Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 93 of 404 FirstFirst ... 43 83 91 92 93 94 95 103 143 193 ... LastLast
Results 1,841 to 1,860 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #1841 SP
    Senior Member raducucosmin's Avatar
    Quote Originally Posted by Eduardx87 View Post
    Prin aceasta declaratie:
    "La urmatoarele livrari de PlayStation 5 vom prioritiza participantii la tragerea la sorti in ordinea inregistrarii comenzilor."
    Inteleg ca participantii pierzatori vor fi contactati in prealabil pentru validare comanda, nefiind necesara "vanarea" pe site - Gresesc?
    mai bine ii intrebi direct pe ei, nu tragi concluzii logice.

    nu de alta dar vreo cateva sute de oameni au mai tras recent concluzia ca daca scrie produs in stoc si se pune in cos si plateste in avans inseamna ca au cumparat consola, dar s-au trezit inscrisi la o tombola asa ca....

  2. #1842 SP
    Junior Member Eduardx87's Avatar
    Mesaj din partea Altex:

    "Functie de viitoarele aprovizionari de stoc vom contacta telefonic participantii care nu au castigat conform numarului de prioritate si pentru cei care isi doresc consola vom reface comenzile. Numai bine!"

  3. #1843 SP
    Junior Member Lord_Silver's Avatar
    Quote Originally Posted by Eduardx87 View Post
    Prin aceasta declaratie:
    "La urmatoarele livrari de PlayStation 5 vom prioritiza participantii la tragerea la sorti in ordinea inregistrarii comenzilor."
    Inteleg ca participantii pierzatori vor fi contactati in prealabil pentru validare comanda, nefiind necesara "vanarea" pe site - Gresesc?
    Nu e clar. Eu inteleg ca din cei care o sa dea comanda, o sa fie prioritizati in ordinea participarii de acum. Nu stiu daca o sa contacteze pe cineva, asta ar insemna sa le dea sanse 0 celorlalti sa mai prinda vreun an sau mai mult vreo consola.

    Later: Hmm, da, pare ca e cum zici tu conform mesajului de mai sus.

  4. #1844 SP
    Member kaoru's Avatar
    Quote Originally Posted by Eduardx87 View Post
    Mesaj din partea Altex:

    "Functie de viitoarele aprovizionari de stoc vom contacta telefonic participantii care nu au castigat conform numarului de prioritate si pentru cei care isi doresc consola vom reface comenzile. Numai bine!"
    Aaaahhh ce bine . Noroc ca mi-au dat si mie mesaj / email:

    "La urmatoarele livrari de PlayStation 5 vom prioritiza participantii la tragerea la sorti in ordinea inregistrarii comenzilor.
    Comanda ta are prioritatea numarul 5540."

    Sunt atat de entuziasmat. Sigur am sanse sa cumpar una, cu banii pe care i-am salvat pentru asta...candva, la anu, daca am noroc, sa joc si eu jocurile pe care le-au jucat oamenii cu un an in urma.

    Sunt persoane care spun ca ce ca si lansarile trecute au fost la fel...imi rezerv dreptul sa nu le impatasesc parerea.

  5. #1845 SP
    Member IsNotMe's Avatar
    O sa contcteze pe cei cu plangerile la ANAF ! Hahahah ! ������

  6. #1846 SP
    Junior Member rrrradu's Avatar
    ‘ We want to thank gamers everywhere for making the PS5 launch our biggest console launch ever. Demand for PS5 is unprecedented, so we wanted to confirm that more PS5 inventory will be coming to retailers before the end of the year - please stay in touch with your local retailers.’
    postat pe twitterul playstation

  7. #1847 SP
    Member kaoru's Avatar
    Quote Originally Posted by rrrradu View Post
    ‘ We want to thank gamers everywhere for making the PS5 launch our biggest console launch ever. Demand for PS5 is unprecedented, so we wanted to confirm that more PS5 inventory will be coming to retailers before the end of the year - please stay in touch with your local retailers.’
    postat pe twitterul playstation
    Cate? 4? cumparate de boti si vandute la pret triplu?
    Felul in care au organizat lansarea asta este o dovada totala ca nu le pasa absolut deloc de cei care joaca. Stam ca disperatii dam refresh, ne agitam cu tombole absurde...ne luam flegme si injuraturi de la samsari, bisnitari si camatari....dar le zicem frumos "resell"...si "scalpers".
    Daca stiau ca nu sunt in stare sa acopere cererea, nu trebuiau sa o faca doar ca sa fie in acelasi timp cu Xbox. Puteau astepta pana la anul in martie, aprilie cand ar fi acoperit macar un stoc decent, in loc sa faca mizeria asta pe spinarea oamenilor care in general ii sustin.

    In plus suntem aproape in 2021 - ia masuri sa contracarezi grupuri care inghit stocuri de 2000, chiar peste 3000 de console doar ca sa le revanda la pret triplu. Investigheaza acum Amazon...dupa ploaie pardesiu.
    Ca sa nu mai vorbesc despre stocurile infime din Romania.
    Trist!

  8. #1848 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    I-auzi, "pe spinarea oamenilor". Zici ca a venit Jim Ryan cu paru la tine in casa si te-a obligat sa renunti la PS4 si sa treci pe PS5

    Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  9. #1849 SP
    Member eidos's Avatar
    Quote Originally Posted by kaoru View Post
    Cate? 4? cumparate de boti si vandute la pret triplu?
    Felul in care au organizat lansarea asta este o dovada totala ca nu le pasa absolut deloc de cei care joaca. Stam ca disperatii dam refresh, ne agitam cu tombole absurde...ne luam flegme si injuraturi de la samsari, bisnitari si camatari....dar le zicem frumos "resell"...si "scalpers".
    Daca stiau ca nu sunt in stare sa acoperea cererea, nu trebuiau sa o faca doar ca sa fie in acelasi timp cu Xbox. Puteau astepta pana la anul in martie, aprilie cand ar fi acoperit macar un stoc decent, in loc sa faca mizeria asta pe spinarea oamenilor care in general ii sustin.

    In plus suntem aproape in 2021 - ia masuri sa contracarezi grupuri care inghit stocuri de 2000, chiar peste 3000 de console doar ca sa le revanda la pret triplu. Investigheaza acum Amazon...dupa ploaie pardesiu.
    Ca sa nu mai vorbesc despre stocurile infime din Romania.
    Trist!
    Nu se asteptau la atat de multe precomenzi si vanzari
    Au vandut in primele 12 ore cat la lansarea lui PS4 in 3 luni ...

    Multumit?

    Cat despre scalpersi tot ce poti sa faci este sa nu incurajezi si sa nu cumperi de la ei, nu e ca si cum ti-ar baga mana in buzunar

  10. #1850 SP
    Junior Member Ragnar1721's Avatar
    Am participat la tombola altex si nu am castigat. Aparent comanda mea are prioritatea 1251. Ma poate lamuri si pe mine cineva ce inseamna asta ?

  11. #1851 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Citește cateva postari mai sus...

    Sent from my SM-N960F using Tapatalk

  12. #1852 SP
    Junior Member Alka's Avatar
    Dintre cei care au castigat la tombola organizata de catre Altex, ati primit careva AWB-ul?

  13. #1853 SP
    Member bdevil's Avatar
    In urma tombolei la care am fost declarat necastigator macar mi-am cumparat un controller PS5 cu 100 de lei mai putin datorita voucher-ului primit. Sper sa-l folosesc in 2021. Felicitari celor care au fost extrasi. Voi sta super linistit acum.

  14. #1854 SP
    Member kaoru's Avatar
    Nu ca nu ar avea departamente care fac previziune de marketing, saracutii nu se asteptau domne, au fost de-a dreptu surprinsi.

    Parerea mea e ca au ajuns in punctul asta fix datorita oamenilor care au cumparat si i-au sustinut de-a lungul timpului, oameni care acum isi iau flegme si palme dupa ceafa ca "ce ba nu-ti convine? plangi? hai mars. Nu-ti convine ca exista bisnita? taci."

    Incurajam marketingul cu flegme si bisnita, sa nu cumva sa aiba vreunu o parere diferita.
    Binenteles ca nu am ce face si o sa stau si o sa inghit c*cat pana la anu, in timp ce Sony face saracutu profit...ca saracutu...nu stia, nu era pregatit, iar toti bisnitarii profita si ei saracutii..ca ce ei exista oricum deci tre sa ii acceptam. Nu ii incurajam si gata am rezolvat-o, nu?

    Deci da, pe spinarea oamenilor care unii dintre ei, de fapt foarte multi, fac sacrificii, muncesc si strang din fund sa salveze bani sa cumpere una fair and square - in schimb nu au de unde, iar bisnitarii care invart samsareala in loc sa munceasca sa faca si ei un "ban cinstit"

    gen cam ce s-a intamplatdescris in articolul asta/

    Mi se pare ca tot justificam orice c*cat ca si cum ar fi normal, in timp ce orice fel de nemultumire trebuie minimizata, ironizata etc.

    Da, o sa continui sa arat cu degetul comportamente care mi se par pe fata degradante, si practicile mizere.
    Cand e clar vina cuiva asa usor e s-o imparti la toata lumea, sau mai ales s-o arunci direct pe ala care isi exprima nemultumirea. In rest sunt sigur ca Sony si bisnitarii sunt extrem de multumiti. Pentru ei e un succes total lansarea asta.

  15. #1855 SP
    Junior Member RDR2's Avatar
    A aparut awb cargus in contul Altex.

  16. #1856 SP
    Junior Member nennad's Avatar
    A fost predat curierului in contul Altex.

  17. #1857 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Quote Originally Posted by kaoru View Post
    Nu ca nu ar avea departamente care fac previziune de marketing, saracutii nu se asteptau domne, au fost de-a dreptu surprinsi.

    Parerea mea e ca au ajuns in punctul asta fix datorita oamenilor care au cumparat si i-au sustinut de-a lungul timpului, oameni care acum isi iau flegme si palme dupa ceafa ca "ce ba nu-ti convine? plangi? hai mars. Nu-ti convine ca exista bisnita? taci."

    Incurajam marketingul cu flegme si bisnita, sa nu cumva sa aiba vreunu o parere diferita.
    Binenteles ca nu am ce face si o sa stau si o sa inghit c*cat pana la anu, in timp ce Sony face saracutu profit...ca saracutu...nu stia, nu era pregatit, iar toti bisnitarii profita si ei saracutii..ca ce ei exista oricum deci tre sa ii acceptam. Nu ii incurajam si gata am rezolvat-o, nu?

    Deci da, pe spinarea oamenilor care unii dintre ei, de fapt foarte multi, fac sacrificii, muncesc si strang din fund sa salveze bani sa cumpere una fair and square - in schimb nu au de unde, iar bisnitarii care invart samsareala in loc sa munceasca sa faca si ei un "ban cinstit"

    gen cam ce s-a intamplatdescris in articolul asta/

    Mi se pare ca tot justificam orice c*cat ca si cum ar fi normal, in timp ce orice fel de nemultumire trebuie minimizata, ironizata etc.

    Da, o sa continui sa arat cu degetul comportamente care mi se par pe fata degradante, si practicile mizere.
    Cand e clar vina cuiva asa usor e s-o imparti la toata lumea, sau mai ales s-o arunci direct pe ala care isi exprima nemultumirea. In rest sunt sigur ca Sony si bisnitarii sunt extrem de multumiti. Pentru ei e un succes total lansarea asta.
    Ia supara-te dumneata si nu le mai cumpara produsele.

    Altele sunt problemele cu adevarat serioase si pentru unii dintre noi este tragedie ca nu avem PS5 pe birou.

    Wake up already. Pe aia nu-i intereseaza ca adormi tu cu lacrimi in coltul ochiului pentru ca nu ti-ai primit jucaria. Asta-i un bussiness in care trebuie sa vinzi si sa faci bani, PUNCT.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. #1858 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Asa. Acceptati orice va baga pe gat, legal sau ilegal. Pentru ca e o afacere si nu-i pasa de voi.
    Bai ce gandire...

  19. #1859 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Asa. Acceptati orice va baga pe gat, legal sau ilegal. Pentru ca e o afacere si nu-i pasa de voi.
    Bai ce gandire...
    Este o realitate, deschide ochii.
    Singura forma de protest este boicotul.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #1860 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar

    PS5 - achizitie din Romania

    Neah. Mai e si reclamatia ii incurajez pe absolut toti care au participat la bataia aia de joc organizata, fie ca au “castigat” sau nu, sa depuna plangere la toti 3 - politie pentru inselaciune, ANPC pentru ca nu au livrat produsul comandat si ONJN pentru jocuri de noroc fara licenta.

    Si reclamatie + amenda doar de la ANPC, daca depun 6k de oameni, inseamna enorm. Nu zic de ceilalti, unde se poate ajunge mult mai departe.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 93 of 404 FirstFirst ... 43 83 91 92 93 94 95 103 143 193 ... LastLast

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts