Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 201 of 404 FirstFirst ... 101 151 191 199 200 201 202 203 211 251 301 ... LastLast
Results 4,001 to 4,020 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #4001 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Quote Originally Posted by flaviud View Post
    Si daca ai strans bani sa iti iei ps5 mi-e greu sa cred ca ai un tv capabil care sa scoata tot ce poate 5-ul. Eu m-am interesat un pic si un tv 4k cu hdmi 2.1, cu review-uri bune e de la 4 mii de lei in sus...
    Astea sunt abureli de marketing. Aproape inutil hdmi 2.1. Vor fi prea puține jocuri la 120 fps. Eventual 720p/120fps . La fel de bine joci si pe un TV de 2000 de lei, atata ca nu ai HDR bun, dar 4k 60 fps (si ala checkerboard sau dinamic) tot ai.

  2. #4002 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Defeaba ai 144hz, PS5 stie doar de 120 si nu sunt decat 2-3 jocuri noi care au activat 120hz-ul.

    Deci, monitorul tau e useless. Ani de-acum vei juca jocuri de PS4 la 60hz.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  3. #4003 SP
    Junior Member n3r0's Avatar
    Quote Originally Posted by JohnnyUSA View Post
    Totodata, ca un detinator de PS5(fost detinator de PS4 PRO) mai spun odata ca puteti sta linistiti pe un PS4 cel putin 1an, 2...

    De aceea nu inteleg disperarea asta.
    Incearca sa-i explici asta unui copil.

    Cum se face ca exact acei oameni care au stat ore in sir cu degetul pe F5 si au deja consola cumparata, vin acum cu comentarii "ramaneti cu ps4 ca nu este mare diferenta"?

  4. #4004 SP
    Junior Member thomasapostol's Avatar
    Quote Originally Posted by VIKcentiu View Post
    Daca am sanse sa prind prin Martie un Ps5, mai bine astept...nu sunt chiar atat de disperat dupa o consola, tot ce imi doream e sa imi pot cumpara bunul pt care am stat sa strang bani timp de un an+...
    daca nu esti atat de disperat de PS5, nu mai comenta ca nu e pe stoc si asteapta sa fie pe stoc

  5. #4005 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Quote Originally Posted by GabiCutlac View Post
    Astea sunt abureli de marketing. Aproape inutil hdmi 2.1. Vor fi prea puține jocuri la 120 fps. Eventual 720p/120fps . La fel de bine joci si pe un TV de 2000 de lei, atata ca nu ai HDR bun, dar 4k 60 fps (si ala checkerboard sau dinamic) tot ai.
    Sunt de acord cu 120hz, dar crede-ma, pe al meu LG CX, se vede al dracu’ de bine, prin comparatie cu un tv de 2000 lei.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #4006 SP
    Junior Member VIKcentiu's Avatar
    Quote Originally Posted by vicosx12 View Post
    Nu ar merge si pe un monitor de gaming, 4k?
    Ba da, merge si pe un monitor fara probleme, doar ca consolele sunt gandite pentru TV si d-aia lumea vrea atat de mult un televizor capabil + ca persoanele cu monitoare 4k nu sunt foarte multe, mai usor iti cumperi un TV 4k in prezent.

  7. #4007 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Quote Originally Posted by JohnnyUSA View Post
    Sunt de acord cu 120hz, dar crede-ma, pe al meu LG CX, se vede al dracu’ de bine, prin comparatie cu un tv de 2000 lei.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Și eu tot OLED, B7. Asta poti sa zici despre orice ca se vede mai bine pe OLED, inclusiv PS3 . Ziceam doar ca te poți bucura de multe dintre beneficiile PS5 (fps mai mare/stabil, rezoluție mai mare, grafică mai buna, loading rapid) fara tv de mii de lei.

  8. #4008 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar
    Quote Originally Posted by n3r0 View Post
    Incearca sa-i explici asta unui copil.

    Cum se face ca exact acei oameni care au stat ore in sir cu degetul pe F5 si au deja consola cumparata, vin acum cu comentarii "ramaneti cu ps4 ca nu este mare diferenta"?
    Dumneata ai citit ce am scris eu? Eu am luat consola la PRECOMANDA, in Septembrie. Crede-ma ca a durat fix 5 minute totul.

    Si da, este un adevar, LA ORA ACTUALA, nu este mare diferenta. Inca joci jocuri locked la 30fps, jocuri de PS4.

    Foarte putine au primit patch-uri de PS5, vezi God of War care arata si se misca demential in 60fps dupa unlock.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #4009 SP
    Junior Member aracip's Avatar
    A cumparat cineva de pe alza.hu? Care e procedura daca stie careva

  10. #4010 SP
    Junior Member andvav86's Avatar
    Căști Sony ps5 pe stoc la Altex. https://altex.ro/casti-gaming-wirele...ASPS5WSHPULSE/


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  11. #4011 SP
    Junior Member Speedmelk's Avatar

  12. #4012 SP
    Junior Member Cavernus26's Avatar
    s-a umplut tara de casti , la fel si OLX-u

  13. #4013 SP
    Member tudort's Avatar
    Trebuie să privim și partea amuzantă. Au și descrieri precum : Cadoul Ideal , Garantat să Satisfacă , etc ...
    Acum observ că sunt căștile în stoc la 499 și pe olx la 850
    Chiar sunt cadoul ideal - pentru ei

  14. #4014 SP
    Junior Member StephanoDota's Avatar
    Nu va mai luati baieti de bisnitari ca vine Aparatorul Luminii de pe forum de aici si se ia si el de voi. Saracilor

  15. #4015 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Problema nu sunt scalperii, oamenii care au scripts/bots/si alti balauri si care vand consola de 2-3x mai scump decat in magazin.

    Nimeni de aici, daca ar avea ocazia sa transforme 2500 lei in 5000 lei in 5 minute nu ar ezita sa faca lucru asta.

    Problema este Sony si productia de console. Ei stiau foarte bine care este cererea, stiau foarte bine ca nu vor face fata si la fel stiu in continuare foarte bine ca nu vor putea produce atat de multe console prea curand.

    Asa ma amuza cand citesc ca PS5 s-a vandut la fel de mult ca PS4 in acelasi interval de timp. Eu spun ca raportat la nr total de useri de PS de azi, numarul este unul mic. Ei sigur stiu acelasi lucru si-l stiau cu mult inainte sa lanseze consola.

    Also, marea parte din vanzari au fost preorders acum. Si CEO-ul cica nu s-au asteptat la comenzi asa de multe, ce vrajeala
    Deci toata lumea sta acasa worldwide, ei nu s-au asteptat nici macar la vanzari ca data trecuta, insa de atunci nr de clienti le-a crescut semnificativ deci oricum trebuia sa se vanda dublu doar ca sa fie ca la PS4.

    Pe langa toata asta, au mai facut vrajeala aia de imagine cu lansarea din India, unde stau consolele in magazine si nu le cumpara nimeni - pentru ca este o tara prea saraca.

  16. #4016 SP
    Member miculas10's Avatar
    Quote Originally Posted by aracip View Post
    A cumparat cineva de pe alza.hu? Care e procedura daca stie careva

    Acuma stau discutie cu ei revin cu niste informati mai incolo...

  17. #4017 SP
    Junior Member StephanoDota's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Problema nu sunt scalperii, oamenii care au scripts/bots/si alti balauri si care vand consola de 2-3x mai scump decat in magazin.

    Nimeni de aici, daca ar avea ocazia sa transforme 2500 lei in 5000 lei in 5 minute nu ar ezita sa faca lucru asta.

    Problema este Sony si productia de console. Ei stiau foarte bine care este cererea, stiau foarte bine ca nu vor face fata si la fel stiu in continuare foarte bine ca nu vor putea produce atat de multe console prea curand.

    Asa ma amuza cand citesc ca PS5 s-a vandut la fel de mult ca PS4 in acelasi interval de timp. Eu spun ca raportat la nr total de useri de PS de azi, numarul este unul mic. Ei sigur stiu acelasi lucru si-l stiau cu mult inainte sa lanseze consola.

    Also, marea parte din vanzari au fost preorders acum. Si CEO-ul cica nu s-au asteptat la comenzi asa de multe, ce vrajeala
    Deci toata lumea sta acasa worldwide, ei nu s-au asteptat nici macar la vanzari ca data trecuta, insa de atunci nr de clienti le-a crescut semnificativ deci oricum trebuia sa se vanda dublu doar ca sa fie ca la PS4.

    Pe langa toata asta, au mai facut vrajeala aia de imagine cu lansarea din India, unde stau consolele in magazine si nu le cumpara nimeni - pentru ca este o tara prea saraca.
    Bineinteles ca nimeni nu ar ezita sa faca din 2500 de lei , 5000 de lei in 5 minute, dar pentru asta exista ruleta ). Uite, eu o sa incerc pentru urmatorul drop sa caut codul pentru un bot facut de cineva si sa il modific pentru Emag de exemplu. Daca pot sa prind 2 console, una o pastrez si una o sa i-o dau unui user de aici care nu a prins, la pretul de magazin. Ca sa vedeti ca pentru 2500 de lei facuti cu bisnita, nu iei bucuria unui copil si nu te bati in piept ca altii ca ei au dat precomanda si ca restul sunt saraci daca nu vor sa cumpere de pe olx.

  18. #4018 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar

    PS5 - achizitie din Romania

    Quote Originally Posted by StephanoDota View Post
    Bineinteles ca nimeni nu ar ezita sa faca din 2500 de lei , 5000 de lei in 5 minute, dar pentru asta exista ruleta ). Uite, eu o sa incerc pentru urmatorul drop sa caut codul pentru un bot facut de cineva si sa il modific pentru Emag de exemplu. Daca pot sa prind 2 console, una o pastrez si una o sa i-o dau unui user de aici care nu a prins, la pretul de magazin. Ca sa vedeti ca pentru 2500 de lei facuti cu bisnita, nu iei bucuria unui copil si nu te bati in piept ca altii ca ei au dat precomanda si ca restul sunt saraci daca nu vor sa cumpere de pe olx.
    Asa sa faci. Dar, pana atunci, mai bazaie putin pe aici, la adresa bisnitarilor

    PS: bucuria unui copil ar trebui sa stea in alte lucruri, nu intr-un rahat de consola/telefon/tableta - toate astea le fura copilaria si multe altele. Ce defecti am devenit unii dintre noi, ma uimeste...

    Si pana sa sari de cur in sus, iti spun ca eu n-as da pe nimic in lume copilaria mea, copilarie fara tablete, dracii si alte *****uri care iti mananca cei mai frumosi ani din viata. Capisci? Halal parinti ce sunteti, va distrugeti proprii copii si nici macar nu realizati.

    Dar sunteti bucurosi ca scapati de ei si nu va mai bazaie la cap in fiecare minut, fiind prea ocupati cu viata onlain si cu ochii in telefon de cand se trezesc si pana adorm!

    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. #4019 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Guys, mai usor cu flame-ul si cu atacurile la persoana.

  20. #4020 SP
    Junior Member VIKcentiu's Avatar
    Quote Originally Posted by JohnnyUSA View Post
    Lasa-l sa se descarce, sunt destul de matur sa nu iau in seama chestiile astea.

    Revenind ontopic, are cineva castile noi? Cum sunt? Ma intereseaza mai mult pe partea 3d si nu stiu inca daca se merita sa dau hyperx-urile mele pe ele.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Nu stiu dc, dar cred ca acea chestie cu "3D audio" merge pe orice fel de casti conectate la Ps5.(dar nu si earbuds-uri, cel mai probabil, ar fi cam ciudat) Din cate stiu toata treaba asta e software, nu hardware ca sa fie neaparat nevoie de acele casti, poate ma insel tho...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts