Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 25 of 25 FirstFirst ... 15 23 24 25
Results 481 to 491 of 491

Thread: Horizon Forbidden West

  1. #481 SP
    Member rzv31's Avatar
    Quote Originally Posted by lucicleric View Post
    Au reusit sa bage si chestii lgbt ca sa fim politicaly correct. Primul caracter feminin ce nu a fost oversexualized....l-au stricat si pe asta de dragul minoritatilor
    Gata, au facut-o pe Aloy gay peste noapte?

  2. #482 SP
    Member iliedobre's Avatar
    multumim de spoiler. Nu pot sa imi dau seama de ce va mai deranjeaza chestiile astea in 2023, fugiti toti pe metacritic sa ii dati nota mica ca va da peste cap "valorile morale". De asta nu puteti sa va bucurati de unul din cele mai bine facute jocuri ever, gameplay, story samd.

    ---------- Post added 21-04-2023 at 14:13 ----------

    defineste oversexualized, pls. discutiile astea le puteti avea cu buncii vostri la masa de paste, nu pe un forum de gaming in 2023.

  3. #483 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Eu nu am nimic cu nimeni, nici nu stiu la ce se refera in Horizon, dar definita unui joc oversexualized e AC Odyssey, in care personajul principal avea oportunitatea sa o faca cu: femei, barbati, femei casatorite (iar sotul era de acord), batranele, am ramas perplex sa vad cat de multe scene de genul inutile erau. In witcher 3 macar mai aveau un sens, un triunghi amoros, o intriga... daca nu este esential pentru developmentul personajului, eu zic ca ne putem abtine de la scene amoroase, fie ele si cu heterosexuali.

  4. #484 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Uf, daca va deranjeaza ce vedeti in jocuri bazate pe fapte istorice, cum e AC Odyssey, sa nu incercati sa studiati istoria.

  5. #485 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Ma refer ca a fost ridicata in slavi cand a aparut primul joc si pe buna dreptate....nu e plina de clisee inutile, nu o vezi in outfituri super revealing etc. Dar s-au gandit si ei sa fie politicaly corect ca il deranjeaza pe nicu din coltul strazii din america ca vezi domle trebuie sa avem un cliseu de genul lgbt.
    Nu o sa ma faca sa urasc caracterul sau jocul in sine...dar sunt detalii total inutile. Povestea avea sens si fara ele.

  6. #486 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Am facut aceiasi prostie pe care am facut-o si la 1.
    Am jucat jocul day 1, terminat, lasat timp de mai bine de 1 an pana a iesit DLC-ul, luat DLC-ul instant si cand m-am bagat in el...pauza...

    Jocul are un learning curve ff greu, iar odata ce ti-a iesit din reflex schema de control si ce face fiecare sageata si cum faci fiecare lucru...nu prea inteleg cum ai putea sa te intorci la cunostiintele alea in cateva minute

    DLC-ul de la primul joc nici nu am reusit sa-l mai joc si a ramas asa, din pacate.

    Dar acum parca ma incapatanez putin, desi in ~20 de minute, am reusit cu greu sa inteleg anumite chestii, gen sliding cand alergi sau dodge, dar tot nu am inteles de ce-mi pune mereu slow motion cand trag sau de ce am reusit sa omor aia 2 hipopotami de la inceputul regiunii noi, cu doar 2-3 sageti, fara sa fac nimic special
    Iar pana am reusit sa ajung la tipu ala sa-mi dea misiunea ca sa pot incepe DLC-ul...oh boy... am zburat pe lighioana aia si nu reuseam sa cobor, dupa care nu gaseam pe ce punea scutu pentru glide, dupa aia nu ajungea la el, pentru ca au si ales o locatie imbecila unde nu poti ateriza cu pasarea sau sa ajungi cu glide

    Also, e prima data cand il joc pe un ecran care suporta HFR si am acces la modul Ballanced (parca asa-i zice aici).
    Eu jocul de baza l-am jucat in 30fps, pentru ca diferentele grafice intre moduri erau mult prea evidente.

    Acum am schimbat de cateva ori intre 30fps si acest mod Ballanced de 40fps si...arata mult mai nasol decat vazusem in videos de comparatie, desi nu la fel de nasol ca in modul 60fps.
    Eu ramasesem cu impresia ca acest mod 40fps este 90/95% identic cu cel de 30fps, dar mi se par mult mai mari diferentele

    Voi in ce mod jucati?

  7. #487 SP
    Member cosmin1088's Avatar
    Eu joc orice single player in 30 fps unde este disponibil, dar e important ca jocul sa aiba un input lag scazut.
    Sunt anumite jocuri (Witcher 3 cu PS5 patch, Forspoken) care adauga input lag enorm cand activezi RT, sau alt exemplu: Gears of War 1 pe X360 (din cauza MSAA). Witcher 3 adauga vreo 65ms extra latenta, si e oribil de jucat.
    Dar HFW mi s-a parut perfect in 30fps, daca si DLC-ul e la fel, eu nu m-as complica cu 40fps. Conteaza foarte mult si cat de mare e TV-ul si cat de aproape il privesti.

    Legat de pauza intre jocuri, si eu urasc sa ma intorc la un joc pentru ca am uitat tot, story, gameplay.
    Eu de obicei sunt atat de in urma cand ma apuc de un joc ca e deja complete edition, dar daca ma apuc de un DLC/sequel, ma uit la 1-2 recap-uri pe youtube. HFW mi se pare ca explica in meniu toate miscarile, deci e usor sa le citesti si sa-ti reamintesti. Si daca devine prea greu, story/easy mode ftw! Eu il joc pentru poveste, explorare, grafica. Nu am nevoie de frustrari, vreau sa ma relaxez.

  8. #488 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    De aia nu ma interesează nici pe mine DLC-uri! Cine mai știe să-și controleze cum trebuie personajul dupa o perioadă lungă de timp? As fi jucat si DLC la Ghost of Tsushima dar jocul avea combat pe care trebuia să-l inveti progresiv, tot felul de miscari, arme, puteri......

  9. #489 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Tocmai asta e faza. In genul asta de jocuri, trebuie sa bagi un tutorial cat mai complex, care poate fi sarit - desigur - de cine vrea, dar sa existe acolo pentru cei care au terminat jocul cu 1 an inainte
    Si cand spun complex, nu ma refer doar la miscat camera si personajul, ci la skills, la crafting, la cum scanezi lighioanele ca sa vezi cum le poti distruge...

    Am reusit sa mai joc putin si sa mai reinvat niste chestii, dar tot nu mai stiu ce si cum faceam pentru upgrades, pentru armuri, arme, samd si nici nu gasesc ceva tutorial despre asta.

    Totodata, acum ca am revenit in el, in continuare mi se pare absolut gorgeous si plin de tot felul de detalii, dar pe partea de animatii este inca jalnic. Nu au reparat problema cu daramatul la hit si animatia aia de 30 de minute pana se ridica

    Am vazut ca au introdus ceva toggle pentru auto pick-ul si remove animation, dar auto pick-up ala functioneaza doar la 2-3 plante/bete si daca vrei mai mult, tot trebuie sa apesi pe buton.
    Nu au introdus auto loot sau macar cand tii apasat pe triunghi ca sa vezi ce e in loot, sa nu mai fie nevooie sa apesi iar pe buton ca sa poti lua ce e inauntru

    Anywho - multe de spus, mostly de rau, de la poveste la locatie la animatie si la acting, dar overall este placut sa ignor tot si sa ma plimb pe harta, omorand dihanii si doar pentru asta merita jocul si/sau dlc-ul.

  10. #490 SP
    Manager paul's Avatar
    Forbidden West are vanzari de 8.4 milioane unitati. Franciza un total de 32.7 milioane unitati: 20 Years of Guerrilla: The Story of a PlayStation Studio – PlayStation.Blog
    Attached Images Attached Images horizon_sales.jpg

  11. #491 SP
    Manager paul's Avatar
    Complete Edition, 6 octombrie:
    - Horizon Forbidden West for PS5
    - Burning Shores DLC for PS5
    - Digital soundtrack
    - Digital art book
    - Horizon Zero Dawn Vol. 1: The Sunhawk digital comic book
    - In-game items:
    -- Extras in Photo Mode (special pose and face paint)
    - In-game items unlocked via story progression:
    -- Carja Behemoth Elite outfit ·Carja Behemoth Short Bow
    -- Nora Thunder Elite outfit
    -- Nora Thunder Sling
    -- Apex Clawstrider Machine Strike piece
    -- Resources pack

    PC, early 2024.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 25 of 25 FirstFirst ... 15 23 24 25

Similar Threads

  1. Weird West By paul in forum Console Club
    Replies: 6 Last Post: 22-12-2021, 19:42
  2. Enslaved: Odyssey to the West By ReNeGaDe124 in forum Console Club
    Replies: 138 Last Post: 25-05-2020, 21:48
  3. Dead Rising 2: Case West Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 5 Last Post: 08-01-2011, 09:55
  4. Dead Rising 2: Case West By RonanN1 in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 17 Last Post: 01-01-2011, 00:02
  5. Data de lansare pentru Dead Rising 2: Case West By erik95 in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 14-12-2010, 21:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts