Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 103 of 404 FirstFirst ... 3 53 93 101 102 103 104 105 113 153 203 ... LastLast
Results 2,041 to 2,060 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #2041 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Mulți care se înghesuie sunt millenials care sunt la "scoala online" aka "gaming fără frontiere" si care de mici au fost bombardati cu reclame agresive si au fost învățați să își schimbe telefonul mobil anual.
    E treaba fiecăruia ce face, dar eu care sunt nascut in anii 80 nu as da nici 1 leu in plus pe noua consola. Imi aduc aminte cand au rămas ambii părinți fără serviciu fiind concediați de la uzina si taiam pâinea pe din două, o ungeam cu Linco si cu magiun si mâncam.
    Oricum o sa vedeti ca peste 1 an, nu o sa mai fie picior de userii care si au făcut cont nou aici ca sa isi cumpere PS5 sau Xbox Series X.

  2. #2042 SP
    Junior Member Lotta's Avatar
    Quote Originally Posted by Aliosa View Post
    Mulți care se înghesuie sunt millenials care sunt la "scoala online" aka "gaming fără frontiere" si care de mici au fost bombardati cu reclame agresive si au fost învățați să își schimbe telefonul mobil anual.
    E treaba fiecăruia ce face, dar eu care sunt nascut in anii 80 nu as da nici 1 leu in plus pe noua consola. Imi aduc aminte cand au rămas ambii părinți fără serviciu fiind concediați de la uzina si taiam pâinea pe din două, o ungeam cu Linco si cu magiun si mâncam.
    Oricum o sa vedeti ca peste 1 an, nu o sa mai fie picior de userii care si au făcut cont nou aici ca sa isi cumpere PS5 sau Xbox Series X.
    Foarte adevarat ce spui! Din toate punctele de vedere! Locuiesc in Spania si aici situatia este la fel. Preturile au ajuns departe rau pe wallapop, pe ebay, pe millanuncios! 1200, 1500, am vazut chiar si cu 2500 de euro!!
    Problema este ca vor exista intotdeauna persoane care sa plateasca aceste preturi ametitoare, cand ai multi bani si iti doresti neaparat un produs (vezi cazul expus de userul Xander), esti dispus sa platesti pretul cerut de speculant, indiferent care este acela!
    Un om normal, care munceste pe un salariu mai mic sau mai mare, nu cred sa faca acest gest.
    Din punctul meu de vedere, problema a fost creata in primul rand de Sony, cara a ales sa lanseze consola in aceasta perioada, cu toate ca analistii le prezentasera toate posibilele probleme (productie, livrare, etc). Acum, Sony da vina pe aceasta pandemie. Au fost doar disperati sa nu le i-a Xbox fata cu lansarea lor, e clar!
    De asemenea, un om normal nu are nicio sansa sa cumpere online o consola in aceste vremuri, avand in vedere ca speculantii se folosesc de boti, de programe speciale. Este imposibil sa le iei fata! Iar site-urile nu au niciun interes sa investeasca intr-un program bun care sa le protejeze servera-ele de astfel de practici. Doar vanzarile mergi si asa, nu? Ok, nicio problema, trecem si peste asta, ca nu avem incotro!
    A pus cineva un clip al celor de la Cavaleria, in care nenea de acolo ii sustinea pe cei care folosesc astfel de practici! Pe bune?! Cum ar putea fi corect asa ceva? In fine, vorbim doar despre o consola si cred ca avem discernamantul sa gandim cum trebuie si sa asteptam pana se va rezolva problema cu stocurile.
    Specula exista de sute de ani, nu a fost inventata acum! Sper doar sa nu ne intalnim cu ea decat in cazuri de genul si nu intr-o situatie in care am fi nevoiti sa cumparam un medicament vital pentru viata!

  3. #2043 SP
    Junior Member rrrradu's Avatar
    a fost consola azi la amazon,eu am tot primit niste erori pe amazon it si es,mai apoi am aflat ca aparent trebuia sa ai zipcode ul in tara respectiva,ciudat oricum
    ideea e ca macar speranta pt anul asta ar mai fi

  4. #2044 SP
    Junior Member arfel's Avatar
    Daca aveti pe cineva in uk puteti face comanda de aici

    https://www.game.co.uk/en/hardware/b...%20Range_EN_GB

  5. #2045 SP
    Senior Member Xander RO's Avatar
    Quote Originally Posted by arfel View Post
    Daca aveti pe cineva in uk puteti face comanda de aici

    https://www.game.co.uk/en/hardware/b...%20Range_EN_GB
    Interesant, asta este magaziul mama al JRC (de aici primesc si JRC Cehia stocuri), asa ca va sugerez sa fiti cu ochii si pe JRC Romania, cine stie.

  6. #2046 SP
    Junior Member seba890's Avatar
    Quote Originally Posted by arfel View Post
    Daca aveti pe cineva in uk puteti face comanda de aici

    https://www.game.co.uk/en/hardware/b...%20Range_EN_GB
    Mie aici imi arata out of stock

  7. #2047 SP
    Junior Member arfel's Avatar
    Quote Originally Posted by seba890 View Post
    Mie aici imi arata out of stock
    Au fost..s-au dat

  8. #2048 SP
    Junior Member arfel's Avatar
    Altex
    Attached Images Attached Images 20201203_161212.jpg

  9. #2049 SP
    Junior Member DaLord's Avatar
    Quote Originally Posted by arfel View Post
    Altex
    unde?

  10. #2050 SP
    Member Andrei260191's Avatar
    In ce oras?

    Sent from my SM-G965F using Tapatalk

  11. #2051 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Sunt dummy boxes si sunt prin multe magazine din toata tara.

  12. #2052 SP
    Member Andrei260191's Avatar
    Ahhh...dar consola....pauza

    Sent from my SM-G965F using Tapatalk

  13. #2053 SP
    Junior Member skillfreak777's Avatar
    Am tot citit pe net ca vot fi stocuri pana la sfarsitul anului.
    Dar in Romania nu scrie nimic ...
    Cineva mai informat decât mine stie ceva ?
    Vreo sansa sa prindem pana de sărbători?

  14. #2054 SP
    Junior Member Leeroy's Avatar
    Quote Originally Posted by skillfreak777 View Post
    Am tot citit pe net ca vot fi stocuri pana la sfarsitul anului.
    Dar in Romania nu scrie nimic ...
    Cineva mai informat decât mine stie ceva ?
    Vreo sansa sa prindem pana de sărbători?
    Si eu sunt curios in privinta asta, pt mn e prima consola pe care o cumpar, stie cineva ceva ?

  15. #2055 SP
    Junior Member arfel's Avatar
    Am întrebat si cica posibil sapt viitoare sa vina stocuri

  16. #2056 SP
    Junior Member DaLord's Avatar
    Quote Originally Posted by arfel View Post
    Am întrebat si cica posibil sapt viitoare sa vina stocuri
    Intrebat unde?

  17. #2057 SP
    Junior Member ZeusRoman98's Avatar
    Ne spui te rog unde ai intrebat ? care magazin ?

  18. #2058 SP
    Junior Member arfel's Avatar
    Altex iasi

  19. #2059 SP
    Junior Member Eduardx87's Avatar
    Sunt curios daca se tin de cuvant si incep sa contacteze inscrisii la tombola, sa speram ca da.

  20. #2060 SP
    Junior Member DaLord's Avatar
    Daca iar vin cu 600 si 60 de bucati degeaba.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 103 of 404 FirstFirst ... 3 53 93 101 102 103 104 105 113 153 203 ... LastLast

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts