Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 10 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 ... LastLast
Results 121 to 140 of 181

Thread: Ratchet & Clank: Rift Apart

  1. #121 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Quote Originally Posted by Johnny View Post
    Daca chiar am conta si noi am avea Xbox oficial in Romania, HBO max (premiere in acelasi timp cu US ) , APPLE TV, Disney+ ,paramount+, RON pe Steam ( cum e pe Epic ) etc . Sincer nu ma incalzeste cu nimic ca am RO sub intr-un joc ca Ratchet and Clank
    Ai playstation oficial in Romania, deci contezi.

  2. #122 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by Johnny View Post
    Daca chiar am conta si noi am avea Xbox oficial in Romania, HBO max (premiere in acelasi timp cu US ) , APPLE TV, Disney+ ,paramount+, RON pe Steam ( cum e pe Epic ) etc . Sincer nu ma incalzeste cu nimic ca am RO sub intr-un joc ca Ratchet and Clank
    Este un pas in directia buna. Nu le poti avea pe toate deodata.
    Ca sa iti dai seama cat de departe am ajuns, compara ceea ce ai astazi cu Romania primitiva a anilor 2000-2010 (2014?). Mai jos de anul 2000 abia daca era curent deci nu ne ducem in zona aia.

    Atunci nu era nimic si cand spun nimic inseamna nimic. Nu stiu ce varsta aveai tu in anul 2000 dar eu ca sa vad un film pixelat sau ca sa joc un joc mergeam statii bune de tramvai pana la 'sursa' ca de internet citisem doar in revista XtremPC.

    Astazi ai Playsation oficial cu Playstion Store in RON si full support pentru Playstation, Netflix full localizat in limba romana, Amazon Prime, Apple Store in RON, Nintendo Accounts cu regiune Romania, Steam in limba romana, Epic, jocuri cu subtitrari si coperti in limba romana, jocuri dublate in limba romana, Liga nationala de fotbal inclusa oficial in FIFA, etc.
    Pentru Disney+ exista deja pagina in romana ca si placeholder deci e pe drum.

    Desigur, crede-ma ca eu sunt primul care asteapta Xbox oficial.
    Apple TV si HBO MAX would also be nice si sigur vor veni la un moment dat.

    Eu mereu ma pun in locul gamerilor din alte tari ca sa imi dau seama ca si-ar da si o mana sa aiba ce avem noi in Romania, sa poata cumpara de pe Playstation Store in moneda lor, sa aiba jocuri localizate in limba lor etc.. (Macedonia, Albania, Bosnia, Serbia, Muntenegru, Belarus, Estonia, Lituania, Letonia, Moldova, Georgia, Armenia, Azerbaidjan, etc).

    Scuze de offtopic, vroiam doar sa incepem dimineata cu un positive vibe!

  3. #123 SP
    Junior Member jocurinoi's Avatar
    Buna

    Am primit Ratchet and Clank, coperta este in engleza
    whatsapp-image-2021-06-10-14.24.43.jpeg
    whatsapp-image-2021-06-10-14.25.55.jpeg
    Daca nu ati apucat sa precomandati, inca mai aveti timp
    https://www.jocurinoi.ro/ratchet-and...ystation-5-ps5

  4. #124 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Super pret! Bravo!

  5. #125 SP
    Manager paul's Avatar
    Launch trailer:

  6. #126 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pentru cine are precomanda la gamers.ro - nu le vom primi maine. Se pare ca au "omis" sa le trimita azi, astfel ca le vor trimite maine si vor ajunge sambata sau luni. La mine e clar ca a fost ultima comanda la ei

  7. #127 SP
    Junior Member sumanovici's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Pentru cine are precomanda la gamers.ro - nu le vom primi maine. Se pare ca au "omis" sa le trimita azi, astfel ca le vor trimite maine si vor ajunge sambata sau luni. La mine e clar ca a fost ultima comanda la ei
    Mda... Chiar sunt dezamagit, eram foarte entuziasmat pentru acest weekend. Cred ca imi anulez precomand si incerc sa vad daca au la altexul din oras la mine, chiar de dau mai mult...

  8. #128 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Am ras. Ma mir cum lipsesc citatele marilor influenceri Seli si Bobonete.
    Attached Images Attached Images fb_img_1623344711590.jpg

  9. #129 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Victor Dima, Zona IT
    De start-up.ro nu am auzit niciodata.
    La go4games stiu ca scrie Catalin Nitu, e super ok tipul si pune pasiune in ce face.


    Mi-as fi dorit un PS5 bundle cu Rift Apart, care sa se vanda doar in retail, pe baza buletinului...

  10. #130 SP
    Member TravisPastrana's Avatar
    PS5 Ratchet and Clank: Rift Apart Bundle

    Se pare ca de maine, in anumite tari o sa apare bundle cu jocul la pretul de 570 EUR.

  11. #131 SP
    Member Antiohh's Avatar
    ar fi fost fain ceva editie speciala asa n are oricum niciun farmec. pot vinde si consola separat ca tot aia e.

  12. #132 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    O comparatie bine facuta intre trailer-ul initial si release game:

  13. #133 SP
    Junior Member drrakku11's Avatar
    Eu nu am subtitrare in romana, doar croata. Si la manage game content nu apare romana sa downloadez. Jocul e luat de la jocurinoi.ro.

  14. #134 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cel mai probabil e vorba de localizare si nu toate din Europa vor avea toate subtitrarile, doar cele care vin pe canal oficial.

  15. #135 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Cine l-a mai luat de pe site-ul pomenit de drrakku11 poate sa confirme lipsa subtitrarii? E cam aiurea sa nu te bucuri de ceva rar intalnit in jocuri.

  16. #136 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Atentie mare ca l-am lamurit:

    1. Jocul pleaca nativ in limba consolei, in cazul meu limba romana, in cazul colegului de mai sus in engleza pentru ca banuiesc ca are OS-ul in engleza.
    2. Pe SKU/disc exista si optiune de croata si de aceea apare acolo 'croata', ea nefiind limba oficiala suportata de Playstation pentru OS in timp ce limba romana este (inima crescanda )
    https://manuals.playstation.net/docu...slanguage.html

    Limba croata apare doar ca optiune pe care o poti alege, sau nu. Daca o dezactivezi, jocul ramane in limba nativa a consolei which is ok.


    Deci, discurile de la jocurinoi sunt ok, limba romana e acolo.
    Poze mai jos:
    Attached Images Attached Images ratchet-_-clank_-rift-apart_20210611163418.jpg ratchet-_-clank_-rift-apart_20210611163649.jpg

  17. #137 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    @drrakku11, spune-ne și dacă ai consola setată pe limba română.

    LE: Între timp a lămurit Xander foarte bine problema.

  18. #138 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Jucat de dimineata, e super amuzant jocul. Pana acum la arme nu pot sa spun ca haptic feedback-ul m-a dat pe spate, poate mai tarziu la alte arme. Il am de pe america si nu exista optiune de subtitrare in romana, probabil doar ce e prin europa o sa aiba optiunea asta.
    Sfatul meu e sa jucati pe cea mai mare dificultate pentru ca e super easy altfel...si e mult mai amuzant asa.

  19. #139 SP
    Junior Member drrakku11's Avatar
    Da, am consola setata pe engleza. Am schimbat acum pe romana si jocul subtitreaza in limba noastra si imi pare si mai funny textul acum. Multam, frate Xander.

  20. #140 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    #consoleste romaneste#

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 10 FirstFirst ... 5 6 7 8 9 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ratchet & Clank By Einherjar793AD in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 111 Last Post: 29-06-2021, 14:59
  2. Ratchet & Clank pe marile ecrane in 2015 By Dant3 in forum Stories & Other News
    Replies: 3 Last Post: 25-04-2013, 10:08
  3. Ratchet & Clank HD Collection pe PS3? By dragoszontara in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 16-03-2012, 16:37
  4. Ratchet & Clank Future: CT Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 8 Last Post: 30-10-2009, 11:29
  5. Ratchet & Clank - Seria By braingrinder in forum Console Retro & Arcade
    Replies: 10 Last Post: 11-09-2009, 18:09

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts