Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 201 of 214 FirstFirst ... 101 151 191 199 200 201 202 203 211 ... LastLast
Results 4,001 to 4,020 of 4276

Thread: Clubul PlayStation 5

  1. #4001 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Eu unul sunt foarte multumit de capabilitatile grafice ale PS5. Cei de la SONY au intregi departamente care au gandit bine configuratia. Mie unul imi place lipsa loadingului cand vreau sa intru pe PSN, loadingul mic in jocurile de PS5 si faptul ca e mai silentioasa fata de generatia PS4, faptul ca poti pune in stand-by consola si sa ai inca deschis jocul ( ma ajutat enorm in Returnal). De asemenea si noul controller care e fenomenal si eu il consider cel mai bun dintre toate la ce functii de feedback are. Sa nu uit de cel mai important lucru: Jocurile. Aici se da lupta, pe titluri, pe exclusivitati. Mai este loc de optimizari, update-urile si jocurile ce vor aparea in viitorul apropiat vor confirma cele spuse.

  2. #4002 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Eu as fi vrut sa te poti juca orice joc in 4K la 60 de FPS sau daca nu sa ai optiunea sa treci pe 1440p la 60fps cu detalii pe high.
    Unele jocurile sunt oribile in 30 fps sau ai 60 de fps dar cu detalii foarte slabe.

    Ar putea scoate un PS5 Pro mai scump la 800/1000 de euro pentru cine vrea dar nu cred ca sunt sanse mari la ce probleme sunt cu productia si stocurile.

  3. #4003 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Sincer si eu as vrea o versiune de PS5 mai capabila pe hardware si sa ruleze tot in 60 FPS. Ma multumesc cu o rezolutie mai mica, sa zicem 1440P insa totul sa mearga 60 de cadre si sa coste 1000 eur sa zicem. Ar fi o treaba. Un PS5 PRO cu 2 TB stocare si o placa video mai capabila decat asta

  4. #4004 SP
    Member tudort's Avatar
    Eu cred ca prin 2030 vom avea ps6 si xsx2 care sa duca 4k 60fps cu raytracing , ori 4k 120fps rtoff , ori 8k 30fps. Acum nu e posibil nici pe PC la acest nivel cu placa video dedicata mai scumpa decat ambele console la un loc.

  5. #4005 SP
    Member Prototype93D's Avatar
    Se pare ca urmeaza niste controllere noi pentru PS5
    https://tryhardguides.com/official-p...kLLtSDI30DPxVg

  6. #4006 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Cam era si timpul sincer sa fiu.. nu cred ca se vor lipi de mine dar este o aditie buna.

  7. #4007 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    PS5 Slim, 2cm grosime

  8. #4008 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Absolut impresioant ce a facut tipu asta cu PS5 slim. Foarte multa munca si bine documentata

  9. #4009 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Am vazut si eu clipul recent, nota 10 pentru skill, craftmanship.
    Dar ca utilitate e 0. A mutat volum dintr-o parte in alta, so much for "slim". Radiatorul ala plin de mini coolere e huge.
    Eu as fi abordat un design tip laptop, pana la urma exista laptopuri slim, mai rapide decat PS5, so it can be done.
    De exemplu Razer Blade 15 cu RTX 3060 are 15.8mm, cu tot cu display. Fara display ai ajuns tot pe la grosimea de mai sus, minus huge radiator + 7 tiny fans.

  10. #4010 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Quote Originally Posted by cosmin1088 View Post
    Am vazut si eu clipul recent, nota 10 pentru skill, craftmanship.
    Dar ca utilitate e 0. A mutat volum dintr-o parte in alta, so much for "slim". Radiatorul ala plin de mini coolere e huge.
    Eu as fi abordat un design tip laptop, pana la urma exista laptopuri slim, mai rapide decat PS5, so it can be done.
    De exemplu Razer Blade 15 cu RTX 3060 are 15.8mm, cu tot cu display. Fara display ai ajuns tot pe la grosimea de mai sus, minus huge radiator + 7 tiny fans.
    Arata fenomenal si este 1/5 cred dintr-un ps5 original.....din cate stiu, slim nu schimba si performantele consolei originale. Atata doar ca nu mai are blueray drive.

  11. #4011 SP
    Member Prototype93D's Avatar
    Daca se respecta traditia, ar trebui sa vedem un PS5 Slim anul viitor.

  12. #4012 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Quote Originally Posted by lucicleric View Post
    Arata fenomenal si este 1/5 cred dintr-un ps5 original.....din cate stiu, slim nu schimba si performantele consolei originale. Atata doar ca nu mai are blueray drive.
    Slim nu înseamnă neapărat fara bluray drive. Ce a făcut omu ăsta probabil ca necesita niște abilități și cunoștințe pe care nu multi le au. Dar e egal cu 0. Degeaba "arată fenomenal" daca 75% din volumul consolei doar l-a ascuns după birou. Putea la fel de bine sa mute tot si sa lase doar butonul de On pe birou...

  13. #4013 SP
    Senior Member Encman's Avatar
    Apai numai "traditionali" nu sunt acesti ani ce au trecut.. si par a mai trece..

    LE: nu inseamna ca nu imi doresc un PS5 slim

  14. #4014 SP
    Manager paul's Avatar
    Quote Originally Posted by PlayStation.Blog
    New Gameplay and Personalization Options
    - 1440p HDMI Video Output
    - Gamelists
    - Compare 3D Audio and Stereo Audio
    - Easier Access to In-progress Activities

    New Social Features
    - Request Share Screen
    - Joinable Game Notification
    - View New Friends’ Profiles
    - Send Stickers and Voice Messages in Game Base
    PS5 Beta introduces 1440p support, Gamelists, and more

  15. #4015 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    singura treaba e ca 1440p nu are VRR

  16. #4016 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    Sper sa bage sa poti urmări activitatea prietenilor, asa cum era pe PS4. Acum nu mai știu cine ce joaca, ce trofeu sau platina s-a mai făcut.

  17. #4017 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Si mie imi lipseste, era interesant acel flux de stiri.

  18. #4018 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Se scumpeste PS5-ul din cauza inflatiei:
    Europe
    • PS5 with Ultra HD Blu-ray disc drive – €549.99
    • PS5 Digital Edition – €449.99
    https://blog.playstation.com/2022/08...flation-rates/

  19. #4019 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    O scumpire substantiala si un pic ciudata avand in vedere ca de 1 an faceau profit din vanzarea consolei.
    Sunt sanse foarte mari ca XSX sa pastreze pretul la 500 de euro pentru ca Microsoft oricum vand in pierdere si isi permit financiar.

    O sa puna presiune pe Sony cand ambele o sa fie disponibile la raft dar una e mai scumpa cu 50 de euro.

    Sony Now Makes More Money On The PS5 Than It Costs To Build Them
    https://www.androidheadlines.com/202...ts%20lifecycle.

    Inchei cu un comentariu destul de bun:

    "xen-u
    It’s all for the payers : 70€ games, 10€ patches and now 450€/550€ consoles. More than one year after Sony told investors that the PS5 disc version is profitable."

    * in Europa sunt 80€ jocurile

  20. #4020 SP
    Member ConuGeo's Avatar
    În Ro este deja 600€ de ceva vreme cu bundle ul cel mai decent, fara am uitat cum arata consola.
    Asa ca noi suntem obișnuiți cu prețul asta umflat, acum sa nu urmeze o scumpire la scumpire ...... ca avem magazine jmechere.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 201 of 214 FirstFirst ... 101 151 191 199 200 201 202 203 211 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  2. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts