Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 233 of 404 FirstFirst ... 133 183 223 231 232 233 234 235 243 283 333 ... LastLast
Results 4,641 to 4,660 of 8079

Thread: PS5 - achizitie din Romania

  1. #4641 SP
    Junior Member chinty's Avatar
    Eu nu am fost sunat de Orange si nici nu sun. Astept sa vad ce se intampla si daca nu vine azi, sun maine.
    Dar nici de pe OLX nu cumpăr din principiu. Adică, de ce sa se îmbogățească pe seama prostiei mele un oarecare al cărui motiv sa cumpere consola a fost sa o vanda la suprapret?
    Chiar daca nu mai apare PS5 în stoc, tot nu cumpăr la suprapret, ca fericirea mea nu sta intr-un PS5. Cel mult, daca nu mai pot trai fara sa ma joc, cumpăr un PS4 Pro de pe OLX la jumatate din pretul PS5 si am terminat treaba.

    Trimis de pe al meu SM-G950F folosind Tapatalk

  2. #4642 SP
    Junior Member AndreiN's Avatar
    Cica probleme tehnice? pe bune acuma? asa random sa apara pe stock produsul, fara conspiratii sau alte cele, dar probabil a fost intentionat de la ei treaba

  3. #4643 SP
    Banned bpoearth's Avatar
    nu au fost toate anulate! unii cred ca o sa primeasca consola. iarasi minciuni cand spun ca toate comenzile de pe 19 si 20 au fost anulate

  4. #4644 SP
    Junior Member VIKcentiu's Avatar
    Quote Originally Posted by bpoearth View Post
    nu au fost toate anulate! unii cred ca o sa primeasca consola. iarasi minciuni cand spun ca toate comenzile de pe 19 si 20 au fost anulate
    Eu am fost sunat acum jumatate de ora si a fost anulata....

  5. #4645 SP
    Member Para81's Avatar
    Eu am sunat la ei ca am deja anulata comanda fara acordul meu scris sau verbal. Nu este normal, fara mail de anulare din partea lor. Deci fac reclamatie la OPC.

  6. #4646 SP
    Junior Member jormungandr86's Avatar
    Quote Originally Posted by Para81 View Post
    Eu am sunat la ei ca am deja anulata comanda fara acordul meu scris sau verbal. Nu este normal, fara mail de anulare din partea lor. Deci fac reclamatie la OPC.
    La ce tel ai sunat? Am pățit fix ca tine

  7. #4647 SP
    Member Para81's Avatar
    Contact Orange 0374300300 tasta 2

  8. #4648 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Ce sperați sa rezolvați cu ANPC-ul? Nu au de unde sa scoată ei console acum ca sa vi le dea...

  9. #4649 SP
    Junior Member bursuk2007's Avatar
    A reusit cineva sa gasesca date cu referire la Denumirea operatorului economic ( daca este Orange S.A sau Orange Store?) /adresa punctului de lucru/judetul? Sunt date care trebuiesc completate in formularul plangerii la anpc

  10. #4650 SP
    Banned bpoearth's Avatar
    Quote Originally Posted by GabiCutlac View Post
    Ce sperați sa rezolvați cu ANPC-ul? Nu au de unde sa scoată ei console acum ca sa vi le dea...
    ce speram sa facem cu reclamatiile? pai tu cam ce crezi? crezi ca noi credem ca daca facem reclamatie o sa ne sune si o sa ne spuna ca "da dom'le, va dam consolele"? faceam reclamatie si daca era vorba de alt produs, ca e bataie de joc de aia fac. m-am saturat sa-si bata lumea joc de mine in Romania, de la institutii, pana la intreprinderi si chiar si oameni normali care n-au pic de simt civic sau bun simt. De aia fac reclamatie, ca e incompetenta + lipsa profesionalism + ce mai vrei tu.

  11. #4651 SP
    Member Para81's Avatar
    Quote Originally Posted by bursuk2007 View Post
    A reusit cineva sa gasesca date cu referire la Denumirea operatorului economic ( daca este Orange S.A sau Orange Store?) /adresa punctului de lucru/judetul? Sunt date care trebuiesc completate in formularul plangerii la anpc
    Societatea Orange Romania S.A., cu sediul in Bd. Lascar Catargiu, nr. 47-53, sector 1, Bucuresti, Romania, inregistrata la Registrul Comertului sub nr. J40/10178/1996, Cod Unic de Inregistrare 9010105, cu Cod de inregistrare in scopuri de TVA RO9010105, numar de inregistrare in registrul de evidenta a prelucrarilor de date cu caracter personal: 1014, capital social subscris si varsat 93.596.732,50 lei, cont bancar RO52INGB0001000115118912 deschis la banca ING Bank, numar de telefon +4021/203.33.33, numar de fax +4021/203.78.96, adresa de e-mail [email protected].

  12. #4652 SP
    Junior Member xargon's Avatar
    Ce stoc au vrut unii sâmbătă seara ?
    Plus că site-ul e cu erori, se vede de la o poștă că nu a fost nici un buton de adaugă în coș.

    Bine au făcut că le-au scos de tot. In loc să zici mersi că au avut înainte dar e ușor să fii veșnic nemulțumit, de parcă ei sunt de vină pentru situația actuală cu stocurile.

    Sent from my MI 9 using Tapatalk

  13. #4653 SP
    Member Para81's Avatar
    Nu au console, te pun pe o lista de asteptare (gen ALTEX). Primesc avertizment sau o amenda etc. Altceva nu cred ca poate sa le faca. Atat timp cat unprodus nu este in stoc nu au de unde sa-l dea, iti primesti banii inapoi.

  14. #4654 SP
    Member smits's Avatar
    Nu veti rezolva nimic cu anpc.

  15. #4655 SP
    Banned bpoearth's Avatar
    Quote Originally Posted by xargon View Post
    Ce stoc au vrut unii sâmbătă seara ?
    Plus că site-ul e cu erori, se vede de la o poștă că nu a fost nici un buton de adaugă în coș.

    Bine au făcut că le-au scos de tot. In loc să zici mersi că au avut înainte dar e ușor să fii veșnic nemulțumit, de parcă ei sunt de vină pentru situația actuală cu stocurile.

    Sent from my MI 9 using Tapatalk
    eu zic sa te duci la plimbare ca n-ai o treaba, nici nu se intelege ce zici si mai esti si deplasat amice, cu vorbe d'astea gen "crainic vesnic nemultumit". lasa-i tu pe altii sa-si faca nevoile pe tine si mergi mai departe daca asa esti tu de fel, altii poate vor sa se opreasca si sa-i scuipe inapoi sau sa le spuna ca nu e ok ce-au facut in modul lor propriu. te pup

  16. #4656 SP
    Member Para81's Avatar
    Punctul 7

    Orange Romania S.A. isi rezerva dreptul sa intarzie sau sa anuleze livrari ale produselor comandate daca acestea nu pot fi onorate din motive independente de Orange Romania S.A. care includ: actiuni guvernamentale, impedimente de forta majora, razboaie, acte de terorism, proteste, rascoale, tulburari civile, incendii, explozii, inundatii, epidemii, greve.

    Orange Romania S.A. nu poate garanta disponibilitatea in stoc a tuturor produselor prezentate. Orange Romania SA va informa Clientul despre indisponibilitatea produsului.

    https://www.orange.ro/termeni-si-conditii/

  17. #4657 SP
    Junior Member bursuk2007's Avatar
    Quote Originally Posted by Para81 View Post
    Punctul 7

    Orange Romania S.A. isi rezerva dreptul sa intarzie sau sa anuleze livrari ale produselor comandate daca acestea nu pot fi onorate din motive independente de Orange Romania S.A. care includ: actiuni guvernamentale, impedimente de forta majora, razboaie, acte de terorism, proteste, rascoale, tulburari civile, incendii, explozii, inundatii, epidemii, greve.

    Orange Romania S.A. nu poate garanta disponibilitatea in stoc a tuturor produselor prezentate. Orange Romania SA va informa Clientul despre indisponibilitatea produsului.

    https://www.orange.ro/termeni-si-conditii/
    Deci sa inteleg ca ne incadram la "epidemii" ?

  18. #4658 SP
    Banned bpoearth's Avatar
    Quote Originally Posted by Para81 View Post
    Punctul 7

    Orange Romania S.A. isi rezerva dreptul sa intarzie sau sa anuleze livrari ale produselor comandate daca acestea nu pot fi onorate din motive independente de Orange Romania S.A. care includ: actiuni guvernamentale, impedimente de forta majora, razboaie, acte de terorism, proteste, rascoale, tulburari civile, incendii, explozii, inundatii, epidemii, greve.

    Orange Romania S.A. nu poate garanta disponibilitatea in stoc a tuturor produselor prezentate. Orange Romania SA va informa Clientul despre indisponibilitatea produsului.

    https://www.orange.ro/termeni-si-conditii/
    clar, am citit si eu termenii si conditiile, doar ca unora dintre noi ni s-au spus de reprezentati Orange urmatoarele: "stati fara grija domnule, comanda va fi livrata", "daca statusul comenzii este in procesare la curier, comanda va fi onoarata".

    Atunci ramane sa intreb, Orange isi rezerva si dreptul de a informa gresit clientii si apoi de a suna si a spune cu totul altceva?

  19. #4659 SP
    Junior Member xargon's Avatar
    Eu mă întreb cum ați reușit să dați comanda când nu a mers site-ul. Nici nu mă mir dacă se folosesc tools de auto refresh gen și alte artefacte pentru că ca utilizator normal nu ai nici o șansă să prinzi. Practic un stoc tine aproximativ sub 10 secunde.

    Sent from my MI 9 using Tapatalk

  20. #4660 SP
    Junior Member pr0ph3t's Avatar
    Au schimbat iar descrierea in "Momentan produsul nu este în stoc"

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Xbox Series X|S - achizitie din Romania By paul in forum Microsoft Xbox Series
    Replies: 1047 Last Post: 17-08-2023, 09:48
  2. Pot juca jocuri din Romania pe PS4 din America? By SnowPhantom in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 7 Last Post: 19-11-2013, 16:07
  3. Locuri frumoase din Romania By vasilescui in forum Travel & Fashion
    Replies: 0 Last Post: 05-05-2011, 08:24
  4. Replies: 9 Last Post: 28-02-2011, 13:53
  5. Reviste de profil din Romania By rodarkone in forum Console Club
    Replies: 23 Last Post: 11-08-2008, 13:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts