Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 17 of 19 FirstFirst ... 7 15 16 17 18 19 LastLast
Results 321 to 340 of 368

Thread: Returnal

  1. #321 SP
    Member gabridinu's Avatar
    Mi se par unpic mai usor de batuti. La bossi poti face tactici. Unul sta intr o parte si altul in cealalta parte si asa e mai usor de omorat.

    Singura chestie naspa e aia cu resursele dar sper sa fixele cu un patch.Greu gasesti viata. Si e cam riscant sa incerci malformatii dealea. Eu nu prea am noroc si sunt dealea naspa.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #322 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai daca ar face altfel cu resursele ar fi prea usor. Asa au balansat jocul.

  3. #323 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Despre ce update se vorbeste care iti da posibilitatea sa salvezi progresul? S-a facut ceva sa simplifice dificultatea, poti salva oricand si sa reiei de la savegame sau daca mori aia e si o iei de la inceput? Nu am PS5 dar din ce am vazut imi place atmosfera din jocul asta fiind si fan sci-fi dar nu mai am nervi sa joc jocuri foarte grele si daca mor la un boss sa o iau de la inceput tot nivelul.

  4. #324 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar
    Nu e save game propriu-zis. Ai posibilitatea sa suspenzi ciclul si sa inchizi jocul. Pana acum, pentru a nu pierde progresul trebuia sa pui consola in rest mode, ceea ce insemna, de asemenea, ca nu aveai posibilitatea sa joci alt joc fara sa pierzi progresul din Returnal.

    Insa daca reincepi de unde ai suspendat si mori, va trebui sa reiei ciclul de la inceput.

  5. #325 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    @Srachi In roguelite-uri e normal sa mori si sa iei de la inceput (tot jocul, nu doar nivelul).
    Nu trebuie sa te enervezi, ci sa folosesti fiecare esec ca o invatatura de minte pentru data viitoare.
    Daca ai termina jocul asta fara sa mori nu ar dura mai mult de 5-6 ore si cred ca ai fi dezamagit de el.
    Si chiar daca mori, nu mori degeaba deoarece in continuu upgradezi arme si primesti abilitati noi.
    Dar invatarea jocului, comportamentul inamicilor si descoperirea tacticilor e cel mai important progres dupa parerea mea.

  6. #326 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Quote Originally Posted by sexbobomb91 View Post
    @Srachi In roguelite-uri e normal sa mori si sa iei de la inceput (tot jocul, nu doar nivelul).
    Nu trebuie sa te enervezi, ci sa folosesti fiecare esec ca o invatatura de minte pentru data viitoare.
    Daca ai termina jocul asta fara sa mori nu ar dura mai mult de 5-6 ore si cred ca ai fi dezamagit de el.
    Si chiar daca mori, nu mori degeaba deoarece in continuu upgradezi arme si primesti abilitati noi.
    Dar invatarea jocului, comportamentul inamicilor si descoperirea tacticilor e cel mai important progres dupa parerea mea.
    Subscriu eu am murit doar de cateva ori si mi s-a parut super scurt. Bine, mai e si foarte repetitiv (in ciuda a ceea ce zice lumea ca poate fi jucat la infinit). Ca sa iti placa trebuie sa intri in psihicul de ,,impusc si feresc,, , pentru ca se simte foarte bine din acest punct de vedere. Daca il vei percepe ca pe o poveste clasica cu story si abia astepti sa ,,termini,, jocul, vei ramane dezamagit (ca si in cazul meu).

  7. #327 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Returnal castiga "Best Game" din partea BAFTA Games Awards!


  8. #328 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by Antiohh View Post
    Subscriu eu am murit doar de cateva ori si mi s-a parut super scurt. Bine, mai e si foarte repetitiv (in ciuda a ceea ce zice lumea ca poate fi jucat la infinit). Ca sa iti placa trebuie sa intri in psihicul de ,,impusc si feresc,, , pentru ca se simte foarte bine din acest punct de vedere. Daca il vei percepe ca pe o poveste clasica cu story si abia astepti sa ,,termini,, jocul, vei ramane dezamagit (ca si in cazul meu).
    Am terminat main story in 10 ore si 5 deaths. Mie mi s-a parut suficient de lung asa, chiar imi era dor de un joc mai scurt si concentrat; in ultimul timp toata lumea vad ca lanseaza doar jocuri open world care iti mananca peste 50 de ore din viata. Inca nu m-am plictisit, cred ca o sa mai joc inca 10 ore sa iau platina. Colectibilele sunt mult mai usor de gasit dupa ultimele patchuri, si daca iei in considerare si DLC-ul recent adaugat chiar nu poti sa spui ca nu are destul content.

  9. #329 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    Am terminat main story in 10 ore si 5 deaths. Mie mi s-a parut suficient de lung asa, chiar imi era dor de un joc mai scurt si concentrat; in ultimul timp toata lumea vad ca lanseaza doar jocuri open world care iti mananca peste 50 de ore din viata. Inca nu m-am plictisit, cred ca o sa mai joc inca 10 ore sa iau platina. Colectibilele sunt mult mai usor de gasit dupa ultimele patchuri, si daca iei in considerare si DLC-ul recent adaugat chiar nu poti sa spui ca nu are destul content.
    Super scurt in raport cu un joc AAA, cu pret de lansare ridicat. Ei l-au vandut ca pe un joc ,,mare,,. Depinde si ce asteptari ai. Daca era cotat precum Hades, atunci intelegeam. Bine, sa se ia in considerare grafica mult mult superioara.

    Dar da, si eu sunt satul de openworlduri, inclusiv Elden Ring cu aceiasi bossi reciclati de o gramada de ori (a nu se intelege ca mi se pare un joc prost, doar ca nu au continut de 130ore + sau cat pretind ei. au bagat chestii artificial). Jocurile oricum pot fi foarte ieftine (daca le iei si le revinzi) asa ca nivelul de calitate al unui joc/oră este cel mai important criteriu pentru mine. Cand aud de jocuri 50ore + imi vine greu sa intru in ele. Si nici nu imi vine sa fac doar main questurile si sa las sidequesturile deoparte, pentru ca uneori contin chestii relevante. Uneori Less is More.

  10. #330 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pfoai cand va aud ca l-ati terminat in 6-10h si 5-10 morti

    Eu am peste 50h in joc si cred ca peste 80 de morti si inca nu am reusit sa bat ultimul boss (am ajuns o singura data la el) si tot mor prin ultimul nivel, dar culmea...nu ma deranjeaza si cumva nici nu ma grabesc sa-l termin.

    Chiar imi place faptul ca orice m-as juca si as termina, ma pot intoarce oricand cu drag la el, sa fac un run de 2-3h, sa mor dintr-o prostie si apoi sa fac iar o pauza de cateva saptamani/luni

  11. #331 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Mie gameplay loop-ul mi se pare foarte straight forward. Nu ma pricep la shootere si le joc foarte rar, asa ca ma asteptam sa am dificultati cu Returnal insa nu a fost cazul. Cred ca trebuie abordat mai degraba ca un bullet hell decat ca un shooter conventional. La fiecare lupta mai intensa ma las purtat de ritmul proiectilelor inamice si asta da roade de fiecare data: nu sunt atent unde trag eu, doar tin apasat R2 si incerc sa ma feresc de orice vine spre mine. Dupa ce am incercat fiecare arma am ramas exclusiv la Hollowseeker si Electropylon Driver tocmai pentru ca nu trebuie sa fii atent la ce faci.


    Desi nu prea ajuta intr-un boss fight, Adrenaline Leech e OP si merita luat de fiecare data. In ultimul nivel gasesti mereu multe caracatite care mor usor si iti incarca adrenaline level repede, deci ajungi full hp cat ai clipi. L-am terminat de 2 ori pana acum, prima data aveam artefacte luate la intamplare si m-am chinuit putin, dar a doua oara am mers pe un build defensiv si nu m-a mai atins nimic. Adrenaline Leech + Resinous Shield + ceva parazit care scade numarul de inamici necesari ca sa cresti adrenaline level + toti banii in evolutii de integrity / protection.

  12. #332 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Abia astept sa-l rejoc. Mie cel mai mult mi-a placut arma Hollowseeker insa cum pun mana pe Electropylon Driver cu ea continui.
    Jucat cu sunetul pe casti, Returnal e super belea

  13. #333 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Jocul a primit cateva patch-uri care l-au facut mai usor - unii inamici sunt mai slabi, primesti item-uri mai bune, etc.
    Daca l-ati jucat la lansare si vi s-a parut prea greu, mai dati-i o sansa.

  14. #334 SP
    Junior Member andreics96's Avatar
    Azi l-am început și eu, dar nu am avut timp prea mult, am murit de vreo 3-4 ori și am ajuns pana am luat sabia pentru Melee și cheia pentru casa, dar jocul este foarte bun, m-a ținut captivat maxim, recomand mai ales acum ca e la oferta la altex, și a fost și la emag dimineața. Abia aștept sa mai prind câteva ore sa intru iar

    Trimis de pe al meu KB2003 folosind Tapatalk

  15. #335 SP
    Member TravisPastrana's Avatar
    Incredibil cum este jocul asta! Dupa ce am facut platina la Horizon, urmat de putina pauza si niste Fortnite ici colo am zis ieri totusi sa ma apuc de Returnal daca tot l-am luat. Am vazut un full playthrough cand a aparut dar nu este termen de comparatie cu a te uita si a juca.
    Am intrat in joc, si am inceput explorarea unde m-am pierdut incercand artefacte, paraziti, citit descrierile la monstri, iar de lupte nu mai am ce sa zic.

    In aproximativ 2h30m, si vreo 3 morti, toate din greseala mea am ajuns la Phrike pe care l-am doborat din prima. A fost destul de challenging dar nimic exagerat, poate si pentru ca aveam aproape 200% Integrity si un Tachyomatic Carbine cu proficiency 6 si Critical Hit. Dupa Phrike inca un pic de explorat si direct in Biome 2, unde nu au trecut nici 10 minute si am cazut intr-o groapa in care era si un Octodaddy cu un cub in loc de cap ce m-a aranjat destul de repede din neatentia mea.

    Abia astept sa intru si astazi pentru a continua aventura. Sper sa gasesc noi arme si artefacte. Momentan sunt foarte multe pistoale, Tachyomatic Carbine si Spitmaw Blaster. Trebuie sa fac ceva special pentru a aparea mai multe arme sau apar pe masura ce avansez/mor etc? Ma intereseaza Hollowseeker si Electropylon Driver de care am auzit numai lucruri bune.

  16. #336 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Quote Originally Posted by TravisPastrana View Post
    Incredibil cum este jocul asta! Dupa ce am facut platina la Horizon, urmat de putina pauza si niste Fortnite ici colo am zis ieri totusi sa ma apuc de Returnal daca tot l-am luat. Am vazut un full playthrough cand a aparut dar nu este termen de comparatie cu a te uita si a juca.
    Am intrat in joc, si am inceput explorarea unde m-am pierdut incercand artefacte, paraziti, citit descrierile la monstri, iar de lupte nu mai am ce sa zic.

    In aproximativ 2h30m, si vreo 3 morti, toate din greseala mea am ajuns la Phrike pe care l-am doborat din prima. A fost destul de challenging dar nimic exagerat, poate si pentru ca aveam aproape 200% Integrity si un Tachyomatic Carbine cu proficiency 6 si Critical Hit. Dupa Phrike inca un pic de explorat si direct in Biome 2, unde nu au trecut nici 10 minute si am cazut intr-o groapa in care era si un Octodaddy cu un cub in loc de cap ce m-a aranjat destul de repede din neatentia mea.

    Abia astept sa intru si astazi pentru a continua aventura. Sper sa gasesc noi arme si artefacte. Momentan sunt foarte multe pistoale, Tachyomatic Carbine si Spitmaw Blaster. Trebuie sa fac ceva special pentru a aparea mai multe arme sau apar pe masura ce avansez/mor etc? Ma intereseaza Hollowseeker si Electropylon Driver de care am auzit numai lucruri bune.
    Armele o sa le descoperi in urmatoarele biome-uri. Accesoriile le vei descoperi doar daca duci cuburile alea la teleporterele de dupa bosi.

  17. #337 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^As adaugă și recomandarea personala de a nu debloca iteme decât dacă vrei să îți faci jocul puțin mai dificil. Cam tot ce se poate debloca e destul de slab și îți scad șansele să găsești Adrenaline Leech. Aproape am luat platină și am deja 20 de ore de joc, in timpul asta nici măcar o dată nu m-am bucurat de itemele noi.

  18. #338 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Quote Originally Posted by Espiritus View Post
    ^As adaugă și recomandarea personala de a nu debloca iteme decât dacă vrei să îți faci jocul puțin mai dificil. Cam tot ce se poate debloca e destul de slab și îți scad șansele să găsești Adrenaline Leech. Aproape am luat platină și am deja 20 de ore de joc, in timpul asta nici măcar o dată nu m-am bucurat de itemele noi.
    O sa urmeze un farm lung si plin de reset-uri daca doresti platina estimez ca o sa iti ia inca pe atat, depinde mult de noroc

  19. #339 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Am mai auzit legenda asta, dar cred că e de pe vremea lansării jocului, înainte de patchuri. Când am scris mesajul ăla mai aveam de luat doar 3 ciphers in biome 2 până la platină. Grindul mi s-a părut super rezonabil, și faptul că m-a motivat sa fac speedrun in căutarea colectibilelor a dat jocului o noua dimensiune. Jucat pe repede înainte cu mecanica de dash-melee-jump se simte ca un platformer 3D - pretty fun!

  20. #340 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    ^ Yep, level design-ul pune mult accent pe platforming si e foarte fain cand intri in flow-ul jocului .

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 17 of 19 FirstFirst ... 7 15 16 17 18 19 LastLast

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts