru de xbox.

    P.S. mi se pare mie sau "displayul" acela e defapt un sticker?!

  10. #250 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  11. #251 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    Pret ok, nu-i de speriat

  12. #252 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai 500€. Asa se speculeaza ca vor costa ambele console.

  13. #253 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    499€ se speculează

  14. #254 SP
    Banned PS4&PS3's Avatar

  15. #255 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    PS5 controller ‘shown in patent images’

    Pare mult asemanator cu cel de Xbox daca va uitati la pozele din spate sau de jos. Nu mai are forma aia rotunjita ci o sa fie drept si mai butucanos putin.

    Iar din felul in care au indreptat si partea de sus, as zice ca e clar faptul ca vor introduce un ecran acolo in locul trackpad-ului.
    Attached Images Attached Images untitled-4-1024x1004.jpg

  16. #256 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Ar fi foarte bine.Eu unul ma saturasem de forma DualShock-ului, de 25 de ani au practic acelasi controller dar cu mai multe functii adaugate o data cu o noua generatie.Ce ma deranjeaza si mai mult e ca au folosit forma controllerului de SNES atata timp, iar acel controller nu era DELOC comfortabil.
    Cred ca $ony ar trebui sa invete sa creeze singuri lucruri noi, nu sa se inspire de la altii

  17. #257 SP
    Member madskills's Avatar
    Pana la urma ce conteaza forma? Orice forma ar avea, tot o sa jucam ca nebunii

  18. #258 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai conteaza pentru ergonomie. Dar da, tot o sa ne jucam pentru ca o sa ne obisnuim cum el oricum ar fi. Cum era si controllerul de N64 si tot se juca lumea

  19. #259 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Nu imi aminti de controllerul de n64.....
    Imi amintesc ca mai mergeam pe la prieteni mai "instariti" care aveau n64 (mai exact 2) si controlul era ORIBIL.Cel de ps1 era cu muuult mai ok, chiar si cel fara analoage.
    Eu eram invatat cu SNES, care nu era confortabil nici el, dar la n64....oribil.
    Si da, conteaza forma, pt ca dupa o sesiune lunga de Diablo/RDR/Fifa/GTA/GoW/etc ma simt efectiv ca un zombie....si nu pt ca m-am jucat mult, ci pt ca nu imi mai simt mainile.Da, am sa ma joc ca nebunu'(cat am timp) dar depinde si de forma.La xbox in schimb, raiul pe pamant

  20. #260 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Mie mi-a placut mult controllerul de X360, dar dupa sesiuni lungi ma cam dureau mainile. Pe PS4, desi initial nu eram incamtat de controller, n-am avut in 6 ani problema asta.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 13 of 214 FirstFirst ... 3 11 12 13 14 15 23 63 113 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  2. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts