Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 10 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast
Results 41 to 60 of 186

Thread: Gran Turismo 7

  1. #41 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Foarte ciudata situatia cu reviews - ori e jocul prea mare, ori au trimis codurile de review mult prea tarziu, dar marea majoritatea a reviews-urilor, cel putin astea video, sunt review in progress sau impression videos.
    Sunt curios daca la fel sunt si alea scrise, care au notele alea mari.

  2. #42 SP
    Member TravisPastrana's Avatar
    M-am lamurit si eu in sfarsit cat de jegosi sunt cei de la Sony. Cum ma sa ceri 10 dolari pentru "next gen upgrade", care defapt este un small bump in rezolutie, 3 fire de iarba in plus si 5 oameni, in rest arata identic! Iar de Ray Tracing doar in Photo Mode sau replay nu mai zic. Nu vreau sa fiu chiar asa hater, dar Driveclub imi place mai mult cum arata grafic si este un joc vechi de aproape 10 ani.

  3. #43 SP
    Manager paul's Avatar
    DF tech review:

  4. #44 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Foarte ciudat cat de mult spune asta de la DF "native 4k" - cred ca de vreo 5000 de ori in tot video.
    In conditia in care video de comparatie de pe pagina anterioara foloseste termenul de "common resolution", care reflecta mai degraba o rezolutie dinamica

    Deci unu din ei minte - acum ramane sa vedem care...

  5. #45 SP
    Senior Member TiBiKiMiR's Avatar
    Se pare ca si in GT7 ploaia, sunetul si lipsa cutiei semiautomate sunt punctele slabe ale jocului cel putin din punctul meu de vedere.
    Ploua la fel ca si in Gt Sport, cu polistiren

  6. #46 SP
    Member Cristache07's Avatar
    M-a pufnit rasul cand vad 3 piloti de curse parcand la cafenea un Mini, Fiat 500 si VW broasca.
    Pe Dorobanti n-ai sa vezi asa ceva....

  7. #47 SP
    Manager paul's Avatar

    Official music video for “VROOM” by The FaNaTiX feat. Idris Elba, Lil TJay, Davido, Koffee, Moelogo. This song was created for the Gran Turismo® 7 soundtrack in collaboration with Sony Music Entertainment, Polyphony Digital Studios, and PlayStation.

    PS5 vs PS4 Pro vs PS4 Cross-Gen Comparison:

  8. #48 SP
    Member sinnombree07's Avatar
    Dacă cumpăr versiunea anniversary ps4 ps5 are update pt ps5 gratuit? Ca băiatu care îl are de vânzare zice ca poate nu merge la ps5

  9. #49 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Te referi la acel 25 years? Atunci da, are ambele variante.
    Versiunea de PS4 vine sub forma de cod, iar cea de PS5 vine pe disc.
    Atentie - este un singur cod, care contine atat versiunea de PS4 cat si acel bonus de editie. Deci daca nu vrei decat versiunea de PS5 si acel bonus, iar versiunea de PS4 sa o dai/vinzi, nu ai cum.

  10. #50 SP
    Member sinnombree07's Avatar
    Mulțumesc m

  11. #51 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Pentru mine GT7 a inceput timid, putin deranjat de faptul ca depind de cafenea. Dupa cateva zeci de ore in joc si o vreme imprevizibila pe mai multe trasee, cel mai memorabil pana acum este ca la un moment dat incepuse sa ploua torential pe la mijlocul cursei din Nurburgring Nordschleife, aveam 60km in a 4 a treapta, abia controlam Porschele 911 '09 si spre finalul cursei in linia dreapta era uscat nu plouase si da-i blana tati!!! S-a intamplat pe mai multe trasee sa se schimbe vremea si sa-ti dea peste cap cursa. Cel mai bun Gran Turismo pana acum. Fara indoiala! Ma cam enerveaza cafeneaua aia, dar ce sa-i faci ( Eu credeam ca o sa fie ca-n Gran Turismo 4 - cu mai multa libertate de alegeri). Ma multumesc cum este. Cel putin o sa aiba parte de update-uri. Sunt curios daca vor fi gratuite, vad ca au inceput sa-ti bata apropo-uri serios fata de GT Sport cu microtranzactiile.

  12. #52 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Sistemul asta al lor interconectat intre castig, cheltuieli, cumparatul de masini si progres, este super calculat . Totul este asa legat incat sa nu faci prea mult (la inceput) si sa te tina la grind. Nu mai zic de ruleta aia, la care mi-a picat numai premiul cel mai mic si nici o data o masina. Banuiesc ca spre endgame, ramai cu mai multi bani economisiti si la un moment dat iti vei putea cumpara masinile mai scumpe. Pb este ca unele masini se pot cumpara doar pe baza de invitatie , iar daca primesti invitatia si n-ai CR, jocul te trimite in PS Store. Sunt putine sanse sa ai 3.3mil de credits la momentul invitatiei si sa reusesti sa-i strangi jucand casual. Anyway ...i love it !

  13. #53 SP
    Member iliedobre's Avatar
    Invitatiile alea sunt valabile vreo 2 saptamani, am primit una zilele trecute, valabila pana in 20 martie. Deci ai timp sa strangi bani. La meniul 37 parca primesti Ford Focus GrB Rally Car. Cursa "Fishermans Ranch" -"Dirt Champions". 97.500 cu clean race bonus sau 65k fara in 3 min

  14. #54 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by IsNotMe View Post
    Sistemul asta al lor interconectat intre castig, cheltuieli, cumparatul de masini si progres, este super calculat . Totul este asa legat incat sa nu faci prea mult (la inceput) si sa te tina la grind. Nu mai zic de ruleta aia, la care mi-a picat numai premiul cel mai mic si nici o data o masina. Banuiesc ca spre endgame, ramai cu mai multi bani economisiti si la un moment dat iti vei putea cumpara masinile mai scumpe. Pb este ca unele masini se pot cumpara doar pe baza de invitatie , iar daca primesti invitatia si n-ai CR, jocul te trimite in PS Store. Sunt putine sanse sa ai 3.3mil de credits la momentul invitatiei si sa reusesti sa-i strangi jucand casual. Anyway ...i love it !
    Deci nu doar eu primesc cel mai prost premiu la ruleta, nu? Mega dezgustator ce-au facut.

  15. #55 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Am crezut si eu ca are o campanie mai lunga, ce dezamagire..... Sunt frustrat... 39 de meniuri in cafenea si aproximativ 30 de ore cu tot licence centre facut ( si de care nu beneficiezi la maxim, nu sunt curse pentru Super Licence).Un Gran Turismo Sport mai polisat, aceleasi masini cu adaugarea lui TESLA si vreme schimbatoare. Ma asteptam la mai mult, mai ales la cum a fost promovat, reintoarcerea la origini, cu harta cum era in GT4, bla, bla, bla. Inainte cand intrai la fabricanti aveai curse, aveai endurance races cu clasa GR.1 si formula races, aici lipseste complet. Potentialul se duce online mai nou. Pentru banutii care-i dai sincer nu prea merita. Sa nu mai zic de varianta de 25 de ani Trist! Asta-i joc de maxim 40 de euro maxim. Punct!
    P.S. Unde sunt 400 de masini ? Cu update-urile viitoare?

  16. #56 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Sunt 400+ masini. Ai cate 25 de variatii de la o singura masina, iar cele 16 masini sunt acolo

  17. #57 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Pai da, la Mercedes Benz avem o masina si anume SLR Mclaren iar la AMG avem 12 masini dintre care 3 SLS AMG si 5 AMG GT3, 2 Vision GT un A classe si un C63. Penibil. Puteau sa puna si ei un CLS, SL sau naiba un G Klasse.. au pus Jeep Willys de zici ca ma dau cu ARO. Da, stiu o sa scoti CLK-ul la un moment dat si 300 SEL-ul rosu, prima masina facuta de AMG. Probabil vor aparea la Legends cu niste sume exorbitante. Ma termina cu Daihatsu Copen si cu Civic-uri care sunt de 20 de ani in titlurile Gran Turismo ( mare masina ce e Daihatsu... whatever). Acum realizez ca nu e in campanie ( la cafenea) o cursa macar cu supercaruri din clasa lui Veyron, Ferrari Enzo sau Pagani. Mda.... Merg sa-mi fac un ceai pelin... cat de amar poate sa mai fie?

  18. #58 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Chiar ma gandeam ca n-au si ei un G Klasse ! Defapt …si la BMW bate vantul . De Lexus LFA …nu mai zic ! Wtf ! Fac pariu ca-l vor adauga in viitor la shop , blocat si cu invite ! Glumesc . Trec inapoi la tuning-ul de Skyline &M3 ! Deh ! Obisnuinta !

  19. #59 SP
    Member Peetzy's Avatar
    Eu unul as fi vrut si un Mitsubishi Eclipse...
    Trecand peste astea, am avut acelasi feeling de GT Sport imbunatatit. Mi se pare mie sau sunt 90% aceleasi trasee? Da, Tesla si vreme schimbatoare, ok, as putea trece peste, insa tot am impresia ca au luat GT Sport, i-au schimbat meniul (n-as zice ca neaparat in bine) si l-au aruncat asa pe piata. Si da, confirm si faza cu biletele la ruleta, mereu premiul cel mai mic, ma buseste rasul...

  20. #60 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Inca nu l-am lasat, lucrez la trofee insa nu ma bag la platina. La partea de raliuri m-a pufnit rasul. ii da clasa Dirt Rally. N-are nici o treaba. La unele masini n-ai acceleratie in treapta 2 a sau a 3 a. Cand astea rup pamantul. Audi Sport Quattro Pikes Creek care e un monstru, suna si se simte banal in GT7. In Dirt e o bestie ( si din ce am inteles si am vazut pe Youtube confirma asta). La cursele GR.3, PP 800+ la unele dintre ele ai ca reward 5000 credite. De asemenea in unele stagii nivelul de consum al consum al combustibilului este ridicol comparativ cu altele. Pe bune??? Update-ul de astazi a rezolvat cate ceva probabil dar inca lasa de dorit la multe capitole.

    Pentru cei interesati care este cel mai rapid vehicol :

    SRT Tomahawk X Vision Gran Turismo este raspunsul, cu ea ajungi la 600 km. Atentie sunt 3 modele, il luati pe cel cu 2586 CP

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 10 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast

Similar Threads

  1. Gran Turismo 6 By Dant3 in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 517 Last Post: 05-06-2015, 14:11
  2. Gran Turismo 5 By ffocus in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 4914 Last Post: 16-02-2015, 15:06
  3. Licitatie: Gran Turismo 6 By Dant3 in forum Licitatii
    Replies: 20 Last Post: 06-01-2014, 11:35
  4. Gran Turismo 6 By Tudoran in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 14 Last Post: 26-11-2010, 21:40
  5. Gran Turismo TV By Bobby in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 01-08-2008, 02:34

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts