Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 49 of 214 FirstFirst ... 39 47 48 49 50 51 59 99 149 ... LastLast
Results 961 to 980 of 4276

Thread: Clubul PlayStation 5

  1. #961 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    E bine, încă funcționează un preludiu bun

  2. #962 SP
    Member tudort's Avatar
    Nu știu dacă a mai fost postat :

    Ps5 Game Optimization Technology


  3. #963 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    "Cutting Edge"

  4. #964 SP
    Member tudort's Avatar
    Este clar un concept art dar e prea fain să nu dau share :

    I want PS5 over Xbox Series X — and it has nothing to do with specs

  5. #965 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Ar fi chiar misto sa arate precum in aceea imagine - designul de PS4, refinisat. Cand a iesit consola anterioara am adorat felul in care arata. Stil, frate, STIL.

  6. #966 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Seamana prea mult cu varianta Slim, in plus nu are loc deloc pentru răcire. Cred ca PS5 nu va avea o forma prea slim... mai degeaba mai robust.
    Abia astept sa vad ce design va avea, Sony a aratat in fiecare generatie ca au niste baieti pricepuți la design.

  7. #967 SP
    Member xenocid's Avatar
    If you want to know how much processing power means to the average consumer, by the way, take a look at which console is currently sold out of what seems like every store in the entire world. It’s not the PS4 or the Xbox One.


  8. #968 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Pt o tableta din 2017 eu zic ca Switch-ul s-a apropiat destul de tare de nivelul PS4/X1.Bine, are destul de multe probleme, dar n-ai ce sa le ceri.Nintendo s-au distrus in 2006 cu Wii (vorbind dpv al hardware-ului), insa au continuat sa aiba succes cu jocurile, deci automat succes la vanzari.
    On : Imposibil sa nu aiba racire. Nu accept sa cred ca nu s-au invatat minte cu PS4.

  9. #969 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by tudort View Post
    Este clar un concept art dar e prea fain să nu dau share :

    I want PS5 over Xbox Series X — and it has nothing to do with specs
    Ce-mi place mie cand vad o chestie de genu...
    Do specs matter?
    ...cand e vorba de PS5 sau de Xbox One X vs PS4 Pro, desi cand era PS4 vs Xbox One conta

    Diferenta o vor face strict exclusivitatile.

  10. #970 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    "Specs don't matter, games do"
    Satoru Iwata

    @razvanrazy, tipu face parte cu siguranta din marea familie Sony-Pony

  11. #971 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Asta e mai putin relevant. E vorba strict de ipocrizia comunicarii.

    Cand ai better specs, te lauzi ca ai better specs.
    Cand nu ai better specs, spui ca nu conteaza better specs...

  12. #972 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Cred ca e un logical fallacy. Internetul nu este o constinta colectiva a umanitatii. Cand PS4 avea better specs, unii au spus ca specificatiile conteaza. Acum altii spun ca jocurile conteaza, dar nu sunt aceiasi. Daca gaseste cineva afirmatii in contradictie de la aceeasi persoana legate de tema asta atunci da, vorbim e ipocrizie. Sau nu neaparat, ca in 7 ani oamenii isi mai schimba parerile.

  13. #973 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    N-am dat de mult 4 likes consecutive in acelasi thread.
    Ma bucur sa vad corectitudine si egala masura in postarile voastre.

  14. #974 SP
    Member fdkenzo's Avatar

  15. #975 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Totusi diferenta de putere nu va fi atat de mare intre 8th si 9th gen. And that's a fact.

  16. #976 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Fix asta am zis eu in trecut si mi-a sarit lumea in cap...

  17. #977 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by Crbl2001 View Post
    Totusi diferenta de putere nu va fi atat de mare intre 8th si 9th gen. And that's a fact.
    Consolele last gen gafaiau sa duca jocurile in 720p la 30 de cadre. Pe generatia curenta au gafait sa duca jocurile in 1080p la 30 de cadre.
    Next gen promite 4k la 60 de cadre, sa nu mai vorbim de SSD care va fi game changer. Mie mi se pare mai mare diferenta. Ma rog, asta in termeni de rezultate palpabile.

    Din punct de vedere tehnic (care nu cred ca e super relevant pentru jocuri, dar afirmatia ta se refera la putere), Xbox One a avut 1.3 teraflops, adica de 5 ori mai mult decat 360. Series X va avea aproape 13, deci aproape de 10 ori mai mult decat One.

    De ce nu ne spui si parerea ta despre acest fact?

  18. #978 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai noi deja ne referim la Xbox One X si la PS 4 Pro. Si vs Xbox One X, Series X va avea “doar” 2x putere, adica 4k 60fps si atat.

    Pe PS5 vs PS4 Pro diferenta e tot pe acolo.

    Pe langa ata vom avea, desigur, RTX si diferenta data de SSD si alte dracovenii gen DirectX 12.1 (hopefully pe ambele).

  19. #979 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Nu stiu cat de corect este sa comparam generațiile dupa numărul de TF. Sunt arhitecturi noi, îmbunătățite, in plus vin cu un aport de performanta mult mai mare. Daca ai o consola de 6TF pe generația veche si ai 12TF pe generația noua nu inseamna ca ai performanta dubla. Pe hârtie, da, ai putere dubla, insa performanțele vor fi altele.
    XSX si PS5 vin încărcate cu o arhitectura de ultima generatie ce vor avea performante notabile, si sa nu fiți surprinși daca vor depăși lejer cele mai performante placi video actuale!
    Eu unul sunt sigur ca noile console vor livra 4K 60fps ca standard fara probleme, iar diferenta intre NexT gen si actuala generatie este destul de mare din p.m.d.v.

  20. #980 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai da. Asta o sa fie standardul. 4k 60fps. Pe Xbox One X, e cam 4k 30fps. Desigur ca pana si noua generatie va avea dynamic resolution. Deci e posibil sa scada sub 4k pentru a mentine acel 60fps.

    Cu sau fara alta arhitectura sau alte briz brizz-uri (gen RTX), puterea ramane clara 2x fata de consolele Pro.

    Dar asta nu e un lucru rau.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 49 of 214 FirstFirst ... 39 47 48 49 50 51 59 99 149 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 148 Last Post: 09-04-2024, 10:45
  2. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23485 Last Post: 09-04-2024, 10:42
  3. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts