Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 102 of 404 FirstFirst ... 2 52 92 100 101 102 103 104 112 152 202 ... LastLast
Results 2,021 to 2,040 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #2021 SP
    Junior Member Brodan's Avatar
    Du-te bă și lasă-ne cu vrăjeala.

  2. #2022 SP
    Manager paul's Avatar
    In Bulgaria PlayStation colaboreaza cu:
    - https://www.technopolis.bg
    - https://www.ozone.bg
    - https://plesio.bg
    - https://www.pulsar.bg
    - https://zora.bg
    - https://www.vivacom.bg
    - https://www.technomarket.bg
    - https://techmart.bg
    Restul sunt scalperi, ca la noi, asa ca actionati cu responsabilitate.

    Aveti rabdare cu reaprovizionarile si cumparati de la magazinele noastre, cu garantie, fara "combinatii".

  3. #2023 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar

    PS5 - achizitie din Romania

    @ViralDiscount yes, you are shady by the way you try to make us believe you’re legit.

    Considering the high demand on PS5, how come you’re so desperate to sell your products? People should fight and spam your website for a console. Instead, you’re doing an aggresive marketing coming to our doorstep and try to sell us something with a very high demand?

    Sorry balkan brothers, we are not stupid and we dont buy this “oh, we are legit” thingy.


    ... at least i don’t.

    @paul, a recunoscut mai sus ca si el este scalper.

    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #2024 SP
    Member Antiohh's Avatar
    Si chiar si asa, businessmanii astia cresc cererea artificial f tare. Nu le dati bani nici daca ar fi pe bune. Da-i drq, sa mearga la munca adevarata, nu sa profite de conjunctura. Astia is mai daunatori ca cei de pe olx, ca-s mai organizati. Pe OLX majoritatea sunt persoane care au dat precomanda (ca pt ei, nici nu intentionau sa vanda) si au vazut ca oamenii is prosti de dau dublu acum si le revand, cu intentia de a si o recumpara mai incolo iar dar cei de pe siteuri din astea dubioase si quickmobile o fac la scara larga si daca vad ca le iese profit mare o sa reinvesteasca cateva luni bune in ,,afacerea,, asta.

  5. #2025 SP
    Junior Member ViralDiscount's Avatar
    Quote Originally Posted by JohnnyUSA View Post
    @ViralDiscount yes, you are shady by the way you try to make us believe you’re legit.

    Considering the high demand on PS5, how come you’re so desperate to sell your products? People should fight and spam your website for a console. Instead, you’re doing an aggresive marketing coming to our doorstep and try to sell us something with a very high demand?

    Sorry balkan brothers, we are not stupid and we dont buy this “oh, we are legit” thingy.


    ... at least i don’t.

    @paul, a recunoscut mai sus ca si el este scalper.

    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Thank you for your opinion and being honest.
    You are missing something.
    Are we earning money from this work ?
    Yes we are.
    Are we selling for profit ?
    Yes.
    But we are not selling for high profit like other people.
    Release price was starting from 399$ to 499$ depends to console version.
    We are not forcing anyone to buy our goods. But we are try to explane you " our company is real and of course we are doing that for profit. "
    Also Stripe always asking for proof of goods.
    I will attach everything here.
    Thank you.
    BTW - we can see your ref link. For example if someone coming from this forum it is showing in our live support extension.
    Attached Images Attached Images 6.jpg 2.jpg 7.jpg 1.jpg request-stripe.png verification-stripe.png

  6. #2026 SP
    Member JohnConstantine's Avatar
    Au zis si mai sus undeva. Au luat la pret mai mic (adica pretul standard) si le vand pe profit. Cat adauga? Nu stiu. Zicea cineva de 100$ in plus dar nu pot sa confirm. Oricum cererea este. Stiu pe cineva care a luat de pe olx cu 3300.

    Eu unu nu dau nici un cent peste. Inteleg sa dai cu 100-200 mai mult, dar mai mult de atat e o diferenta pe care o poti folosi in alta parte.

  7. #2027 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Observ ca se vorbeste foarte mult pe forumurile de aici despre cat de mult isi doresc multi un ps5. Preturi explodate, site-uri din Bulgaria sau alte tari indepartate...orice piedica e mica, numai sa puna mana pe o consoala ACUM. Intrebarea mea este: ce va motiveaza sa vreti ACUM si sa nu mai puteti astepta chiar si jumatate de an? Ar fi interesant si un tread separat pe acest subiect. Vreti sa jucati jocuri exclusive ps5? ACUM din ce stiu eu e doar unul (si ala un remaster). E o consola, deci principala utilitate e joaca pe ea. Utilitate care ACUM poate fi usor inlocuita inca cu PS4. As fi curios toti care si-o doresc atat de mult sa spuna ce intentioneaza sa faca cu ea in primele 3 - 6 luni dupa ce pun mana pe minune. Ce e atat de important incat nu poate fi amanat si merita acei bani si efort in plus pt a o avea. Sunt destul de sigur ca o majoritate covarsitoare o sa joace fifa si fortnite.

  8. #2028 SP
    Member lukecelmare's Avatar
    Sa se laude ?!

  9. #2029 SP
    Junior Member jormungandr86's Avatar
    Quote Originally Posted by ViralDiscount View Post
    Thank you for your opinion and being honest.
    You are missing something.
    Are we earning money from this work ?
    Yes we are.
    Are we selling for profit ?
    Yes.
    But we are not selling for high profit like other people.
    Release price was starting from 399$ to 499$ depends to console version.
    We are not forcing anyone to buy our goods. But we are try to explane you " our company is real and of course we are doing that for profit. "
    Also Stripe always asking for proof of goods.
    I will attach everything here.
    Thank you.
    BTW - we can see your ref link. For example if someone coming from this forum it is showing in our live support extension.
    Hello, if you say your business is legit, why no PayPal option to pay? Also do these PS5 have 24 months guarantee and if yes, where? I doubt that, let's say I have a problem, I would be able to send it for repairs here in Romania...

  10. #2030 SP
    Member maniac360's Avatar
    Oare de ce nu aveti rabdare inca vreo 2 luni? O sa mai fie ceva stocuri mici anul acesta, presupun exclusiv usa & uk, si apoi o sa fie stoc suficient pana si la supermarketuri

  11. #2031 SP
    Junior Member petersagan's Avatar
    Quote Originally Posted by maniac360 View Post
    Oare de ce nu aveti rabdare inca vreo 2 luni? O sa mai fie ceva stocuri mici anul acesta, presupun exclusiv usa & uk, si apoi o sa fie stoc suficient pana si la supermarketuri
    iti dai seama ca avem, dar fiind pandemie si bla bla bla, cel putin noi de aici, clar vrem unu cat mai repede. eu incerc sa fiu optimist si ma gandesc la faptul ca daca o iau in februarie - martie, nici nu mai am ce sa fac cu ea pentru ca trece pandemia si o sa vreau sa fac tot ce nu am facut in pandemie.

  12. #2032 SP
    MRC
    Member MRC's Avatar
    Ce anume vrei sa faci cu ea acum? Asta e intrebarea mea. Nu ai deloc consola in casa? Daca ai un ps4 ce faci acum in pandemie pe ps5 versus ce faceai pe ps4? Ce anume va motiveaza atat de mult incat sa alimentati "baietii" de pe olx sa vanda la suprapret si firme de doi lei sa le revanda tot la suprapret. Motivatia de baza ma intereseaza. Statutul in fata celorlalti creste daca joci ceva pe ps5 fata de ps4? Statutul asta e mai mare cu cat obiectul e mai rar. Ca ai obtinut un ps5 e mai important acum ca obiectul in sine.

  13. #2033 SP
    Junior Member petersagan's Avatar
    Quote Originally Posted by MRC View Post
    Ce anume vrei sa faci cu ea acum? Asta e intrebarea mea. Nu ai deloc consola in casa? Daca ai un ps4 ce faci acum in pandemie pe ps5 versus ce faceai pe ps4? Ce anume va motiveaza atat de mult incat sa alimentati "baietii" de pe olx sa vanda la suprapret si firme de doi lei sa le revanda tot la suprapret. Motivatia de baza ma intereseaza. Statutul in fata celorlalti creste daca joci ceva pe ps5 fata de ps4? Statutul asta e mai mare cu cat obiectul e mai rar. Ca ai obtinut un ps5 e mai important acum ca obiectul in sine.
    nu cred ca ii alimenteaza nimeni de pe aici. toti care au postat mai sus au zis ca nici in ruptul capului nu o sa cumpere de la afaceristi. eu personal vreau unu pentru ca am schimbat tv-ul cu unul 4k si cu diagonala mai mare decat cel vechi, iar ps4-ul meu poate decat 1080 si in unele jocuri se vede groaznic. nu cred ca merita sa iau ps4 pro si peste 6 luni - 1 an sa il schimb cu ps5, in rest, pana in q1 2021 cand o sa inceapa sa apara jocuri misto nu prea ai ce face cu el.

  14. #2034 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    # BG seller #
    Sincer nu as cumpara de la persoana respectiva din Bulgaria, dar asta nu inseamna ca oamenii nu sunt legit.
    Nu stiu daca este ok felul in care s-a sarit pe ei tinand cont ca cineva de aici a vizitat acel site in the first place, omul are dovada si a atasat-o. Atata timp cat a zarit o urma de interes venind de aici, omul si-a facut cont si a aruncat undita, daca si le vinde bine, daca nu, nu.

    # Goana dupa PS5 #
    @MRC in principiu ai dreptate si daca esti genul de persoana chill din fire si rabdarea nu este o problema, te invidiez.
    Insa, nu uita ca nu toata lumea cumpara PS5 strict pentru a juca jocul X sau Y. Exista colectionari, entuziasti, oameni care vor neaparat sa le aiba day one pentru ca asa vor ei si asa isi hranesc pasiunea.
    De aceea colectionam si figurine si statuete si platim sute de $ pe cate o piesa, nu e ca si cum facem ceva concret cu ele.

    La mine nu ar fi fost cazul cu PS5, as fi acceptat sa astept pana prindeam una pe un canal oficial, dar daca nu as fi prins un XSX day one innebuneam si la propriu si la figurat si spargeam tot si monitoare si televizor si tot, pe jos ma duceam pana in Ungaria si ma legam de gard in fata eMAG in Budapesta.
    Eram in stare sa cumpar XSX si despachetat fara cutie, fara garantie si sa dau si 6000 RON pe el, doar sa il am in prima zi.
    Cu exagerarile de rigoare spun asta constient fiind ca sunt oameni care simt acelasi lucru si in legatura cu PS5.

  15. #2035 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    MRC
    E dorinta aceea de avea un produs mai nou si mai performant iar cu cat e mai rar cu atat lumea il vrea mai mult. Oricum factorul acela de "wow" de la inceput trece dupa o saptamana, doua. Majoritatea incearca sa isi cumpere fericirea...

    Eu m-am linistit daca pot sa o cumpar anul asta bine daca nu la anul, nu e nici o problema avand in vedere cate buguri are si faptul ca folosesc 5 tipuri de ventilatoare, calitatea nu e grozava.

    Some PS5 consoles are louder than others because they use different fans
    https://www.techspot.com/news/87813-...-they-use.html

    Pot sa astept nu e problema am pe ce ma juca PS4 PRO, XOX, Wii U si PC.

  16. #2036 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    ^Interesanta stirea cu ventilatoarele. Inca un motiv sa astepti pana cand se gaseste in magazine, ca sa ai de unde returna 10 bucati pana prinzi una buna.

  17. #2037 SP
    Junior Member Staticrzr's Avatar
    Voi aveți atâta răbdare ? Ce prind aia prind și cu asta basta. Ventilatorul z y sau z. Pusca mea..mai contează ?

  18. #2038 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Conteaza ce tip de ventilator are daca o folosesti pentru 4~7 ani.

  19. #2039 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Conteaza din prima zi. E diferenta dintre a te juca pe o consola next gen sau pe un avion cu reactie.

    Cel putin la mine, in loading screens imi acopera si castile

  20. #2040 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by Staticrzr View Post
    Voi aveți atâta răbdare ? Ce prind aia prind și cu asta basta. Ventilatorul z y sau z. Pusca mea..mai contează ?
    Imi ia exact 5 minute sa o pun inapoi in cutie si 2 clickuri sa chem curierul. Imi aduce alta la usa, o ia pe cea veche. Recunosc ca nu sunt cel mai ocupat om, dar chiar si asa nu mi se pare ca trebuie sa ai multa rabdare sa returnezi un produs. Sa le faca la fel data viitoare, ca nu platesc aceeasi suma ca alt coleg ca sa am alte componente in ea.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 102 of 404 FirstFirst ... 2 52 92 100 101 102 103 104 112 152 202 ... LastLast

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts