Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 229 of 404 FirstFirst ... 129 179 219 227 228 229 230 231 239 279 329 ... LastLast
Results 4,561 to 4,580 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #4561 SP
    Junior Member mahnmut's Avatar
    Pe la 4 jumate. Am intrat imediat dupa si am postat pentru ca stiam ca mai sunt care asteapta noutati de la Altex.

  2. #4562 SP
    Member jetssskii's Avatar
    Perfect. Mersi

    Sent from my Redmi Note 7 Pro using Tapatalk

  3. #4563 SP
    Member flaviud's Avatar
    Quote Originally Posted by mahnmut View Post
    Pe la 4 jumate. Am intrat imediat dupa si am postat pentru ca stiam ca mai sunt care asteapta noutati de la Altex.
    Multumim, suntem mai multi care avem nr de ordine sub 100(printre care si eu) si nu am fost sunati. Asteptam in continuare, multumim oricum pt postare

  4. #4564 SP
    Member gompo's Avatar
    Quote Originally Posted by jetssskii View Post
    Pe la ce ora te-au ? Incerc sa vad daca inca suna sau au terminat, deoarece sunt la digit.
    Pana acum nu a anuntat nimeni cu Digital ca a fost sunat, doar cei cu disc.

  5. #4565 SP
    Member jetssskii's Avatar
    Stiu, dar m-am gandit ca o sa sune dupa ce termina la digital. Eu am numarul 3, o sa fiu printre primii sunati, de aceea incerc sa aflu sa stiu cand se termina, pentru ca daca se termina si nu voi fii sunat, e clar ca nu au digital.

    Sent from my Redmi Note 7 Pro using Tapatalk

  6. #4566 SP
    Junior Member lakonyk's Avatar
    Salutare,

    Urmaresc threadu-ul de la lansare si vreau sa multumesc tuturor pentru informatiile de aici, au ajutat foarte mult.

    Am fost sunat azi de Altex in legatura cu tombola, pentru a confirma comanda (Numarul 1226 la cea cu disk)

    Am intrebat si de cea digitala, iar persoana de la telefon mi-a spus ca nu au primit, asa ca cei de pe acea lista nu vor fi sunati.

    Va urez mult spor!

  7. #4567 SP
    Member jetssskii's Avatar
    Ghinion, ce sa zic...

    Sent from my Redmi Note 7 Pro using Tapatalk

  8. #4568 SP
    Member miculas10's Avatar
    Quote Originally Posted by lorel2008 View Post
    Concluzia mea fiind una corecta, asa cum au patit-o si unii pe aici, la fel am patit si eu cu o comanda precedenta (PS5), achitata si ramasa cu statusul "in procesare la curier". Dupa vreo cateva zile i-am sunat si am primit doar niste explicatii cum ca nu se poate onora, bla, bla, bla...

    Daca bine inteleg ai avut la comenzile status ca si asta si apoi cateva zile s a anulat comanda..?
    Attached Images Attached Images ps5-orange.jpg

  9. #4569 SP
    Junior Member Garkan's Avatar
    A primit pana la urma cineva awb cu ps5 de la Orange?
    Eu am doar atat, fara awb si fara data.
    Salut! Comanda ta din magazinul online Orange cu numarul ... este la curier si va fi livrata.

  10. #4570 SP
    Banned bpoearth's Avatar
    Quote Originally Posted by Garkan View Post
    A primit pana la urma cineva awb cu ps5 de la Orange?
    Eu am doar atat, fara awb si fara data.
    Salut! Comanda ta din magazinul online Orange cu numarul ... este la curier si va fi livrata.
    a spus un baiat pe aici ca a sunat el si i s-a spus ca toate comenzile cu statusul asta vor fi onorate.


    am sunat si eu astazi ca am primit SMS la o zi dupa ce am dat comanda (asta fiind Sambata) ca va fi livrata astazi, pe 22 februarie. am sunat si eu la ei, o tipa mi-a spus ca va fi livrata comanda dar sa astept SMS de la firma de curierat. am acelasi status ca voi pe site-ul lor.

    eu spun ca vor fi onorate din moment ce nu ati fost sunati sa vi se spuna ca au fost anulate.

  11. #4571 SP
    Junior Member DarkPheonix's Avatar
    Credeti ca Altex a terminat cu consolele pe care le avea pe stoc sau e o posibilitate sa mai sune si maine?

  12. #4572 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cu siguranta vor mai suna, daca se oprisera la ~600 si acum s-a zis pe aici ca ar fi vreo 1000 de bucati. E matematica simpla

  13. #4573 SP
    Member smits's Avatar
    Suna la orange si cere awb. Eu asa am facut. Nu sta dupa ei.

  14. #4574 SP
    Member miculas10's Avatar
    Tot am incercat sa vorbesc despre comanda mea de pe orange si am 2 raspuns nu stiu daca ajuta pe voi cu ceva..
    Attached Images Attached Images ps5-orange....jpg

  15. #4575 SP
    Member gabridinu's Avatar
    Eu nu mai inteleg nimic de la astia de la Orange.

    Am comanda plasata pe 20.02 ora 14:32. Telefonic mi au zis ca o s-o anuleze ca au avut nu stiu ce problema cu site ul. Apoi vad pe aici ca altii au comenzi de pe la ora 14:37 si au zis ca vor onora comenzile. Cred ca e o manevra de a orange ului.
    Eu nefiind in reteaua lor(sunt in Vdf) cred ca o anuleaza in mod intentionat.
    La telefon mi au zis ca ma va suna cineva azi. Pana la aceasta ora nu m a sunat nimeni.
    Statusul este:In procesare la curier.

    Nu inteleg cum onoreaza ei comenzile...in ce ordine ...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    ---------- Post added 22-02-2021 at 18:36 ----------

    Intre timp am facut o alta comanda cu un produs oarecare. Si da, daca nu esti in reteaua lor, nu primesti sms.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. #4576 SP
    Junior Member gabeylo's Avatar
    Salutare. Am fost sunat de cei de la Altex, azi in jurul orei 14:00. Numar tombola - aprox. 1900, varianta cu disc.
    Urmeaza sa primesc link de plata, apoi o livreaza imediat. Sustin ca mai primesc un cod promo de 100 lei.

  17. #4577 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by gabeylo View Post
    Numar tombola - aprox. 1900...
    Spune, te rog, numarul exact de la tombola.

  18. #4578 SP
    Junior Member katan_10's Avatar
    Am fost sunat si eu astazi, nr. comanda 1986. Au spus ca la 2-3 zile dupa plata o sa primesc si un voucher de 100 lei, dar il pot folosi doar ptr a cumpara jocuri de PS5.

  19. #4579 SP
    Junior Member DarkPheonix's Avatar
    Foarte tare, si sunt o gramada de oameni care au avut precomenzi sub 1000 si nu au fost sunati. Ma bucur pentru cei care au prins consola, dar vad ce "prioritar" a fost numarul precomenzi pentru Altex

  20. #4580 SP
    Junior Member LaurEntiu97's Avatar
    Quote Originally Posted by gabridinu View Post
    Eu nu mai inteleg nimic de la astia de la Orange.

    Am comanda plasata pe 20.02 ora 14:32. Telefonic mi au zis ca o s-o anuleze ca au avut nu stiu ce problema cu site ul. Apoi vad pe aici ca altii au comenzi de pe la ora 14:37 si au zis ca vor onora comenzile. Cred ca e o manevra de a orange ului.
    Eu nefiind in reteaua lor(sunt in Vdf) cred ca o anuleaza in mod intentionat.
    La telefon mi au zis ca ma va suna cineva azi. Pana la aceasta ora nu m a sunat nimeni.
    Statusul este:In procesare la curier.

    Nu inteleg cum onoreaza ei comenzile...in ce ordine ...


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    ---------- Post added 22-02-2021 at 18:36 ----------

    Intre timp am facut o alta comanda cu un produs oarecare. Si da, daca nu esti in reteaua lor, nu primesti sms.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Si eu am comanda plasata sambata, tot la 14:32. Am sunat si eu astazi la ei, mi-au spus ca este in regula si urmeaza sa fie generat awb-ul.

    Acum 2 ore am mai discutat cu un operator pe chat-ul lor, au spus ca azi voi fi contactat pentru mai multe detalii despre comanda. Bineinteles ca nu m-a sunat nimeni.

    In legatura cu sms-ul, asa este, se pare ca nu primesti sms daca nu esti client de-al lor. Eu am fost pana luna trecuta, dupa care m-am portat.
    In decembrie, cand a mai fost un wave la Orange cu PS5, am plasat o comanda, platita, confirmare plata si confirmare Orange, totul ok. Dupa care la 10 minute distanta, primesc un sms de la ei, cum ca au avut o problema tehnica si din pacate comanda va fi anulata iar banii restituiti.

    Acum, cum nu mai sunt client la ei, nu am mai primit niciun sms. Doar confirmarea platii si a comenzii pe email. Si am acelasi status: in procesare la curier.

    Cred ca maine va fi anulata comanda, sper sa ma insel totusi...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts