Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 10 FirstFirst ... 8 9 10
Results 181 to 192 of 192

Thread: Gran Turismo 7

  1. #181 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Mclaren-ul F1 e disponibil de azi de dimineata la licitatii la modesta suma de 20 de milioane de credite! Sariti pe el!!! O singura data am vazut masina la licitatii acum 2 ani si n-am putut sa fac creditele sa o iau atunci. Am impresia ca maxim de doua ori pe an apare

    Iar pentru Xander : Vezi ca e un Aston Martin DP-100 VGT care rupi cu el. Ii bagi ceva balast sa fie mai grea, sub PP700 si poti participa la cursele World Touring Car 700 cu el sau direct pneuri de ploaie. Sunt curse care platesc bine, Le Mans ramane preferatul meu: 30 de minute, 825.000 credite - daca nu ii lovesti pe ceilalti. Iar cu Aston Martin-ul asta ii lasi in urma cu mai bine de 1 lap. Cea mai tare masina din gama PP700, rezervorul tine cu tine - am scos si 5 lap-uri la LeMans de mers lean si uneori neaccelerand - 4 minute si 12 secunde in medie per lap, are un sound bestial si se manevreaza super. Am aproape 300 de masini, cateva le folosesc des. Aston Martinul asta si Mercedes Benz CLK- LM la PP800 (de la licitatii si e vreo 5-6 milioane de credite). Ar mai fi Ferrari VGT care e disponibil imediat, doar 1 milion costa si e o nebunie de prototip. Fara rival din partea CPU daca le ai pe astea 3 in garaj. Daca nu joci online sa ai BOP-ul activat de fac masinile egale, cand joci curse lungi cele mai bune masini sunt cele care au rezervor de durata, nu stai tot timpul sa intri la boxe....
    Sunt multe optiuni, destui monstri (Aston Martin Valkyrie) insa daca vrei sa te distrezi trebuie sa investesti si nitel timp.

    As face un top cu ele

  2. #182 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    OMG ! Lambo Urus, va fi disponibil de joi ! Cumpar doua!
    https://www.overtake.gg/news/the-thr...h-update.1940/

  3. #183 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Uuuu! Nice!!!

  4. #184 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Doua ture rapide cu Urusul si PSVR2 . Best racing experience !

  5. #185 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar
    L-am incercat si eu recent in VR. Este o senzatie dferita fata de jocurile clasice cu masini, aici chiar simti unde este masina pozitionata pe traseu, iar distantele dintre tine si alte masini le aproximezi aproape ca in viata reala. Incercati cateva curse intr-o decapotabila

    Cu toate acestea, eu nu am jucat mai mult de cateva minute, mi se face greata de la el. Este o experienta interesanta pentru cateva minute, insa dupa doua curse devine incofortabil. Recent am terminat Resident Evil 8 PSVR2 si am avut sesiuni si de cateva ore, nu am avut nicio problema.

  6. #186 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Quote Originally Posted by Teo View Post
    L-am incercat si eu recent in VR. Este o senzatie dferita fata de jocurile clasice cu masini, aici chiar simti unde este masina pozitionata pe traseu, iar distantele dintre tine si alte masini le aproximezi aproape ca in viata reala. Incercati cateva curse intr-o decapotabila

    Cu toate acestea, eu nu am jucat mai mult de cateva minute, mi se face greata de la el. Este o experienta interesanta pentru cateva minute, insa dupa doua curse devine incofortabil. Recent am terminat Resident Evil 8 PSVR2 si am avut sesiuni si de cateva ore, nu am avut nicio problema.
    La mine este invers. In FPS-uri, am senzatia ca levitez sau ca patinez incontrolabil. Dupa 1-2 ore de joc, trebuie sa iau pauza. La masini & space sim, no problems. Bineinteles, fara prea multe drifturi.
    Ce ar fi ajutat si mai mult la imersiune, ar fi fost sa-mi randeze masina si in oglinzi. Nu am vazut nicaieri lucrul asta.

  7. #187 SP
    Member IsNotMe's Avatar

  8. #188 SP
    Manager paul's Avatar
    Free Update - October 2024:

  9. #189 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Singura oftica care o am (problema), este ca sunt cate 7-8 masini din acelasi model. Gran Turismo probabil a fost primul joc ce a introdus chestia asta. Pot sa inteleg Ferrari F40, F50 insa Impreza, Lancer, Mazda 6 (Attenza) Honda Civic, NSX, Mercedes AMG GT-ul facut in 5-6 variante le gasesc enervante. Cred ca sunt cel putin 50 de masini din aceeasi gama/serie din peste 500 cu care se lauda GT7 in prezent. Nu ma intelegeti gresit, ador jocul, sigur este un motiv, ma indoiesc sa fie puse de ""umplutura" insa totodata mi-as dori sa fie si producatorii de masini mai putin cunoscuti, cei care au iesit pe piata in ultimii 30 de ani (Koenigsegg, Rimac, W motors, Zenvo, VLF automotive, etc).

  10. #190 SP
    Member tmihai20's Avatar
    Pe mine mă amuză când ne forțează să cumpărăm o anumită variantă de mașină pentru a face cursele săptămânale. Exista un moment când jocul nu spunea de ce nu se poate participa la una dintre curse. Acum spun dacă nu ai nivelul (deja am ajuns la maxim) sau dacă nu ai mașina.

    Nu au licențele de la producătorii care lipsesc sau poate acei producători au semnat un acord de exclusivitate cu alții gen Microsoft (văd că cel puțin Koenigsegg este în Forza). Nu mă deranjează așa de mult că lipsesc acele mașini, de unele nici nu am auzit. Legat de variante, unele sunt mai scumpe decât varianta stoc și poate așa ne fac să cheltuim banii din joc. Eu am început să cumpăr cu bani în joc anumite skin-uri ale mașinilor, m-am săturat să văd doar culori clasice. Am făcut unele mașini să arate ca în NFS-urile vechi (Underground 1/2, Most Wanted vechi sau Carbon).

  11. #191 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Cum GT7 se axeaza pe masinile si marcile care au scris istorie, pot sa zic ca pana si Dacia are o poveste mai bogata decat Koenigsegg, Zenvo. Nici cu Tesla nu sunt de acord ca a fost inclusa. Mi-ar fi placut sa includa mai multe SUV-uri si niste curse "Point A to B"

  12. #192 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Incepand cu 6 Decembrie pe PSN va fi disponibil gratuit My First Gran Turismo. Este un soi de prologue, cum au mai scos in anii trecuti. Un fel de cadou 30 ani de Playstation cred ca vrea sa fie... Util pentru cei care nu au Gran Turismo 7 si vor sa-l incerce.


Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 10 FirstFirst ... 8 9 10

Similar Threads

  1. Gran Turismo 6 By Dant3 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 517 Last Post: 05-06-2015, 14:11
  2. Gran Turismo 5 By ffocus in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 4914 Last Post: 16-02-2015, 15:06
  3. Licitatie: Gran Turismo 6 By Dant3 in forum Licitatii
    Replies: 20 Last Post: 06-01-2014, 11:35
  4. Gran Turismo 6 By Tudoran in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 14 Last Post: 26-11-2010, 21:40
  5. Gran Turismo TV By Bobby in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 01-08-2008, 02:34

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts