Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 90 of 214 FirstFirst ... 40 80 88 89 90 91 92 100 140 190 ... LastLast
Results 1,781 to 1,800 of 4274

Thread: Clubul PlayStation 5

  1. #1781 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Eu astept urmatorul State of Play cu Bugsnax. Asta e mai tare ca Halo Infinite's Craig the Brute.
    Le cautati scuze pentru mediocritatile astea de conferinte. Au facut 10 conferinte si nu au arata cat era intr-una sigura de la E3.

  2. #1782 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai da, tot ce tine de Sony e scuzat de orice, iar orice tine de Microsoft sau Ubisoft e mega criticat. Because Sony fanboys and reasons

  3. #1783 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Ah, Bugsnax, aceasta capodopera tehnologica a generatiei viitoare de console. Daca vom avea numai astfel de jocuri timp de 7 ani pe PS5 pot sa ma declar multumit.

  4. #1784 SP
    Junior Member Cyberpunk77's Avatar
    nu cred că a fost vreun joc fara gameplay... drept dovada ca stiu sa-si prezinte "marfa", indiferent ca e vb de cel mai tare joc AAA sau jocuri de nisa. nu doar trailere CGI cum au prezentat altii plus un gameplay de @#$%*.

    iar din moment ce audienta lor sunt oameni de toate varstele nu prea are nimeni ce sa comenteze pt ca nu-ti baga nimeni pe gat acele jocuri. bine ca sunt acolo pt aia mici

    gameplay-ul care mi-a placut cel mai mult din aceasta editie de SoP a fost cel de la Godfall - arata bine jocul si se vede ca au muncit mult la el. de asemenea mi-au mai placut si Hood: Outlaws & Legend, Control Expansion 2 AWE, Crash Bandicoot 4 si The Pathless.


  5. #1785 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar

    Clubul PlayStation 5

    Sunt foarte curios ce anume iti poate placea la Godfall dpdv gameplay. Si vorbesc foarte serios, pentru ca sunt efectiv curios.

    Mie mi se pare absolut penibil. Animatii oribile si trecerea dintre ele, mai ales dupa RDR2 si TLOU2, loveste de foarte multi ori pe langa sau dupa ce omoara un inamic, animatie de lovire e completa indiferent daca este sau nu blocata. Si nu au aratat mare lucru - doar mers pe coridor si batut cu inamici. Super gameplay
    Grafic e doar shiny dar nu e nimic wow. Au bagat reflexiile cu RTX (presupun, pentru ca nu am avut rabdare sa ma uit la tot) dar putine particule care si dispar destul de repede, nu interactioneaza cu mediul inconjurator nici prin animatii si nici prin fizica.
    In diferite locuri pe harta sunt maldarele alea de monede care parca sunt acolo din era PS2 cu o textura penibila cu super putine poligoane si cu care, desigur, ca nu interactioneaza macar ca sa scuipe cateva particule.
    De vegetatie nu zic nimic pentru ca este la nivelul PS3, iar mediul inconjurator e super low poly chiar daca e shiny.
    Cam oriunde pui pauza in jocul asta, arata ca un joc current gen, daca nu last gen, in niciun caz next gen.
    Nu mai zic de anumite momente in care inamicii par ca leviteaza si nu au deloc contact cu solul (vezi la 4:01).

    Eu din contra, as spune ca l-au facut pe genunchi in 6 luni, cam de cand au aratat prima imagine in primavara.
    O bijuterie de joc

    Intr-adevar, au aratat cateva jocuri interesante, dar nimic nou si nu toate exclusive (gen Crash Bandicoot 4).

    LE: nu incerc sa te jignesc sau sa ne certam sau mai stiu eu ce. Doar ca mie mi se pare un joc foarte slab si inca nu reusesc sa inteleg nici macar ce gen de joc vrea sa fie si pentru ce anume ar trebui sa lupti acolo.

  6. #1786 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Cand am vazut cum ii trece sabia prin capa in timp ce alearga personajului in clipul de azi fix la asta m-am gandit. Pare un joc facut de niste indie devs in cateva luni cu asset-uri publice. Las mai jos un exemplu.



    https://youtu.be/1vjmmu3un7Q?t=53

  7. #1787 SP
    Junior Member Cyberpunk77's Avatar
    @razvanrazy: pai hai sa le luam pe rand:

    1. gameplay-ul la acest joc a fost prezentat pe o consola PS5, lucru care inca nu l-am vazut in vreo conferinta de la Xbox pe a lor XSX anul asta.

    2. gameplay-ul are Ray Tracing, lucru care inca nu l-am vazut in vreo conferinta de la Xbox anul asta, trailerele CGI nu se pun la socoteala.

    3. gameplay-ul asta penibil cum spui tu... a fost cu mult peste tot ce au aratat Xbox anul asta. din pacate...

    4. jocul e 3rd party, de la un studio mic care probabil nu are multa experienta dar inca mai au timp sa-l finiseze si sa repare eventuale bug-uri pana la lansare. chiar a spus gagiul ala la inceput: "please keep in mind that the game it's still a Work in Progress".

    5. au anuntat inca de la inceput ca e Hack and Slash - RPG, deci clar ca nu au avut intentia sa vina cu ceva WOW, Mind Blowing care sa ne dea pe spate. si nici sa concureze cu TLOU2, AC Valhalla sau Cyberpunk 2077 pt GOTY 2020.

    6. asa cum tie iti place sa observi fiecare detaliu si sa analizezi fiecare miscare si loc din incapere mie imi place sa vad imaginea de ansamblu. pot sa trec cu vederea lucrurile astea marunte daca per total jocul arata bine, imi plac caractere si armele si povestea e interesanta.

    7. btw: daca jocul asta a fost "facut pe genunchi in 6 luni", Halo Infinite (1st party la care se lucreaza de 5 ani si cu buget de $500 mil) in cate luni a fost facut defapt si unde!?!

  8. #1788 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Stai putin ca o dai in altele. Ce legatura are Xbox cu conferinta asta si cu jocul in sine? De ce ataci gratuit cand aici discutam despre PS5 si jocurile de la State of Play?

    Xbox a venit cu mai mult gameplay de pe Series X pana acum decat stim noi - tine cont ca sunt oameni care-l folosesc de mai bine de 1 an si tot posteaza lucruri de pe consola si gameplay de pe consola next gen nu inseamna neaparat jocuri viitoare.

    In rest refuz sa mai raspund la o postare in care tot ce faci e sa arunci cu fecale in Xbox, desi vorbeam despre PS5
    Dar poate ca atat poti tu...
    Enjoy the game

  9. #1789 SP
    Member geo971986's Avatar
    m-am uitat si eu la conferinta insa nu inteleg de ce sony in ultima vreme prezinta doar jocuri "de telefon"....Vor sa cumpar consola doar pt design?

  10. #1790 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Cred ca exagerezi, in primul rand au si anuntat anterior ca, conferinta nu va fi despre PS5 ci despre PS4 si VR.
    In al doilea rand, Sony va avea o a doua conferinta (probabil tot luna asta), in care vor fi prezentate jocuri de PS5.

  11. #1791 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by geo971986 View Post
    m-am uitat si eu la conferinta insa nu inteleg de ce sony in ultima vreme prezinta doar jocuri "de telefon"....Vor sa cumpar consola doar pt design?
    Asa isi lanseaza Sony consolele. Mai tii minte Knack? Eu am cumparat PS4 la 3 ani dupa aparitie si simt ca nu am pierdut nimic, abia atunci au inceput sa apara jocurile bune. La PS5 lucrurile stau diferit insa pentru ca are backwards compatibility si inca mai apar jocuri bune de PS4, dar chiar si asa noua generatie nu pare sa faca exceptie de la regula: e mai rentabil sa o cumperi intr-o iteratie ulterioara peste cativa ani, cand e mai ieftina si mai slim.


    Nu e un lucru neaparat rau si nu e nimic nou, asa a fost cu toate consolele pana acum.

  12. #1792 SP
    Member geo971986's Avatar
    Quote Originally Posted by fdkenzo View Post
    Cred ca exagerezi, in primul rand au si anuntat anterior ca, conferinta nu va fi despre PS5 ci despre PS4 si VR.
    In al doilea rand, Sony va avea o a doua conferinta (probabil tot luna asta), in care vor fi prezentate jocuri de PS5.
    eu nu vad ps4 ca o scuza pt jocuri pegi 7-12. Mi se pare ca au dat-o prea mult pe stilizate/cartoonish (in general, nu doar la conferinta asta) care prind doar la unele categorii de gameri. Eu tot astept din conferinta in conferinta sa lasam in urma "cadycrush-urile" si sa trecem si la lucruri mai "serioase".

  13. #1793 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Trebuie sa intelegi ca User-base-ul nu este format doar din gameri “seriosi”. Este normal sa promoveze si astfel de jocuri deoarece unele persoane cumpara consola fix pentru astfel de jocuri.
    In alta ordine de idei, eu zic ca SONY are jocuri destul de serioase pentru primul an al consolei PS5... nu uita de Spiderman MM, R&C, HZD2, GT7, Demon’s Souls.... si sunt sigur ca am mai omis ceva..

  14. #1794 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai nu ai omis, ai adaugat cateva.

    Horizon ZD 2 nu cred ca apare mai devreme de Noiembrie 2021 daca nu chiar 2022 (nu cred ca prinde primul an).
    DS remake la fel, nu au anuntat nimic si slabe sanse sa iasa mai devreme de vara anului urmator, sau chiar prin toamna (50/50 sanse sa iasa in primul an - cred ca se laudau daca aveau o data de aparitie la ce fan base are jocul si potentialul de sistem seller).
    Spider-Man de fapt este un remaster + DLC (din punctul meu de vedere nu are ce cauta la jocuri ci la add ons).
    GT 7 e posibil sa fie launch date impreuna cu Ratchet and Clank si...cam atat.

  15. #1795 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Pai HZD2 a fost anuntat cu data de lansare in 2021, a fost confirmat de Sony. Iar Spiderman nu este un DLC, Insomniac a confirmat ca este un standalone game, ceva in genul Lost Legacy, un joc de cel putin 8 ore. Si inca nu s-au terminat conferințele, mai sunt jocuri de anuntat si update-uri pe tru DS si altele.
    Tine minte, persoane din interiorul cercului Sony au declarat ca SoNY va avea un prim an nebun! Deci nu exclude nimic din ce a fost anuntat.... acum ramane de vazut...

  16. #1796 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da, Horizon 2 are ca data de aparitie 2021, dar nu-l vad mai devreme de Noiembrie/end of the year ca sa prinda fix sarbatorile de iarna.

    Iar Spider-Man au zis clar ca este un DLC standalone (corect) care vine si cu jocul original remastered. Personal desi-l astept cu interes, nu-l consider ca un joc standalone, mai ales dupa cele 3 DLC-uri de la jocul original care au insumat poate 3h de poveste. Deci daca aici avem 8-10h tot e putin ca sa fie considerat joc - cel putin din punctul meu de vedere.

    Dar da, cu siguranta mai sunt lucruri de anuntat, desi sincer, sper sa nu anunte jocuri care ies prin 2023 sau 2024 si mai bine sa se axeze pe ce au, chiar daca asta inseamna jocuri de copii.

  17. #1797 SP
    Member fdkenzo's Avatar
    Răzvan, nu mai fi pesimist, dupa ce generatia a oferit SONY, poate ar trebui sa ai ceva mai multa incredere in ei.

    Dar cum am zis, ramane de vazut ce vom primi in primul an. Cu siguranta următoarele event-uri vor avea multe date de lansare.

  18. #1798 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Sunt doar realist si nu spun absolut nimic de rau de ei.

    Sper doar sa fie capabili sa livreze o consola buna si fara probleme majore pentru primul batch.

    In rest astept cu interes sa anunte ceva bun, care sa ma faca sa-mi doresc consola day 1, inafara de posibilitatea de a juca jocurile de PS4.

    Momentan sunt indecis daca merita riscul sau nu.

  19. #1799 SP
    Member geo971986's Avatar
    Quote Originally Posted by fdkenzo View Post
    Trebuie sa intelegi ca User-base-ul nu este format doar din gameri “seriosi”. Este normal sa promoveze si astfel de jocuri deoarece unele persoane cumpara consola fix pentru astfel de jocuri.
    In alta ordine de idei, eu zic ca SONY are jocuri destul de serioase pentru primul an al consolei PS5... nu uita de Spiderman MM, R&C, HZD2, GT7, Demon’s Souls.... si sunt sigur ca am mai omis ceva..
    Mi s-ar parea logic sa se promoveze si astfel de jocuri insa in procentaj proportional cu media de varsta a gamerilor. User_base-ul e undeva la 30 de ani. Senzatia care mi-au lasat-o prezentarile de pana acum este ca "umplem biblioteca cu carti de colorat doar ca sa nu fie goala"

    Cel mai probabil e cum zicea Espiritus...e prea din scurt pt ei, va dura pana apar jocurile bune dar... sa fim realisti, prezentarile de pana acum au fost slabe.

    Quote Originally Posted by fdkenzo View Post
    ...persoane din interiorul cercului Sony au declarat ca SoNY va avea un prim an nebun
    sa speram ca stiu ei ceva ce noi nu, si e mai mult decat o afirmatie de marketing.

  20. #1800 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Godfall e atat de generic si plictisitor...nu arata a joc AAA next-gen, zici ca e indie de PS4. Atata reclama pentru nimic.
    Mai sunt 3 luni pana la lansare si tu vii cu Bugsnax, Godfall, Temtem ca jocuri pentru PS5 in care iti promovezi cosola? Atat putere de procesare pentru glumele astea de jocuri?

    Horizon ZD 2 o sa fie mai mult ca sigur amanat pentru 2022/2023. Ce joc first party AAA a fost lansat la data anuntata?
    In primi 3 ani o sa avem Ratchet and Clank si DLC-ula de la Spider-Man in rest pauza. Noroc cu Cyberpunk 2077 care e peste tot ce o sa scoata Sony in primii ani.
    Daca nu au jocuri serioase de anuntat sa detalieze macar backward compatibility, pret etc. O lungesc intru-una cu conferintele astea idioate.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 90 of 214 FirstFirst ... 40 80 88 89 90 91 92 100 140 190 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul PlayStation 4 By krOOm in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 18052 Last Post: 20-03-2024, 12:27
  2. Clubul PlayStation 3 By MonkY in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 23484 Last Post: 07-02-2023, 22:50
  3. Clubul PlayStation 1 - PSX By steauacroitoru in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 147 Last Post: 21-10-2022, 12:14
  4. Clubul PlayStation 2 - PS2 By EvilG in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 994 Last Post: 17-09-2022, 09:32
  5. Clubul PlayStation TV - PS TV By MonkY in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 51 Last Post: 15-04-2019, 15:57

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts