Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 191 of 214 FirstFirst ... 91 141 181 189 190 191 192 193 201 ... LastLast
Results 3,801 to 3,820 of 4276

Thread: Clubul PlayStation 5

  1. #3801 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cel mai probabil cele noi nu au ajuns inca in magazine. Dar vezi pe cutie.
    Arata la inceput in video lui Austin cum identifici.

  2. #3802 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Quote Originally Posted by Giogio View Post
    Eu am achiziționat consola direct din Altex, dar unde pot vedea cu exactitate modelul primit? Presupun că e ștanțat undeva modelul...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    In completare cele 2 versiuni sunt:
    CFI-1016A 01Y
    CFI-1116A 01Y (B-Chassis)

    Razvan, B-Chassis se gaseste si la raft din ce inteleg. Am vazut ceva poze pe net de pe la magazine Altex din tara.
    Daca nu e mentionat B-Chassis, SKU este CNSPS51TBB
    Totodata parca cineva de aici de forum a luat chiar unul din "celebrele" bundle-uri cu noua versiune. Cred ca le baga la pachet dupa cum au stocuri.

  3. #3803 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    @Giogio
    Nu se vinde in Europa modelul nou, momentan doar Australia si Japonia daca ar fi sa validam spusele lui Austin Evans.

  4. #3804 SP
    Member Giogio's Avatar
    Quote Originally Posted by Mayhem View Post
    @Giogio
    Nu se vinde in Europa modelul nou, momentan doar Australia si Japonia daca ar fi sa validam spusele lui Austin Evans.
    Ok ms, dar cum adică momentan când Altex a menționat că toate precomenzile vor fi onorate începând cu data de 1 septembrie cu noile șasiuri...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #3805 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Dupa cum a zis si Encman, consola se gaseste deja la raft la Altex iar toate comenzile date online sunt in curs de onorare. Exista cateva mii de console b-chasis in Romania deja.

  6. #3806 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    In cazul asta am gresit, inseamna ca au inceput sa vanda si in Europa.

  7. #3807 SP
    Member Giogio's Avatar
    Eu nu găsesc în pachet acel șurub pentru suport. Unde ar fi trebuit să fie ?


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  8. #3808 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Giogio View Post
    Eu nu găsesc în pachet acel șurub pentru suport. Unde ar fi trebuit să fie ?
    Pai nu este separat in pachet. Il gasesti chiar in suport. Vezi ca se roteste o parte din suport si in respectiva deschidere gasesti surubul. Scrie si in acel guide care vine in cutie...
    Attached Images Attached Images ps5-base-3.jpg

  9. #3809 SP
    Member Giogio's Avatar
    Cred că l-am aruncat din greșeală că de găsit nu văd niciunde


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  10. #3810 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ti-am urcat si o poza. Spui ca in lacasul acela din baza nu ai nici-un surub?! El e prins destul de bine acolo, e cam greu sa cada singur. Mai ales ca atunci cand e inchis lacasul, e imposibil sa cada.

  11. #3811 SP
    Member Giogio's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Ti-am urcat si o poza. Spui ca in lacasul acela din baza nu ai nici-un surub?! El e prins destul de bine acolo, e cam greu sa cada singur. Mai ales ca atunci cand e inchis lacasul, e imposibil sa cada.
    Nu-i acolo și nu am văzut nimic de la bun început


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    ---------- Post added 29-08-2021 at 17:34 ----------

    Quote Originally Posted by Giogio View Post
    Nu-i acolo și nu am văzut nimic de la bun început


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Scuzele mele . L-am găsit aici în suport așa e. Și se pare că ar fi varianta modelului nou de șurub, și totuși nu înțeleg dacă e varianta nouă că pe cutie scrie cfi-1116A


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #3812 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Citeste si tu mai sus la ce posteaza colegii, nu mai da cu skip. Ai varianta B, din pacate

  13. #3813 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Eh, din păcate. Nu mai speriați lumea. Stați si voi sa vedem cum se comportă în timp. Eu unul ma gândesc ca din moment ce exista laptopuri de gaming care rezistă ani de zile cu dimensiuni mult mai mici si probabil racire mai proastă si temperaturi mai mari, PS5-ul cu ditamai ventilatorul si cu un airflow mult mai bun nu o sa aiba probleme. Vedem...

  14. #3814 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Inteleg ce zici, dar pentru mine exista doar "din pacate". Nici ciomu in crizele de epilepsie nu taia pe acolo cum au taiat sony prin antenele wifi, chassis si ce dracu or mai fi redus.

  15. #3815 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Va panicati aiurea si-i panicati si pe restu complet aiurea.

    Asteptati teste competente. Cu siguranta n-au taiat Sony doar de dragul banilor, ca mai apoi sa se descopere diferenta de FPS sau rezolutie in jocuri din cauza asta.

  16. #3816 SP
    Member Giogio's Avatar

    Clubul PlayStation 5

    Quote Originally Posted by iry View Post
    Citeste si tu mai sus la ce posteaza colegii, nu mai da cu skip. Ai varianta B, din pacate
    De ce din păcate? Puțin îmi pasă. Să fie un pic mai silențioasă dacă se poate și cam atât.


    Sent from my iPhone using Tapatalk[COLOR="Silver"]

    ---------- Post added 29-08-2021 at 19:39 ----------

    Scopul consolei este să fii liniștit în viață și să stai relaxat pe canapea, dar se pare că au spus și vremurile astea. După ce că suntem zi de zi invadați și terorizați cu tot feluri de rahaturi, asta ne mai trebuie, să fim îngrijorați de un model și un șurub. Are garanție cu posibilitatea extinderii în tot acest timp. Deja pentru controller am făcut că era 34 de lei și am 4 ani promo.

    Cât despre cei care încă mai speră să utilizeze consola7-10 ani, wtf, am ajuns să schimbăm telefoanele între 1 și 3 ani, ce vă face să credeți că nu va ieși un nou model sau măcar un facelift cu îmbunătățiri și să nu ți dorești upgrade?

    Fix aceleași discuții au fost cu și cu PS4 pro... Atunci eram îngrijorat acum mă informez dar nu-mi mai provoc un stres inutil. Cred că dacă nu eram genul de om care să mai stea pe forumuri din când în când probabil că n-aș fi aflat care anume sunt diferențele.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #3817 SP
    Junior Member Riverutz's Avatar
    Nu va panicati! In opinia mea, cred ca au "supra-proiectat" și, prin urmare, au redus cantitatea de cupru și aluminiu folosită după colectarea datelor după aproape un an. În plus, sunt sigur ca aceasta nu va fi singura revizuire de PS5.

    Partea bună e ca această revizuire va permite multor oameni să obțină o consolă PS5 în acest an.

    Răspunsul lui GamerNexus,
    Attached Images Attached Images e9-ukvwxiaqi9mc.jpg e9-ss52xiawf_ty.jpg

  18. #3818 SP
    Member Giogio's Avatar
    Și oricum indiferent care ar fi situația e clar că de acum încolo stocuri vor fi doar cu variantele revizuite. Ceilalți care vor să mai aștepte ar fi bine să de gândească și la acest aspect


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. #3819 SP
    Junior Member VforV's Avatar
    Austin Evans este un cunost pro-Xbox, ca sa nu zic chiar shill Xbox. E un "influencer" pt ei. In materie de teste hardware se joaca, in comparatie cu Steve de la Gamers Nexus. Asa ca nu ma bazez pe ce zice el deloc.

    Greseala este a celor de la Sony ca nu au iesit primii cu un anunt inainte ca cei pro-Xbox sa sara cu "teste" de 2 lei si sa denigreze, in care sa arate ca nu este un downgrade la racire de fapt.

    Aparent nu arata bine un heatsink injumatatit. Dar in acelsai timp se vede ca fan-ul nou are lamelele mai mari, deci impinge aer mai bine ca cel vechi. Asta nu o mai puncteaza nimeni, ca e mai important sa denigrezi pe Sony cu titluri clickbait. Oricum e greseala de PR a lui Sony ca le-a dat munitie pe gratis la competitie...

    Astept un test the la Steve (GN) in curand, dupa tweet-ul pe care l-a dat. Sau daca nu face el un test, cineva ca NX Gamer. Probabil Digital Foundry o sa faca si ei un test, dar dintre ei majoritatea sunt de mult pro nvidia si pro-Xbox acolo (doar cand este absolut evident lauda AMD sau Sony, ca nu au ce face), deci nu sunt un barem de obiectivitate pt mine. Din cand in cand au cate un test/video impartial, depinde cine din ei il face.

    Am preferat sa nu cumpar PS5 din prima generatie exact pe motivul acesta. Vor veni noi versiuni/revizii si unele chiar controversate (s-a intamplat si in trecut), dar cu siguranta cand va veni versiuna Slim, va fi mai mult imbunatatita, decat mai proasta. Am rabdare si o sa astept pana la Slim (2022), poate chiar pana la Pro (2023).

  20. #3820 SP
    Junior Member Elwe's Avatar
    Am vazut atatea electronice inghesuite cu buna stiinta, fara spatiu de aerisire adecvat, rafturi inchise care nu au evacuare pentru aerul cald...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 191 of 214 FirstFirst ... 91 141 181 189 190 191 192 193 201 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  2. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts