Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 163 of 214 FirstFirst ... 63 113 153 161 162 163 164 165 173 213 ... LastLast
Results 3,241 to 3,260 of 4277

Thread: Clubul PlayStation 5

  1. #3241 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Hehe. În cazul ăsta, eu zic să se scoată web browserele de pe toate device-urile (inclusiv smartphones, tablets, computers) pentru a evita eventualele hackuri.

  2. #3242 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Sunt curios câți ați folosit browserul de la PS4 de tot plângeți după el, era groaznic oricum.

  3. #3243 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post
    Sunt curios câți ați folosit browserul de la PS4 de tot plângeți după el, era groaznic oricum.
    PS4 e o consola cu hardware din 2013. Suntem in 2020, merge un browser si pe frigidere mai nou...

  4. #3244 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Eu habar n-aveam ca are


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #3245 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    @MonkY aștept cu nerăbdare rewiew la browserul de pe Xbox.

    Tocmai că ești în 2020 și ai browser pe toate device-urile care ar fi scopul să îl ai și pe consolă, PS4 la avut și cred că l-am folosit de câteva ori în 7 ani.

  6. #3246 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Acuma ne plangem ca nu are browser? Serios? Si ce daca nu are, foarte bine, e o consola, cred ca am intrat o singura data pe mizeria aia browser pe PS4. Cum spuneau cei de la blizzard "you guys don't have phones?" ce-i asa de greu sa iti ridici telefonul sau dai o fuga pana la laptop daca vrei sa cauti ceva cand te joci, si degeaba veniti ca unii o foloseau, fac pariu ca nici 5% nu-l foloseau de aia l-au si scos.

  7. #3247 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Se7en Fury View Post
    @MonkY aștept cu nerăbdare rewiew la browserul de pe Xbox.
    Așteaptă-l liniștit. Doar că ar trebui să știi că pe Xbox poți rula Kodi, care are plugin-uri de... ai ghicit. Browser! Pardon, browsere, că-s mai multe...
    Quote Originally Posted by PoisonRemedy View Post
    Acuma ne plangem ca nu are browser? Serios?
    Mă scuzați, am uitat că la PlayStation nu trebuie să ne plângem de nimic. Orice lipsește nu e bug, e feature.

    Cred că ați uitat că unii precum taconi postau pe CG din browserul PS3, așa că mă gândeam la el... Și btw, nu mă plângeam, doar constatam.

  8. #3248 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Au Xbox aplicatie Kodi? Cred ca o să-mi iau un Xbox next gen, am auzit ca or sa fie jocuri cu Dolby Atmos si Dolby Vision, playerul UHD probabil o sa suporte la fel formatele astea, la PS5 nu stim nimic!

    ---------- Post added 12-11-2020 at 05:09 ----------

    Om vedea ce cum si cu capabilitatile media a PS5 da astia de pe whathifi nu-s prea optimiști: https://www.whathifi.com/news/it-see...nd-dolby-atmos

  9. #3249 SP
    Banned Alex Khan's Avatar
    Primele recenzii romanesti










    Se plangeau unii ca astia de la zona it si cavalerii.ro sunt cocalari, hipsteri si pitipoance.
    Unde ii vedeti?
    Eu nu-i vad nicaieri.
    Dar vad niste recenzii destul de profesioniste pentru...Romania!

  10. #3250 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Mă scuzați, am uitat că la PlayStation nu trebuie să ne plângem de nimic. Orice lipsește nu e bug, e feature.
    Man, te chinui degeaba. Orice are PS si nu are altcineva e uber genial si PS rulz. Orice lipseste de pe PS si e folositor sau super tare in alte parti, nu trebe pe PS. Ce, foloseste cineva?

    Quote Originally Posted by Alex Khan View Post
    Se plangeau unii ca astia de la zona it si cavalerii.ro sunt cocalari, hipsteri si pitipoance.
    Tu inca nu ai inteles ca oamenii au gusturi diferite? Foarte bine ca-ti place ceva. Enjoy it. Personal nu ma pot uita la asa ceva. Nu le pot da views pentru calitatea contentului oferit.

    Eu prefer oricand sa ascult asa ceva:


    Dar ar fi interesant totusi daca s-ar intelege faza cu "oamenii au gusturi diferite" si sa nu va mai atacati sau sa atacati la fiecare postare care nu este pe placul tau.

  11. #3251 SP
    Member morphine's Avatar
    Eu foloseam browserul pt ca cel de pe tv merge foarte greu. E un punct in minus pentru mine.


    Exista vreo posibilitate sa suporte Dolby Vision in viitor prin vreun update sau daca nu il are din fabrica, pa si pusi?

  12. #3252 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Se poate adăuga Dolby Vision prin update firmware. Tehnologia permite, trebuie sa se și vrea.

  13. #3253 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    "We're making more PS5's in this difficult environment then we made PS4s in that launch. If people are unable to find one at launch, we're very sorry and apologetic about that."
    https://apple.news/Aj0s8uzN1SmSZrzf-I92koQ


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  14. #3254 SP
    Junior Member ReedV's Avatar

  15. #3255 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Asta e. Daca nu prindeti asteptati pana la anul, si nu luati de la bisnitari. Eu astept si ptr ca vreau sa vad daca sunt probleme cu unitatea. Nu vreau sa imi bat capul cu garantia de la noi, sa ma rog de ei sa imi schimbe unitatea. Apropo, ca imi veni ideea asta, ti se strica unitatea dupa o luna sa zicem. Cu ce ti-o inlocuieste daca nu mai au pe stoc?

  16. #3256 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Cu bani.

  17. #3257 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Se poate adăuga Dolby Vision prin update firmware. Tehnologia permite, trebuie sa se și vrea.
    Cred ca tine si de ceva parte hardware pt procesare Dolby Vision si daca nu a fost proiectat cu asa ceva in gand degeaba platesc ei licente la Dolby ca nu se poate implementa, poate greșesc totuși.

  18. #3258 SP
    Senior Member keanustar's Avatar
    Exista si DV pe partea de soft. Asa a updatat Sony TV-urile lor de acum vreo 2 ani parca. Este vorba de DV Profile 5 daca nu ma insel. Si parca pe One X la fel s-a facut.
    Legat de Atmos, am vazut in FAQ-ul de pe blog-ul lor ca are output pt Dolby TrueHD, deci ar trebui sa scoata si Atmos.

  19. #3259 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Asa stiam si eu ca iti trebuie chip dedicat dar se pare ca merge si fara daca hardware-ul se suficient de puternic. Trebuie doar sa plateasca licenta si sa vine cu o actualizare.



    "It was originally widely assumed that Dolby Vision hardware (screens and Ultra HD Blu-ray players) needed to carry a dedicated chip. However, it is now possible to add Dolby Vision support via a firmware update to devices with sufficiently powerful processors.The industry standard HDR10 format is free for manufacturers to use, but Dolby Vision requires the payment of a licence fee. So what’s so special about Dolby Vision that hardware brands and consumers would pay extra for it? Quite a bit, actually." https://www.msn.com/en-us/news/techn...ow/ar-BB19ZjpA

  20. #3260 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Man, te chinui degeaba. Orice are PS si nu are altcineva e uber genial si PS rulz. Orice lipseste de pe PS si e folositor sau super tare in alte parti, nu trebe pe PS. Ce, foloseste cineva?
    Uite ca mai suntem câțiva ca si mine dezamăgiți putin de PS5. Desi imi plac mult unele exclusive PS ma bate gândul să trec la Xbox next gen doar pt faptul ca vor folosii Dolby Vision si Atmos in jocuri si la playerul UHD iar de PS5 se zvoneste ca nici macar playerul UHD nu va sti Dolby Vision ce sa mai vorbim de jocuri! Am înțeles sunetul 3D de pe PS5 si ca nu au vrut Atmos dar chiar e greu sa iei o licență pt Dolby Vision?


    @keanustar, da ai dreptate, Sony au ceva Dolby Vision oe televizoare doar din soft, unii chiar facea mișto de ei si ziceau ca e emulare Dolby Vision si nu ceea ce ar trebui.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 163 of 214 FirstFirst ... 63 113 153 161 162 163 164 165 173 213 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  2. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts