Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 62

Thread: Resident Evil 4 Remake

  1. #1 SP
    Banned memwarrior's Avatar

    Resident Evil 4 Remake

    Astia chiar vor sa refaca toata seria.
    Nu-mi displace ideea, dar....Capcom a ajuns o companie de tot rasul daca face REHASH si REMAKE si REBOOT in prostie la Resident Evil. Vreau si ceva nou. Idei bune si originale sunt cu duiumul.

    https://www.videogameschronicle.com/...evil-4-remake/


    Following its reimaginings of Resident Evil 2 and 3, multiple development sources have told VGC that the Resident Evil 4 remake has now entered full production with an estimated release window in 2022.
    Ce ar putea fi de imbunatatit la RE4 care e cel mai bun joc al seriei?
    In afara de grafica...
    Attached Images Attached Images about_bg-about.jpg

  2. #2 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Eu cred ca deja se exagereaza. S-au lenevit? Au intrat in pana de idei?

    Easy money... asta vor.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #3 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Asta e singurul remake care ma intereseaza. RE4 a fost si va ramane cel mai bun din serie in ochii mei.

    ---------- Post added 13-04-2020 at 15:26 ----------

    LE : @memwarrior, nu am vazut ca ai scris acelasi lucru ca mine.Sa nu para ca te copiez, zic.

  4. #4 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Penibil, sincer. Chiar e vorba doar de easy money, iar lumea continua sa dea full price pe un joc de 6h

    Asa ca...de ce nu?

  5. #5 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    RE4 nu dureaza 6 ore.

  6. #6 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Stiu. L-am jucat la vremea lui si mi-a placut. Ideea era ca indiferent de durata sau implicarea lor, ei vor tot pret full pe remasterizarile astea.

    Si da, arata bine, dar e literally acelasi joc cu cateva aditii.

    Nu m-ar deranja daca le-ar lansa la 30$.

  7. #7 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    In cazul lui RE4 chiar as da 60$ .But that's just me.
    Inca ma mai joc jocul original pe Gamecube din cand in cand si pot spune ca e, argumentabil, cel mai bun survival horror ever.
    Daca vrei sa rejoci jocul iti recomand originalul sau versiunea de PS2. Celelalte sunt niste porturi mizerabile.

  8. #8 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Personal nu as mai putea sa rejoc asa ceva. Oricum ar fi, e outdated din toate punctele de vedere.

    Eu l-am jucat la aparitie pe X360 (nu mai stiu anul) si mi-a placut.

  9. #9 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Pai despre asta vorbesc. Daca l-ai juca pe un Gamecube ar fi o cu totul alta poveste.

  10. #10 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu e nicio alta poveste. Mecanica si grafica jocului sunt tot mega depasite.
    + de asta, am 3 console "current gen" si nu am timp sa ma joc o gramada de jocuri din backlog. Nu as putea investi timp nici macar in X360 pe care-l mai am.

  11. #11 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Eh, depinde de ce-ti place. Dar totusi nu cred ca ar trebui sa spunem nu unor jocuri doar pt ca sunt vechi.
    Eu de ex am inceput sa ma joc San Andreas din nou. La prima vedere ai spune : grafica outdated, mecanici la fel, etc, dar uiti ca a aparut in 2004. La fel si cu RE4. Si uiti faptul ca story & gameplay >>>>>> graphics and other ****
    Am ajuns deja la jumatatea jocului (SA) si e mai fun decat ai crede. Pot spune ca e peste GTA 5.

  12. #12 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Unele jocuri imbatranesc foarte ok si merg jucate muuulti ani dupa aparitie (vezi Mario, Tetris, Pong), iar altele sunt imbatranite si nejucabile chiar si dupa 1 an.
    Nu am fost fan nici la lansare si nici nu as mai putea juca acum un joc in care trebuie sa stai pe loc in momentul in care tintesti/tragi cu arma iar meniurile alea cretine, care se regasesc si in RE2 si RE3 remasters (chiar daca aici este mai accesibil si poti salva mai usor) nu le suport.

    Desigur, fiecare e diferit si liber sa-i placa si sa investeasca banii in orice vrea el.

    Parerea mea e ca mai bine alocau acei 2-3-10-n oameni care lucreaza la toate remasterizarile astea si faceau ceva IP nou, sau chiar si o continuare sau spin off al unor jocuri mai vechi.

    Inteleg asa remasterizare sau cum i-au zis, unui joc de genul FF7, care are un adevarat fan base si mai sunt si altele foarte bune de genu si vechi, in care limitarile vremii il fac aproape nejucabil acum.

    Eu chiar sper ca pe noua generatie de console, mai ales prin acest backward compatibility, sa vad cum dispare "moda" asta a remasterizarilor.

  13. #13 SP
    Banned Crbl2001's Avatar
    Un alt exemplu ar fi The Legend of Zelda : Ocarina of Time. Jocul a primit numai note de 10 in 1998 si este pe primul loc in lista celor de la Metacritic.
    Joaca-l in 2020 si ai sa-l lasi in 5 minute. Grafica outdated, mecanici invechite, niciun voice acting, framerate ff mic, meniuri invechite, etc. A primit un remaster in 2011 dar pe o consola portabila, in 240p. Si versiunea asta arata deja foarte invechita.
    Un fan al jocului l-a recreat complet in Unreal Engine 4. Nu gasesc acum videoclipul dar voi face un thread pe tema asta.

  14. #14 SP
    Manager paul's Avatar
    Capcom schedule leak: Q4 FY2022.
    Attached Images Attached Images sjm6fqbwb7061.png

  15. #15 SP
    Manager paul's Avatar
    24 martie 2023.
    Resident Evil 4 - State of Play June 2022 Announcement Trailer:

  16. #16 SP
    Member Cristache07's Avatar
    Eu unul ma bucur ca RE4 primeste remake. Cand a fost lansat Half-Life 2 aparuse era si RE4 doar pe Gamecube si imi aduc aminte perfect cum unii rewieweri nu puteau sa se decida care dintre ele ar fi jocul anului. Gamecube devenise un must have pentru scurt timp noroc ca a aparut intr-un an si pe Playstation 2. Unul dintre putinele jocuri care l-am terminat la vremea aceea pe toate nivelurile de dificultate si intram constant sa mai fac niste runde la Mercenaries. ( Nu puteam sa ma satur sa vanez cu shotgun-ul satenii). Memories...

  17. #17 SP
    Member lucicleric's Avatar
    Un bine meritat remake. Sa speram ca raman faithfull to the original

  18. #18 SP
    Manager paul's Avatar
    Se lanseaza si pe PS4:
    Attached Images Attached Images fcs9bh9xoaa4usm.jpg

  19. #19 SP
    Senior Member 077danyel's Avatar

  20. #20 SP
    Manager paul's Avatar
    How Capcom Designs NEW Enemies:

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 4 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. Resident Evil 2 Remake By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 38 Last Post: 15-06-2023, 12:56
  2. Resident Evil 3 Remake By Dant3 in forum Console Club
    Replies: 49 Last Post: 14-06-2022, 14:25
  3. Cumpar Resident Evil 2 remake/ Star Wars Jedi Fallen By mixedbi in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 3 Last Post: 30-12-2019, 08:20
  4. Cumpar Resident Evil 2 remake/ Mortal Kombat XI (11) By mixedbi in forum Bazar Sony: Jocuri Console
    Replies: 12 Last Post: 25-12-2019, 13:22
  5. Resident evil 2 remake online petition By darkr3surrecter in forum Console Club
    Replies: 0 Last Post: 18-12-2012, 02:01

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts