Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 11 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 ... LastLast
Results 101 to 120 of 204

Thread: Demon’s Souls Remake

  1. #101 SP
    Member geo971986's Avatar
    intrebare pentru cei care au jucat si versiunea veche. Inafara de grafica, vine cu ceva nou, extra? In cazul in care nu sunt atat de impresionat de grafica, merita sa il cumpar?

  2. #102 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Eu am jucat doar originalul. Din ce am inteles, e cam acelasi joc in proportie de 99%.

    Daca ai un PS3, nu cred ca merita investitia. Cel putin deocamdata.

  3. #103 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Ma, sincer, doar faptu ca poti juca la 60 fps si deja diferența tre sa fie enorma. Cu siguranță e mult mai plăcut de jucat pe PS5.

  4. #104 SP
    Member SeCeX's Avatar
    L am teminat pe ps3 vara trecuta si pe ps5 ieri, merita daca esti fan soulsborne, cum a zis si colegul de mai sus, aceleasi mecanici dar intr un pachet mult mai cizelat, care arata si se misca incredibil.

  5. #105 SP
    Member KurtKnispel's Avatar
    Sa lamurim un pic lucurile, n-am reusit sa ma fac inteles:

    1. Daca deja deţii un PS3, nu meritā investiţia intr-o consola de 500€ + 70€, doar ca sa joci noul DeS. Macar pentru doi, trei ani.

    2. Dar daca dispui de banii astia, evident ca merita sa-l joci la noile standarde, nu incape discutie.

    Iar peste toate astea ar mai fi si persoanele ca mine. La ultimele generatii de console am asteptat intotdeauna variantele ulterioare de console. Am avut prea multe probleme cu modelele day one. Mi-am invatat lectia.

  6. #106 SP
    Member geo971986's Avatar
    Eu te-am inteles perfect iar raspunsul tau a confirmat si banuielile mele.

    L-am platinat pe 2x pe ps3 (inca il mai am) si il stiu destul de bine, deci daca nu vine cu nimic extra inafara de grafica si framerate in cazul meu nu prea se renteaza la acest pret.

  7. #107 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Eu am ps3 am si ps4. Nu am jucat jocul pe ps3 pt ca primul joc in stil souls a fost Bloodborne. Mi-a placut foarte mult si mi-am luat si Darksouls 3 care e foarte bun si el. Vreau neaparat sa joc si Demons Souls dar voi astepta sa-l joc pe ps5. Totusi nu sunt atat de nerabdator incat sa ma zgarii pe ochi pt a prinde un ps5 cand intra stocuri. Sunt sigur ca voi juca jocul asta intr-o zi dar...good things happen to those who wait. Har Domnului avem pe ce ne juca jocuri excelente. Ps4 are o librarie enorma. Daca ai deja un ps4 nu merita absolut de loc sa te agiti pana nu apare versiune 2 de ps5. Pe atunci o sa iei jocul asta la maxim 20 euro. + o gramada de multe altele aparute intre timp si o sa ai si o consola stabila cu sanse minime de erori si probleme hardware.

  8. #108 SP
    Member geo971986's Avatar
    Cam pe ideea asta merg si eu. Am jucat toate dark souls si bloodborne, cu siguranta il voi lua si pe asta dar la timpul potrivit.

  9. #109 SP
    Member codpin's Avatar
    Cand am jucat prima oara jocul asta pe PS3 in 2009, am fost uimit de cat de brutal este si cat de mult ma chinui la majoritatea bossilor. L-am terminat dar cu multe cheese si summons.

    Apoi am continuat cu Darks Souls 1, Dark Souls 2, Bloodborne, Dark souls 3, Nioh, Sekiro si cam orice alt joc souls like care a mai aparut.

    Si cumva in mintea mea, Flamelurker era ceva gen Orphan of Kos ca si nivel de dificultate, agresivitate si badass.

    Si intru azi, cu un build low lvl (20 si putin) cu o sabie neupgradata si fac tot nivelul 2-2 si ajung la boss fog gate. Trag aer in piept si zic ce o fi o fi. Am pierdut eu mult mai multe souls in viata mea decat am acum pe mine. Si intru.



    Si il bat din prima. Easy. Nici nu m-am stresat prea tare.

    Deci pur si simplu am ramas uimit de ce fel iti poate juca feste memoria si cat de mult am evoluat de atunci si pana acum.

    PS - ma bucur ca bossul asta a ramas totusi la fel de badass precum mi-l aminteam. Plus sound design de nota 10. Bv BluePoint!

  10. #110 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Eu zic ca jocu asta e mai ușor si din cauza framerate-ului, dacă joci pe performance. Bineînțeles, dupa ce ai terminat atâtea jocuri From isi spune cuvântul si antrenamentul.

  11. #111 SP
    Member codpin's Avatar
    Si dupa aia am murit de dooj de ori la Dragon God I fking hate gimmick fights!

    Sa vad cum mi se par Maneater si Allant (alti doi bossi care m-au zapacit in jocul original). Cu cate jumatate de ora sau o ora pe zi timp liber cred ca il termin de Craciun

  12. #112 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar

  13. #113 SP
    Member caine_rau's Avatar
    Cineva coop? Am level 104

  14. #114 SP
    Member Svart's Avatar
    Am terminat jocul alaltaseara, si a trebuit sa il sterg dupa doua ore, ca incepusem mecanic sa joc pe ng+, in conditiile in care am backlog lung cat Marele Zid Chinezesc.

    Cateva impresii:

    De gameplay nu am ce sa zic, e identic cu cel din versiunea de PS3 din ce inteleg, cu mici qol improvements.

    Grafica e cea mai buna pe care eu am vazut-o pe o consola pana la momentul actual, bluepoint au facut o traba fenomenala, si eu am jucat pe performance.
    Am avut doar o singura problema, nu se incarca jocul, dar dupa un restart a fost ok. In rest zero buguri, zero framedropuri
    Camera e usor enervanta in anumite situatii, in rest totul merge snur. Fata de seria dark souls si Bloodborne jocul e mai scurt, bosii sunt mai usor, majoritatea au murit din prima, dar sunt mai putine checkpointuri, si doua zone sunt enervante rau de tot (3-1 si 5-2, **** you very much)
    In sfarsit pot sa imi definitivez si eu topul From. Pentru mine e cam asa:
    1. Dark Souls 3
    2. Bloodborne
    3. Dark Souls 1
    4. Demon's Souls
    5. Dark Souls 2
    6. Sekiro (asta din pacate nu am reusit sa il termin, not enough skillz )

    De acum pot sa ma gandesc sa vand PS5-ul, si-a facut treaba (joking)

  15. #115 SP
    Member Syni's Avatar
    Un joc superb, și mie mi-a plăcut mult. Într-adevăr este varianta easy mode pentru jocurile Souls și cine vrea sa le încerce ar trebui sa înceapă cu asta pentru obișnuința.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

  16. #116 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar


    ---------- Post added 21-12-2020 at 05:32 ----------


  17. #117 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Stiu ca sunt mai putine checkpoints, dar imi puteti spune va rog daca exista save point inainte de fiecare boss?
    Nu ma descurajeaza dificultatea in sine ci ideea de a fi nevoit sa ma chinui sa ajung iar la boss daca mor.

    Cum este sistemul de save fata de DarkSouls si Sekiro?

  18. #118 SP
    Member Mishy's Avatar
    Sunt checkpointuri la inceputul nivelurilor si la sfarsit dupa ca invingi bossul, dar daca explorezi o sa gasesti scurtaturi care te ajuta sa ajungi mai repede la boss.

  19. #119 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    Asta cu checkpointurile ma aduce in pragul nebuniei! E prima data cand joc asa ceva, nu am jucat nimic din serie, si nu stiu daca sunt eu un jucator extrem de prost sau am inceput cu o clasa proasta ca, in pana mea, dupa o saptamana abia sunt la 1-2, towel knight, si nu pot sa-l dovedesc. Cred ca schimb clasa si o iau de la zero ca nu mai pot, vreun sfat cu ce sa reincep? Acum sunt cu Barbarians. Chiar si asa, cu nervii astia, jocul mi se pare superb, altfel il vindeam a doua zi, ma bucur ca nu l-am jucat pe ps3.

  20. #120 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar
    Dacă ți se pare greu găsește o zona în care sa farmezi și mai faci câteva lv și o sa fie mai ușor
    Apoi contează și arma ce lv are
    Nu își are rostul sa începi de la 0 decât dacă vrei alta clasa

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 6 of 11 FirstFirst ... 4 5 6 7 8 ... LastLast

Similar Threads

  1. Resident Evil 4 Remake By memwarrior in forum Console Club
    Replies: 61 Last Post: 15-09-2023, 05:08
  2. Resident Evil 2 Remake By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 38 Last Post: 15-06-2023, 12:56
  3. Resident Evil 3 Remake By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 49 Last Post: 14-06-2022, 14:25
  4. Replies: 1 Last Post: 01-02-2011, 23:25
  5. Final Fantasy IV Remake By Zombozo in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 14-12-2010, 21:22

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts