Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 183 of 214 FirstFirst ... 83 133 173 181 182 183 184 185 193 ... LastLast
Results 3,641 to 3,660 of 4276

Thread: Clubul PlayStation 5

  1. #3641 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Oare stocu o sa fie tot la fel de mic?

  2. #3642 SP
    Manager paul's Avatar
    Din State of Play:
    Subnautica: Below Zero at State of Play:

    Among Us is coming to Playstation! Announcement Trailer:

  3. #3643 SP
    Senior Member dronology's Avatar

  4. #3644 SP
    Manager paul's Avatar
    Sony investeste in Discord si o sa integreze aplicatia pe PlayStation la inceput de 2022:
    Quote Originally Posted by SIE
    Together, our teams are already hard at work connecting Discord with your social and gaming experience on PlayStation Network. Our goal is to bring the Discord and PlayStation experiences closer together on console and mobile starting early next year, allowing friends, groups, and communities to hang out, have fun, and communicate more easily while playing games together.

    To bring these experiences to life for our players, Sony Interactive Entertainment has made a minority investment as part of Discord’s Series H round.
    Announcing PlayStation’s new Partnership with Discord – SIE Blog – English
    Attached Images Attached Images sie-blog_featured-image_discord.jpg

  5. #3645 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Clar asta este motivul pentru care a picat deal-u cu Microsoft.

    Acum e deja clar ce au semnat cu toti - ca sa uneasca pc + playstation + xbox in acelasi loc dpdv communities si voice chat.

    Nu inteleg asta:
    "Our goal is to bring the Discord and PlayStation experiences closer together on console and mobile starting early next year"
    mobile la ce anume? PS app? PS Vita? poate PS Now cu streaming pe telefoane?

  6. #3646 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Poate se refera strict la partea de CHAT. Din aplicatia de PS App pe IOS, poti intra si in prezent in grupul de chat al prietenilor de pe PS5. Cred ca se doreste o integrare asemanatoare si cu Discord.

  7. #3647 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    Cred că se referă la asta: Sony plots big PlayStation push into mobile gaming
    Quote Originally Posted by EuroGamer
    A job advertisement for Head of Mobile, PlayStation Studios, SIE, reveals plans for the successful candidate to "focus on successfully adapting PlayStation's most popular franchises for mobile".

    "You will be responsible for building and scaling a team of mobile leaders and will serve as the Head of this new business unit within PlayStation Studios."

  8. #3648 SP
    Member tudort's Avatar

  9. #3649 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    O versiune slim ar putea sa vina, cu specificatii si performante identice, dar in nici un caz PS5 Pro.

    Au un fan base prea mare dintre care >50% sunt oameni care au strans bani pentru a-si permite un PS5 la lansare, no way sa iasa un PS5 Pro atat de curand pentru ca li se urca lumea in cap.

    Also, strict ipotetic vorbind, un PS5 Pro pentru ce?
    Ok, sunt de acord ca acum la lansare PS5/XSX transpira in 4K nativ + RT dar sa fim seriosi ca pentru multi dintre noi diferenta intre 4K nativ si upscaled/checkerboard este insesizabila, cel putin pentru mine este total insesizabila.

    8K?
    Nu o sa vedem niciodata jocuri care sa ruleze in 8K pe generatia actuala, nici macar pe potentialele versiuni 'Pro' mid generation.
    Nu ai cum sa scoti in viitorul apropiat o consola care sa ruleze jocuri stabil in 8K si sa nici nu coste 1500-2000$.

    So, pentru ce un PS5 Pro?
    Sa isi bata joc de niste N milioane de early adopters care nu au bani de inca o consola asa curand doar pentru 4K nativ vs 4K checkerboard si 5 FPS-uri in plus?
    Nu cred... mai degraba cred in optimizare, they're are close, uitati-va cat de bine este optimizat RE Village si cum merge pe XSX/PS5 cu RT aproape flawless.
    Istoria tinde si ea sa-mi dea dreptate daca ne gandim ca in 2013 aveam un Killzone Shadow Fall care abia gafaia in 960p@30fps (25-ish?) pentru ca apoi sa joc minunea aia de God of War sau TLOUs pe aceeasi consola PS4 vanilla... deci lumea a invatat sa stoarca si ultima resursa din consola.

    Sa nu confundam generatia actuala cu ce s-a intamplat in 2016/17, Xbox One X si PS4 Pro au fost imperial necesare pentru ca nu-si vindeau baietii de la SONY/SAMSUNG/LG (etc) televizoarele 4K.
    Consolele alea vanila erau handicapate din nastere, erau 100% incompatibile cu 4K => necesitatea unei mid-generation.

    Content 8K prea curand? Nu cred... chiar nu cred.
    Televizoare 8K? Nu pentru consumerul de rand, cel putin nu in urmatorii 5-6 ani.

  10. #3650 SP
    Member codpin's Avatar
    De lucrat lucreaza la o noua revizie, ca doar nu trimit inginerii in vacanta. Dar de scos nu cred ca o sa scoata in urmatorii 2 ani. Uita-te si tu ca la 6 de la lansare inca nu gasesti consola la liber in magazine. E cererea inca prea mare pentru versiunea asta ca sa isi dea singuri peste picioare cu o noua versiune.

    Cred ca o sa vanda versiunea asta vreo 2 ani de zile, sa ajunga la toti si dupa aia vin cu un slim version care o sa fie si un pic mai ieftin si probabil mai silent (?) pe care il pot cumpara si astia ca noi care am avut consola din primele zile. Deci pentru ei e win win.

  11. #3651 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Jocuri 8K cu 120fps sigur exista si acum (gen Ori and the... sau orice side scroller 2D game si nu numai) - basically orice ruleaza pe Xbox One S sau pe Switch la 1080p. Sau, desigur, aproape orice joc care iese acum, dar in ultra low cu totul - cam cum e Dirt 5 pe XSX la 120fps.

    Also, RT ar trebuie folosit la altceva decat la reflexii, unde sunt folosite resursele absolut inutil si arata penibil la rezolutie mica, adica fix ce fac ei pentru a pune RT sticker la joc si a merge in "up to 60fps".

  12. #3652 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Eu am înțeles ca au făcut revizie la procesor din motive de fabricație, au probleme cu aprovizionarea, însă nu va fi o revizie tehnică în care vor marii puterea consolei, va fi un PS5 slim cred fără alte plusuri.

  13. #3653 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu va fi un PS5 slim. E doar o alta revizie de PS5 normal.

  14. #3654 SP
    Member mittyredstar's Avatar
    Pt a scoate o versiune slim este nevoie sa regandeasca total sistemul de racire (imens la vers. normala) sau reduc din performante (cum e in tabara microsoft). Ssd pe slot (o mare porcarie cum e acuma incorporat) si eliminarea unitati optice (daca se reglementeaza preturile la jocuri digitale). In lini mari cam asa vad eu o versiune ps5 slim

  15. #3655 SP
    Senior Member dronology's Avatar
    Mai bine ar face upgrade la SSD. 825GB total din care 667GB disponibili e jenant.

  16. #3656 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Momentan poți pune un HDD extern pentru jocurile de PS4, eu așa am făcut, cred că nu se merită să investești bani într-un ssd acum.

    Când or anunță ce ssd sunt compatibile atunci da.

  17. #3657 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Aveti ceva recomandare pentru un TV ce sa mearga cu PS5/vazut filme? Nu ma intreseaza latente nebunesti de mici, ci sa nu simt un delay intre controller si ecranul de la tv.

    Dimensiune: 65-75 inch
    Buget: 4500 lei

  18. #3658 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    E putin aiurea bugetul ala pentru 65", foarte aproape sa poti lua ceva bun dar nu chiar. Din pacate diferenta dintre ceva bun si ce poti lua in 4500 e destul de mare. Eu as face un efort si as lua Sony XH90, e cel mai bun LCD dupa Samsung Q90 care costa o avere.

    LE: Bineinteles, daca esti dispus sa renunti la diagonala si sa faci pe babysitterul cu televizorul tau, ai LG BX de 55" la 4800.

  19. #3659 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Am ochit si eu televizorul ala. Si daca nu gasesc ceva similar la un buget mai mic, il voi lua. Am pus mai mult intrebarea pentru a gasi o eventuala alternativa.

  20. #3660 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Hisense U8 e alternativa mai ieftina. Vincent zice ca e aproape decent, personal nu l-am vazut niciodata si nici nu l-as lua, pentru ca m-as intreba tot timpul cum ar fi fost sa am Sony. Poti trage singur ce concluzie vrei din clipul lui

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 183 of 214 FirstFirst ... 83 133 173 181 182 183 184 185 193 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  2. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts