Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 21 of 25 FirstFirst ... 11 19 20 21 22 23 ... LastLast
Results 401 to 420 of 491

Thread: Horizon Forbidden West

  1. #401 SP
    Member SeCeX's Avatar
    Iti trebuie un tool prin care sa deschizi floarea, distrugi core ul ei si apoi dispar za vines, primesti upgrade ul in story.

  2. #402 SP
    Member smits's Avatar
    Ah oke, deci sa ma intorc mai tarziu. Multumesc.

    ---------- Post added 16-05-2022 at 19:10 ----------

    Chestia e ca eu nici la floare nu pot ajunge, ca e inchisa pestera, adica sunt crengi etc in fata, la aia ma referam.

  3. #403 SP
    Manager paul's Avatar
    Update + Call of the Mountain gameplay:

  4. #404 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Am testat aseara noul patch.
    Se observa o imbunatatire semnificativa in Performance Mode, au optimizat Temporal AA si nu mai are shimmer deloc, doar ca in continuare e low-res (evident), eu tot 30 fps prefer, altfel pierzi toate texturile alea 4K superbe.

    La ce politica are Sony acum..sunt curios ce iese mai intai, HFW pe PC, sau PS5 Pro. E nevoie neaparat de 4K60 pt jocul asta.

  5. #405 SP
    Member Prototype93D's Avatar
    Horizon Forbidden West – Major Update – Patch 1.14
    https://www.reddit.com/r/horizon/com...ate_patch_114/

  6. #406 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    1.14? Pai 1.15 s-a anuntat la state of play ca ar fi disponibil chiar dupa si a doua zi a iesit 1.16 fiindca Guerilla a scos patch-ul 1.15 cu bug-uri!! Nu mai puteam incarca save game-ul, nu puteam continua jocul dupa update-ul 1.15. M-am speriat ca am jucat 60 de ore si nu voi mai putea continua jocul, am sters jocul si l-am reistalat, am vazut ca isi cere update la 1.16 si apoi din fericire mi-a incarcat save-ul si am putut continua jocul, altii cica s-au ales cu fisiere corupte ireversibil.

    Following update 1.15, players on both the PlayStation 4 and 5 reported that they experienced crashes that corrupted game saves created before the major update where a job was in progress. The bad news is that it doesn’t look like lost saves can be recovered. But the good news is, the issue has been promptly fixed and shouldn’t happen again provided that you download the update
    https://www.playstationlifestyle.net...t-update-1-16/

    ---------- Post added 06-06-2022 at 13:17 ----------

    Nu stiu cum lanseaza mai nou multi jocuri cu probleme, nu trebuia pus pe piata jocul asta cu problemele de grafica ce le avea in performance mode. Ultimul patch a rezolvat asta si se vede acum bine, eu tot in resolution mode prefer sa-l joc dar este o diferenta de la cer la pamant cum arata acum performance mode si cum arata inainte de patch!

  7. #407 SP
    Manager paul's Avatar
    PS5 Patch 1.16: 60FPS Performance Mode Finally Fixed!:

  8. #408 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Ma bucur ca l-am pus jos pentru Elden Ring ca acum sa-l pot continua cu toate fix-urile astea .

  9. #409 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Vai de capul meu cat de mult content e in jocul asta.
    Am ajuns la level 20, am 33 ore de joaca, ~23% ore din joc terminat.
    Ma bucur de el, fac tot ce pot in jurul meu inainte de a trece la alt main quest.
    Am intalnit destul de multe buguri, in ciuda patchurilor.

    Eu nu stiu cum reusiti sa-l terminati asa repede.
    Mie jocurile open world mi se par din ce in ce mai obositoare. Nu o zic ca pe ceva neaparat negativ, ci doar ca relaxarea s-a transformat intr-un job. Am zile in care prefer un film in loc sa ma joc HFW, parca ma pune cineva la munca cand ma joc.

  10. #410 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by cosmin1088 View Post
    Mie jocurile open world mi se par din ce in ce mai obositoare. Nu o zic ca pe ceva neaparat negativ, ci doar ca relaxarea s-a transformat intr-un job. Am zile in care prefer un film in loc sa ma joc HFW, parca ma pune cineva la munca cand ma joc.
    Mie mi-a luat 83h ca sa-l fac aproape complet (mi-au mai ramas doar 2 curse + jocu ala stupid gen board game), dar sincer, daca as fi simtit vreun moment ca-l fac doar ca sa fie si sa simt ca muncesc cand ma joc, renuntam la el instant.
    Sunt unele jocuri asa si le dau abandonez imediat ce inceteaza sa mai fie fun.

  11. #411 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    E putin love-hate la jocul asta. L-au RPG-izat si mai mult (as fi preferat sa ramana light rpg, cum era HZD), dar overall e extrem de bun.
    Eu il si lungesc mai mult decat trebuie, as vrea sa fac toate pouch upgrades, ca la HZD. Dar la Machine Strike o sa dau si eu skip clar.
    Sper ca Hunting Grounds sunt ok. Erau cateva in HZD care m-au disperat.

    Chiar si pe easy, e destul de greut. Daca nu iti imbunatatesti echipamentul constant, nu folosesti elemental damage in functie de inamic, si nu dai heal in timpul luptelor, ti-o cam iei. Cel putin pe clasa Hunter, unde am investit cele mai multe puncte.
    Iar pentru upgrade-uri te forteaza sa faci grinding, sa aduni cristale, sa-ti faci upgrade job-uri, sa te rogi sa pice machine parts etc. Era mult mai usor sa faci asta in HZD.

  12. #412 SP
    Member smits's Avatar
    L-am gatat si eu vineri. Astept sa apara al treilea acum.
    Intre timp voi mai "explora" harta.

  13. #413 SP
    Member Antiohh's Avatar
    nu este prevazut ceva DLC?

  14. #414 SP
    Member rzv31's Avatar
    Quote Originally Posted by cosmin1088 View Post
    Vai de capul meu cat de mult content e in jocul asta.
    Am ajuns la level 20, am 33 ore de joaca, ~23% ore din joc terminat.
    Ma bucur de el, fac tot ce pot in jurul meu inainte de a trece la alt main quest.
    Am intalnit destul de multe buguri, in ciuda patchurilor.

    Eu nu stiu cum reusiti sa-l terminati asa repede.
    Mie jocurile open world mi se par din ce in ce mai obositoare. Nu o zic ca pe ceva neaparat negativ, ci doar ca relaxarea s-a transformat intr-un job. Am zile in care prefer un film in loc sa ma joc HFW, parca ma pune cineva la munca cand ma joc.
    La fel si eu, am jucat puternic la inceput, multe side questuri, tot incercam sa evit main questurile pana deja a inceput sa devina monoton, mereu cand intram sa continui sa joc parca tot incercam sa trag de mine; din pacate la multe open world-uri patesc asa, deoarece devin rapid repetitive. Am jucat si eu destul pana sa-l termin, si chiar mi-a parut rau ca l-am terminam fiindca au ramas multe lucruri neterminate dar deja ma plictisisem grav de el, eram curios doar de final, si nu aveam rabdarea necesara sa iau o pauza si sa imi revina cheful.

  15. #415 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Voi juca si eu Horizon Forbidden West (dar m-am gandit ca astept DLC-ul). Cred ca abordarea cea mai buna cu acest tip de jocuri este sa urmezi misiunile principale, apoi sa faci sidequesturi. Mie imi pare rau ca am facut asa multe sidequesturi la AC Valhalla incat nu am mai avut dupa rabdare sa termin misiunile principale. Cum zicea si Razvan, daca simt ca jocul e o povara il las jos in secunda 2. Ma joc ca sa ma distrez, nu ca sa consum timpul liber pe care il am (si ala putin). Daca vreau mai mult si consider ca merita, fac si side-questuri dupa aceea. Mai greu in jocurile care-ti blocheaza sidequesturile dupa ce atingi anumite stadii.

  16. #416 SP
    Member smits's Avatar
    Va fi sigur ceva dlc.

  17. #417 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    Eu am inceput New Game + (ultra hard) ,dar am uitat de vanzatorul ala ce are disponibile (doar o data) niste moduri pt arme super tari , cu criticals / long range etc. iar pt NG+ isi va face restock . Nu am avansat prea mult si o sa-l reiau . Pana la iarna sau cand vor scoate DLC-ul , sper sa ajung la final si pe dificultatea asta .

  18. #418 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Quote Originally Posted by Antiohh View Post
    Voi juca si eu Horizon Forbidden West (dar m-am gandit ca astept DLC-ul). Cred ca abordarea cea mai buna cu acest tip de jocuri este sa urmezi misiunile principale, apoi sa faci sidequesturi. Mie imi pare rau ca am facut asa multe sidequesturi la AC Valhalla incat nu am mai avut dupa rabdare sa termin misiunile principale. Cum zicea si Razvan, daca simt ca jocul e o povara il las jos in secunda 2. Ma joc ca sa ma distrez, nu ca sa consum timpul liber pe care il am (si ala putin). Daca vreau mai mult si consider ca merita, fac si side-questuri dupa aceea. Mai greu in jocurile care-ti blocheaza sidequesturile dupa ce atingi anumite stadii.

    Da si nu. Sunt foarte multe side-questuri care aduc imersiune, cunosti mai bine personajele, istoria triburilor, lore-ul, esti mai motivat sa salvezi planeta, etc. E bine sa le faci in paralel cu main quests. Cred ca cel mai ok e sa faci intai main questurile pana in punctul in care obtii tot special gear-ul. Eu de exemplu inca nu pot sa trec de metal flowers si nici nu am underwater breather (no spoilers, l-au prezentat in trailer), asa ca va trebui sa ma intorc in punctele alea de pe harta. Puncte care sunt marcate cu "?" pana ajungi la ele, astfel incat nu stii ca te duci degeaba la ele.

  19. #419 SP
    Member smits's Avatar
    Eu am lasat toate alea pentru la final.

    Gatat story, acum pot face curatenie.

  20. #420 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Precum zice Cosmin e bine sa faci si side quest-uri o data cu misiunile principale, iti faci si XP, deblochezi unele abilitati si jocul e mai OK asa avand mai multa interactiune cu lumea si povestea.
    Eu am bagat 92 de ore in el si nu am intampinat greutati la cat XP/Healt/Abilitati/ mi-am facut. Am folosit mult cam aceleasi tipuri de arme si nu am folosit de loc prastile, capcanele, arma aia cu discuri. Am avut un arc pentru long range care avea sageata si pt rupt parti de pe masini, cu un foc dadeam jos armele si la mamuti, Icestorm Boltblaster cu sageti de gheata, plasma si curent iar cu asta paralizam rapid masinile, am folosit sulite cu capu explosiv si unu ce facea damage chiar si dupa ce se infigea si spargea si componente, arcul normal middle range, arcul short range.
    Grafica are momente woow, am ajuns in Plainsong noaptea, what an eye candy treat pe OLED!! Dar mai de mult zicea cineva pe aici ca jocul arata sters! Din ce vazuse-m pe youtube eu l-am contrazis dar trebuie sa-i dau dreptate, in multe locuri zici ca este lipsit de contrast, au bagat si foarte multa ceata probabil sa nu aibe probleme cu draw distance/pop in. Mi-a placut mult grafic din locul unde incepe jungla/oceanul si imi pare rau ca cea mai faina zona, pe acolo pe langa San Franciso am avut cele mai putine misiuni.
    Parca totusi mi-a placut mai mult partea intai si parca la combat overall Ghost of Tsuhima a fost mult mai entertaining.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 21 of 25 FirstFirst ... 11 19 20 21 22 23 ... LastLast

Similar Threads

  1. Weird West By paul in forum Console Club
    Replies: 6 Last Post: 22-12-2021, 19:42
  2. Enslaved: Odyssey to the West By ReNeGaDe124 in forum Console Club
    Replies: 138 Last Post: 25-05-2020, 21:48
  3. Dead Rising 2: Case West Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 5 Last Post: 08-01-2011, 09:55
  4. Dead Rising 2: Case West By RonanN1 in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 17 Last Post: 01-01-2011, 00:02
  5. Data de lansare pentru Dead Rising 2: Case West By erik95 in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 14-12-2010, 21:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts