Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 86 of 404 FirstFirst ... 36 76 84 85 86 87 88 96 136 186 ... LastLast
Results 1,701 to 1,720 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #1701 SP
    Junior Member Blaualex's Avatar
    La 18:07 am primit mailul cu comanda confirmata , Dupa care plasa... Tombola

  2. #1702 SP
    Senior Member Srachi's Avatar
    Quote Originally Posted by StevenTheCooles View Post
    Ba, am vesti bune si vesti proaste legate de stocul de PS5
    Partea buna e ca am gasit un site online de incredere care vinde PS5 online
    Partea proasta e ca consola costa 6499.00Lei
    Daca va intereseaza sa o luati acuma sau sa asteptati sa o luati cand doamne ajuta se mai reduce....
    Link: Consola Playstation 5
    Ne există nici o veste bună in ce zici tu acolo, sa fiu milionar in euro nu le-aș da banii aia la firmele astea nesimțite. Înțeleg ca un disperat pe olx vrea sa castige cât mai mult pe ceva dar o firmă sa incerce sa te jecmănească in felul asta este de toată jena!

    P.S. de ce tombolă se tot vorbește pe aici?

  3. #1703 SP
    Junior Member drix's Avatar
    Altex a incercat sa faca o treaba buna si pentru stocul lor de 660 de console au facut de fapt o "tombola". Plateai consola full, intrai in tombola si la final daca erai extras primeai consola daca nu primeai banii inapoi. Teoretic suna bine. Practic a fost un cluster**** Nu au anuntat din timp, au pus produsele pe site ca si cand ar fi fost in stoc si tu credeai ca iei produsul, nu scria nicaieri de tombola o perioada de vreo ora asa, dar dupa ce plasai comanda si plateai primeai un email ca de fapt ai fost inscris in "tombola"

  4. #1704 SP
    Junior Member andrei_ghi's Avatar
    Inca putin pana la "tombola anului" . Si eu ma numar printre "norocosii" care au facut comanda in jurul orei 18:00. Fun fact, ma uitam pe pagina de FB a Altex si era un comment al cuiva care spunea ca "Mie mi-au trimis mail cum ca au inceput deja sa mi pregateasca comanda platita. Deci am castigat". Mai exista cazuri de genul acesta?

  5. #1705 SP
    Member dragosbc's Avatar
    da cand e extragerea ? Nu era in 25 sau au mutat mai repede ?

  6. #1706 SP
    Junior Member andrei_ghi's Avatar
    pe 25 dar numar de Joi incoace asa ca....

  7. #1707 SP
    Junior Member radu963's Avatar
    Nu stiu daca la voi era asta, la mine a aparut recent .
    Attached Images Attached Images e261a5d9-0597-4e89-a9eb-e7e5925ce03a.png

  8. #1708 SP
    Junior Member drix's Avatar
    Quote Originally Posted by andrei_ghi View Post
    Inca putin pana la "tombola anului" . Si eu ma numar printre "norocosii" care au facut comanda in jurul orei 18:00. Fun fact, ma uitam pe pagina de FB a Altex si era un comment al cuiva care spunea ca "Mie mi-au trimis mail cum ca au inceput deja sa mi pregateasca comanda platita. Deci am castigat". Mai exista cazuri de genul acesta?
    E emailul ala standard primit inaintea celui ca am fost inscrisi in tombola. Eu am dat la 17:52 si in emailul de confirmare scria la fel cu pregatirea comenzii: "Acesta este un mesaj automat prin care vrem sa te anuntam ca am inceput pregatirea comenzii tale. Mai jos gasesti si detaliile acestei comenzi."

  9. #1709 SP
    Junior Member GabrielAndrei07's Avatar
    Eu incep sa cred ca am luat teapa: nici acum Fancurier nu imi poate identifica coletul in depozitele lor. Conform ultimei discutii cu nu stiu ce sef de pe acolo, de pe coletul meu s-a dezlipit AWB si nu se stie nimic de el. A mai patit cineva asa ceva? Cum dracului sa se dezlipeasca hartia cu AWB de pe cutie(din cate am inteles, Orange a ambalat suplimentar cutia de PS5). Am vorbit si la Orange, au zis si ei ca vor face o solicitare oficiala catre Fancurier. La ora actuala la status AWB pe site Fan scrie "Expeditia a fost preluata de catre FAN Courier in data 20.11.2020 11:15" si asta e tot. Niste jegosi daca au facut golanii cu consola mea

  10. #1710 SP
    Junior Member drix's Avatar
    Quote Originally Posted by GabrielAndrei07 View Post
    Eu incep sa cred ca am luat teapa: nici acum Fancurier nu imi poate identifica coletul in depozitele lor. Conform ultimei discutii cu nu stiu ce sef de pe acolo, de pe coletul meu s-a dezlipit AWB si nu se stie nimic de el. A mai patit cineva asa ceva? Cum dracului sa se dezlipeasca hartia cu AWB de pe cutie(din cate am inteles, Orange a ambalat suplimentar cutia de PS5). Am vorbit si la Orange, au zis si ei ca vor face o solicitare oficiala catre Fancurier. La ora actuala la status AWB pe site Fan scrie "Expeditia a fost preluata de catre FAN Courier in data 20.11.2020 11:15" si asta e tot. Niste jegosi daca au facut golanii cu consola mea
    Mie mi-au pierdut fix la fel la Fan Curier acum vreo luna o cutie de depozitare din plastic transparent. Si la fel povestea ca "s-a dezlipit eticheta" si "nu-l gasim in depozit". Am stat si le-am zis exact dimensiunile pachetului, am insistat la seful de depozit, au insistat si cei de la Leroy Merlin, dar nimic. Ma indoiesc ca a furat careva cutia aia de plastic de 30-40 de lei, deci probabil se intampla sa le mai piarda. Dar la tine cu PS5-ul nu stiu ce sa zic...

  11. #1711 SP
    Junior Member Atem's Avatar
    Salutare tuturor! Dacă totuși este cineva interesat sa vândă această consolă pentru un profit decent ( nu stil olx), sunt dispus sa ofer 2500 pe varianta digitală sau 3000 pe cea cu disc, personal în București. Va mulțumesc!

  12. #1712 SP
    Junior Member Asadar's Avatar
    De ce ai face asta? Adica sa dai de “o bere” inteleg...dar asa...

  13. #1713 SP
    Member smits's Avatar
    Quote Originally Posted by GabrielAndrei07 View Post
    Eu incep sa cred ca am luat teapa: nici acum Fancurier nu imi poate identifica coletul in depozitele lor. Conform ultimei discutii cu nu stiu ce sef de pe acolo, de pe coletul meu s-a dezlipit AWB si nu se stie nimic de el. A mai patit cineva asa ceva? Cum dracului sa se dezlipeasca hartia cu AWB de pe cutie(din cate am inteles, Orange a ambalat suplimentar cutia de PS5). Am vorbit si la Orange, au zis si ei ca vor face o solicitare oficiala catre Fancurier. La ora actuala la status AWB pe site Fan scrie "Expeditia a fost preluata de catre FAN Courier in data 20.11.2020 11:15" si asta e tot. Niste jegosi daca au facut golanii cu consola mea


    Gabriel din ce oras esti?

    Eu sunt din cluj si tot nu am primit consola.

  14. #1714 SP
    Junior Member Atem's Avatar
    Pentru că sunt conștient ca piața face cererea sa spun așa, nu am pretenția de preț de magazin pentru ca sunt conștient ca nu găsesc, nu am mai avut nici o consolă înainte si imi pare rau ca nu am prins, dar nu sunt atât de disperat pentru a sări cu mai mult de 500

  15. #1715 SP
    Junior Member GabrielAndrei07's Avatar
    Popesti Leordeni. Nu este problema ca nu am primit consola (vvoua la cei care nu s-a livrat, vi s-a spus ca este intr-un hub de al lor si se stie exact pe baza AWB unde este si cand se face livrarea), la mine problema este ca nu se gaseste nicaieri. recunoscuta de cei de la Fan. Explicatia oficiala fiind ca s-a dezlipit AWB de pe colet si nu se stie unde se afla. Cum naiba? din ce am citit eu, cei de orange au ambalat suplimentar in alta cutie consola. Cutie de carton. De pe care, aparent s-a dezlipit hartia autoadeziva cu AWB. Eu unul sunt patit exact la fel acum 2 ani am luat 2 buc samsung s8, s8+ la precomanda de la telekom si DPD mi-a pierdut coletul. Identic. Am facut scandal si am primit alte produse intr-o saptamana. Acum nu prea e cazul ca nu are de unde sa imi trimita orange o alta consola. Pe mine cl mai rau ma doare ca a fost pe 8 noiembrie ziua feciorului si pentru el am luat-o si ma doare sufletul cand il vad cat e de suparat. Am luat si tv 4k de la sony de blackfriday si acum asteptam consola

  16. #1716 SP
    Member smits's Avatar
    Quote Originally Posted by GabrielAndrei07 View Post
    Popesti Leordeni. Nu este problema ca nu am primit consola (vvoua la cei care nu s-a livrat, vi s-a spus ca este intr-un hub de al lor si se stie exact pe baza AWB unde este si cand se face livrarea), la mine problema este ca nu se gaseste nicaieri. recunoscuta de cei de la Fan. Explicatia oficiala fiind ca s-a dezlipit AWB de pe colet si nu se stie unde se afla. Cum naiba? din ce am citit eu, cei de orange au ambalat suplimentar in alta cutie consola. Cutie de carton. De pe care, aparent s-a dezlipit hartia autoadeziva cu AWB. Eu unul sunt patit exact la fel acum 2 ani am luat 2 buc samsung s8, s8+ la precomanda de la telekom si DPD mi-a pierdut coletul. Identic. Am facut scandal si am primit alte produse intr-o saptamana. Acum nu prea e cazul ca nu are de unde sa imi trimita orange o alta consola. Pe mine cl mai rau ma doare ca a fost pe 8 noiembrie ziua feciorului si pentru el am luat-o si ma doare sufletul cand il vad cat e de suparat. Am luat si tv 4k de la sony de blackfriday si acum asteptam consola


    Imi pare rau Gabriel.

    Sper ca poti rezolva ceva cu ei.

  17. #1717 SP
    Manager paul's Avatar
    Quote Originally Posted by The New York Post
    Sony’s PlayStation 5 supply issues don’t look like they’ll be letting up anytime soon.

    Speaking to Russian news outlet TASS, Sony Interactive Entertainment CEO Jim Ryan said the next-generation console will continue to experience steep stock shortages for the foreseeable future.

    “Everything is sold. Absolutely everything is sold,” Ryan said. “I’ve spent much of the last year trying to be sure that we can generate enough demand for the product. And now in terms of my executive bandwidth, I’m spending a lot more time on trying to increase supply to meet that demand.”

    Ryan added that the COVID-19 pandemic had made things “challenging from the production side,” with Sony workers not being able to get into its factories in Asia during lockdowns.

    “I wouldn’t plan on doing another big console launch in the midst of a global pandemic,” he said. “And I wouldn’t recommend it to anybody else.”
    Sony CEO on PlayStation 5: 'Absolutely everything is sold'

  18. #1718 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Quote Originally Posted by Atem View Post
    Pentru că sunt conștient ca piața face cererea sa spun așa, nu am pretenția de preț de magazin pentru ca sunt conștient ca nu găsesc, nu am mai avut nici o consolă înainte si imi pare rau ca nu am prins, dar nu sunt atât de disperat pentru a sări cu mai mult de 500
    Dar esti disperat. Ce ti-e o luna, doua, trei? Cu aia 500 iti iei niste jocuri, casti ori un al doilea controller. Bine, sunt banii tai, si nu ar tb sa iti zic ce sa faci cu ei. Dar e la impuls. Timp tot e.

    Edit: sau poate nu mai e, daca e dupa citatul pus de Paul

  19. #1719 SP
    Junior Member GlontzVidia's Avatar
    Eu cred ca aveti mailurile stricate cine a zis ca la 18.07 a primit mailul. Va plangeti ca ati dat comanda cu 3 minute mai devreme si va scrie altceva. Eu am facut comanda la 17.59 si am primit mail la 18.00 cu tot cu tombola ambele in acelasi timp. Si nu era nimeni obligat sa plateasca. Odata ce plasai comanda, primeai mailul, consola era rezervata. Plata se poate face in maxim 3 zile(mai primesti mail cu linkul de plata in aceste zile). Toti cei care fac reclamatii la ANSPdeceuri sunt putini frustrati ca le-a scris ceva si nu au consola garantat ca au fost ei zombie si dadeau refresh din 10 in 10 secunde normal ca site-ul nu are timp sa se actualizeze si daca 10000 oameni dau refresh pe un site in acelasi timp se duce de rapa tot scriptul lor. Altex nu are servere de milioane sa sustina 10000 taburi odata sa le afiseze la toti odata. Vreti doar sa va agatati de speranta ca autoritatile vor face ceva. aflati ca nu vor face nimic, in romania merg lucrurile greu pe ideea ,,las ca merge si asa,, nu veti putea schimba asta din prisma unei comenzi confirmate. Trezirea, daca vreti sa schimbati ceva nu altex e problema in tara asta. daca toti s-ar unii asa ar fi mai usor dar mna foamea e mare si doar cand e foame se iau actiuni. Am dreptate?

  20. #1720 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Cine naiba se pune sa verifice mailul in mijlocul comenzii? Faci comanda pana la capăt si plătești. Mai ales ca s-a știut toată ziua ca stocurile se duc intr-un minut. Cine a văzut consola "IN STOC" a dat comanda rapid. Nu era timp de verificat mail-uri si alte cele. Oricum, cand comanzi ceva, comanzi pana la capat. Nu azi pun in cos, maine finalizez, poimaine platesc...
    Nu ne interesează pe noi ca n-au fost ei in stare toată ziua sa afișeze bannerele p'acolo.
    In fine, acum așteptăm rezultatele. Tot aia e, oricum n-aveam de unde s-o luăm între timp.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 86 of 404 FirstFirst ... 36 76 84 85 86 87 88 96 136 186 ... LastLast

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts