Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 8 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 ... LastLast
Results 61 to 80 of 147

Thread: Marvel's Spider-Man 2

  1. #61 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Nice, se pare ca au ascultat de fani si swinging-ul poate fi facut mai dificil dezactivand optiunile de assist: https://www.vg247.com/spider-man-2-s...-assist-option .
    Pentru cine nu a jucat Spider-Man 2 pe PS2, este aici un video in care arata cum functiona swinging-ul acolo, si de ce unora inca li se pare cea mai buna implementare de pana acum:


    Si a aparut reclama completa:

    Hype overload .

    ---------- Post added 03-10-2023 at 09:45 ----------

    Daca primul a avut 88 pe OpenCritic, eu zic ca asta va avea minim 92 .

  2. #62 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Ceva traversal gameplay cu 0 assists https://imgur.io/a/sTGQ1qn .
    Interesant pare dar destul de greu.
    În al doilea se vede cât de rapid se face schimbarea de la Miles la Peter.

  3. #63 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cred ca este ceva ce trebuie sa experimentezi, intrucat nu e ca si cum fara acele "assist-uri" il face mai realist - pentru ca nu exista realism in asa ceva.
    Nu e ca la condus sau mers cu calul.
    Deci cat timp e ceva facut de ei, ca mecanica de traversal, atunci tot ei schimba si felul in care se comporta personajul/animatiile, ca sa fie fun.

  4. #64 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Asa e, dar cred ca devine mai interesant daca trebuie sa te gandesti la cand sa dai drumul la panza, in ce directie s-o iei ca sa eviti cladirile, cum sa faci ca sa mentii viteza cat mai mare, etc.
    In primele era foarte automat swing-ul si parca multe chestii le facea singur, fara sa gandesti macar.
    Aici cica poti sa faci loop-uri de 360° daca nu dai drumul la panza, si fizica pare sa joace un rol mai important ca inainte.
    Explica Jake Baldino in preview-ul lui, la 13:40:

  5. #65 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cu siguranta este foarte interesant si probabil este cel mai mare improvement adus jocului, fata de cele initiale, dar probabil era prea greu si au ales sa puna acel slider.

    Faza cu jocu asta este ca tocmai world traversal-ul a fost, cel putin pentru mine, o placere absoluta, asa ca e pacat sa-l strice, chiar daca l-ar imbunatati.

    Ce sa zic, eu am precomanda si astept cu super mare nerabdare sa apara pe 20

  6. #66 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    GameXplain si-au uploadat review-ul mai devreme dar l-au sters deja.
    Mirror cu discutia lor legata de joc: https://filemoon.sx/d/96l9uogvdqs6/S...Discussion.mp4 .
    Inca nu l-am vazut, dar cica-l numesc "best superhero game ever made", chiar mai bun decat Arkham City .

  7. #67 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Vedem luni reviews, dar cel mai probabil este mai bun decat 1, care a fost un joc excelent la vremea lui.

  8. #68 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Beware, arata mai multe chestii decat ma asteptam, poate strica ceva surprize:
    Marvel's Spider-Man 2 - Launch Trailer


  9. #69 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da, e cam ciudat ca au fost atat de secretosi pana acum in legatura cu villains si in acest trailers ne da cu ei in cap

    Recomand, sincer, sa nu-l urmareasca lumea, pentru ca eu preferam sa aflu anumite lucruri din joc, nu din videos si in niciun caz din launch trailer al lor

  10. #70 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Insomniac spun ca ei nu considera astea spoilere, pentru ca jocul are mult mai multe surprize decat ce-au aratat pana acum.
    Vad ca si GameXplain au aratat ceva asemanator in video-ul lor, deci poate e mai bine sa evitati review-urile daca nu vreti niciun fel de spoiler.
    EDIT: daca vreti un reminder pentru povestea din primul joc, aici este o analiza video buna:


    ---------- Post added 16-10-2023 at 15:10 ----------

    91 pe OpenCritic: https://opencritic.com/game/15052/marvels-spider-man-2







    ---------- Post added 16-10-2023 at 15:15 ----------

    M-am uitat la cateva minute din video-ul DF si-mi pare rau . Se pare ca toti arata spoilere.

  11. #71 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cam aiurea ca nu sunt capabili sa pastreze aceste videos, spoiler free, fie ca vorbim de story sau de gameplay spoilers.

    M-am uitat doar la note si restu prefer sa vad dupa ce experimentez first hand jocul, ca sa ma bucur de noile aditii.

  12. #72 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    @Xander RO - nu stiu de ce ti-a disparut post-ul dar chiar IGN si GameSpot (cei mai mari review-eri) au scazut din nota jocului pentru ca e "more of the same".
    Eu sunt de parere ca refolosirea unor harti sau mecanici din jocurile anterioare nu ar trebui depunctata asa de mult, atat timp cat jocul reuseste sa aduca ceva nou.
    Si mai ales in ziua de azi cand jocurile ajung sa coste sute de milioane de dolari, si se lucreaza la ele ani intregi pana cand apar pe piata.
    Oare am fi mai multumiti daca jocul asta ar avea loc in Londra dar ar fi durat 2 ani in plus sa apara, sau s-ar fi lansat intr-un stadiu incomplet?
    Chiar si "Zelda: Tears of the Kingdom" refoloseste mare parte din harta primului joc si multi s-au plans de asta, dar important e ca jocul a reusit sa faca cu adevarat ceva nou si nemaivazut pana acum.
    Cam asa mi se pare si Spider-Man 2 - au imbunatatit combat-ul, traversarea, personaje si abilitati noi, grafica si animatiile si cel mai important - continua cea mai buna poveste cu super-eroi vazuta intr-un joc pana acum ( parerea mea ).

    EDIT: Marvel's Spider-Man 2: PS5 Performance Review de la IGN:


    Din cate am citit nu arata asa multe spoilere ca video-ul de la DF.
    EDIT 2: arata ceva in ultimul minut, ce eu as considera spoiler.

  13. #73 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    @Xander - stiu ca ti-ai sters postarea dar tot am citit-o

    Se numeste "double standard" si e mereu pozitiva pentru cineva ca Sony si e mereu negativa pentru cineva ca Ubi.

    @sexbobomb91 - asa este. Nu ar trebui sa conteze prea mult. Problema este ca o face, mai ales la jocurile Ubi.

    Inca tin minte cat de blamate au fost/sunt jocurile din seria AC sau Far Cry pentru acele turnuri care deblocau activitatile din zone, dar la Spider-Man a fost ceva super misto. Dar exemplele sunt multe.

    Si da, Zelda TotK este o capodopera, iar harta nu e "refolosita in mare parte" ci e fix aia, dar au mai adaugat inca 1 in subteran si mici bucati in cer.

  14. #74 SP
    Junior Member Rasher's Avatar
    Mai avem o zi pana la lansare. Care sunt sansele ca Altex sa livreze jocurile maine?
    Am dat comanda de collector's de prin Iunie, sau cand s-au pus la vanzare si sper ca maine seara am ce face

  15. #75 SP
    Member Bogdan47xD's Avatar
    Eu am deja AWB in cont pe Altex, tot Collector''s Edition.Cu siguranta maine va ajunge la toata lumea jocul avand in vedere ca azi ajung la curier urmand ca maine sa fie deja livrate

  16. #76 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Primit si eu AWB-ul dar depinde mult si de curier, sper ca nu raman doar cu Mario peste weekend .

  17. #77 SP
    Junior Member Rasher's Avatar
    Nu am primit AWB, sper ca se va intampla astazi totusi. In trecut orice am precomandat de la Altex a ajuns la timp, sper sa fie cazul si de aceasta data

  18. #78 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Din cate vad aici, precomenzile de la Altex s-au procesat deja sau sunt in curs de procesare.

    Mie mi se pare ciudat faptul ca maine iese jocul si nu am vazut un video cu statueta, ceva mai detaliat, decat 1-2 chestii de pe instagram facute, parca, de cineva prin anii '90.

    Da, e mare si pare interesanta, dar vreau sa vad detaliile si nu mi se pare in regula sa aflam asta dupa ce dam banii pe ea

  19. #79 SP
    Member Bogdan47xD's Avatar
    ^ A facut Yuri un fel de unboxing pe Instagram ( https://www.instagram.com/tv/CyegjiP...M1YmI2Ng%3D%3D ) + am vazut multe poze pe Twitter cu statueta,dar nimic profesionist in asa fel incat sa ii vezi detaliile.Am incredere ca cei de la CollectPCS au facut o treaba excelenta

  20. #80 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da, l-am vazut si eu si ma refeream si la el. Nu se intelege nimic - poate doar marimea - un video facut cu alt motiv, nu de a prezenta editia.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 8 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 ... LastLast

Similar Threads

  1. Vand Spider Man By HaMaN in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 4 Last Post: 23-09-2020, 08:10
  2. Vand Marvel Spider-man. By toto in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 1 Last Post: 26-11-2019, 20:59
  3. Vand Spider-Man PS4 By alex912005 in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 4 Last Post: 21-09-2018, 17:24
  4. Review: Marvel's Spider-Man - PlayStation 4 Pro By Dant3 in forum Game Reviews & Previews
    Replies: 2 Last Post: 11-09-2018, 09:23
  5. Cumpar Spider Man PS4 By urioc in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 0 Last Post: 07-09-2018, 13:30

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts