Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 30 of 214 FirstFirst ... 20 28 29 30 31 32 40 80 130 ... LastLast
Results 581 to 600 of 4277

Thread: Clubul PlayStation 5

  1. #581 SP
    Member biagyydog's Avatar
    A ajuns sedinta sefilor despre Corona si lichiditati sa fie mai interesanta decat prezentarea PS5 care nici nu a fost aratata...

  2. #582 SP
    Member gabridinu's Avatar
    un mare ***

  3. #583 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Gata? Nu pret, nu data de lansare, nu prezentare consola, jocuri!! Speram la niste vesti bune si o prezentare misto nu la atata bla bla bla!

  4. #584 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Nici acum nu au aratat-o, wow...

  5. #585 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar


    10.3 imi pun porecla gata

  6. #586 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    Se lanseaza xboxul si astia tot nu arata consola

  7. #587 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    So...interesant...dar nu prea.

    Dpdv hardware, CPU mai bun, GPU mai slab, SSD mai rapid, deci cam tot pe acolo ambele console. Pacat ca n-au aratat nimic in toata ora asta.

    Faza cea mai tare a fost cand a spus ca "it's dangerous to rely on teraflops for performance" ca damage control, pentru ca au mai putini decat Xbox.

    Nu inteleg de ce au facut publica prezentarea asta. sunt mult prea putini oameni pe care-i intereseaza asa ceva.

    Dar mai ales, nu inteleg excitement-u asta la oamenii care spun ca-i "the most exciting hardware in 20 years". La ce s-o fi referit?

  8. #588 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Eu am crezut initial ca acei oameni de acolo sunt un colaj pus in After Effects, ca odata cu Corona au zis ca e mai bine fara. Dar ce sa vezi, chiar s-au miscat unii dintre ei, deci sunt sanse sa fi fost chiar oameni reali

    In alta ordine de idei, chiar nu ma asteptam sa o arate, dar ma gandeam ca va face un wrap-up, sa trag linie cu totul, ce au, ce vor, un pret, ceva...

    La un moment dat am crezut ca sunt pe Teams la munca cand vorbeam despre deduplicare, blocks of data, cum functioneaza RAM, VRAM. Zici ca au facut prezentarea pe genunchi, special cat sa nu zica ca nu au zis nimic dupa ce MS a facut anuntul.

  9. #589 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Jumatate din conferinta a fost despre SSD... ce sa mai...

  10. #590 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Mno bun, eu am uitat complet ca o sa fie anuntat ceva desii dimineata am scris, se pare ca sunt mai concentrat la lucru in home office decat in studio

    Deci sa inteleg ca nu am pierdut mare lucru, au prezentat niste specs, chestie ce mie nu imi pasa, as fi vrut sa aflu cum arata, data de lansare si pretul.
    (oricum era de asteptat ca cele doua console o sa fie asemanatoare acuma sa incepa razboiul, cine are TF mai multi vs ssd mai puternic, si toate *****urile astea )

  11. #591 SP
    Member zoli86's Avatar
    Prezentarea asta era clar pentru GDC

    ---------- Post added 18-03-2020 at 19:12 ----------

    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post

    Faza cea mai tare a fost cand a spus ca "it's dangerous to rely on teraflops for performance" ca damage control, pentru ca au mai putini decat Xbox.

    Dar mai ales, nu inteleg excitement-u asta la oamenii care spun ca-i "the most exciting hardware in 20 years". La ce s-o fi referit?
    Oamenii aia de care vorbesti sunt developeri.

  12. #592 SP
    Manager paul's Avatar
    Da, cu asta au inceput prezentarea: "Hi! Unfortunately, we had to cancel the talk that we had planned for GDC. [...]".

  13. #593 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    GDC sau CDC? Hahaha. Acuma pe bune, ce nu am prins cum e cu backward compatibility, jocuri de pe console vechi cum pot fi jucate? Streaming de la ei sau merge sa bag un disc de PS4 in PS5?

  14. #594 SP
    Member gabridinu's Avatar
    Parerea mea e ca a fost mare faill......Sa vorbesti 1 ora de SSD si alte 20 min de Audio bull****.

  15. #595 SP
    Member TravisPastrana's Avatar
    Sigur o sa scoata un PS5 Pro in vreo 2-3 ani cu un upgrade la procesor, GPU cu 54 CU si o sa ajunga la vreo 14-15TF si niste rami si un SSD mai mare.
    Cel mai dezamagit sunt de SSD-ul de 825GB, cum zicea cineva razvanrazy pe chat, sigur jocurile o sa aiba 200-250GB pe PS5, ce o sa facem, o sa tot descarcam si stergem sute de GB pe saptamana doar ca sa schimbam jocurile?

    M-am uitat acuma la preturile SSD-urilor de 1TB si viteze asemanatoare cu cel din PS5, sunt peste 1200 de lei. Prea curand cu siguranta nu o sa imi maresc memoria la PS5, asta daca il iau cand apare.

  16. #596 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    So...interesant...dar nu prea.

    Dpdv hardware, CPU mai bun, GPU mai slab, SSD mai rapid, deci cam tot pe acolo ambele console. Pacat ca n-au aratat nimic in toata ora asta.

    Faza cea mai tare a fost cand a spus ca "it's dangerous to rely on teraflops for performance" ca damage control, pentru ca au mai putini decat Xbox.

    Nu inteleg de ce au facut publica prezentarea asta. sunt mult prea putini oameni pe care-i intereseaza asa ceva.

    Dar mai ales, nu inteleg excitement-u asta la oamenii care spun ca-i "the most exciting hardware in 20 years". La ce s-o fi referit?
    Eu vad CPU mai bun la Xbox sau nu citesc ceva bine?
    screenshot_2020-03-18-19-16-16-354.jpgscreenshot_2020-03-18-19-15-50-505.jpg

  17. #597 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by Khufu View Post
    Eu am crezut initial ca acei oameni de acolo sunt un colaj pus in After Effects, ca odata cu Corona au zis ca e mai bine fara. Dar ce sa vezi, chiar s-au miscat unii dintre ei, deci sunt sanse sa fi fost chiar oameni reali
    Era doar o animatie care se repeta. A fost facut in studio cu blue screen in spate si doar cu TV si pupitru ala.

    Quote Originally Posted by zoli86 View Post
    Oamenii aia de care vorbesti sunt developeri.
    Si pentru ei ce-i atat de exciting? E acelasi lucru ca la Xbox, dar acolo nu i-am auzit pe astia sa spuna ca-i revolutionar, cea mai tare chestie din ultimii 20 de ani

  18. #598 SP
    Member gabridinu's Avatar
    Zici ca prezenta Nokia sistemul Symbian ...cat de revolutionar e...

  19. #599 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Ma gandeam ca ar fi un loop, dar nu am urmarit sa vad bucla

  20. #600 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by Srachi View Post
    GDC sau CDC? Hahaha. Acuma pe bune, ce nu am prins cum e cu backward compatibility, jocuri de pe console vechi cum pot fi jucate? Streaming de la ei sau merge sa bag un disc de PS4 in PS5?
    https://www.gameinformer.com/2020/03...mpression=true

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 30 of 214 FirstFirst ... 20 28 29 30 31 32 40 80 130 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  2. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts