Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 67 of 404 FirstFirst ... 17 57 65 66 67 68 69 77 117 167 ... LastLast
Results 1,321 to 1,340 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #1321 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Eu le-as acorda circumstante atenuante tinand cont de faptul ca nu stiu persoana care sa nu fi primit preorderul astazi. Pe de alta parte, curtea vecinilor este plina de carne...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #1322 SP
    Junior Member rrrradu's Avatar
    n are nicio treaba una cu alta

  3. #1323 SP
    Junior Member SonnyXS's Avatar
    Quote Originally Posted by geo971986 View Post
    mai sunt si oameni care tin la demnitatea lor

    "participantii isi pot castiga dreptul de a cumpăra noua consola PlayStation 5" (regulamentul Altex). Eu stiam ca dreptul de a cumpara ceva nu e un privilegiu inventat de Altex si a fost deja castigat cu multi ani in urma, dar la ce vremuri traim acum...

    Intentia Altex (poate) era una corecta insa in moment ce ceri oamenilor banii in avans deja se schimba registrul. Tii clientul in bezna, cu banii blocati pana faci tu presupusa tombola in niste conditii complet netransparente. Vorbim de o consola vanduta la pret intreg fara nici un fel de beneficiu extra care sa justifice inconvenienta clientului (necastigator) de a avea banii blocati pe aceasta perioada. Eu consider ca se profita de entuziasmul clientului de a detine o consola, ca firma sa nu isi asume vreun risc in vanzare. Evident fiecare gandeste cum vrea si face ce vrea cu banii lui...eu am ales sa nu dau curs la asa ceva.
    Tin minte o promotie similara cu PS4 20th Anniversary Edition acum ceva ani organizata fizic la Media Galaxy Orhideea. 20 de bucati, tombola pentru a castiga dreptul de a cumpara consola. Era o chestie destul de fair atunci pentru cat interes a fost pentru acea editie. De data asta insa, treaba asta cu plata integrala in avans neavand garantia ca vei lua consola mi se pare... ciudata si sincer putin cam aroganta si greedy.

    In alta ordine de idei, 660 de bucati sunt destul de multe.

  4. #1324 SP
    Member mladin86's Avatar
    Da poate ii salta pt organizare de jocuri de noroc ilegale

    Vedem maine la stiri

    Au vrut sa ne scape de samsari ... samsari scapa si ei infunda puscaria

  5. #1325 SP
    Junior Member forgame's Avatar
    Eu tot sunt curios , sa ne asteptam la 2 3 4 mii de participanti ? Oricum chestia cu taxa este "relativa" pentru ca s-au angajat inca din regulament ca vor returna suma integral.. deci nu vor pastra comision, etc. Cu asta paote scapa..cred ca scapa..

  6. #1326 SP
    Junior Member rrrradu's Avatar
    da dar sunt impartite disproportional,cred ca pt editia normala ai sanse decente sa prinzi pt digital mai bine bagi la loto

  7. #1327 SP
    Member mladin86's Avatar
    Eu nu inteleg dc i a lasat pe astia cu rate sa intre in tombola? ce fac daca nu castiga?

    Aici a gresit Altex nu trebuia sa lasa metoda de plata card cumparaturi la tombola asta, fara suparare.

  8. #1328 SP
    Junior Member rrrradu's Avatar
    ii doare undeva pe altex,ei s au acoperit prin termenii si conditiile alea si multa bafta pt cine a ales plata in rate

  9. #1329 SP
    Junior Member arfel's Avatar
    Aveti un link la flanco? Cum ați gasit consola ps5?

  10. #1330 SP
    Member morphine's Avatar
    @mladin86 pe bune ?!

  11. #1331 SP
    Junior Member l00natick's Avatar
    Pentru cine nu a fost informat de tombola cand au dat comanda pe Altex

    Potrivit articolului 3 lit. b) din Ordonanța nr. 21/1992 privind protecția consumatorilor, consumatorii au dreptul de a fi informați complet, corect și precis asupra caracteristicilor esențiale ale produselor și serviciilor, astfel încât decizia pe care o adoptă în legătură cu acestea să corespundă cât mai bine nevoilor lor, precum și de a fi educați în calitatea lor de consumatori.

  12. #1332 SP
    Junior Member MinistrulSuduri's Avatar
    Quote Originally Posted by l00natick View Post
    Pentru cine nu a fost informat de tombola cand au dat comanda pe Altex

    Potrivit articolului 3 lit. b) din Ordonanța nr. 21/1992 privind protecția consumatorilor, consumatorii au dreptul de a fi informați complet, corect și precis asupra caracteristicilor esențiale ale produselor și serviciilor, astfel încât decizia pe care o adoptă în legătură cu acestea să corespundă cât mai bine nevoilor lor, precum și de a fi educați în calitatea lor de consumatori.
    Da, asa este. Eu sunt o persoana realista, probabil Altex o sa zica "Da? Atunci poftim banii inapoi si gata"

  13. #1333 SP
    Junior Member l00natick's Avatar
    Quote Originally Posted by MinistrulSuduri View Post
    Da, asa este. Eu sunt o persoana realista, probabil Altex o sa zica "Da? Atunci poftim banii inapoi si gata"
    Cred ca cea mai dureroasa chestie pe care o poti face pt ei este sa iti ceri bani inapoi si sa nu mai cumperni niciodata de la ei. Pana la urma sony a zis ca va face livrari de console din 2 in 2 sapt. Nu cumperi pe 25 noiembrie cumperi pe 16 decembrie, nu moare nimeni.

  14. #1334 SP
    Junior Member Cynical_fairy's Avatar
    Și o veste buna pt cei cu comanda la orange , comenzile sunt in procesare la curier, yey

  15. #1335 SP
    Junior Member jasyle's Avatar
    Quote Originally Posted by Cynical_fairy View Post
    Și o veste buna pt cei cu comanda la orange , comenzile sunt in procesare la curier, yey
    Chiar e o veste buna. Ai primit vreun e-mail pe tema asta sau ai vorbit cu cei din call center?

  16. #1336 SP
    Ede
    Junior Member Ede's Avatar
    Quote Originally Posted by Cynical_fairy View Post
    Și o veste buna pt cei cu comanda la orange , comenzile sunt in procesare la curier, yey
    Asa da. Intre timp la eMag cu precomanda din Septembrie inca sunt cu "plata acceptata"...

    Sent from my SM-G955F using Tapatalk

  17. #1337 SP
    Junior Member Whisky's Avatar

    PS5 - achizitie din Romania

    Quote Originally Posted by Cynical_fairy View Post
    Și o veste buna pt cei cu comanda la orange , comenzile sunt in procesare la curier, yey
    Fake news. Ca de altfel 90% din posturile de aici.

  18. #1338 SP
    Junior Member madd0x2u's Avatar
    Quote Originally Posted by Whisky View Post
    Fake news. Ca de altfel 90% din posturile de aici.
    Whisky, confirm ca Cynical Fairy are dreptate - comanda are status in procesare la curier

  19. #1339 SP
    Junior Member Whisky's Avatar
    Eu nu va inteleg ce bucurie aveti sau ce castig aveti cand spuneti toate prostiile astea.

    Am auzit de la cineva...
    Mi-a zis mie cineva...
    Se spune ca...
    Stiu eu de undeva...

    Doar pt traffic poate sa faceti lucrul asta, sa creeati o polemica aici.

  20. #1340 SP
    Junior Member Cynical_fairy's Avatar
    Quote Originally Posted by Whisky View Post
    Fake news. Ca de altfel 90% din posturile de aici.
    Nu, nu știu cum sa îți poza, dar e in contul meu orange .De ce as miti??? What...? BTW, mersi, pt ca dacă nu spuneai tu ca sunt in stoc la orange nu apucam

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 67 of 404 FirstFirst ... 17 57 65 66 67 68 69 77 117 167 ... LastLast

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts